Mede8er MED800X3D

Arek

Member
Tak to już jest w sprzętach opartych na Linuxie (zakładam, że taki jest w Mede8er'ze). Przynajmniej ja widzę cechę wspólną, do np.PS3. Nie wiem czy to ten sam problem , ale np. gdy mam w jednym katalogu zdjęcia z dwóch aparatów to pod windowsem sortuję wg daty i jest ok, ale gdy chcę je wyświetlić na PS3 lub Mede8erze (wcześniej na Mboxie Hundayi) to muszę zmienić nazwę, np w exploratorze windows (F2) zmiana nazwy- wtedy pliki mają nazwę -"wakacje001,002itd" - potem na Linuxowych sprzętach kolejność wyświetlania się chrzani mniej więcej tak 001...009, 100, 101, jakoś tak, tzn system czyta jedności. Nie rozwiązałem do dziś tego problemu, nawet gdy zaczynam od pełnej setki, gdy zdjęć jest kilkaset też jest problem.
 
Ostatnia edycja:

Arek

Member
A mam jeszcze jeden problem- z kopiowaniem zdjęć z HDD USB na HDD wewnętrzny w mede8erze . Gdy kopiuję duże katalogi (po kilkadziesiąt GB) to często przy 3/4 kopiowania wyświetla mi "nie udało się skopiować". HDD zewnętrzny jest ok, pod windowsem śmiga bez problemów. HDD wewnętrzny to nowa Toschiba 3TB i wątpię, aby była walnięta. Formatowałem kilka razy, wciskałem F1(fix hdd) i dalej błędy, szczególnie gdy kopiuję np 3 katalogi na raz.

Natomiast zauważyłem, że gdy jest podłączony pod HDMI meder do TV to ten proces się udaje, ale gdy przełączę na ampli inne wejście HDMI aby w tym czasie oglądać coś z innego sprzętu to wtedy proces kończy się błędem. Dziwne to, bo nie powinno mieć to związku.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy to jednak wina dysku Toschiba?
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam, pytanko, jakiś czas temu mój medek 1000 przestał odtwarzać zdjęcia. jako miniaturki są widoczne ale jak już chce oglądać na całym ekranie to nic nie wyswietla. Soft ostatni. Macie jakies pomysły?. dzięki
 

castel

Member
Witam,mam pytanko.
Czy do Med800 można podpiąć dysk zewnętrzy Seagate 2tb ,a jedocześnie mieć w odtwarzaczu dysk wewnętrzny WD Red 2tb?
 

atrzesniak

New member
Witam Wszystkich! Może ktoś spotkał się z takim problemem. Odtwarzacz wyszukuje poprawnie okładki i informacje o filmach, ale od pewnego czasu po zapisaniu tych informacji zarówno okładka jak i zdjęcie z opisem są nieczytelne. Duże szaro-białe lub kolorowe kwadratowe pixele. Kojarzę problem z aktualizacją softu do wersji 4.02 i zainstalowaniem adaptera Wi-Fi. Soft przywróciłem do wersji poprzedniej 3.0.6. Niestety nie pomogło. Nie pomaga też ręczna edycja informacji. Może przywrócić ustawienia fabryczne, a może jakiś inny pomysł? Pozdrawiam. ArturTrześniak
 

dziadek266

New member
Witam Wszystkich! Może ktoś spotkał się z takim problemem. Odtwarzacz wyszukuje poprawnie okładki i informacje o filmach, ale od pewnego czasu po zapisaniu tych informacji zarówno okładka jak i zdjęcie z opisem są nieczytelne. Duże szaro-białe lub kolorowe kwadratowe pixele. Kojarzę problem z aktualizacją softu do wersji 4.02 i zainstalowaniem adaptera Wi-Fi. Soft przywróciłem do wersji poprzedniej 3.0.6. Niestety nie pomogło. Nie pomaga też ręczna edycja informacji. Może przywrócić ustawienia fabryczne, a może jakiś inny pomysł? Pozdrawiam. ArturTrześniak

Miałem podobnie, pomogło usunięcie wszystkich informacji o filmie i ponowne wyszukanie. Popróbuj.
 

toju

New member
Witam
Mam problem z 800 tką - soft 4.02 - nie odtwarza zdjęć. Miniaturki są a na całym ekranie czarno, leci tylko muzyczka. Ktoś ma jakiś pomysł ?
Filmy działają prawidłowo...
 

darekguma

New member
Bez reklam
Mam tak samo w med1000, temat u mnie już stary i nadal nie ogarnięty. Też proszę o pomoc.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 

Boli

New member
Też miałem taki efekt, gdzieś na forum znalazłem nie pamiętam dokładnie ale chyba pomogło przywrócenie ustawień fabrycznych wgranie na nowo firmware'u i dla pewności jeszcze raz ustawienia fabryczne.
 

Usagi

New member
Aktualizacja do najnowszej wersji oraz ponowne "wyszukanie" informacji (aby mogl nadpisac okladki na nowo). To ogolnie nie problem odtwarzacza a IMDB ktory zaczal stosowac progresywne JPEG do zapisywania okladek.
 

castel

Member
Witam.
Proszę o pomoc.
Wczoraj rozładował mi się laptop w czasie kopiowania po USB plików na dysk zewnętrzny Seagate,poczym odpiąłem przewód usb od laptopa pomijając program USb Disc Eject no i zonk .Odtwarzacze nie widzą wogóle tego dysku ,próbowałem wszelkich sposobów i nic nie daje.
Moglibyście koledzy coś doradzić?
 
Do góry