Nowe (II połowa 2015) tv: OLED czy plazmowy - 55 cali?

astw

New member
W związku z aktualnymi cenami OLED LG 55 cali (od 7600 zł) i cenami nowych tv plazmowych Panasonica (seria VT) dostępnych w salonie firmowym producenta ogłaszającym się na znanym portalu aukcyjnym - oba tv wielkości 55 cali - powstaje dla konsumenta pragnącego wydatkować taką wysoką kwotę na tv pytanie: co wybrać?
 

astw

New member
To nie dla mnie. Dotychczasowy tv, to tv plazmowy Panasonica, ca. 40 cali - modelu nie znam. Oba tv i plazmowy i OLED mają, jak widziałem, błyszczącą matrycę. OLED nawet bardzo - w każdym razie w sklepie.
 

bluray

Banned
Dylemat poważny.
Plazm już się nie produkuje. Na rynku są tylko z ekspozycji i dużym przebiegiem.
Więc pozostaje OLED i to szybko bo ta promocja jest krótkoterminowa i wiąże się z wprowadzaniem serii UHD z b. wysokimi cenami.
 

bluray

Banned
Już chyba po promocji OLED w MediaMarktach.
Panasonic nie ma salonów firmowych i nie sprzedaje na ALLEGRO.
Więc uważaj.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam.
VT30 to model plazmy z 2011 roku.To troche dziwne ze dopiero teraz ten model pojawil sie w sprzedazy.Troche dziwne bo telewizor mogl stac w magazynie.
Kolega ma ma telewizor oled lg 55ec930v.Z telewizora oled najbardziej wyroznia sie poziom czerni ale gdy zrodlo sygnalu jest troche slabsze nawet z pliku filmowego hd z plazmy jakosc obrazu jest lepsza.W plazmie widac wiecej szczegolow . W oled jakosc obrazu jest dobra ale w plazmie lepsza.
Oled nie robi juz na mnie wrazenia. W domowych warunkach plazma jest najlepsza.
Zdjecie z telefonu (drugie zdjecie) aby nikt nie pomyslal ze telewizora oled nie widzialem na oczy:).Telewizor oled kolegi.
Pod wzgledem ostrosci obrazu plazma panasonica jest najlepsza.Nawet niski model plazmy panasonica ma lepsza jakosc obrazu.Poziom czerni tylko lepszy w oled.To jedyna roznica.W przypadku zblizenia kamery np na twarz,w oled obraz jest lcd podobny czyli pozbawiony szczegolow.Plazma generuje lepsza jakosc.
digitalus_neqhwhq.JPG



lgjpg_wqqhxeh.jpg
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Wychodzi, że 4 letnia plazma i to niski model VT30 lepsza od OLED.
To dlatego jest o 900 zł droższa.

To nic, że fotki to mega manipulacja ...


Zrób tak:
zadzwoń do tego salonu w Łodzi i poproś do telefonu kolegę digitalusa.
Pewnie usłyszysz: Stefan to do ciebie ...
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Wychodzi, że 4 letnia plazma i to niski model VT30 lepsza od OLED.
To dlatego jest o 900 zł droższa.

To nic, że fotki to mega manipulacja ...


Zrób tak:
zadzwoń do tego salonu w Łodzi i poproś do telefonu kolegę digitalusa.
Pewnie usłyszysz: Stefan to do ciebie ...
TYLE LAT NA FORUM A JESZCZE NIE WIESZ ZE MAM NAJNIZSZY MODEL PLAZMY PANASONICA Z 2011 ROKU? CZYLI TX-P42CX3E.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/64247-panasonic-c3-17.html
Zapisz to sobie na kartce.Pierwszy moj telewizor plazmowy to daewoo kupiony w 2008 roku.Dziala do dzis.
Kliknij sobie na link nizej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/24864-plazma-daewoo-dpp-32f1-8.html

A VT30 TO NAJWYZSZY MODEL PLAZMY Z 2011 ROKU.NAJLEPSZY TELEWIZOR.Uwazam ze vt30 jest lepszy od oled lg.vt30 otrzymal tez wyzsze oceny od oled lg.
Gdybym pracowal w salonie to mialbym pewnie plazme pioneera , najwyzszy model.Nie pracuje i mam duzo wolnego czasu jesli chcesz wiedziec.
Jesli chcesz wiedziec wiecej to w domu mam juz cztery plazmy:) Tylko plazma:)
Jeszcze jedno mam na imie adam nie stefan:).
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kol.digitalus kobieta będzie Ciebie nosić na rękach, jak jej będziesz tak wierny jak plaźmie-nic tylko pogratulować !!!
 

Kadajo

New member
Bez reklam
:) ale komediant. Autorze nie patrz na vt30 czy raczej nie ryzykuj kupowania "nowego" tv który miał premierę prawie 6 lat temu. Bierz OLED'a i gwarantuje Ci ze jak go skalibrujesz to będzie grał rewelacyjnie.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

digitalus

Banned
Jesli telewizor jest nowy to nie ma sie czym przejmowac bo jest na gwarancji.
Przykladowo na avforums ktos kupowal rok temu nowa plazme pioneera (lezak magazynowy)Tez plazma byla na gwarancji.Pioneer zakonczyl produkcje plazm w 2008 roku.
Plazma generuje lepsza jakosc obrazu niz oled.Sprawdzalem na wszystkich czesciach Bonda.
W plazmie jakosc obrazu jest lepsza, obraz jest bardziej szczegolowy.Przykladowo stare czesci Bonda w hd z Seanem Connery w plazmie maja idealna jakosc obrazu jak najnowsze czesci z Danielem Craig.
W oled czern jest bardzo dobra ale szczegoly oled ma znacznie gorsze.Natychmiast zauwazylem roznice .Bond to moje ulubione filmy.Bylem zdziwiony ze obraz w oled jest tak slaby.Jest to bardzo widoczne na starszych czesciach z Bondem.Plazma zdecydowanie wygrywa.
Warto tez przypomniec ze plazma ma szybszy czas reakcji niz oled.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
" Jeśli telewizor jest nowy to ... "
Expert digitalus napisze tu zaraz nam ile lat musi mieć PANASONIC VT30.


Jak można opierać ocenę jakości video na Bondach 007 ?


digitalus;
to nie te lata ...


Leżącego się nie kpoie, chodzi o plazmy ...


Jeżeli masz VT30 używkę na sprzedaż to wystaw na ALLEGRA za 800 zł. I tak tego nikt nie kupi.
Na tym forum to prosty kant ...
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
"



Leżącego się nie kpoie, chodzi o plazmy ...



Napisz jeszcze raz bo nic nie rozumiem:)

Według kol.digitalus plazma jest jak wino, im starsza tym lepsza.Ciekawe czy o kobietach ma podobne zdanie :)



Kupno telewizora to inwestycja dlugoterminowa.Nie zmieniam telewizora co dwa lata.Druga sprawa to plazma ma wieksza zywotnosc czyli 100 tysiecy godzin a oled 30 tysiecy godzin mozna o tym przeczytac na internetowej stronie lg.Czyli roznica na korzysc plazmy.
W testach plazma panasonica ma wyzsze oceny niz oled.Np w linku nizej.

http://tweakers.net/categorie/621/televisies/reviews/


Jesli chodzi o kupno telewizora na allegro to zawsze istnieje ryzyko.Najlepiej kupic w tradycyjnym sklepie.
W przypadku kupna na allegro mozna zaplacic przy odbiorze i oczywiscie sprawdzic sprzet w obecnosci kuriera.To podstawa takich transakcji.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
Plazmy były fajne ale odeszły i koniec kropka. Nastał czas oleda i to jest przyszłość. I wybacz digitalus ale mam oleda na co dzień i nie ma plazmy która by mu dorownala blisko była tylko zt60'tka. Oled ma lepszą czerń i nie migocze , reszta jest podobna lub lepsza niż w plazmie wiec kupowanie dzis plazmy w tej samej cenie co oled tej samej wielkości to zły pomysł.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Do góry