Dodatkowy sprzęt do odtwarzaczy HD i TV

voodoopeople

New member
mini klawiatura - jaką wybrać?

Czy ktokolwiek z Was miał przyjemność sprawdzić w działaniu jakąś mini klawiaturkę?
Nie za wiele jest informacji w "polskim internecie" na ten temat.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pobaw sie klawiaturami dostepnymi w saturnie i MM frimy Rapoo, sporo modeli, ale 2-3 mini micro. Ale dla mnie klasa to Microsoft Wedge Mobile Keybord. Zalezy do czego i jak. Niektore sa na Bluetooth, inne wymgają dongla, jedne maja wyłacznik mechaniczny, inne brak i baterie się szybciej rozladowuja.
 

voodoopeople

New member
a coś takiego jak Rii Mini i6 Wireless Keyboard lub podobny model (interesuję mnie TouchPad/Laser Pointer) ?.
Chciałbym coś co mogę użyć do PC/laptopa, TV czy media playera.
 
Ostatnia edycja:

teklaw

New member
Jaki dysk USB do Smart TV

Witam wszystkich
Proszę o pomoc w doradzeniu jaki kupić dysk przenośny USB który mógłbym sformatować i podzielić na dwie partycje (NTFS i Linuksową) aby zarówno używać go pod Windows 7 jak i nagrywać na nim filmy z Samsung Smart TV.
Chodzi mi o dysk 2,5 calowy podłączany przez USB bo innej opcji z TV nie ma.
Mogę mieć bez wydawania kasy za punkty Payback coś takiego
dysk twardy Verbatim HDD 500GB (2.5'', USB 2.0, black)
Standardowy (nośnik magnetyczny)
Format szerokości2,5 cali
Pojemność dysku500 GB
Interfejs USB 2.0
Prędkość obrotowa 5400 obr./min
Pojemność pamięci podręcznej8 MB Zasilanie USB
Cena w necie 217zł

SORRY ALE NIE MOGĘ JESZCZE WKLEJAĆ LINKÓW BO JESTEM NOWY I NIE MAM 5 WYPOWIEDZI

Wiem że to nie powala ale może do moich potrzeb wystarczy.
Zdaję sobie sprawę że USB 2.0 już odchodzi do lamusa po woli,ale TV ani moje komputery i tak nie obsługują USB 3.0-więc czy ma sens przepłacać.
500GB pojemności też nie powala,ale też nie jest to mało.
A może doradzicie coś o lepszych parametrach oscylując w kwocie ok 250zł.
Szczerze mówiąc szukam po necie od kilku godzin wpisując w wujka google dysk usb do smart tv-i nic sensownego.stąd prośba do was o poradę.
Z góry pięknie dziękuje
 

cloon

New member
Przycinające się filmy w mkv - dysk zewnętrzny.

Witajcie

tydzień temu kupiłem urządzenie multimedialne Philips HD Media Player 3000 ponieważ mam
LED TV SONY HX850 który nie odtwarza plików mkv.

Posiadam dwa dyski zewnętrzne Samsung S2 Portable 320 GB - posiadam 1,5 roku
oraz Seagate Backup Plus 1TB - 1 miesiąc czasu

na jednym i drugim mam sporo filmów mkv 720p oraz 1080p - tych samych.

1. oglądając filmy z Seagate filmy mkv - 1080p tną się, zawieszają się , przesuwa się dźwięk.
Samsung jest ok.

W CZYM JEST PROBLEM ????

jedyne co mnie niepokoi to dioda LED w Seageta przyciemnia się i rozjaśnia w trakcie odtwarzania i słychać dysk , że przyspiesza i zwalnia.
 

przemko27vr4

New member
Brak plikow z WD My book live w es6900

Witam. Mam maly problem odnosnie plikow wyswietlanych z dysku WD poprzez AllShare w samsungu ue55es6900. Mianowicie gdy odpalam AllShare widzi wszystkie filmy,zdjecia poprzez dysk usb lecz po wgraniu ich na WD juz ich nie widzi. Dysk WD znajduje jak najbardziej, wyswietlany jest jako [MyBookLive]TwonkyMedia lecz gdy w niego wchodze zero folderow. W ustawieniach dysku mam wlaczone TwonkyMedia, gdy odchacze wtedy telewizor juz go nie widzi wiec z lacznoscia jest chyba jak najbardziej w porzadku. Jakies pomysly co robie nie tak??
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
dysk nie daje rady - a powinien - zobacz czy nie masz tam poinstalowanych dodatkow typu protect albo innych utrudniaczy systemowych sformatuj - a druga sprawa to czy ten odtwarzacz podaje odpowiednia ilosc mocy przez usb - podlacz dysk pod kompa i odtworz tam film
 

voodoopeople

New member
na wszystkich gniazdach USB w tv to samo? Tylko jedno gniazdo USB zazwyczaj jest pod dysk (daje więcej "prądu"). Sprawdź też dysk np programem CrystalDiskInfo (pod windows) - pokaże smart.
 

sewek1979

New member
Problem z rozdzieleczniem sygnału HDMI

Witam.
Zakupiłem na Allegro Spliter 1 x 2 za 30 pare złotych i być może coś źle podłączam. Mam PS3 i 2 x TV (pierwszy full HD LG drugi HD Ready Toshiba) i chcę grać na PS3 na obu TV ale NIE JEDNOCZEŚNIE raz na tym a raz na tym w zależności od ochoty (jeden TV jest w dużym pokoju drugi w sypialni).
OBJAWY:
1.Włączam konsole PS3.
2 Włączam TV nr 1 (kabel HDMI 1m) i przełączam na wejście HDMI – pojawia się prawidłowo obraz
3. Włączam TV nr 2 (kable HDMI 15m) i przełączam na wejście HDMI – pojawia się czarny obraz na obu TV
w tym momencie następujące kombinacje próbowałem:
4. w TV nr 1 przełączam z wejścia HDMI na oglądanie programów – kablówka
efekt: na TV nr 2 nadal czarny ekran
i teraz
a) po odłączeniu fizycznie od Splitera kabla HDMI z TV nr 1 pojawia się prawidłowy obraz na TV nr 2, a po jego ponownym podłączeniu znowu na TV nr 2 czarny ekran (TV nr 1 nadal lecą programy z kablówki)
b) po wyłączeniu TV nr 1 na TV nr 2 traci się całkowicie sygnał HDMI (u mnie akurat niebieski ekran)
Gdy włączam w odwrotnej kolejności telewizory tzn TV nr 2 jako pierwszy (15m HDMI) i przełączam w nim na wejście HDMI w ogóle nie dociera sygnał HDMI
(niebieski ekran).W tym momencie po włączeniu drugiego TV tego z kablem HDMI 1m domyślnie ustawionego na oglądanie porogramów z kablowki na pierwszym pojawia
się czarny ekran. Teraz po wykonaniu czynności z pkt .4 urządzenia zachowują się dalej identycznie jak opisałem w tym punkcie...
Czy ja coś źle robię ?? Wiem że to prosty spliter, ale mi tylko zależało na rozdzieleniu sygnału bez żonglowania kabelkami.
 

masta88

New member
Ostatnio oglądałem sopbie Hobbita z mojego "staregp" pen drive'a. Widziałem, że czasem coś przycięło, sprawdzałem prędkość odczytu i jest na poziomie ok. 17MB/ A bitrate to jakieś 14MB plus z 2MB na dźwięk domyślam się, że tu jest wina. Będę kupował nowego pen drive i domyślam się, że wypada zwrócić uwagę na te parametry? A drugie pytanie czy mój dekoder do telewizji naziemnej przetrawi film np. z 30MB bit ratem? Nie odtwarzacz przez usb w TV philips pfl6008 bo nie odtwarza dts...
 

Andet

New member
Wszystko o dysku zewnętrznym do (Smart) TV?

Temat sformułowałem ogólnie, aby zebrał pytatnia/odpowiedzi różne na ten temat.

Poniżej mój problem.

Szukam dysku do Smart TV. Ja mam akurat LG 47LB671V, ale to nie ważne dla pytania 1 i częściowo do 2.
Dysk ma być na NTFS, 2 TB, USB 2.0 do trzymania multimediów (filmy, mp3, zdjęcia), nie do nagrywania czy TimeShift (bo wtedy by mi niechlubnie TV go przerobił na sejf nie do odczytania na Windows :-x)

1. Czy może być to 3,5" z zasilaniem zewnętrznym? (z zasilaczem)
Chodzi o to, czy po wyłączeniu TV dysk będzie kręcił całą noc? Czy zaparkuje i pójdzie spać? :)

2. Jaki dysk 2TB zgodne z USB 2.0 polecacie do TV?

3. Fajnie byłoby mając takie HDD od razu wykorzystać go do BackUp'u HDD z mojego PC, czy da się to tak jakoś zautomatyzować, żeby szło to przez WiFi z PC do tego dysku podłączonego do TV? (nie wiem czy teraz za bardzo nie pojechałem z wyobraźnią :oops:)
 

prezy

New member
Bez reklam
Zasilanie zewnętrzne wymaga wyłączenia. Natomiast jeżeli chodzi o dysk zasilany bezpośrednio z Tv to po wyłączeniu TV dysk też się wyłączy.
Pytanie: Po co Tobie koniecznie USB 2.0?
 

Andet

New member
@prezy
47LB671V ma 3 gniazda USB 2.0. Dysk może być z USB 3.0, tym bardziej, że o pojemności ponad 1TB to (prawie?) wszystkie mają 3.0. Ale ważne żeby pracował dobrze gdy jest podłączony do gniazda 2.0.
 

prezy

New member
Bez reklam
ok. Bo raz piszesz "Dysk ma być USB 2.0" a potem "2TB zgodne z USB 2.0"
Spójrz na WD oraz trochę wyższa półka Seagate.
 

DarkOrk

New member
Dysk zewnętrzny do Panasonic tx-p50gt30e

1.Czy dysk może być 2.5 lub 3.5 cala ?
2.Jest wymagana jakaś minimalna pojemność dysku ?
3.Wymagane jest zawsze zasilanie zewnętrzne (gdzieś ktoś pisał że niby tak...) ?
4.Ile zajmie np. 1h film sd/hd ? Czy może telewizor tworzy plik video zależny od czasu nagrywania czy od jakości odbieranego sygnału ?
5.Czy to dobry kandydat na zakup ? dysk zewnętrzny PQI 500 gb zaplombowany (4384402926) allegro
(za mało wyp. na link...) allegro.pl/nowy-dysk-zewnetrzny-pqi-500-gb-zaplombowany-i4384402926.html
 

Andet

New member
Dysk zewnętrzny do smart TV, jak podłączyć?

Mam dysk ze zdjęciami, filmami i muzyką.
Jak się go podłączy do TV na stałe to pracuje cały czas gdy TV jest włączony. A TV chodzi wiele godzin dziennie.
Jak taki dysk podłączacie?
Są chyba tylko takie opcje:
1. Na stałe
2. Odłączać kabel USB gdy dysk nie jest używany (to mi się nie podoba, ale może to konieczne ze względu na żywotność dysku?)
3. Jakiś włącznik USB (trochę lepsze niż opcja 2)

Opcja 1 jest najwygodniejsza bo bezobsługowa, ale czy nie szkoda dysku? a może nie wpłynie to znacząco na skrócenie jego żywotności?
 
Ostatnia edycja:
Do góry