Mede8er MED800X3D

szawen

New member
Dzisiaj zostałem (nie)szczęśliwym posiadaczem tego modelu. Na dzień dobry wgrałem najnowszy soft i włożyłem dysk 1,5 TB. Oczywiści przedłużyłem też sobie gwarancję do 5 lat (wystarczy zarejestrować się na stronie producenta).

Kilka spostrzeżeń:
1 Odtwarza dużo więcej niż mój poprzedni Player HD3548HL-R, ale jednak nie wszystko :(
2 Jest praktycznie niesłyszalny - wentylatorek włącza się tylko wtedy, gdy jest potrzebny, a nawet wtedy jest cicho. Do tego ma gumowe nóżki, a w zestawie są jeszcze dodatkowe neoprenowe dla tych, którym kot tupie. :)
3 JukeBox wymaga sporo pracy, ale jak w końcu zadziała to... 8O
4 Bardzo sprawnie odtwarza pliki z komputera (udostępnione w sieci).
5 Ilość serwisów internetowych nie jest bardzo wielka, większości powinna wystarczyć, ale ja muszę poszukać, czy gdzieś nie ma dodatkowych.
6 Przy włączaniu przyspieszonego odtwarzania film cofa się o kilka sekund, to samo dzieje się przy zwiększaniu prędkości jak i powrocie do normalnej.
7 Nie z wszystkimi plikami działa przyspieszone odtwarzanie, na niektórych można co prawda ustawić x32, ale jest to maksymalnie x2, na innych nawet ustawić powyżej x2 się nie da. Nie wiem od czego jest to uzależnione, bo z większością filmów działa normalnie.

Tyle uwag na dzień dobry. Jeżeli ktoś ma pytania, to postaram się odpowiedzieć.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
A jak z napisami w plikach np: mkv czy można zmienić kolor czcionkę dodać obwódkę ,zmienić pozycje .
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Można zmienić położenie, wielkość czcionki, kodowanie, przesunięcie w czasie i kolor (kilka do wyboru w tym czarne z białą obwódką).
No to pięknie chyba sie skusze na zakup tego.
Jeszcze pytanie o chłodzenie czy mocno się grzeje czy można go wsadzić do półki czy nie przegrzeje się z przodu bez dzwiczek z tyłu ewentualnie wytne jakieś kółko dla lepszej wentylacji.
 

mp_nafta

New member
witam, jestem zainteresowany tym modelem ewentualnie MED600X3D, możesz napisać coś na temat obsługi tego urządzenie z poziomu smartphone/tabletu (android/iOS) czy można przez takie urządzenie dodawać torrenty do sciagania, czy MED600X3D/MED800X3D streamuje materiał na tablet, tak że można na nim oglądać filmy?
 

szawen

New member
możesz napisać coś na temat obsługi tego urządzenie z poziomu smartphone/tabletu (android/iOS) czy można przez takie urządzenie dodawać torrenty do sciagania, czy MED600X3D/MED800X3D streamuje materiał na tablet, tak że można na nim oglądać filmy?

Nie korzystałem na razie z tych opcji (brak czasu :(), ale w specyfikacji podają:
Dostęp do zewnętrznych zasobów sieciowych (klient):
- SAMBA (SMB)
- NFS (ograniczona zgodność, testowane z serwerem HaneWin
- UPnP
- Torrent (Transmission v2.42, zarządzany przez przeglądarkę)
Dostęp do zasobów odtwarzacza:
- Samba (z możliwością ustalenia grupy roboczej, nazwy hosta i zablokowania dostępu hasłem)
- UPnP Serwer (MediaTomb, ograniczona funkcjonalność, bez certyfikatu DLNA)
Inne:
- DLNA DMR (Digital Media Renderer) - zewnętrzna kontrola odtwarzania strumieniowego
- obsługa PPPoE

Niestety (na szczęście ;P) wieczorem wyjeżdżam na urlop i przez 3 tygodnie będę miał ograniczony dostęp do internetu (i brak dostępu do odtwarzacza), więc nie będę mógł odpowiadać na pytania, ale bądźcie dobrej myśli, bo:
No i skusiłem się czekam na kuriera jak sprzęcik dojcie napisze o wrażeniach.
Mam nadzieję, że Leeonsjo ma więcej wolnego czasu niż ja. ;)
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Sprzecik jest już u mnie.
Zaczołem od włożenia twardego dysku-bezproblemowo pare minut i gotowe.
Podłączyłem i menu skromne czytelne łatwe.Pilot za to trochę za dużo niepotrzebnych przycisków dziwnych,jak sie klika to skacze o dwie pozycje naraz ale za to jak ktoś pisał nie trzeba specjalnie celować w sprzęt.Jutro spróbuje doinstalować mój Harmony one.
I co dla mnie najważniejsze odtwarzanie plików mkv z napisami jest nieźle. Napisy fajne można powiększyć przesuwać do góry w dół zmienić kolor ale białe chyba najlepsze cienka czarna obwódka.Mogło by być zamiast różnych kolorów pogróbienie obwódki i zmiana czcionki ale jest dobrze ocena 8 /10.
Najlepszy plus to napisy w 3d wygladają super lekko wychodzą z ekranu ocena 10/10 .Na laptopie to po filmie aż głowa bolała .
Druga dla mnie ważna sprawa to dzwięk przez coaxial do amplitunera dts i dd super wysyła nierozkodowany.Mój tv philips nie ma kodeka dts i przez to kupiłem ten player.Jest opcja dts hd ale mój amli ma co prawda dts hd ale nie ma hdmi 1.4 potrzebne do 3D dlatego kabel hdmi idzie do tv a do amplitunera coaxial.
Co do pytań kolegi o internetowe sprawy to za cienki jestem w te klocki.You tube nie chodzi jakiś komunikat o stronie you tube kolega szawen pisał że serwis you tube już nie wspierra tego sprzętu może dlatego.Przegladarka z menu pilota to porażka szkoda czasu żeby klikać pilotem -dla mnie bez sensu.Ocena tego smart to 3/10 pomijając funkcje juke box bo jeszcze tego nie skonfigurowałem.
Pierwszy dzień i te pare godzin moje zadowolenie 9/10.
 

mp_nafta

New member
Leeonsjo jak już ogarniesz temat juke box to napisz coś.
Z tym youtubem to pewne na 100% ? Jeżeli tak to duży minus, widziałem tą funkcję na xtreamertv u kolegi i powiem szczerze że fajnie to wygląda. Koncerty w hd lecą aż miło.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Pitot harmony one pracuje z tym urzadzeniem wysmienicie,orginał sie chowa.
Ustawienia internetowe to dla mnie tabu.To znaczy mam internet bo podłączony jest do routera kablem ale podłaczenie do kompa lub laptopa to już zoonk.Szkoda że nie ma instrukcji w j.polskim.Możliwosci sprzetowe są duże ale trudne do ogarnięcia chyba już za stary jestem.
Najważniejsze że player chodzi jak buża.
Co do you tuba to mam w philipsie (tv) ale to nie jest pełne you tube tylko jakieś powybierane .
 
Ostatnia edycja:

mp_nafta

New member
No, a jak wyglada YouTube na samym urządzeniu, jest wogóle? Bo gdzieś przeczytałem ze nie obsługuje yt. Bawiles sie już klientem torrent?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
V2.0.0 -30May2013 Final Release for MED1000X3D - MED800X3D - MED600X3D - LATEST
to lista zmian po wgraniu nowego softu
Najważniejsze punkt 26 nie działąją divx i dlatego daruję sobie aktualizację pzrynajmniej na razie.
punt 4 dodano you tube mnie niepotrzebny mam smart tv
szawen co oznacza punkt 16
coś o napisach? co dokładnie.
Punkt 1 jeszcze chyba ważny reszta dla mnie nie ma znaczenia.
Nie umiem nawet skonfigurować żeby z laptopa pzrez router udostępnić pliki :x
więc daruje sobie tą aktualizacje.
 
Do góry