Dodatkowy sprzęt do odtwarzaczy HD i TV

zawistowskir

New member
Witam
Mam następujący problem:
Posiadam telewizor Panasonic TH42PV7P, dekoder cyfrowego polsatu Sagemcom z HDD HDMi, Asus O!play mini. Ponieważ telewizor ma tylko jedno wejście HDMI dokupiłem do niego switch HDMI 1080P HDMI 1.3.(ponieważ nie mogę umieszczać linku opisze jak wygląda - malutka kostka z 3 wejściami HDMI i jednym wyjściem zakupiona na allegro koszt 39zł). Po podłączeniu wszystkich urządzeń okazuje się ze z dekodera cyfrowego polsatu nie ma obrazu na TV a na switchu nie pali się dioda odpowiadająca wejściu HDMI do którego podpięty jest dekoder tylko miga. Natomiast z Asusa obraz na TV jest i dioda na switchu pali się a nie miga. Podpinałem sam dekoder cyfrowego polsatu pod wszystkie wejścia i na żadnym nie było obrazu (dioda odpowiadająca danemu wejściu HDMI na switchu nie pali się tylko miga) . Jak podepnę tylko dekoder do switcha do dioda sie pali ale wystarczy ze podepne switch do tv do dioda juz miga i obrazu nie ma. Sprawdzałem różne przewody HDMI, ustawiałem różne opjce w dekoderze i nic - objaw jest ten sam nie ma obrazu na TV. Natomiast jak podepnę dekoder bezpośredni pod TV to obraz jest. Switch jest chyba sprawny skoro Asus działa dobrze jest obraz na TV (na każdym wejściu na switchu).
Bardzo proszę o pomoc o co w tym wszystkim chodzi.
Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
ZAWI
 

zawistowskir

New member
Hdcp

Czyli nie mam obrazu na tv z tego powodu ze ten switch nie obsługuje HDCP. Dobrze rozumuje. Jak dokupie switch z obsługą HDCP to problem zniknie. Dziekuje za odpowiedz.
 

zawistowskir

New member
Switch

No to juz wiem ze kupiłem zle :(. Polak mądry po szkodzie :) Ale dobrze jeszcze jedno pytanie:
Na allegro są różne switche HDMI i w niektorych opisach jest ze obsługuje standard HDCP 1.1 lub 1.2. Nie jestem w stanie stwierdzic jaki standard HDCP ma moj dekoder cyfrowego polsatu. Czy istnieje jakis switch hdmi który obsługuje wszystkie standardy HDCP zeby nie kupic znowu zle :).
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.
 

mchlek

New member
Witam,
miałem potrzebę do telewizora podłączyć kilka urządzeń przez switcha hdmi (miałem jakiegoś taniego mediatecha). I to to urządzenie działa losowo, dlatego chciałbym, abyście poradzili mi co mogę kupić lepszego. Potrzebuję switcha na co najmniej 3 urządzenia, który nie ma problemów z przekazaniem sygnału na telewizor.
 

mchlek

New member
Mhm, zobaczę go.
Bo mi się dzieje tak- w sumie jak znajomy sprawdzał na komputerach i lapkach to działało mu dobrze, a u mnie to losowo działa lub nie. Albo np. jak wyłączam kompa to mi się na niego zmienia źródło. A jak listwę wyłączę to już nie ma sygnału. Jakbym chciał tak zrobić, żeby wyłączyć wszystko z prądu i potem znowu to na bank nie zadziała. Tak jakby miał jakiś dziwny problem w sumie z niewiadomo czym.
 

Damixsat

New member
Może chodzi o problem z samym zasilaniem? Sprawdź kilka elementów i będziesz wiedział. A poza tym ten sprzęt pokazany w linku bez wzmacniacza jest bardzo dobry,kolega też używa i sobie chwali.
 

Antylolek

New member
Switch HDMI Elbox

Witam,
przejrzałem kilka tematów na temat switchy HDMI. Na podstawie tego wybrałem ihdmi.pl/cgibin/shop?info=2sw13&sid=0e5e23c1
chciałbym się dowiedzieć, czy to dobry wybór. W porównaniu do tych z allegro oferuje takie parametry (przynajmniej na papierze) jak switche za 300zł+. Ktoś coś słyszał o tej firmie?
Switch do podłączenia PC i dekodera kablówki do TV
 
Ostatnia edycja:

pizdarek

New member
Podepnę się do tematu bo problem ten sam.

Mam stary tv 32 cale LG z jednym wejściem HDMI, zakupiłem sobie taki rozdzielacz, nie mogę wstawić linku: Rozdzielacz HDMI Automatyczny Vivanco HDMI kompatybilne ze standardem 1.3 / Zgodność z HDCP

i niestety ale dekoder cyfrowego polsatu dalej nie działa. Dekoder to HD 2000. Wczesniej miałem taki sam rozdzielacz tylko bez obsługi HDCP. Ten z obsługą byl nieco droższy i na forach czytałem, że problem zniknie. - da się jakoś to zrobić czy mogę śmiało ten rozdzielczacz przez okno wyrzucić? Liczę na odp.
 

pizdarek

New member
Rozdzielacz switch HDMI dekoder CP - problem

Witam,

Posiadam telewizor LG32 stary model z 2007 roku, który posiada tylko jedno wejście HDMI. Chciałem do niego podłaczyć kilka innych urządzeń typu DVD, konsola oraz dekoder cyfrowego polsatu - model HD 2000. W tym celu zakupiłem rozdzielacz firmy Vivanco na 3 porty zgodny z HDCP 1.3 i niestety, ale po podłaczeniu rozdzielacza do tv wszystko działa poza dekoderem ;/ Wczesniej miałem taki sam rozdzielacz tylko bez obsługi hdcp i także nie działał, dlatego kupiłem nowy (który rzekomo obsługuje to hdcp i powinno wszystko byc ok) i znowu to samo. Da się jakośto zrobic by ten cholerny dekoder zadziałał przez ten rozdzielacz? Zmienianie co chwile wtyczek jest męczące i boję się czy w końcu ten wtyk w tv nie padnie;/ liczę na odp.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,

Posiadam telewizor LG32 stary model z 2007 roku, który posiada tylko jedno wejście HDMI. Chciałem do niego podłaczyć kilka innych urządzeń typu DVD, konsola oraz dekoder cyfrowego polsatu - model HD 2000. W tym celu zakupiłem rozdzielacz firmy Vivanco na 3 porty zgodny z HDCP 1.3 i niestety, ale po podłaczeniu rozdzielacza do tv wszystko działa poza dekoderem ;/ Wczesniej miałem taki sam rozdzielacz tylko bez obsługi hdcp i także nie działał, dlatego kupiłem nowy (który rzekomo obsługuje to hdcp i powinno wszystko byc ok) i znowu to samo. Da się jakośto zrobic by ten cholerny dekoder zadziałał przez ten rozdzielacz? Zmienianie co chwile wtyczek jest męczące i boję się czy w końcu ten wtyk w tv nie padnie;/ liczę na odp.
Jeśli już, to potrzebujesz switcha HDMI, nie rozdzielacza. Switch w odróżnieniu od rozdzielacza (splittera HDMI) to banalne urządzenie. Ono po prostu przepina komplet linii sygnałowych z jednego ze swoich wejść HDMI na wyjście HDMI. Switch w odróżnieniu od splittera (rozdzielacza) nie ma nic do HDCP. Aktywne w danej chwili urządzenie źródłowe i odbiornik dogadują się same. Switch ani nie koduje, ani nie dekoduje sygnału HDMI.

Co innego splittery. Splittery muszą zdekodować wchodzący do nich sygnał HDMI i zrobić z niego tyle strumieni audio-video ile mają wyjść HDMI, każdy z nich kodując przy użyciu kluczy HDCP odbiornika podpiętego do danego wyjścia HDMI.

Jeśli nie działa Ci switch HDMI, to po prostu jest kiepskiej jakości. Oddaj go i kup lepszy.
 

pizdarek

New member
Co masz na myśli kiepskiej jakości? 65zł kosztował - Firma Vivanco chyba była dosyć sprawdzonym wyborem tak przynajmniej sądziłem po opiniach. Widać szajs i tyle. Mógłbyś coś polecić takiego, które mogło by zadziałać? Tu chyba nie mozna linków wstawiac to ewentualnie na priv.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Polecam WD My PASSPORT. 1 TB kosztuje w necie od ok. 300 zł. Wczoraj odebrałem i jest super. Szybki i cichy.

Mam też dwa lata 500 GB SAMSUNGA M2 i też pracuje bez problemu ale jest wolniejszy.

Pozdrawiam
 

suchy3022

Member
WD My Book Essential 2TB w 400 sie spokojnie zmieścisz :)
Elegancki, ładnie się prezentuje.
Wiadomo, szybki, cichy itd.
Posiada też USB 3.0
 

laufer

New member
Dysk Hitachi Touro Desk Pro, 3.5'' 3TB

Proszę o pomoc. Mam odtwarzacz Popcorn Hour C-200 ostatnio zakupiłem Dysk Hitachi Touro Desk Pro, 3.5'', 3TB, USB 3.0 i mam z nim potworny problem. Po sformatowaniu na NTFS urządzenie (popcorn) go widzi, PC również - kopiuje na niego materiał np. 500GB popcorn widzi i odtwarza - dodam że kopiuje na niego pliki audio których jest setki plików kopiuje je z dysku 2TB który w całości jest widziany przez Popcorn - dokopiowuję więcej na Hitachi i już wyskakuje błąd na popcornie nie odczytam materiału, na PC nadal wszystko jest widoczne, usunięcie dodanego materiału nic już nie daje nadal nie widzi urządzenia na odtwarzaczu. Byłem z dyskiem u kolegi który ma Dune Duo również nie widzi tego dysku ale już jego domowy serwer plików podłączony w sieci po LAN z Dune widzi dysk. Normalnie rozpacz. Próbowałem już kilkakrotnie formatów i temat się powtarza początkowo widzi skopiowane pliki przekraczając jakąś nieokreśloną ilość wyskakuje błąd. Proszę o pomoc ja nie mam już pomysłów
 

teklaw

New member
Jaki dysk USB do W7 oraz do Samsung Smart TV

Witam wszystkich
Proszę o pomoc w doradzeniu jaki kupić dysk przenośny USB który mógłbym sformatować i podzielić na dwie partycje (NTFS i Linuksową) aby zarówno używać go pod Windows 7 jak i nagrywać na nim filmy z Samsung Smart TV.
Chodzi mi o dysk 2,5 calowy podłączany przez USB bo innej opcji z TV nie ma.
Mogę mieć bez wydawania kasy za punkty Payback coś takiego
dysk twardy Verbatim HDD 500GB (2.5'', USB 2.0, black)
Standardowy (nośnik magnetyczny)
Format szerokości2,5 cali
Pojemność dysku500 GB
Interfejs USB 2.0
Prędkość obrotowa 5400 obr./min
Pojemność pamięci podręcznej8 MB Zasilanie USB
Cena w necie 217zł

SORRY ALE NIE MOGĘ JESZCZE WKLEJAĆ LINKÓW BO JESTEM NOWY I NIE MAM 5 WYPOWIEDZI

Wiem że to nie powala ale może do moich potrzeb wystarczy.
Zdaję sobie sprawę że USB 2.0 już odchodzi do lamusa po woli,ale TV ani moje komputery i tak nie obsługują USB 3.0-więc czy ma sens przepłacać.
500GB pojemności też nie powala,ale też nie jest to mało.
A może doradzicie coś o lepszych parametrach oscylując w kwocie ok 250zł.
Szczerze mówiąc szukam po necie od kilku godzin wpisując w wujka google dysk usb do smart tv-i nic sensownego.stąd prośba do was o poradę.
Z góry pięknie dziękuje
 
Ostatnia edycja:
Do góry