XTREAMER SideWinder 3

DOMEL9

New member
Bez reklam
Dzieki Kirku - to nie będę szukał wrażeń i to dobrze bo nie muszę znowu grzebać w nowym sprzęcie a wszystko działa znakomicie. Ja takich hardkorowych plików nie wrzucam - czasem jakis 30gb filmik yyhhyh tylko a to działa nawet po sieci płynnie.
 

wawa69

New member
Posiadam od niedawna ten odtwarzacz i o ile z filmami nie mam kłopotu to przy odtwarzaniu muzyki w formacie FLAC,Xtreamer się przycina.MP3/320 lecą bez problemu.Odtwarzacz jest podłączony analogiem do HK3490.Spróbuję zmienić kabel na optyczny ale wątpię czy to coś zmieni.Czy faktycznie te odtwarzacze mają problem z plikami FLAC,czy po prostu mój typ tak ma?
 

pejotwroc

New member
Mój odtwarza pliki flac jak i ape bez problemu. Tzn 300 płyt jest ape a z 10 flac. Ale nawet na tej 10 nie na żadnych problemów. Jest podłączony kablem cyfrowym coaxial do Denona 1905. Po analogu nawet nie próbowałem.
 

jurkas74

New member
Czy w tym modelu NAS działa rozsądnie, tzn. czy jest szybki dostęp, nie trzeba przed użyciem robić cudów typu podmontowywanie, odłączanie video itp.
Czy może lepiej kupić sobie prawdziwy NAS i nie zawracać sobie tym głowy?
I przy okazji jaki tam jest serwer DLNA, coś znanego: Twonky itp czy własne rozwiązanie Asusa?
 

adamlop

New member
1. Czy mkv w 24p wypluwa ?
2. Wiesza sie podczas ogladania mkv ?
3. Czy trzeba konwertowac profil 5.1 do 4.1, czy moze lyka wszystkie mkv jakie mu sie zapoda ?
4. Jak z obrazami bluray ?
5. Rozumiem ze dysk ntfs pod usb to standard w odtwarzaczach tego typu

Dzieki
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
1. Mam na stałe ustawione w setupie 24p i wszystko jest OK.
2. Piąty miesiąc użytkowania bez ani jednego zawieszenia. Było jedno, ale nie zawinione przez sprzęt - okazało się, że plik był uszkodzony.
3. Miałem kilka plików w 5.1, odtworzył bez artefaktów. Do 16 referencyjnych ramek z 5.1 nie powinno być żadnych problemów.
4. Też bez problemów, oczywiście menu uproszczone.
5. Oczywiście.
 

pejotwroc

New member
1. Czy mkv w 24p wypluwa ?
2. Wiesza sie podczas ogladania mkv ?
3. Czy trzeba konwertowac profil 5.1 do 4.1, czy moze lyka wszystkie mkv jakie mu sie zapoda ?
4. Jak z obrazami bluray ?
5. Rozumiem ze dysk ntfs pod usb to standard w odtwarzaczach tego typu

Dzieki

1. Nie wiem bo nie zagłębiałem się w temat. W ustawieniach ma jakaś opcję do tego.
2. Nie. Tzn zawiesił mi się dwa razy w ciągu 6 miesięcy.
3. Odtwarza WSZYSTKO co mu zapodam.
4. Działa ale nie wiem jak z menu bo obrazy BR robię bez niego.
5. Oczywiście. Większość filmów ma powyżej 4 GB.
 

adamlop

New member
Dzieki Panowie, w takim razie na swieta stanie u mnie sidewinderek 3 :D
Jeszcze takie moze glupie pytanie :/
W xbmc swego czasu widzialem plugin jdownloader'a.
Myslicie ze jest szansa wrzucenia tego jakos do xtreamera, tak zeby obslugiwac to z zdalnie z kompa i pliki od razu na wbudowany dysk by szly?
 

MKusiu

Member
Witam, znajdę coś lepszego w tej cenie? Chodzi mi o dobry obraz i dźwięk. Formaty to blu-ray - BDMV, iso, mkv - x264, dvd. Czy już nie ma nic lepszego?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam, znajdę coś lepszego w tej cenie?

Jak to mawiają, "pytanie nie trzyma poziomu". Powody są dwa. Gdyby było "coś lepszego w tej cenie", to autorzy wpisów powyżej nie dyskutowaliby w tym miejscu. Poza tym do zadawania tego rodzaju pytań i pobocznych dywagacji jest wydzielone miejsce pod hasłem "Jaki odtwarzacz kupić?"
 

krazy777

Member
Bez reklam
Też stałem przed takim dylematem i wziąłem Egreat. Przy tej cenie sprzętowo to są te same bebechy, różnica tkwi w sofcie.
 

MKusiu

Member
Jak to mawiają, "pytanie nie trzyma poziomu". Powody są dwa. Gdyby było "coś lepszego w tej cenie", to autorzy wpisów powyżej nie dyskutowaliby w tym miejscu. Poza tym do zadawania tego rodzaju pytań i pobocznych dywagacji jest wydzielone miejsce pod hasłem "Jaki odtwarzacz kupić?"
Znasz się trochę na sprzęcie ja w tym nie siedzę, może pytanie i błahe, ale jakiś sens ma :) krazy777 egreat ma lepszy soft? mowa pewnie o EGREAT R6S 3D, na ebay widziałem chyba za 270 zł. Powiedz coś o nim jak masz ;)

http://www.ebay.pl/itm/Black-Egreat..._Internet_Media_Streamers&hash=item564f275f78
 

pebe86

Member
Bez reklam
Witam szanownych kolegów,

Otóż dzisiaj, po wielu tygodniach wahań, różnych przemyśleń i wyborów, zdecydowałem się na Sidewindera 3 i zasiadł u mnie w salonie. Sprzęt odpalił bez problemów, chwilę się pobawiłem, po czym zdecydowałem się wgrać nowy firmware 3.5RC10 (zainstalowany był 3.5RC7).

No i po instalacji (poprawnej), kiedy go włączam, uruchamia się logo startowe, po czym na ekranie telewizora wszystko zanika... Ktoś ma pomysł w czym problem? Odtwarzacz normalnie reaguje na wyłączanie/włączanie.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z opisu producenta wygląda na to, że trochę zmian w najnowszym firmware wprowadzono (Xtreamer Firmware Version 4), jednak nauczony doświadczeniem chyba poczekam aż użytkownicy poinstalują, wypowiedzą się na temat ewentualnych błędów, firma wypuści poprawki i...
Jak dotychczas - odpukać - mój SW3 zachowuje się O.K., a wychodząc z założenia, iż lepsze jest wrogiem dobrego...
 

Solos

New member
No właśnie ja zainstalowałem i jedna rzecz nie działa. Udostępniam sobie folder z filmami na komputerze i w Xtreamerze jak wchodzę w ten folder dłuższą drogą, czyli przez Media Sources itd. to wszystko działa dobrze. Natomiast jak dodałem sobie ten folder do Favorites w Xtreamerze, to przy próbie wejścia w ten folder z poziomu ulubionych pojawia mi się na górze po lewej stronie komunikat "Logon Successful" i na tym koniec - zawartość folderu się nie pojawia :( Myślicie, że to błąd firmaware-u?

P.S. Nie mogę w ogóle używać forum Xtreamera. Po zalogowaniu się wywala mi błąd na forum, tak jakbym był ciągle zbanowany. Macie podobnie?
 

sebol81

New member
Jeśli chodzi o ich forum to jakiś czas temu (może z miesiąc) wypowiedziałem się tam co sądzę o polityce ich firmy.
Pisałem o olewaniu klientów, sprzedaży urządzeń z niestabilnymi softami itp.
Po dwóch bodajże dniach gdy chciałem wejść na to forum i zobaczyć jaka była reakcja adminów, to już nie mogłem :)
 

tompoul

New member
wgranie 4.0

coś mnie podkusiło do wgrania nowego oprogramowania do sw3,opcja z pendrivea,wszystko szło dobrze,pasek czerwony doszedł do konca i od godziny na tv jest tylko napis:

Don't turn off power

Firmware version:4.0

No space for yaffs2 image!

boje sie cokolwiek zrobić zeby nie uwalic sprzetu,prosze o pomoc
 
Do góry