HiMedia HD910B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przyznam, że firmware HiMedia z bootloadrem sptkałem tylko raz w wersji dla HD300 i to przygotowany przez kogoś, a nie fabryczny. Trzeba by przekopać sieć, przede wszystkim chinskie forum HDPFans (海美迪|海美迪官网|海美迪论坛|海美迪固件下载|高清播放器|海美迪旗舰店|高清机顶盒-海美迪HDPFANS高清论坛) z Google Translatorem.

Sprzęt oczywiście ma złącze serwisowe (UART), ale jakoś nie obiło mi się na forach o oko, aby ktoś robił flashowanie przez to złącze na playerze z SoC Realteka 1186. Sam zabawiałem się na SoC 1073, nie mam pojęcia czy w tym przypadku zadziałałyby te same sztuczki. Nie widziałem też rozpisanych poszczególnych pinów złącza.
 

WalczOnLine

New member
A dlaczego mogę wgrać CF Bast Castle a inne nie działają ?? Czy to znaczy że Bast jest oparty o CF Xtreamera skoro bootloader z niego działa?? Jakby ktoś znalazł soft z bootloaderem na Himedia 910B to proszę info na priv. Sam będę przekopywał tą chińszczyznę ale generalnie ciężko tam się odnaleźć :) To jak droga przez dzicz, same krzaki :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Najprawdopodobniej w minimalnym stopniu lub wcale odwołuje się do plików ładownych z bootloaaderm - już nie bardzo pamiętam, ale chyba chodziło o HW_config.

HiMedia pod nazwą Digma składają u siebie też Rosjanie, jest spora społeczność, może z nimi spróbujesz pogadać. Kiedyś bardzo mi pomogli.

Tu jest rosyjska wersja HiMedia -
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przeczytałem ten watek na Futeco i wygląda na to, że tak. Zastosowano bootloader z Iconbita, innego rosyjskiego klona HiMedia.
 

WalczOnLine

New member
Dzięki za pomoc. Niestety to nie pomogło. Gdy próbuję wgrać ten soft to pojawia się komunikat " INCORRECT ID!" Prawdopodobnie soft sprawdza urządzenie do którego jest wgrywany a moja pomyłka spowodowała nadpisanie danych playerka i przedstawia się jako Xtreamer :/
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zakładam oczywiście, że robiłeś update z pomocą przycisku reset w playerze, a nie z menu.
I skorzystałeś w 100% z tej porady:

Download bootloader.tar and install_a (need install_a unpack after download) It's a not original bootloader. Only original 2 files: boot_target.bin and hwsetting.bin
Files rescue.bin and resetrom-new.bin i not found.
1. Replace this 2 files in your fw.

Add next section in configuration.xml file
<image type="bootloader" force="yes">
<fileName>package5/bootloader.tar</fileName>
<version>N/A</version>
</image>
Build fw and upgrade. (Updated only bootloader)

Sprawdziłem ścieżki i poprawność realizowanych poleceń, moim zdaniem nie ma prawa nie zadziałać. Sprawdź dobrze poprawność wprowadzony zmian w xml i proprawność kompilacji. No, chyba, że bootloader Xtreamera potrzebuje w tej sytuacji pliku rescue reset rom, żeby się wyzerować.

Oczywiście to, co powyżej dotyczy skompilowania własnego fw z bootloaderem. Jeżeli chcesz skorzystać z już zrobionego to masz dwa pliki:
http://dl.dropbox.com/u/85991394/10420-1.zip
http://dl.dropbox.com/u/85991394/10420-2.zip

Flashujesz je w takiej kolejności, przy pomocy przycisku reset, pojedynczno, jeden po drugim. Warunki: USB w złączu SDA1, odłączony HDD i inne urządzenia.
 

WalczOnLine

New member
Tak, użyłem te 2 pliki 10420-1 i 10420-2 ale jak tylko uruchomiłem pierwszy to miałem od razu błąd ID i nic więcej się nie działo. Możliwe że jeszcze coś było potrzebne. Napisałem do gościa od firmware Bast Castle, a on do jakiegoś Sergeya z MOService i przygotowali mi zhackowanego bootloadera. Właśnie go wgrałem i mój playerek wrócił do normy :) Jakby ktoś wpadł na taki genialny pomysł jak ja i nie sprawdził co wgrywa to jestem w posiadaniu bootloadera do Himedia 910B :)
 

WalczOnLine

New member
Link do bootloader Himedia 910B To jest tylko i wyłącznie bootloader, nie mylić z firmwarem. Instalacja dokładnie taka sama jak wgrywanie firmware.

https://www.dropbox.com/s/4pqlxo5htmkyegn/hd910b_boot_5505.zip


Jaki firmware wgrać do Himedia 910b żeby działały PLIMSy ?? Próbowałem na trzech (Bast Castle 1.02, 1.0.4.20_CS 1.5 xlivecz 4.9, Ollyp 1.0.4.10) ale albo Moservice nie daje się poprawnie zainstalować albo niby wszystko daję się zainstalować ale nie działa weeb.tv i większość pozostałych serwisów.
 
Ostatnia edycja:

djslavko

Member
jak wgrywamy soft?

Witam!
Mam ogromną prośbę! Czy mógłby któryś z kolegów napisać w punktach jak przeprowadzamy poprawnie wgrywanie softu na naszych odtwarzaczach.
27.03.2013 pojawiło się coś takiego: BAST CASTLE V.1.03_005_cs v1.3.2_xLIVECZ6.5

Dzięki!
I spokojnych Świąt Wielkanocnych !!!
 
Ostatnia edycja:

jaco.37

Member
Bez reklam
Witam!
Mam ogromną prośbę! Czy mógłby któryś z kolegów napisać w punktach jak przeprowadzamy poprawnie wgrywanie softu na naszych odtwarzaczach.
27.03.2013 pojawiło się coś takiego: BAST CASTLE V.1.03_005_cs v1.3.2_xLIVECZ6.5

Dzięki!
I spokojnych Świąt Wielkanocnych !!!
Masz to na pierwszej stronie tego tematu.Ja tak zrobiłem i wszystko jest ok.
Daj linka do softu.
 
Ostatnia edycja:

djslavko

Member
Bast Castle 1.03 to jakaś wersja beta. Testowałem, nie ma sensu instalować.

Właśnie wsadziłem tą 1.03 i .... w porównaniu do 1.02 wyświetlacz na odtwarzaczu nie świeci (ciemność) na 1.02 pisał cały czas boot i denerwował w trakcie oglądania filmów. Wifi w końcu działa, brak polskiego menu i polskiej lokalizacji pogody, reszta działa jak na razie bez zarzutu i bez zawieszek, po podłączaniu dysku zew. lub pena nie pojawiają się na nich jakieś dziwne pliki wkładane przez odtwarzacz. Testuję dalej...
 
Ostatnia edycja:

WalczOnLine

New member
Właśnie wsadziłem tą 1.03 i .... w porównaniu do 1.02 wyświetlacz na odtwarzaczu nie świeci (ciemność) na 1.02 pisał cały czas boot i denerwował w trakcie oglądania filmów. Wifi w końcu działa, brak polskiego menu i polskiej lokalizacji pogody, reszta działa jak na razie bez zarzutu i bez zawieszek, po podłączaniu dysku zew. lub pena nie pojawiają się na nich jakieś dziwne pliki wkładane przez odtwarzacz. Testuję dalej...


Spróbuj zainstalować PLIMS. Z tego co pamiętam to moservice nie dał się zainstalować.
 

WalczOnLine

New member
Właśnie wsadziłem tą 1.03 i .... w porównaniu do 1.02 wyświetlacz na odtwarzaczu nie świeci (ciemność) na 1.02 pisał cały czas boot i denerwował w trakcie oglądania filmów. Wifi w końcu działa, brak polskiego menu i polskiej lokalizacji pogody, reszta działa jak na razie bez zarzutu i bez zawieszek, po podłączaniu dysku zew. lub pena nie pojawiają się na nich jakieś dziwne pliki wkładane przez odtwarzacz. Testuję dalej...


W wersji Bast Castle 1.02 Wifi też działa. Potrzeba trochę czasu by się zainicjowało ale na 100% funkcjonuje.
 
Do góry