HiMedia HD910B

jazzy

New member
Witam,
Jakie są wasze doświadczenia z użytkowania tego playera oraz czy są istotne różnice w stosunku do modelu 900b które mogą wpływać na jego użytkowanie? Niestety na forum nie znalazłem za wiele opinii dotyczących tego modelu, stąd próba założenia nowego wątku.:D
 

popmart

New member
HiMedia HD910B Droga przez mękę ale ....SUKCES

Witam wszystkich myślę że to co tu napiszę naprawdę pomoże wielu ludziom którzy męczą się z fajnym aczkolwiek słabo oprogramowanym odtwarzaczem HIMEDIA HD910B.

Zakupiłem go nie mając za bardzo pojęcia o nim, w dobrej wierze w znanej skoninąd warszawskiej firmie C....... (został polecony przez właściciela 8], dla mnie, usera który był totalnym noobem w tej dziedzinie !!!) 1 miesiąc drogi przez mękę ... 1 sztuka przegrzewała się i gubiła FW, co się nakłóciłem ... zawsze moja wina, czułem się bardzo wkręcony, po miesiącu Znany Pan uznał mi gwarancję i wymieniono mi player na sprawny (aczkolwiek używany) trochę żenada... Pan był przekonany że z premedytacją uwaliłem mu player ... pewnie to przeczyta i niech pomyśli jak można uwalić player aby po 40 minutach robił cyrki, gubił sygnał na TV, wieszał i gubił FW ... no jak ? uwalić raczej można na amen a nie tak)


a teraz do rzeczy ... w sumie to pomogę znanej firmie w Warszawie ..... ot tak taki prezent nie wiem za co .... nawet nie chciał mi wypisać nowej gwarancji aby przy odsprzedaży w przyszłości było gładko .... żenada .....

aby player chodził dobrze odpalał wszystkie usługi sieciowe, ba nawet sprawny SERWER uPnP DLNA !, (mój ampli yamaha rx475 chodzi malinowo i ma fantastyczny dekoder FLAC), aby pracował stabilnie, miał fajne menu, działa USB ! (HOST PC) i wiele rzeczy których nie oferuje oryginalny FW a nie migał ekranami, żle montował usługi, źle inicjował wifi usb host itp itd

trzeba:

1. Wgrywamy modowany soft: http://www.mediafire.com/download.php?g68vqhpzvl1yrsc CS v1.5 (całą zawartość archiwum przenosimy na świeżo sformatowany fat32 pen)
(wyłączamy player, wkładamy pena w usb1, trzymając wciśnięty np długopisem przycisk taka dziurka, z pilota uruchamiamy player i jak się pojawi plansza z upgrade, zabieramy długopis :) i czekamy ok 5 min obserwując ekran ....

2. dysk formatujemy w Windows normalnie ntfs, domyślnie (nie w XP bo nie obsługuje tych nowych advanced format, do XP potrzeba programu ze strony Caviara nie dotyczy mniejszych dysków(mam Caviara GREEN 2TB earx)

3. wkładamy dysk do playera uruchamiamy, niby jest ok ale player jest niestabilny, błyska ekranami potrafi się wieszać , nieprawidłowo uruchamia niektóre usługi ogólnie nie jest tragicznie da się używać ale ...

4.odrazu bez kombinowania bez zakładania folderów, formatujemy z poziomu playera od razu i koniecznie robimy restart, player musi założyć katalogi i coś tam sobie nagrać na dysk .... po restarcie player założy katalogi na dysku, który odpowiednio teraz się nazywa (HDD) itd (image,movie,music) to jest początek dobrej drogi ..... (player utwożył 3 partycje główną i 2 małe pewnie pod androida) nie ruszamy tego, nie zmieniamy nazw folderów itp restartujemy jeszcze raz....(potem po wszystkim media umieszczamy we właściwych do tego katalogach muzykę w music itd będzie lepiej obsługiwał ulubione),

5.kiedy player jest uruchomiony złącze host usb 3.0 podłączamy do sprawnego PC (sterowniki USB), i akceptujemy, restart do trybu PC (w końcu komp widzi dysk !!! bo to trudna sztuka), ale pokazuje się w Win chkdsk ! koniecznie pozwalamy naprawić błędy na dysku !!! bardzo ważne ... potem działa, i nie uruchamia się nawet chkdsk .... ogólnie nie dotykamy struktury plików które zakłada player (można skasować katalogi które zakłada chk po naprawie) ... i to właściwie koniec


OK SUKCES ..... 3 dni nad tym spędziłem przkopałem internet, właściwie sam doszedłem do rozwiązania ....

player działa stabilnie i bardzo dobrze, nie miga ekranem jest bardzo OK, mam fajne menu , tapety pogodę dla warszawy na głównym ekranie (kody dla polski można znaleźć), zegarek, serwer UPNP (win 7 ładnie go widzi i zakłada w spisie serwerów MM w widoku sieci) ,nie zacina, samba działa ok, ogólnie jest b.dobrze, mam dobre transfery, nie sprawdzałem jeszcze pare rzeczy ale funkcjonowanie playera jest nienaganne (co za ulga i zmiana) (btw mam router na tomato 1.28 aktywowane Upnp)..... czasem oczywiście można go zwiesić np popsutym plikiem multimedialnym ... , pewnie większoć tak ma), bardzo dobra jakość obrazu, akceptuje przeróżne formaty .... wiadomo czasem coś nie działa .... menusy do dvd, BD co tam chcecie, odtwarza płynnie 3D, bezproblemowy streaming po lan ... wifi nie sprawdzałem jeszcze bo nie mam potrzeby, działa sterowanie za pomocą explorela po wpisaniu adresu pojawia się parę ciekawych rzeczy, klienta torrent nie sprawdzałem jeszcze

Może ktoś przetłumaczy na j.angielski i wklei na futeko, bo wydaje mi się że wielu by mnie ozłociło bo nie ma takich wskazówek w internecie jest dużo niejasnych i rozproszonych informacji, prawdopodobnie cały proces dotyczy całej serji 900 ale nie wiem na pewno

POZDRAWIAM PANA z FIRMY C....... teraz sobie to wydrukuj i ciesz się i rób dalej tak interesy ......
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Dobra robota.
Mam tylko takie pytania:
Czy warto zmienić oryginalny soft, jeśli w miarę dobrze działa na ten nowy.
Czy nie stracę nic na jego dawnej funkcjonalności /odtwarza prawie wszystko/.
Czy można w końcu skopiować coś z wew.dysku z powrotem na jakąś zewnętrzną pamięć.
Tak jak napisałem stary soft działa w miarę.Jednak zdarzają się zwiechy,a to co mnie najbardziej wkurza to trzaski w kolumnach przy np.zmianie audio z AC3 na DTS,przy pauzie i ponownym uruchomieniu podczas odtwarzania filmu.
 

popmart

New member
pewnie to samo można zrobić na oryginalnym FW, ale mod jest super .... kilka dodanych funkcji, modyfikacja menu ..... jest sporo lepszy, jeszcze dużo nie testowałem ale player jest ogólnie znacznie stabilniejszy, widać to na 1 rzut oka, może być tak że mod dopiero prawidłowo formatuje dysk .... nie jest to wykluczone, ten mod jest na bazie ostatniego FW .20

aha ja nic nim nie dekoduje audio wszystko passtrought na ampli, nawet DTS HD :) , nigdy nie było artefaktów trzasków itp
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
A na tym nowym sofcie jest polskie menu? I czy próbowałeś coś z powrotem skopiować z wew HDD na zewnętrzną pamięć?
 

popmart

New member
jest polskie menu, ale nie wszystko jest przetłumaczone, daje rade...... na razie nic nie sprawdzę bo kopiuję 2TB na ten dysk :) , tak jak napisałem mod oparty jest na najnowszym oryginalnym FW
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Pobrałem ten soft z linka i po wypakowaniu CS v1.5 nie widzę.To które to jest ten nowy soft bo go tam nie widzę.Wszystko trzeba wgrac czy co?
 

popmart

New member
cała zawartość archiwum na sformatowanego fat32 pena i normalnie upgrade ..... jak przy oryginalnym, mam nadzieję że trochę kumasz abyś sobie nie popsuł .... a upgrade przez serwis mode czyli nie z menu tylko przez ten mały przyciksk obok gniazd usb - wyłączamy player, wkładamy pena w usb1, trzymając wciśnięty np długopisem przycisk taka dziurka, z pilota uruchamiamy player i jak się pojawi plansza z upgrade, zabieramy długopis :)
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
bo nie ma takich wskazówek w internecie jest dużo niejasnych i rozproszonych informacji, prawdopodobnie cały proces dotyczy całej serji 900 ale nie wiem na pewno

HD910 to tylko lekko zmodyfikowana wersja HD900, na temat jednego i drugiego playera jest sporo tematów na światowych forach, mnóstwo porad, podpowiedzi itp. Również u nas jest odpowiedni dział, choć wypowiedzi nie ma za wiele. Nie wiem jak jest obecnie, ale gdy byłem posiadaczem HiMedia duża aktywność była na forum australijskim. HiMedia Community - Index
Jeżeli chodzi o firmware do tego sprzętu, to warto np. zaglądać na chińskie forum HDPFans, gdzie jest odpowiedni dział i co najmniej kilka (gdy sprawdzałem ostatni raz chyba w październiku) całkiem przyzwoitych modyfikacji z różnymi dodatkami i uzupełnieniami. Oczywiście czytać wszystko trzeba z pomocą Google tłumacza, najlepiej tłumacząc na angielski, zrozumienie opisów nie nastręcza większych trudności. Pewnie teraz będzie więcej niż kilka modów...

Bawiłem się chwilę na październikowym firmware Xpress (znałem go jeszcze z HD600 i odniosłem dobre wrażenie) i jest całkiem, całkiem, nie robi żadnych dziwnych rzeczy. 【2012.10.7】海美迪HD900\910系列随心换单键飞梭增强版固件|海美迪

Warto też pamiętać, że jest do tego sprzętu bardzo przyzwoicie zmodowany firmware Xtreamera Sidewindera.
 

popmart

New member
z całym szacunkiem ..... trudno znaleźć rozwiazanie ze stabilnością, USB HOST itd ... a przeczytałem już WSZYSTKO, żadne ropzwiązanie nie dawało poprawnej pracy ... nie problem z modami a z formatowaniem HDD zakładanymi przez player plikami po formacie, prawdpoodobnie plikiem SWAP jaki tworzy player.... naprawdę zęby już zjadłem na tym ...

przez miesiąc przeszukiwania internetu nie znalazłem modu z xtremera na serię 900, jeśli jest taki proszę o jakiś link ... może źle szkałem .... a chińskie mody ....no sorry po co mi one ? z chińską tv, po chińsku :))), forum australijskie ? nic na nim nie ma ... choć 1 post pomógł mi znaleźć rozwiązanie ...

PS moim zdaniem zmoderowanie wątku było błędem, naprawdę rozwiązanie które opisałem, uwalnia od wieeeelu problemów tego playera ..... montowania usług sieciowych, USB -PC, prawidłowej i stabilnej pracy ...
 
Ostatnia edycja:

popmart

New member
Powód takiego stanu rzeczy jest wręcz banalny...... do uruchamiania prawidłowo wszystkich usług w tym USB host, innych sieciowych, oraz stabilnej pracy


player potrzebuje właściwie sformatowanego dysku, sformatowanego przez siebie samego.... ale nie potrafi tego zrobić bez błędów !!!!, w każdym z FW jakie sprawdzałem, dysk z sformatowany z poziomu windows na NTFS daje tylko ograniczoną funkcjonalnoć (player nie tworzy prawidłowej struktury plików, brak dodatkowych partycji) i powoduje niestabilność urządzenia które "trochę działa" .....


więc prawdopodobnie najprostrzym rozwiązaniem jest najpierw sformatować dysk w playerze, zrobić restart playera aby załozył odpowiednie pliki, potem na chwilę podłaczyć do pc (win7 najlepiej) aby system naprawił błedy na dysku i spowrotem do playera .....
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
nie problem z modami a z formatowaniem HDD zakładanymi przez player plikami po formacie, prawdpoodobnie plikiem SWAP

Przyznaję, że 910 jest mi obcy. Testowałem 900A, ale chyba różnice są minimalne. Miałem dysk Samsunga S2 640 GB po USB, sformatowany pod Windows na NTFS, katalogi "składowe" player budował tradycyjnie po podłączeniu dysku, w zależności od usług aktywowanych w setupie. Nie było żadnych problemów, łącznie z usługami sieciowymi (w obydwie strony). Nie wiem jak jest z 910, ale nie zauważyłem, aby model 900A (z ówczesnym firmware) tworzył plik SWAP na dysku. A szkoda...

przez miesiąc przeszukiwania internetu nie znalazłem modu z xtremera na serię 900

O ile dobrze pamiętam, link podawał ktoś przy okazji dyskusji o różnicach między playerami w wątku na temat HD600. Osobiście nie używałem, ale zaraz później na którymś z zachodnich forów spotkałem się z dobrymi opiniami.

Moje informacje są z konieczności fragmentaryczne, bowiem już pewien czas temu "zdradziłem" HiMedia na rzecz Xtreamera SW3, a kilka miesięcy w branży firmware'owej to prawie epoka...

Dodam jeszcze, że nie było moim zamieram umniejszanie wagi Twoich poszukiwań i znalezisk...
 

popmart

New member
zwykłe formatowanie wewnętrznego dysku pod ntfs (pod win) powoduje:

1.niestabilność urządzenia, dość częste zwisy itp
2. brak rozpoznawania wewnętrznego dyku w trybie Pc-USB
3. brak możliwości kopiowania na pena, czy podłączony dysk usb z wewnętrznego hdd
4. brak poprawnego montowania serwera upnp/dlna (cs 1,5) (trzeba wejść do ustawień i po każdym uruchomieniu playera uruchomić serwer w ustawieniach na nowo), co ciekawe sambę mntuje ok,
5. parę innych uciążliwości :)
6. problemy z klientem torrent

zastosowanie mojej metody uwalnia od w/w problemów i penie jeszcze paru innych, player wreszczie pracuje stabilnie i odpowiednio reaguje na wszystkie polecenia....... ale co również sprawdziłem po restartach playera i ponownym podłączeniu dysku (zarówno przez usb-pc, jak i wyjętego i podłączonego przez sata) za każdym razem uruchamia chkdsk i coś naprawia, choć raport nic nie pokazuje :cool:, ale to naprawdę niewielki problem w stosunku do wymienionych wcześniej ..... być może niektórzy nawet od razu godzą się z takim playerem który "trochę działa" bo przecież odtwarza itp ... zwalają na niedopracowany FW .... a to błąd bo FW działa teraz znakomicie i bez jakichkolwiek niedogodności ..... playerek potrafił zwiesić się co jakiś czas .... obecnie od paru dni nie zawiesił się ANI RAZU .... a katuję skurczybyka specjalnie mocno (zmieniam pliki, włączam wyłaczam sprawdzam.....) :)

moje transfery : sieć 100Mbit
samba 6-8 Mb/s
usb 3.0 - pełna wydajność Caviara Green ok 60 Mb/s :)
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Wgrałem to oprogramowanie Twoją metodą,oprócz punktu 5tego w Twoim opisie,ponieważ brak mi tego dziwacznego kabla do usb 3.0.Oprogramowanie dużo fajniejsze niż oryginalny soft.Jedyną rzeczą jaką mi trochę nadal brakuje to nie mogę nic skopiować z wew. hdd na jakąś pamięć zewnętrzną.Wszystko się kopiuję lecz po wyjęciu pamięci zewn. z playerka skopiowany plik "znika"Całe szczęście że po wypięciu dysku i podłączeniu go do kompa w razie czego można wszystko sobie kopiować.Player działa stabilnie , nic się nie zwiesza.
 

popmart

New member
jak będziesz podłączał do pc, to uruchomisz chkdsk, zawsze się uruchamia ... to jedyna poważna niedogodność ale działa ok.

masz rację nie przegrywa prawidłowo ...

nie odtwarza mi wielu dvd-audio .. :(
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Chkdsk uruchomił mi się tylko raz,po pierwszym podłączeniu dysku , później już nie.A czy w ogóle jakieś takie odtwarzacze odtwarzają DVD-Audio ?
 
Do góry