Dodatkowy sprzęt do odtwarzaczy HD i TV

Andet

New member
No też tak bym chciał. Mądre rozwiązanie. Ja mam Western Digital 1,5 TB.
A po jakim czasie Ci się wyłącza? Ciekawe czy to elektronika dysku robi czy soft w Windows?
 

iT!T

Member
Repeater czy extender zamiast długiego HDMI?

Dzień dobry,

od dłuższego czasu zastanawiam się nad optymalnym rozwiązaniem dużej odległości pomiędzy projektorem i odtwarzaczem. Do połączenia obydwu urządzeń potrzebuję około 20m przewodu (sygnał fHD oczywiście). Nie chciałbym wykorzystywać tak długiego kabla ponieważ istnieje ryzyko problemów z sygnałem.

W związku z powyższym zastanawiam się nad wykorzystaniem
Repeatera lub Extendera. Czy ktoś miał może styczność z tymi urządzeniami, czy warto się w to pakować?

Jeżeli powielam wątek lub wystawiłem w złym miejscu, z góry przepraszam.
 

iT!T

Member
Dzięki ale to nie dla mnie, mi zależy na kablu dlatego pytałem o jedną z dwóch przedstawionych opcji. Tak czy inaczej muszę poprowadzić zasilanie do projektora w ścianie, więc obok poleci przewód sygnałowy.
 

markosup1

New member
Dysk twardy pod Panasonic TX-47as650e

Witam.
Jestem nowy na tym forum, ale dzieki niemu zdecydowałem się na zakup Panasonica TX-47as650e ze względu na ladn obraz i dobrą matrycę w przystepnej cenie. Niesty mam z nim mały problem. Chodzi o to że gdy chce podłączyć dysk Seagate 2 tb to TV go nie widzi. Dysk był formatowany na NTFS (oryginalnie), potem na EXfat (FAT64), i teraz stworzyłem jedną partycje EXT3. Tą partycję niby TV widzi, ale już wrzuconych tam plikó nie. Wcześniejsze 2 foramty były pod jedną partycją, póżniej chciałem znaleść rozszerzenei które będzei widoczne pod TV i kompem z ewentulaną możliwością nagrywania z TV, co wymaga sformatowania dysku przez TV, stąd stworzenie 2 partycji. Zależało mi na tym by dysk służy do przenoszenia i oglądania z niego filmów, nagrywanie z TV jest mniej istotne. Dodam że pen z NTFS jest widzoczny bez problemów i wszystko z niego jest odtwarzane.
Byłbym wdzięczny za pomoc z tym dziwnym problemem.
 

Andet

New member
Odnośnie mojego tematu, mój dysk tez się wyłącza. Miałem włączony wcześniej timeshift i dlatego ciągle pracował.
 

Ren360

New member
Splitter HDMI

Witam, mam problem z splitterem HDMI. Potrzebuje rozdzielić sygnal z PC do 2 wyjść hdmi. Zakupilem na Allegro jeden splitter jednak przy kazdym restarcie komputera musze od nowa podlaczac go gdyz mam czarny ekran. Jest to dosyć irytujace tym bardziej ze dzieje sie to tez w innych sytuacjach. Z tad moje pytanie czy sa jakies lepsze splittery ktore mogli byscie polecic?
 

hatson

New member
Witam,

podlaczam sie pod watek switchy HDMI.
Wszystkie te switche maja kilka wejsc in i jedno out. Czy te polaczenie jest dwustronne / zamienne ? Chodzi o to, ze mam wszystko podlaczone do amplitunera i w nim jedno wyjscie out, do ktorego jest podlaczony tv. Teraz dokupilem projektor i chcialbym aby rowniez byl podlaczony do tego wyjscia w amplitunerze, tak abym mogl wyswietlac obraz ze wszystkich sprzetow. Czy taki przelacznik bedzie dzialal, jesli jego out polacze z outem w ampli, a do in 1 i in 2 podlacze tv oraz projektor ?

Pozdrawiam
Pawel
 

hatson

New member
Sam sobie odpowiadam, moze sie komus przyda. Kupilem na probe z mysla, ze raczej to bedzie smietnik, takie oto cos: HDMI Splitter Swtich 1x2 fach 1080P Verteiler für 3D HDTV PC Full-HD 1 In 2 Out | eBay

Jest to nie tyle przelacznik, co rozgaleznik bo nadaje sygnal na dwa wyjscia jednoczesnie. Ma dodatkowe zasilanie i musze powiedziec, ze jestem w szoku. Myslalem, ze to bedzie jakies kolejne chinskie g... ,a tu niespodzianka. Jakosc jest bardzo dobra. Zarowno na TV, jak i projektorze, obraz jest identyczny, jak przy podlaczeniu bezposrednim. Jak ktos szuka czegos takiego, to smialo moge polecic.

Pozdrawiam
Pawel
 

Klaama

New member
Klawiatura smart Tv

Witam, nie wiem czy dobrze trafiłem, ale mam problem z wyborem klawiatury.
Mam zamiar kupić klawiaturę do smart tv, nie jestem pewien które będą kompatybilne z moim telewizorem.
Posiadam lg 39lb650v, dokupiłem także pilot magic remote wiec nie potrzebuje za duzo bajer w klawiaturze, klawiaturę potrzebuje tylko zęby pogadać czasami z kimś na facebooku itp
z góry dziękuje ; )
 

ja1337

New member
Switch HDMI dla Panasonic Viera 42PV7P

:blagam:Witam.
Piszę do was z prośbą o pomoc. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem Switcha HDMI który działał by z TV Panasonic Viera 42PV7P. Zakupiłem już Switcha HDMI MT5200 Media-Techu lecz niestety nie działa on prawidłowo. Podłączenie dodatkowego sprzętu tj. Dekodera Cyfrowego Polsatu oraz Playstation 3 Slim powoduje brak dzwięku w dekoderze oraz brak obrazu w konsoli. Switch MT5200 został sprawdzony na innym telewizorze i działa prawidłowo dlatego też winą obarczam mój TV. Chciałbym więc zapytać czy macie może rozwiązanie by powyższy switch zadziałał. Pod uwagę biorę też zakup nowego switcha tylko nie mam pojęcia który działał by z moim telewizorem. Proszę was o pomoc! :blagam:
 

ja1337

New member
Dziękuje :) Mam nadzieje że switch od 4World zadziała. Nadal mnie tylko zastanawia co jest przyczyną nieprawidłowego działania switcha od Media-techu. Niby parametry ma takie same co polecony a jednak mój Panasonic nie daje sobie z nim rady.
 

Szemus

New member
Android media player, problem

Witam
Dziś próbowałem podłączyć Android media player z moim Denonem i napotkałem się na wielki problem. Po włączeniu urządzeń i próbie jakiekolwiek aktywności czytaj włączeniu filmu, ustawień etc. następuje co jakiś czas restart połączenia między media player'em a Denonem. Wstanie spoczynku wszystko jest ok. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Najlepiej zobrazuje to film
https://youtu.be/RS4WrgBXIuc


Dziękuję za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

damagecult

New member
ZyXEL NSA325 V2 - Problem z napsami

Witam
Od wczoraj jestem posiadaczem serwera Zyxel NSA-325 V2, który kupiłem głównie z myślą o oglądaniu filmów na TV przez jedną z posiadanych konsol (PS4 i Xbox One) i póki co nie potrafię przeskoczyć problemu z napisami.
Zarówno za pomocą Xbox One jak i Playstation 4 nie jestem w stanie odtworzyć żadnego filmu z napisami. Początkowo myślałem, że to wina formatu filmów, ale to też metodą prób i błędów wykluczyłem.
Próbowałem też powalczyć z napisami w innych formatach niż .srt ale nic to nie dało.

Jest jakieś proste rozwiązanie tego problemu? Może coś pominąłem w konfiguracji samego serwera?
Z góry dziękuję za szybką pomoc, bo z każdą chwilą bardziej zaczynam wątpić w słuszność wydania 400zł na tą zabawkę.
 

jaksta

New member
Odtwarzanie filmów z USD przez HDMI

Witam! Najpierw nakreślę problem.
Rodzice mają starszy telewizor który nie odtwarza filmów z USB.
Telewizor jest zawieszony na ścianie i nie ma pod nim półki by postawić jakiś odtwarzacz DVD z funkcją odtwarzania z USB.
Telewizor ma wejścia HDMI.
Szukam urządzenia którym można się podpiąć pod HDMI i do tego podłączyć pendrive w celu odtworzenia filmów również z napisami. O niedużych rozmiarach.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 

unky

Member
Android dongle do odtwarzania streamu DVB-HD

Witam
W sypialni chcę sobie postawić TV ale niestety nie mam możliwości podłączenia SAT. Mam tylko WiFi. Wpadłem na pomysł zakupić Android dongle, podpiąć go do TV i strumieniować sobie obraz z tunera VU+Ultimo. Najpierw przeprowadziłem sobie próby na laptopie i sieć WiFi jest dostatecznie wydajna i stream chodzi płynnie na kanałach HD.
Niestety przetestowałem dwa dongle na Androidzie - Measy U4S - najnowszy dongle na rynku oraz starszy sprzęt Mini PC CX-919 Quad Core.
Niestety na obu stream nie jest zadowalający i w obrazie HD gubią się klatki. O dziwo starszy CX-919 lepiej strumieniuje aniżeli najnowszy Measy 4US ale to pewnie wynika z tego że Measy nie używa wsparcia hardwarowego do dekodowania.
Do dekodowania streamu używam MX Player. Może tutaj można coś poprawić i trzeba użyć innego softu? Macie jakiś pomysł? A może idea dongla i streamu na TV to jednak nie do końca dobry pomysł ze względu na kiepską wydajność?
 
Do góry