TV do 2000 (2200-2300), PS4 / Filmy HD / TV

dzimiq

New member
Cześć,

Jestem nowy tu na forum. Szukam TV do grania na PS4, oglądania filmów z komputera i sporadycznie zwykłej TV (obejrzenie wiadomości itd.). Nie znam się na tym, dużo parametrów. Są ciekawe oferty np. philips 40 z android tv, ale czytałem, że ma słabą jakość obrazu. Z drugiej strony wiem, że SONY ma niski input lag (granie).

Proszę spójrzcie na moje potrzeby i pomóżcie dokonać wyboru:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Dość mały pokój.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 1.5-2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej jedna lub dwie. Bardzo rzadko trzy.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Najczęściej na wprost, ale czasami podczas leżenia patrzę pod kątem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Z lewej strony. Możliwość zasłonięcia rolet, najczęściej oglądanie wieczorną porą.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Stary SONY LCD 32 cale.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Głównie będę odtwarzał filmy z komputera oraz grał na PS4. Do tego trochę zwykłej TV, ale wszelkie dodatkowe funkcje czy Android TV są mile widziane. Natomiast nie kosztem jakości obrazu.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? PS4 HDMI, Komputer HDMI, TV kablowa
10.Jakie urządzenia ? PS4, Komputer
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? W tygodniu 3 godziny dziennie, w weekendy czasami dużo więcej, szczególnie zimą :)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Z wyglądu błyszczącą, z praktycznego punktu widzenia matową. Zaryzykowałbym błyszczącą, ale nie jest to punkt krytyczny.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy z komputera, granie PS4, zwykła TV
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? PS4, ok. 50% dziennie, zależy od nastroju, ale jakość grania jest dla mnie ważna
16.Preferencje co do marki ? SONY, bo miałem ich już kilka, ale nie jestem bardzo przywiązany do marki
17.Preferencje co do wielkości ? Obecnie mam 32 i wg. mnie jest trochę za mały. Maksymalnie do pokoju i miejsca, w którym będzie zawieszony to na moje oko 40 cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Męczenie wzroku, brak wyraźnego obrazu i płynnej animacji. Lagi podczas zmieniania kanałów i poruszania się po menu.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Myślałem o tanim TV, jako że będzie on w małym pokoju. Do 2000 zł. Ewentualnie 2200 - 2300 jeśli warto dołożyć.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzebuję 3d.

Pozdrawiam,
dzimiq
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Do twoich potrzeb to co najmniej 48" ale musiałbyś dołożyć. W przedziale cenowym jaki podałeś
40H6400
40J6200
40J6300
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Wszystkie modele mają 120 Hz matrycę.
40H6400 to model z 2014 ale posiada 3D, dwie pary okularów, 2 piloty
40J6200, to model z 2015 na nowym systemie TIZEN - nie posiada 3D i drugiego pilota do SMARTA
40J6300 jak wyżej z tą różnicą, że posiada zakrzywiony ekran.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Tylko pytanie na jakiej matrycy jest ten Hitachi 60 czy 120. W sieci bardzo mało informacji i do tego głośniki 2x6W. W Samsungu 2x10W. Input lag w podanych przeze mnie Samsungach jest na poziomie 44ms i uważam to za bardzo dobry wynik. Oczywiście wybór należy do Ciebie.
 

dzimiq

New member
Podoba mi się J300, ale... Jednak dołożę i kupię 48 cali. Trochę obawiam się, że będzie zbyt duży, ale w internecie piszą, że minimum 1.85m powinno być, a ja mam 2m do Tv. Chyba postawię na zakrzywiony ekran, waszym zdaniem warto?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Na Twoją odległość 48" to konieczność. Zakrzywione telewizory mają ładny design i świetnie prezentują się w mieszkaniu. Osobiście ja również rozglądam się za zakrzywionym modelem.
 
Do góry