XTREAMER SideWinder 3

Kirek50

Moderator
Bez reklam
coś mnie podkusiło do wgrania nowego oprogramowania do sw3,opcja z pendrivea,wszystko szło dobrze,pasek czerwony doszedł do konca i od godziny na tv jest tylko napis: Don't turn off power No space for yaffs2 image!

Hmmm... Zjawisko dość dziwne, jakby błąd flash ROM-u, bo miejsca w nim jest na pewno wystarczająco, aby firmware się zmieścił. Mam nadzieję, że nie instalowałeś z menu.

Ja bym przerwał i spróbował flashowania awaryjnego.

Tutaj opis:
http://forum.xtreamer.net/topic/28645-emergency-firmware-upgrading-issues-and-qas/
 

tompoul

New member
własnie z menu instalowałem,ale juz wszystko oki,jedynym wyjsciem był twardy restart z niedokończoną aktualizacją,wiem....ryzykowne ale nie miałem innego wyjścia,przyczyną takiej sytuacji był pen,po prostu w penach o wyzszych pojemnościach (ja miałem 16gb) często sa preinstalowane różne dziwactwa (ja miałem U3) a nasze maszynki lubią tylko czyste pamięci,najlepiej 2gb sformatowane fat32,podam co zrobiłem jakby ktoś miał ten sam problem,dodam ze to ryzykowny sposób,mnie sie udało:

1.wyciągnąć wtyczke z gniazdka
2.wyciągnąć pena i załadowac innego z oprogramowaniem (najlepiej
2gb,sformatowany fat32)
3.włozyc wtyczke do gniazdka
4.jak nie ruszy instalacja właczyc urządzenie z pilota
 

sihborx

New member
Witam,
jakieś nowe wrażenia z użytkowania Firmware ver 4.0?
Przymierzam się do upgrade ale mam obawy co to tego- zważywszy jakie problemy miałem przy poprzednim updacie (nie obyło się bez awaryjnej procedury)?

pozdrawiam
 

pebe86

Member
Bez reklam
Mam pytanie do użytkowników Sidewinder 3- czy jest w nim możliwość aby wyłączał się razem z wyłączeniem tv? Swagier ma Mede8er MED600x3D, telewizor również Sony (choć trochę nowszy, ja mam 40W5500), i taka opcja działa bez problemu. Po włączeniu odtwarzacza automatycznie przełącza mu na odpowiedni kanał tv, a po wyłączeniu tv player się wyłącza.

Byłbym wdzięczny za uwagi.
 

wawa69

New member
własnie z menu instalowałem,ale juz wszystko oki,jedynym wyjsciem był twardy restart z niedokończoną aktualizacją,wiem....ryzykowne ale nie miałem innego wyjścia,przyczyną takiej sytuacji był pen,po prostu w penach o wyzszych pojemnościach (ja miałem 16gb) często sa preinstalowane różne dziwactwa (ja miałem U3) a nasze maszynki lubią tylko czyste pamięci,najlepiej 2gb sformatowane fat32,podam co zrobiłem jakby ktoś miał ten sam problem,dodam ze to ryzykowny sposób,mnie sie udało:

1.wyciągnąć wtyczke z gniazdka
2.wyciągnąć pena i załadowac innego z oprogramowaniem (najlepiej
2gb,sformatowany fat32)
3.włozyc wtyczke do gniazdka
4.jak nie ruszy instalacja właczyc urządzenie z pilota
U mnie było dokładnie to samo.
Mam przy okazji jedno pytanie.Czy ten okrągły przycisk Power na obudowie powinien być podświetlony na niebiesko?Mam wrażenie,że wcześniej się świecił a teraz się nie świeci.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czy ktoś nagrywał na androidzie jakąś apke typu uTorrent ? jak to się sprawuje, ściąga z taką samą prędkością jak na kompie czy słabiej. Da radę w nocy uruchomić aby zasysało a ja bede sobie spał i nie będzie przeszkadzał playerek ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Oczywiste jest, że wszystko pod Androidem w tego rodzaju playerch działa wolniej i nie do końca stabilnie.
Android w takich sprzętach to po prostu gadżet - poza urządzeniami z procesorami typu ARM, które w zamian kiepsko sprawdzają się jako multimedialne odtwarzacze.

Po drugie, chip w tym urządzeniu jest dedykowany multimediom, procesami Androida zajmuje się "na boku", więc tenże nigdy nie będzie tak działał jak w dobrej klasy tabletach z dwurdzeniowymi procesorami. A po trzecie, to jest bodajże Android 2.2, więc dedykowany przede wszystkim komórkom, więc więcej się nie spodziewajcie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
W ramach walki z nudą zainstalowałem najnowszą wersję firmware. Postanowiłem poeksperymentować, czego dotychczas nigdy nie robiłem, i wgrałem firmware z menu. W połowie update zrobiło się to, co jeden z kolegów już tutaj przerabiał: komunikat "No space for yaffs2 image!", co jest oczywistą nieprawdą, nie jest to też błąd pendrive'a, a niechlujność programistów Xtreamera.
Poczekałem na wszelki wypadek, aż pasek postępu dojdzie do końca, wyłączyłem sprzęt przyciskiem power (trzeba trochę potrzymać), poczekałem minutę, włączyłem tymże przyciskiem z włożonym wcześniej pendrivem i instalacja prawidłowo się rozpoczęła i zakończyła. Następnie powrót do ustawień fabrycznych, restart, znowu powrót do ustawień fabrycznych, własne ustawienia i restart.

Dla niecierpliwych: wszystkie operacje trochę trwają, więc trzeba czekać na ich zakończenie.

Potem trzeba wykonać w przeglądarkach internetowych dwie operacje dla przywrócenia Xtreameringu (jeżeli mamy): 1. http://xtreamer_ip_adress/media/sda1/scripts/xLive/install.php ; 2. http://xtreamer_ip_adress/media/sda1/scripts/xLive/install.php

Poza opisanymi w change logu zmianami w firmware (http://www.xtreamer.net/downloads/sidewinder-3/sidewinder-3-firmware.aspx) nic ciekawego nie zauważyłem, lekko zmieniło się menu z mediami do wyboru, pojawiły się nowe pozycje. Sprzet z nowym firmware przy próbach odtwarzania testowych plików pracował stabilnie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Oczywiste jest, że wszystko pod Androidem w tego rodzaju playerch działa wolniej i nie do końca stabilnie.
Android w takich sprzętach to po prostu gadżet - poza urządzeniami z procesorami typu ARM, które w zamian kiepsko sprawdzają się jako multimedialne odtwarzacze.

Po drugie, chip w tym urządzeniu jest dedykowany multimediom, procesami Androida zajmuje się "na boku", więc tenże nigdy nie będzie tak działał jak w dobrej klasy tabletach z dwurdzeniowymi procesorami. A po trzecie, to jest bodajże Android 2.2, więc dedykowany przede wszystkim komórkom, więc więcej się nie spodziewajcie.
To znaczy tak kirek, bardziej mi na androidzie zalezy w stosunku torrentow bo wiem ze na androida jest odpowiednik utorrent czy inny program ktory raczej byl by lepszy niz ten client bittorent obslugiwany przez przegladarke (podobno male transfery tam sa), do niczego android mi nie jest potrzebny zadne gry czy inne bajery no moze jeszcze radyjko openfm. No i jeszcze aby nie blokowal neta bo gdzies wyczytalem ze jak uruchomi sie neta, przegladarke, to caly net na innych kompach jest zamulony (mam ruter) ale to czytalem o Egreat r200s pro co prawda inny sprzet ale w srodku podobne a oprogramowanie prawie identyczne. Wiec jak sie ustosunkujesz do tego ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
bardziej mi na androidzie zalezy w stosunku torrentow

Coś podejrzewam, że niedługo znajdzie się tutaj wpis o treści: "Bo mój player nie wiąże krawata i nie robi kawy..."

To jest odtwarzacz multimediów, a nie komputer. Jeżeli ktoś chce mieć pod telewizorem mały komputer z jego wszystkimi możliwościami niech kupuje HTPC... Na Androidzie, na Windowsach, na Linuksie... Będzie miał wtedy dowolną liczbę serwerów, torrentowych klientów, normalną kartę sieciową itp. itd.
 

broda1725

New member
Bez reklam
No dobra ale skoro mamy nie używać androida ani neta bo to wszystko kiepsko działa to nie lepiej kupic tanszy model jak np.Egreat R6S za 399zł niz np. Xtreamera 3 czy Himedia 900 ew.Egreata R200S pro które i tak wiekszkość funkcji jest tam bezużyteczne i nie działające stabilnie ? po co to komu. Ja nie powiem HTPC dobre rozwiązanie ale ciagnie pradu co zwykly komp wiec zero ekonomi. A czy pobieranie torentow to jest az tak duzo ? uważam ze odtwarzacz za bliko 1000zł to powinien robic. Np taki MK808 jest za niecale 300zł a to potrafi.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No dobra ale skoro mamy nie używać androida ani neta bo to wszystko kiepsko działa

Android jest - oczywiście moim zdaniem - takim dodatkiem, zabawką, żeby pokazać znajomym, co też możemy wyczyniać na ekranie telewizora itp. Dla mnie - podkreślam, że to moje opinie - jest nieistotny i pewnie nie będzie na chipach typu RTD lub Sigma. No, chyba że producenci zamontują w SoC układ ARM dedykowany Androidowi i w ramach SDK będą dawali Androidy dostosowane już w pełni do tabletów, czyli od ICS.

Natomiast sieć działa jak trzeba - trzeba jednak skonfigurować ją sobie po bożemu na routerze. A router z kolei nie może być zabawką za kilkadziesiąt złotych, ale gigabitowym sprzętem dającym duże możliwości konfiguracyjne - choćby nadawanie priorytetów, pasma dedykowane multimediom itp. - to oczywiście duży skrót myślowy, ale nie mam czasu na wykłady.

Wówczas wszystko działa OK - NAS, Samba, FTP, odtwarzanie przez sieć...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Np taki MK808 jest za niecale 300zł a to potrafi.

MK808 to normalny, zminiaturyzowany komputer dedykowany systemowi Android, a nie odtwarzacz multimediów klasy "wyższej- średniej", jak SW3. Jeżeli komuś wystarcza taka zabawka, to faktycznie nie musi kupować playera - ale musi się liczyć z tym, że pliki Full HD o naprawdę przyzwoitej jakości i dużym bitrate czy solidne obrazy BD na tym nie ruszą...
 

broda1725

New member
Bez reklam
W zasadzie to mnie nie interesuje odtwarzanie mediów przez sieć tylko jak cos przegranie z kompa na dysk odtwarzacza przez wifi filmow i muze. I oczywiscie sciaganie plikow w nocy przy pomocy bittorrent czy z androida odpalic jakis utorent i niech zasysa przez noc. Mam prosty ruter tplink nie pamietam modelu ale nie moge nic w nim ustawiac konfigurowac moze tylko admin sieci przez net. Łacze mam nie za bogate bo 4mega.
 

flymind

New member
Witam,

Od wczoraj jestem użytkownikiem SW3 i nasuwają mi się takie pytania:

1.Czy aktualizować fw do najnowszej wersji 4.0 czy np. do sprawdzonej i stabilnej 3.5 RC10? (obecnie mam 3.5 RC7)
2.Jak na razie znalazłem tylko sposób instalacji fw po ANG, wiec może ktoś dysponuje linkiem do wersji PL co by coś mi nie umknęło w procedurze instalacyjnej?
3.Czy istnieje polskie forum wsparcia społeczności "xtreamerowej"? Nie wiem dlaczego nie mogę się dostać z Xtreamer.pl na Polską część forum ze stron producenta ? Będąc zalogowany wywala mi komunikat [#1000B] You are not allowed to visit this forum.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1.Czy aktualizować fw do najnowszej wersji 4.0
O tym, co nowego fw 4.0 pisaliśmy już tutaj, ogólnie niewiele. Moim zdaniem "czwórka" minimalnie spowolniła - zauważyłem, iż dłużej trwa np. wykonywanie operacji "stop" i kasowanie plików z poziomu GUI

2.Jak na razie znalazłem tylko sposób instalacji fw po ANG, wiec może ktoś dysponuje linkiem do wersji PL. nie mogę się dostać z Xtreamer.pl na Polską część forum ze stron producenta

Trzeba wejść tutaj Sign In - Official Xtreamer Forums zalogować się i następnie wybrać polskie forum.
 

flymind

New member
@Kirek Dzieki za pomoc. Tyle ze teraz potrzebuje jej jeszcze bardziej jako ze w pierwszej dobie uzytkowania SW3 wywalil mi sie juz 2x. Za pierwszym razem zawiesil sie na jakims jpg. ale wtedy jeszcze sam sie zrestartowal i sam sie podniosl co ciekawe spr. ten plik i byl ok(wyswietlil go bez problemow ponownie) natomiast za drugim razem padl przy ogladaniu serialu chyba to byl plik avi. no i juz sie nie podniosl. Po wcisnieciu POWER nie laduje systemu i na TV nie ma doslownie nic tzw. ciemnia:-( Nie znam jeszcze procedur reanimacyjnych w takich przypadkach tak wiec pls HELP!
 
Do góry