Przyszłość OLED

Big-Apple

New member
Bardzo ciekawy i dla tych co chcą kiedyś mieć OLEDA bardzo dobry art

LG is bringing down costs for UHD OLED TVs fast - FlatpanelsHD

wg LG sytuacja z panelami jest na tak drobym etapie że wręcz za 1-2 lata będziemy mieć o niebo lepsze OLEDY ale przede wszystkim dużo tańsze

Tak jak w latach 2007-2010 co niektórzy kupowali na raty TV do 50' to płacili do 10-15tyś

Tak w tym terminie czyli za 1-2 lata będzie można kupić OLEDY 4k sądze że właśnie w tych cenach.

Zapewne LG będzie sprzedawać swoje panele innym czyli Panasonicowki SAMSUNGOwi itp

Także jeśli ktoś planuje sobie zapodać TV z kosmiczną czernią i kosmicznym kontrastem to może sobie w kalnedarzu zapisac date zima 2016 nawcześniej

Już w tej chwili ogromne spadny tych starzych pierwszych OLEDOw

Oczywiście jeśli kogoś nieinteresuje 4k to jeszcze lepiej i jesscze taniej może sobie kupić w 2016 FULL HD OLED.:D

Ja osobiście kieruje się ku 60-65 ale czy 4k czas pokaże
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Bardzo ciekawy i dla tych co chcą kiedyś mieć OLEDA bardzo dobry art

LG is bringing down costs for UHD OLED TVs fast - FlatpanelsHD

wg LG sytuacja z panelami jest na tak drobym etapie że wręcz za 1-2 lata będziemy mieć o niebo lepsze OLEDY ale przede wszystkim dużo tańsze
A dlaczego duzo tansze?
Zaluzmy, ze decydujesz o strategii cenowej LG. Przypomne jestes praktycznie jedynym producentem duzych paneli OLED, ktore nadaja sie do produkcji telewizorow. Zwiekszasz wydajnosc, ilosc produkowanych matryc, zmniejszasz odpady i koszt krancowy. Dzieki temu ze jestes monopolista, nie musisz ryzykowac, silac sie na zmowy cenowe, bo konkurencja poki co nie moze wyprodukowac sama i bedzie uzywac twoich paneli OLED wylacznie do produkcji swoich modeli klasy premium, a kupi je z pocalowaniem reki, "po kazdej cenie", bo i tak wyprodukowanych paneli bedzie za malo dla wszystkich. Okres 1-2 lat, o ktorym piszesz, zdecydowanie nie jest bedzie okresem przelomowym, ktory przejdzie do historii, z powodu wyslania starej technologii LCD do lamusa. Jeszcze przypome Ci, ze jestes jednoczesnie aktualnie najwiekszym producentem paneli LCD, Chcialbys swoj najwazniejszy z dotychczasowych produktow przedwczesnie usmiercic ? ;)
Sorry za "ekonomike dla pszedszkolakow", ale choc ciesze sie z wiadomosci, nie podzielam hurraoptymizmu.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
OLED długo pozostanie w klasie premium.
Tak jak pisze @bubafat.
LG drops price on 55" 4K OLED to $4500 - FlatpanelsHD


Cena 55EG9600 55" spadła właśnie o 1000 usd.
Amazon.com: LG Electronics 55EG9600 55-inch 4K Ultra HD 3D Curved Smart OLED TV (2015 Model): Electronics


Warto przytoczyć opinie z forum audiostereo:
Krótko i na temat - mam oled-a ok 3 miesięcy model 930V
Jak na razie wszystko OK - ostatnie aktualizacje znacznie ale to znacznie poprawiły ruch - również delikatnie "rozjaśniły" ciemne przejścia tonalne - nie widzę absolutnie na razie problemów z gubieniem szczegółów w czerni - ale to może być subiektywne odczucie bo się być może przyzwyczaiłem. Wszystkich którzy myślą o zakupie naprawdę fajnego TV z ceną jeszcze akceptowalną (ja płaciłem lekko ponad 8 tys) zachęcam gorąco - do zapoznania się z TV. Jak dla mnie w tej cenie ten TV nie ma konkurencji - mimo że nowe samsungi z serii J9 to fajne TV - pierwsze dobre LCD jakie widziałem - tylko mam na myśli 9500
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Jeżeli ktoś wierzy w OLED-y, w cenie dobrych LCD, to gratuluję dobrego samopoczucia.

65" 4K/UHD według mnie nigdy nie będzie tańszy, niż 20k PLN.
55" 4K/UHD ma szanse zejść do 12k PLN, może.

Zapomnijmy o 12k PLN (4K 65") oraz 6-7k PLN (4k 55").
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Ja mysle, ze jest mozliwe wyrwanie kazdego telewizora na przecenie, kiedy nowa linia wchodzi do sprzedazy. Dlaczego mialoby byc inaczej z OLEDami? Jedbak popularyzacja tanich Oled-ow, w ciagu 1-2 lat, jak napisal Kolega powyzej, to IMHO mrzonki.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Zainwestowali mnóstwo $ w Oled jak się zwróci to powinno być taniej..Kiedy ? to się okaże,oby jak najszybciej !
 

WuMike

New member
Bez reklam
Moje "nigdy" dotyczy najbliższych 5 lat. To i tak niemalże wieczność, dla elektroniki.

Potem może faktycznie 65" OLED UHD będzie kosztował 15-18k PLN, bo wejdzie 8K :D
 

Big-Apple

New member
Zainwestowali mnóstwo $ w Oled jak się zwróci to powinno być taniej..Kiedy ? to się okaże,oby jak najszybciej !


Jezeli nie obniza cen to kupia tylko ci co prowadza hotele

wiec im sie nie zwroci krotko i na temat

OLEDA nikt za 20 tys w naszym kraju nie kupi

U mnie 1 LG OLED stal miesiacami 55 zainteresowania zerowe prawie czemu? bo zapętlony klip stale ten sam a to juz wina pracownikow .


Skoro TV ala SONY Philips powyzej 58' to koszt do 10000 tys to OLED moze miec ceny pierwszych TV 1080p które wchodziły na nasz rynek


Ja pamiętam jak znajomek kupował TV Hitachi ale 50hz sprowadzony z DE koszt w kraju niecałe 14000 tyś a on kupował po 10000 .Plazma


Ci co mówią że za 5 lat zobaczymy co będą mówić za 2 lata no ale tak to już jest w naszym kraju jak się nawet w reprezentacje nie wierzy która jest obecnie liderem statystycznym we wszystkim to co dopiero o sytuacji OLEDA :D
 

WuMike

New member
Bez reklam
Szkoda tylko, że jedynym OLED-owym płaszczakiem jest model 55EA880V, którego już od dawna nie produkują.

Krzywizny nie akceptuję, tym bardziej z odległości prawie 4m.
 

Big-Apple

New member
Szkoda tylko, że jedynym OLED-owym płaszczakiem jest model 55EA880V, którego już od dawna nie produkują.

Krzywizny nie akceptuję, tym bardziej z odległości prawie 4m.


55 to za mało to raz


dwa czy te OLEDY maja specyfikacje 4k/60fps? i HDMI 2.0-2.2 z HDCP oraz HEHC chociaz tutaj akurat nie jestem zwolennikiem wszelkiej integracji wystarczy jedynie tuner naziemnej tv

Od satelity są zew tunery z dobrymi prockami 2-4 glowicowe z czytnikami kart .Tyle.
 

Big-Apple

New member
Taką specyfikację będą miały dopiero modele OLED z tego roku. Moim zdaniem to jednak nie jest tak istotne, bo i tak póki co nie ma za bardzo czego oglądać w 4K. To nie UK czy Niemcy, żeby można było liczyć na programy TV w takiej jakości. IMHO póki co do zwykłego użytkowania w naszym kraju wystarczy fullHD.


Ciekawe jednak jak ze stabilnością i żywotnością. Mówi się że OLEDy zaliczają po pół roku pixele na co LG odmawia gwarancji.

To jak ktoś kocha SONY to art:
Sony to chyba naj wyjście bo jeszcze o Panasoniku nic nie wiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozmawiałem z LG i to bardzo delikatna sprawa. Każdy klient jest traktowany oddzielnie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki czyli LG nie ma na to jednej konkretnej odpowiedzi zapisanej np. w gwarancji ? BO tak jak pisałem Gość którego poznałem i po pół roku w 930 miał 3 piksele wypalone został odesłany z kwitkiem...
 

prezy

New member
Bez reklam
Wszystko zalezy od uzasadnienia reklamacji. Ponadto zawsze mozna sie odwolywac i walczyc o swoje prawa

Prezy for HDTV - Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pewnie że można ale wydać za 65 cali powiedzmy 35 tys i walczyć już z założenia o sprawiedliwość w sądzie ( bo nie ma oficjalnego stanowiska) to średnia zachęta dla kupującego...
 

ambra

New member
wg LG sytuacja z panelami jest na tak drobym etapie że wręcz za 1-2 lata będziemy mieć o niebo lepsze OLEDY ale przede wszystkim dużo tańsze

Na szwedzkiej stronie duzej sieci pojawily sie ceny i specyfikacje oled tv 55eg910v cena ok.19000sek dostawa 10.15 oraz 55eg920v cena 29999sek dostawa 09.15
 

ambra

New member
Wracając do tematu przyszłość oled,
W ubiegłym roku lg sprzedał niewiele ponad 4tys na całym świecie tv oled, w 1qw. tego roku ponad 30tys,a do końca 2015 ma być sprzedane 400.000 tv oled ,do końca 2019r. 7mln oledów. Wychodzi na to ,że za chwilę za parę dni otrzymamy historyczna wiadomość od lg odnośnie światowych cen,ta wiadomość będzie dla nas fanów oled, prawie tak wielka jak odejście Jeremy Clarkson'a z bbc.to będzie kolejna sensacja roku .źródło Korea business

Market Domination: LG Comprises 90% of Global OLED TV Market | BusinessKorea
 
Do góry