Wszystko o napisach do filmów

czort83

New member
Witam
Zakupiłem odtwarzacz Asus o!play mini, mam problem z odtworzeniem plików .mkv z napisami, tzn. wrzucam plik np. movie.mkv + movie.txt i niestety napisów brak.
Próbowałem różanych rzeczy, zmiana formatu czasu z klatkowego na czasowy, to nic nie daje. W innych formatach napisy pojawiają się, problem występuje tylko przy .mkv
Czy ktoś może miał podobny problem albo wie o co tu chodzi ??

Z góry dzięki
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Do dzisiaj bylem świecie przekonany że niema problemu z .mkv plus napisy .txt

Zrobiłem właśnie test i już wiem dla czego byłem przekonany :)

Faktycznie odtwarzając plik .mkv nie wyświetlają się napisy .txt

Ale jeśli w pliku .mkv są dodatkowe napisy, to i można wybrać napisy w formacie .txt (i właśnie na takim pliku .mkv musiałem wcześniej sprawdzać działanie z napisami .txt)

Ja oglądam tylko z napisami w formacie .SRT, bo obsługa .txt jest obecnie zwalona.
 
Ostatnia edycja:

kini0

New member
Bez reklam
Ja już z automatu przerabiam napisy .txt na .sub.... Ale czasami i tak się coś kiełbasi. A już hitem były napisy polskie w .txt które na Asusie okazywały się np. angielskie. Dodam tylko że odtwarzacz w lapku nie widział żadnych innych napisów "wbitych" w film
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przyklejam ten temat, bo wątki napisowe są bardzo porozrzucane. W miarę wolnego czasu postaram się tutaj przenieść co bardziej istotne posty dotyczącego tego tematu.
 

Pooch

New member
Zyxel NSA-310 obsługa napisów srt po DLNA

Witam
Chce zakupic dysk sieciowy Zyxel NSA-310. Interesuje mnie jak wygląda obsługa napisów po przez DLNA na TV. Mój TV to LG 42LV5500. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.
pozdrawiam
 

Pooch

New member
To mnie właśnie ciekawi, gdyż posiadam router TP-LINK 1043ND. Wgrane jest oczywiście open-WRT i usługa minidlna. Ku mojemu zdziwieniu, na TV odtwarzam wszystkie filmy .avi i .mkv razem z napisami .srt. Filmy są na dysku USB, nazwa napisów jest taka jak filmu i udostępniane przez minidlna. Tak samo jest gdy udostępniam filmy z PC po przez Nero Home Media.
Zastanawiam się, czy jest to zasługa TV czy miniDLNA na routerze
 

Damixsat

New member
Dokładnie jak w powyższym poście,jest to zasługa miniDLNA na routerze TP-LINK 1043ND,w zasadzie nie da się tego inaczej wytłumaczyć.
 

jakis

New member
dlna czyta napisy wbudowane tylko w film, zewnetrznych nie

Na jakiej podstawie kolega tak twierdzi?

mam NAS MY BOOK LIVE 2T w którym jest zainstalowany server Twonky, . Fabrycznie na WD jest wersja 5 która nie czyta napisów, ale po dograniu upgrade Twonky do wersji 6.37 (1 miesiąc darmowo, potem trzeba dokupić licencję ok. 70 PLN) napisy ruszyły. Zarówno txt jak też srt, a więc dementuje te kategoryczne twierdzenia o DLNA. Kwestia tylko że chcieć to móc. Oczywiście nie jest chwałą dla WD że w nietanim produkcie dają starą wersję serwera i nic nie zapowiada że dadzą nową ale cóż.
Poza tym pełno w sieci sposobów na to aby różne dyski sieciowe współpracowały w kwestii napisów po DLNA. Wystarczy poszukać na forach tematycznych dotyczących poszczególnych urządzeń.
 

mrowak

New member
napisy??

witam
mam problem i sadze ze uda mi sie uzyskac tutaj odpowiedz a wiec kupilem sumvision cyclone mikro 2+ odtwarza mkv bez problemu ale jak juz idze o napisy to jest problem txt rozrzucam mi totalnie nie ma synchronizacji sub nie czyta a powinien chcialem wkleic na film ale widze ze duzo zachodu i nie wiem jak to zrobic zeby mialo rece i nogi prosze o pomoc dzieki
 

darekguma

New member
Bez reklam
witam
mam problem i sadze ze uda mi sie uzyskac tutaj odpowiedz a wiec kupilem sumvision cyclone mikro 2+ odtwarza mkv bez problemu ale jak juz idze o napisy to jest problem txt rozrzucam mi totalnie nie ma synchronizacji sub nie czyta a powinien chcialem wkleic na film ale widze ze duzo zachodu i nie wiem jak to zrobic zeby mialo rece i nogi prosze o pomoc dzieki
Sprobuję Ci podpowiedzieć jak ja to robie. Film mkv bez napisów, na kompie zainstalowany mam programik NapiProject, Prawym przyciskiem myszki klikasz na ten film i wybierasz opcje "dopasuj napisy". pobierasz dopasowane napisy w formacie srt. Następnie instalujesz programik http://www.programosy.pl/program,mkvtoolnix-mkvmerge-gui.html klikasz na przycisk add i dodajesz film i dopasowane napisy a nastepnie muxing czy cos takiego i po kilku minutach masz wklejone napisy do filmu, u mnie działa bez problemów. Powodzenia. Powieliłem z innego posta, może sie komuś przyda.
 

jacubec

New member
Posiadam tego ZYXELA z firmwarem 2.24 niestety nie mogę dość ładu z napisami, a co gorsza nie działa przewijanie w tym DLNA. Wyłączyłem zatem serwer mediów i chciałem korzystać jak ze standardowego dysku sieciowego, jednak mój telewizor nie widzi go wtedy.
 

Duris

New member
Panowie, moze ktos z Was jeszcze potwierdzic czy poprzez router TP-LINK 1043ND da sie wyswietlic napisy do filmow, ktore sa w osobnym pliku srt czy tez nie, a moze tylko te wmuxowane ? Bede wdzieczny za info bo przymierzam sie do zakupu albo tego routera albo Zyxela (ale on na 100% nie puszcza napisow z osobnego pliku).
 

pio1771

New member
Witam, mam taki problem posiadam ariva hdplayer 150DVD, i podczas ogladania filmu z napisami, jest mega brak synchronizacji, napisy po prostu szybko ida i po paru sec filmu juz jest bardzo duze przyspieszenie napisow, film na kompie dziala normalnie, proba synchronizowania napisow w ustawieniach dvd nic nie dala, napisy format txt.. mozna cos zrobic bez zabawy wklejania napisow do filmu?
 
Do góry