Tunery DVB-T

minetoo

New member
Jeśli dostanę bana to cóż...przepraszam
Jako że nowy tu jestem proszę nie krzyczcie.
Szukajki użyłem może źle.
Potrzebuję odpowiedzi na pytanie :
Czy jeśli podłączę w/w player do tv po hdmi a do ampli z dts po coaxial to czy w przypadku gdy film dajmy na to .mkv ma dts uzyskam prawdziwe 5.1?

Łamię się nad tym playerkiem gdyż fundusze skromne a filmy czekają....
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
Uzyskasz bo niby czemu nie... no chyba, że DTS-a nie obsługuje w co wątpię. Ja tak mam podpiętego Hyundaia do 10-cio letniego amplitunera bez HDMI.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Minetoo ostatni raz ci udzielam rady bo mi nikt za to nie płaci ;)
Kup Wiwe HD-100 i będziesz płakał.

WIWA - Tuner Cyfrowy DVB-T & Full HD Media Player. WIWA HD-100
Jak byk tam pisze:

Odtwarzane formaty audio: MP3, WMA, WAV, ACC/WMA
DTS - opcjonalnie (zewnętrzny dekoder po złączu HDMI)
Wiec o dzwieku DTS w plikach MKV po coaxial zapomnij.
Tylko przepuszcza dźwięk w DTS do zdekodowania po HDMI
ale twoja Yamacha RXV-365 nie zdekoduje dźwięku po HDMI
wiec MKV z dzwiekiem DTS nie usłyszysz i będziesz dzielnie konwertował filmy z dźwiękiem DTS do AC3.
 

empiryk_pl

New member
Witam serdecznie,
Posiadam ww tuner. Działa dobrze, poza kilkoma kwestiami. Po pierwsze podczas odtwarzania plików z pamięci USB w formacie MKV, nie słychać głosu. Po drugie napisy do wszystkich filmów wyświetlane są bez polskich znaków diakrytycznych. Napisy są w formacie SRT. Około dwóch miesięcy temu wykonałem upgrade oprogramowania, lecz nic to nie zmieniło. Za wszelkie wskazówki będę wdzięczny.
 

jarod20

New member
Ja dziś kupiłem Arivę T65. Świetnie działa z różnymi plikami. Jasne, że nie ma tego wszystkiego co odtwarzacze za kilka stówek, ale jak na małe pudełko za 130 zł daje radę :) No i oczywiście puszcza dźwięk DTS z plików MKV.
 

neidus

New member
Możliwy jest obraz cyfrowy i dźwięk analogowy z tego samego nadajnika?

witam,

coaxial, analog - etc. szukałem ale trudno się przedrzeć przez wszystkie posty.

sprawa prosta - chcę kupić dekoder Ariva T65, która ma hdmi (to podłączę pod Optomę) oraz nie ma wyjść Audio - jedynie Euro złącze. Czy podłączając euro, z których przejście będzie na chinch do wieży Stereo (Rotel), wyciągnę dźwięk zgodny z tym, co będę widział po wyjściu HDMI?

Czy nadajnik (Ferguson to tylko przykład) wypuszcza z każdego wyjścia (czyli z HDMI, COXIAL, EURO, AV) jednocześnie sygnał czy może wpięcie do jednego gniazda WY zamyka pozostałe Wyjścia?

Neidus
 

8OPN

New member
Tuner DVB-T do 200 zł.

Witam. Muszę kupić bezproblemowy tuner DVB-T w cenie do 200 plz, który będzie odtwarzał pliki z USB, mile widziane dodatkowe funkcje internetowe (WI-FI, LAN ). Co proponujecie?
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
większość(7/10) filmów w MKV ma dźwięk DTS - więc podczas odtwarzania takiego filmu będzie cisza.

... niestety, ale są proste programy (freeware) do przeróbki dźwięku w pliku MKV z DTS na AC3.
Konwersja trwa kilka minut. Zapomniałem jakim programem to robiłem, ale chętny znajdzie je bez problemu w necie.
 

pieto

New member
Tuner DVB-C na linuxie

Witam ,
Coś ciężko ze sprzętem pod kablówkę, szukam tunera z dvb-c, który jest oparty na linuxe, np enigma2, generalnie potrzebuję jedno urządzenie (serwer), który poda mi sygnał dla innych urządzeń w domu. Z racji przeprowadzki tnę maksymalnie koszty.

Znacie może jakiś stosunkowo tani tuner co by sprostał ?

z góry dzięki za podpowiedź.
 

zgred

Member
Budżetowy tuner DVB-T z opcją odtwarzania z dysku

Witam.
Poszukuje dla kogoś tunera DVB-T który posłuży również (czy nawet głównie) do oglądania filmów z dysku (Dysk Seagaete 1 TB).

Chciałbym aby odtwarzał wszystkie popularne formaty video w tym filmy .mkv.

Cena to tak ok. 150 zł.

Znalazłem w necie odtwarzacza WIWA HD-90 oraz Ferguson Ariva T65 które zebrały całkiem dobre opinie, ale może jest coś ciekawszego godnego uwagi?

Będę wdzięczny za rady i wskazówki.
 

zgred

Member
Dysk 2,5" ale czytałem że czasami są problemy.
Rozumiem, że taki problem może wystąpić (brak dźwięku) jednak jestem pewien, że osoba, dla której planuje zakup nie będzie chciała mieć dwóch osobnych urządzeń (tunera + odtwarzacza), dlatego muszę iść na kompromis.

Co do tego, że tunery nie służą do oglądania filmów, to z tego co wyczytałem nie mogę się do końca zgodzić.
Większość ma już szeroko rozbudowaną możliwość odtwarzania plików multimedialnych i według niektórych - nie ustępują znacząco budżetowym odtwarzaczom multimedialnym.

Problem w tym, że wyczytałem o problemach np.: z odtwarzaczami Wiwa z dyskami 1 TB i chciałem potwierdzić czy ktoś spotkał się z takim problemem.

Na razie polecono mi urządzenie marki Ferguson T65 ale chciałem jeszcze zasięgnąć rad innych.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W instrukcji obsługi Arivy T55 i Wiwy HD90 jest napisane, że obsługuje dyski do 2 TB ale z pojedynczą partycją.

No to czekam na wieści od kogoś, komu działa bezproblemowo taki dysk na tym sprzęcie.

Pozostałe odtwarzacze ( i TV), które wymieniłeś to zdecydowanie inna para kaloszy - inne układy SoC. Proste tunery DVB-T z reguły pracują na układach MTK, Mstar, Ali itp. i mają poważne problemy z większymi dyskami USB - chodzi o zasilanie na wyjściu USB., choć nie tylko.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
nie wiesz nawet jaką głupotę napisałeś ;P

Byłbym ostrożny z używaniem słowa "głupota".

Wielkość dysku nie ma żadnego wpływu na potrzebne zasilanie.

Przecież wiadomo, że posługujemy się tutaj skrótami myślowymi, więc trudno pisać o systemach adresowania, FBA, CKD i rozmiarach sektora. Chodzi o to, aby poradzić, opierając się na własnych lub innych doświadczeniu.

Skrótowo: firmware sporej grupy prostych tunerów-playerów DVB-T mają poważne kłopoty z adresowaniem dysków większych niż 1TB - jedne przeczytają, odtworzą i nagrają mulimedia, inne nie. Najlepiej sprawdzić to "organoleptycznie". bo reguł brak. Zdecydowana większość takich playerów ma problem z partycjami, starsze natomiast mogą też nie czytać NTFS.

I znowu w dużym skrócie: wraz z upływem czasu i powiększaniem się zewnętrznych dysków twardych wcale nie maleje ich zapotrzebowanie na prąd (nowe dyski=większe dyski=nowe technologie napędu=nowe technologie talerzy itp. itd)- oczywiście mówimy o budżetowych dyskach. Mało tego, z badań wynika, że projektanci jakby zapomnieli kiedyś, że takie dyski podłączać można nie tylko do desktopów i laptopów, więc problem potrzeb prądowych nie był na pierwszym planie. Poważnie zaczęto zwracać na to uwagę kilka lat temu. bo tablety, bo playery sieciowe, bo...


A teraz będzie cytat-wykład, żeby nie było o "głupotach":

Dla portu USB 2.0 podstawową jednostką zasilania jest 100 mA, a dla USB 3.0 - 150 mA i są to minimalne wartości prądu jakie może podać port. Otrzymuje się je odpowiednio przy napięciach 4.0 V i 4,4 V. Przy standardowym napięciu zasilania prąd płynący w obwodzie jest 5 razy większy dla standardu USB 2.0 (wynosi on 500 mA) i 6 razy większy dla USB 3.0 (czyli 900 mA). Są to wartości maksymalne dla tych specyfikacji. Jeśli urządzenie podłączone do odpowiedniego portu jest wysokoprądowe, to domyślnie jest zasilane maksymalnym prądem. Natomiast urządzenie niskoprądowe inicjowane jest minimalną wartością prądu, ale może ono zażądać wartości maksymalnej i otrzyma ją, tylko gdy magistrala ma taka możliwość[5]. Jeśli urządzenie wymaga więcej prądu niż maksymalny, jakim jest w stanie zasilić go port, wtedy nie może być ono zasilane z pojedynczego portu. Takie urządzenia zwykle pozwalają na podłączenie dodatkowego portu USB i zasilanie go jednocześnie z obu.

Resztę można doczytać..

Na marginesie: są duże zewnętrzne dyski USB z "militarnymi" certyfikatami, które potrzebują tylko 200 miliamperów...
 

rander

Klub HDTV.com.pl
VIP
HDTV i laptop

Witajcie.

Czasami jeździ się gdzieś i chciałoby się coś obejrzeć z TV.

Szukam tunera USB z możliwością oglądania TV w HD i możliwością zapisu audycji w HD.

Założenia:
  • Odbiór stacji HD (DVB-T) - warunek konieczny
  • Wyświetlanie na monitorze w rozdzielczości HD (przynajmniej 720) - warunek konieczny
  • Zapis audycji w rozdzielczości HD - opcjonalnie w SD
  • Odbiór stacji radiowych analogowych - zalecane
  • Odbiór stacji radiowych cyfrowych - przydało by się

Jest takie coś?
Sprzęt będzie używany w Polsce.

________________________
Pozdrawiam.

Adam
 

luba17

New member
DVB-T + Internet TV ( przeglądarka + youtube itp)

Posiadam TV LCD bez wbudowanego tunera DVB-T :cry: a jestem zainteresowany kupnem takiego tunera, ale czytałem (jak w tytule) że można połączyć DVB-T i Internet TV przez HDMI, konkretnie szukam czegoś na zasadzie "odtwórz w przeglądarce film na swoim TV ze stron scs.pl, iitv.info :krol:" ale też bezpośrednie "apki" youtube, tvn, ipla etc też by się przydały(sterowanie pilotem oczywiście). Słyszałem o jakiś tv android home box'ach na androidzie ale nikt o tym sie nie wypowiadał pozytywnie... Zasiegam języka bo czuje że tutaj może dowiem się więcej:mrgreen:

Ktoś ma takie urządzenie, ktoś jakieś poleci? Tryb podłączenia internetowego owego urządzenia - preferowany był by WIFI ale po kablu też może być. Zasilanie może być USB z TV ale też wolałbym klasyczne "gniazdkowe"

Kwestia ceny - rozsądna do danego sprzętu :-D

Menu i inne bajery najlepiej po polsku, nie potrzebne mi są żadne też przetworniki i odtwarzanie w 3d.
 
Ostatnia edycja:
Do góry