Mede8er MED800X3D

mp_nafta

New member
Aktualizację softu robi sie z poziomu urządzenia, wyswietla komunikat ze jest nowa wersja jak np. w ps3, czy ręcznie?
Punkt 16 to chyba cos o wyświetlaniu napisów na ekranie.
A o co chodzi w punktach 17 i 19?
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Ręcznie.Trza pobrać i z pena kilka myków .Z jednej strony nie rozumiem dlaczego nowy soft nie pozwala na odtwarzanie divixa.Ale stara zasada jest taka jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

Przetłumaczone przez googla
17. Dodane oddzielne DLNA DMS / DLNS DMR "on / off" kontroli w ustawieniach ---> Network
19. New Mede8er NET API API dla iPhone/iPad/Android/PC/Mac/Win8 - film etc, Muzyka, TV i Akcje Serii

19-to chyba sterowanie iphonem lub ipadem
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
to wiem napisałem wyżej ale dziwi mnie dlaczego po wgraniu softu nie działa dlaczego coś co działa zmienili.
 

szawen

New member
Aktualizację softu robi sie z poziomu urządzenia, wyswietla komunikat ze jest nowa wersja jak np. w ps3, czy ręcznie?
Można z poziomu menu, ale lepiej w trybie serwisowym.

Punkt 16 to chyba cos o wyświetlaniu napisów na ekranie.
Dokładnie chodzi o ulepszone menu ustawień napisów.

A o co chodzi w punktach 17 i 19?
17 - Dodana osobne opcje włączania/wyłączania DLNA DMS / DLNS DMR w menu ustawień.
19 - nowe API umożliwiające sterowanie odtwarzaczem z poziomu iPhone/iPad/Android/PC/Mac/Win8 (jeśli ktoś napisze odpowiedni program - na razie jest chyba tyko na iPada: https://itunes.apple.com/pl/app/m8-jukebox/id643160236?mt=8).
 
Ostatnia edycja:

szawen

New member
Od kilku dni jest już dostępne firmware v.3.0 dla Mede8erów serii x3d:
V3.0.0 -23Aug2013 Final Release for MED1000X3D - MED800X3D - MED600X3D - LATEST

Lista zmian:
1. new - Movie Scraper App
2. new - TV Series Scraper App
3, new - Built in Subtitle Downloader
4. new - IP Stream App
5. new - WOL (Wake on LAN)
6. new - HTML5 Browser
7. Fixed - Arabic srt Subtitles
8. Fixed - MP3 UFT8 embedded text
9. Fixed . Fixed IP of Wireless not working
9. Dev - Nav Up / Down moves srt subtiles up/down
10. Dev - Added support for external subtitle language naming
11. Dev: added grey color for subtitle
11. General bug fixes

Dla nieanglistów najważniejsze to:
- wbudowane pobieranie opisów i grafik do filmów i seriali w oprogramowanie odtwarzacza (scraper) - działa też w jęz, PL
- pobieranie napisów do filmów i seriali z internetu - działa też w jęz, PL
- dodana funkcja WakeOnLan pozwalająca zdalnie wybudzić z uśpienia odtwarzacza podłączony do sieci LAN
- przeglądarka WWW zgodna z HTML5
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Widze że jesteś na bieżąco. Ja jakoś nie mogę się przekonać do nowego softu dopóki nie przywrócą odtwarzanie divixow.
 

mlodywesolek

New member
Witam :)

Nadszedł ten piękny okres kiedy lada dzien będę kupował MED 800 aczkolwiek mam jeszcze jedno pytanie związane m.in z tym sprzetem. Obecnie posiadam Asus !1Play (jedynke) i pytanie jest nastepujce. Asus wyląduje u mnie w sypialni a MED bedzie głownym aktorem w salonie. Ale chcialbym zrobic tak, ze kalblem ethernetowym połącze MED'a z Asusem aby od MED'a nie odlaczac co chwile ktoregos z dyskow i latac z nimi do sypialni. Czy moge to zrobic bezposrednio czy musze do tego uzyc routera? I jesli mozna zrobic to bezposrednio to wtedy do odczytu tego dysku moge uzyc UPNP? Czy w jakis inny spoob sie wtedy to konfiguruje? Zaznacze jeszcze ze filmy ktore bede chcial w ten sposob odtwarzac to "zwykłe" mkv z wielkoscia max 10GB. :)

I pytanie nr 2 jesczze mi sie nasunelo. Czy ktoś testował podłączenie wiekszej ilosci dyskow przez huba? Na asusie szło bez problemu przez zwykłego huba (3 dyski po usb w tym 2 z wlasnym zasilaniem).

pozdrawiam

Marcin
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Na pytania wyżej wam niestey nie odpowiem ale mogę powiedzieć że medx3d jest fajny .A minusy to brak polskiej instrukcji i co można wyczytac we wcześniejszych postach po aktualizacji softu który jest lepszy i na bierząco aktualizowany niestety nie czyta podstawowego kodeka divx i dla mnie to jest nie do zaakceptowania w multimedialnym playerze.
 

oliho

New member
witam,
posiadam model niższy ,czyli med600x3d i mam pytanie odnośniej jukebox'a - jak to włączyć / uruchomić ?
mam do odtwarzacza podpięty zewnętrzny dysk i jak chcę coś z niego obejrzeć to muszę po kolei przechodzić : library / usb/ e / i dopiero tutaj mam listę z filmami ,ale bez żadnych okładek itp.

odtwarzacz podpięty do sieci , sieć sprawdzona i działa ( np. filmy z YT).
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
witam,
posiadam model niższy ,czyli med600x3d i mam pytanie odnośniej jukebox'a - jak to włączyć / uruchomić ?
mam do odtwarzacza podpięty zewnętrzny dysk i jak chcę coś z niego obejrzeć to muszę po kolei przechodzić : library / usb/ e / i dopiero tutaj mam listę z filmami ,ale bez żadnych okładek itp.

odtwarzacz podpięty do sieci , sieć sprawdzona i działa ( np. filmy z YT).

Masz najnowsza aktualizację?Z tej strony?
Firmware Downloads
Potem tak
http://www.mede8er.com/mede8er_X3_movie_scraper_user_guide_V3.html
 
Ostatnia edycja:

oliho

New member
Masz najnowsza aktualizację?Z tej strony?
Firmware Downloads
Potem tak
Mede8er - The greatest show on earth

Dzięki ! pomogło ,ale mam jeszcze jeden" problem". Otóż nie wyświetla mi wszystkich okładek . Obecnie z kolekcji ok. 50 filmów brak okąłdek jest w 8. pokazuje się tylko czerwony trójkąt z wykrzyknikiem... filmy odtwarzają się prawidłowo.Czy mozna jakoś ręcznie wrzucić te okładki ? Wiem ,że jest to mało znaczące ,ale taki szczegół potrafi zirytować :)
 

szawen

New member
Czy mozna jakoś ręcznie wrzucić te okładki ? Wiem ,że jest to mało znaczące ,ale taki szczegół potrafi zirytować :)
Są dwa sposoby:

1. Prostszy i szybszy, ale jednorazowy - pobierasz (lub tworzysz) okładkę i wrzucasz ją do katalogu z filmem. Plik musi się nazywać fojder.jpg i mieć rozmiar 154x231 pikseli (z możliwością niewielkiego odchylenia)

2. Zajmujący więcej czasu, ale dający satysfakcję i społecznie pożyteczny ;) i dający możliwość wielokrotnego użycia (np. po przypadkowym skasowaniu folderu z filmem) - rejestrujesz się na https://www.themoviedb.org; znajdujesz film do którego okładki/opisu/gatunku/ reżysera itp. danych brakuje; znajdujesz potrzebne dane (np. na filmwebie czy imdb) i uzupełniasz. Później odtwarzacz przy skanowaniu pobierze te dane automatycznie.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Szawen ale jak plik z filmem ma inny tyuł mp:Terminator 2 director cut ( wersja reżyserska ) to nie wyszuka okładki nawet jak jest w bazie danych.Trzeba zmienić tytuł.
 
Do góry