Dodatkowy sprzęt do odtwarzaczy HD i TV

gerus6

Active member
Bez reklam
Podłączenie dysku zewnętrznego do odtwarzacza strumieniowego

Jest możliwość podłączenia dysku zewnętrznego do sieciowego odtwarzacza strumieniowego, ale tak aby równocześnie był podłączony do PC?
Rozumiem, że trzeba zastosować jakiś rozgałęźnik, tylko mam pytanie, czy przy takim połączeniu dysk będzie widziany równocześnie przez odtwarzacz oraz PC?
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Nie zadziała. Ten drugi wtyk USB, jest opisany w treści aukcji jako "power USB". Służy tylko i wyłącznie do pobrania dodatkowego prądu z innego gniazda USB (podłączamy wtedy dwa wtyki do dwóch portów USB). Taki zabieg stosujemy wtedy gdy prąd w jednym USB jest niewystarczający do poprawnego zasilania np zewnętrznego dysku HDD USB 2.0.
 

mirek71

New member
witam chcę kupić odtwarzacz sieciowy (mam takie typy dzięki waszym i opinią Zidoo x9s, Beelink sea,H96 pro, x92) i mam pytanie o dysk zewnętrzny podłączony do tych urządzeń za pomocą USB lub SATA :
1. czy można z komputera PC (win 10) przesyłać filmy za pomocą domowego wifi na dysk podłączony do ww. odtwarzaczy,
2. czy można zaciągać z neta filmy komputerem PC bezpośrednio na dysk podłączony do ww. odtwarzaczy zamiast na twardy dysk kompa
i czy w obu przypadkach odtwarzacze powinny być włączone czy mogą być w stanie uśpienia ...
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Nie zadziała. Ten drugi wtyk USB, jest opisany w treści aukcji jako "power USB". Służy tylko i wyłącznie do pobrania dodatkowego prądu z innego gniazda USB (podłączamy wtedy dwa wtyki do dwóch portów USB). Taki zabieg stosujemy wtedy gdy prąd w jednym USB jest niewystarczający do poprawnego zasilania np zewnętrznego dysku HDD USB 2.0.
No i niestety nie zadziałało, ale musiałem sprawdzić ;) że też nie ma takiej możliwości, aby mieć podłączony dysk do PC i równocześnie do odtwarzacza strumieniowego aby odtwarzać muzykę przez USB, skandal ;)
 

Robssson

New member
Zappiti Drive 4K HDR - Kopie Twoich Bluray 4K HDR

Zappiti prezentuje napęd optyczny Zappiti Drive 4K HDR z funkcją tworzenia kopi twoich filmów Bluray 4K. To chyba pierwsze takie urządzenie."Dzięki wydajnemu oprogramowaniu do dekodowania wideo, ten opcjonalny transport dysków dla Zappiti NAS RIP Audio Video Edition to najprostszy sposób na zapisanie dysków Blu-ray 4K UHD. Zappiti Drive 4K HDR umożliwia dekodowanie i kopiowanie filmów w formacie Blu-ray 4K UHD.Po włożeniu płyty do Zappiti Drive 4K HDR twój film Blu-ray 4K UHD zostanie automatycznie zapisany i będzie dostępny dla wszystkich odtwarzaczy multimedialnych Zappiti"

Zappiti Drive 4K HDR jest kompatybilny z następującymi dyskami:
- Blu-ray 4K Ultra HD (filmy)
- 3D Blu-ray (filmy)
- 2D Blu-ray (filmy)
- DVD (filmy)
- CD (muzyka)
bc4e908a08527.jpg.html
 
Do góry