Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Kirek50

Moderator
Bez reklam
czy jakość obrazu znacznie będzie się różnić na filmach puszczanych z tych urządzeń w stosunku do np egreat R6S

Panowie chyba zapominają, że to forum ma jednak HD w nazwie, więc...
A jakość obrazu zależy od sposobu kompresji, zastosowanej rozdzielczości i - na końcu - używanego wyświetlacza. Chyba, że ktoś myli jakość z faktem, że mini komputerek na Androidzie "miele" .MKV w Full HD i wyświetla jakby miał czkawkę...
 

mirek71

New member
dzięki kol Kirek50 za radę - najczęściej takie "mocne" argumenty potrafią pomóc i wskazać drogę :lol: ... zamówiłem egreat R6S ,
wynalazki androidowe sobie odpuściłem - choć może dla dzieciaków (gry i inne rozrywki androidowe) kiedyś coś takiego nabędę - ponoć szykuje się wiosną premiera nowej konsoli Ouya
 

henryk.kwint

New member
Witam.

Poszukuję odtwarzacza, który spełniałby kilka wymogów:
- HDMI, USB (ze 2x), LAN, możliwość podpięcia dysku (usb lub sata),
- dostęp do plików na komputerze przez sieć LAN,
- odtwarzanie z dysku/pen drive'a,
- odtwarzanie różnych dziwnych formatów audio i wideo z napisami (polskie TXT, SRT) w dobrej jakości,
- płynne odtwarzanie 1080p,
- przeglądarka internetowa,
- dobra cena - powiedzmy 300-400zł

W zasadzie tyle - niby proste wymagania, ale jest tego wszystkiego multum i ciężko samemu odfiltrować dobry sprzęt od badziewia.

W oko wpadło mi np. coś takiego jak Media-Tech Engage HQ MT7002, na Androidzie, ale nie wiem jak wydajnościowo (przede wszystkim 1080p).
3maj się od tego produktu z daleka - wyjątkowy syf :(
obsługa tego bez klawiatury i myszy dramat, fakt że czyta trochę formatów ale:
- musisz zainstalować kilka playerów (nie ma jednego dobrego - zawsze któryś czegoś nie robi :()
- czyta pliki ale np tylko z dysku usb, z sieci (NAS) nie udało mi się go zmusić do współpracy. (tzn widzi niby zasoby ale nie jak po protokole smb tylko upnp [chyba] i np nie da się przewijać)
naprawdę absolutnie nie warto kupować :x
 

kuflik

New member
Padł mi BR bd-d5300, więc nie miałem czym odpalać MKV z hdd, po lekturze wątku zamówiłem właśnie egreat R6S pro.
W tej kasie chyba faktycznie nie ma nic lepszego, wgramy tylko inny soft i bajka:)
Ciekawe, czy w 3 tygodnie dojedzie? Zazwyczaj china post daje radę.
 

wolfikx

New member
Podepnę się pod temat.
Po ostatnich niemiłych doświadczeniach z hd ryan playon hd 2 zamierzam się do zakupu nowego odtwarzacza.
HD 3,5", nagrywanie, tuner DVBT, wlan.

Zapewne w tym temacie sporo się zmieniło ostatnimi czasy zatem zwracam się o poradę do was.
Czym się zainteresować ??
 

yogi85

New member
Witajcie! Jestem "prawie" przekonany na zakup egraeta r6s po przeczytaniu Waszych postow, ale wytlumaczcie mi prosze dlaczego on niby odtwarza wszystko plynnie i z duzym bit rate, a odtwarzacze ktore podobno maja 2x 1,6GHz (czyli tyle co niedawno komputery albo wiecej niz moja komorka) radza sobie z odtwarzaniem gorzej? Wiem ze zaraz sie naraze, ale zamierzam uzywac androida czy to na egreat czy na innym odtwarzaczu. Zamierzam korzystac glownie z "cos tam"torrenta, serialeonline, weebtv itp. a wszystkie te stronki bez problemu dzialaja pod androidem... Jak narazie nie przyszlo mi do glowy zeby na tym odtwarzaczu grac, ale w koncu czemu nie? Jakby odpalic jakas samochodowke? Raz kiedys? z kumplami przy drinkach :D
Wiec gdyby ktos znal model ktory mnie zadowoli to czekam na propozycje. A gdyby ten model mial w sobie odtwarzacz plyt BD to juz calkiem super :)
Jak narazie plyty itp odtwarzam z komputera, ale denerwuje mnie halas jaki on wytwarza, dlatego odwtarzacz jakiego szukam ma byc chlodzony pasywnie zeby nie bylo go slychac (mozna zapuscic torrenty na noc :p )

Co do BD znalazlem rozwiazanie - naped BD zewnetrzny :D tylko czy musi byc pod usb czy moge wykorzystac zlacze sata? teraz bede mial dylemat czy lepiej dysk pod sata czy BD, chyba ze moge to rodzielic na dwa :p
 
Ostatnia edycja:

Azazell

New member
Panowie mam problem. Posiadam obecnie stary telewizor projektowy 43 calowy.. Niestety brak w nim HD.. I myślę powoli o zmianie. Do niego mam podłączony stary Komputer, który kiepsko radzi sobie z HD filmami ( a jak przyjdzie prawdziwy TV to już w ogóle nie da rady).

Szukam urządzenia multimedialnego (za rozsądną cenę), który umożliwi mi oglądanie filmów w najpopularniejszych i najważniejszych formatach AVI, MKV itp + pozwoli na manipulowanie napisami dolączonymi osobno do filmu SRT, TXT - Powiększanie napisów jest niezbędne dla rodziców aby widzieli lepiej napisy :).

Ważne jest aby takie urządzenie miało w sobie system np android + np niewielką ilość pamięci (dodatkowo będę podłączał pendrive lub zewnętrzny HDD). Wszystko po to abym mógł obsługiwać YT, pobierać torrenty itp.. Po prostu szukam urządzenia, który godnie zastąpi mi prądożerny komputer. Ważne by odtwarzacz mógł obsługiwać sieć LAN i WiFi.

Czy jest coś takiego godnego uwagi? Patrzyłem na model WD TV Live ALE on chyba nie ma w sobie systemu i raczej nie ma też funkcji powiększania napisów.

Proszę o pomoc. Ważne jest też aby cena urządzenia nie była zbyt wysoka :).
 

aravelek

New member
jaki hdd player do 500 PLN

Witam serdecznie,

Szukam dobrego odtwarzacza do filmów w formacie HD.

Dotychczas korzystałem w tym celu z PS3 Media Server, ale mój laptop strasznie poci się przy tym, a ceny HDD playerów na tyle spadły, że można sobie na to spokojnie pozowlić

Przede wszystkim zależy mi na możliwości przeglądania filmów w formacie HD (mkv) z możliwością odczytywania napisów.

Bardzo proszę o informajce czym różnią się urządzenia firm:
  • Arivva
  • WD
  • Xtreamer
  • Asus
Które urządzenie z tych fim najlepiej wybrać w kwocie 500 PLN

Nigdzie nie udało mi się znaleźć zestawienia tych urządzeń, a to znacznie pomogłoby przy wyborze odpowiedniego dla uzytkowników forum.

Pomożecie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Tego rodzaju rankingi są o d... rozbić. Jeżeli ludzie chcący uchodzić za profesjonalistów do jednego worka ładują playery różnych generacji, nawet sprzed kilku lat, jeżeli ładują do tegoż worka tunery DVB-T na mało wydajnych chipach, które playerami HD są tylko z nazwy, to ja za taki profesjoanlizm serdecznie dziękuję.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Szukam playera HDTV z nagrywaniem na dysk wewnętrzny.
Doradzicie coś koszt do 800 zł.

Szukajcie a znajdziecie - napisano w Piśmie. Więc zgodnie z tą sentencją warto użyć wyszukiwarki w dziale "Sprzęt", wpisać sobie "z nagrywaniem" lub "nagrywanie", zaznaczyć pokazanie postów i... sporo się można dowiedzieć. Oczywiście ten sposób można wykorzystać u "wujka Google".

Natomiast jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś konkretnego od ewentualnych posiadaczy "czegoś z nagrywaniem" to musisz najpierw pojęcie nagrywania sprecyzować. Bo są np. playery z tunerami DVB-T, które nagrywają z EPG... Itd. itp.
 

wolfikx

New member
Bardzo dużo takich wypowiedzi jest bardzo starych, z przed kilku lat, a jak wiemy sprzęt bardzo szybko się rozwija więc chciałem zaciągnąć świeżych informacji.
Pod pojęciem nagrywania chodziło mi o DVRy, tak jak napisałeś DVB-T musi być.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Bardzo dużo takich wypowiedzi jest bardzo starych, z przed kilku lat

Akurat ten dział ma dwa lata, większość playerów nadal jest na rynku, a w ciągu ostatniego półtora roku nie pojawiły się nowe układy SoC.

Pod pojęciem nagrywania chodziło mi o DVRy, tak jak napisałeś DVB-T musi być.

Wśród nowego sprzętu praktycznie dostępne są prawie wyłącznie playery umożliwiające tylko nagrywanie z tunerów DVB-T. Inne, które miały tunery cyfrowo-analogowe i umożliwiają nagrywanie również ze źródeł zewnętrznych (vide/audio in, tylko SD) to odtwarzacze oparte na starszych układach.

Temat ten dość dokładnie przybliżałem w tym wątku, trzeba czytać. Tutaj jest kilka informacji. http://www.hdtv.com.pl/forum/870019-post660.html
 

bziumak

New member
Oddtwarzacz HDD z DVD lub odwrotnie - Wybór

Cześć,

Witam jeszcze raz wszystkich na forum.
Czy jest jakis sensowny oddtwarzacz, który będzie posiadał:
1. Androida lub linuxa - byle nie samodzielny soft producenta gdyż obawiam się braku wsparcia
2. napęd DVD
3. możliwość podpięcia dysku na NTFS przez USB
4. jak największą ilość odtwarzanych formatów plików - chociaz przy założeniu, że będzie android stery zawsze można dociągnąć
5. oczywiście inne bajery wskazane ale nie konieczne
6. HDMI

Generalnie poza napędem DVD te wymagania spełnić raczej dosyć prosto, więc pytanie czy jest coś sensownego z napędem. Chciałbym zrezygnować z obecnego dvd i mieć wszystko w jednym, ale przyznam szczerze, że nie znalazłem nic z dvd i androidem.

Budżet - do 400-500zł, ale generalnie do 400 byłoby optymalnie.
Będę wdzięczny za pomoc.
 
Ostatnia edycja:
Szukałem podobnie jak Ty i nie znalazłem. Najlepszy wybór to Egreat R6S (zakup w Chinach) i podłączyć do tego przez SATA napęd komputerowy. Trochę nieestetycznie, ale bardzo funkcjonalnie i niezbyt drogo.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czy jest jakis sensowny oddtwarzacz, który będzie posiadał:
1. Androida lub linuxa - byle nie samodzielny soft producenta gdyż obawiam się braku wsparcia

Android w takich playerach to jedna duża pomyłka - spróbuj odtworzyć 30GB lub większy obraz płyty BD na procesorach ARM, spróbuj jakiś kontener z podobną zawartością...

Natomiast na Linuksie firmware mają oparte wszystkie playery zbudowane np. na SoC Realteka i na szczęście, bo można modyfikować...



Jeżeli chcesz mieć polską gwarancję, to na naszym rynku oficjalnie dostępne są dwa: Ariva 150DVD i Xtreamer DVD. Poza interfejsem użytkownika praktycznie jedno i to samo, z tym że Xtreamer blisko dwukrotnie droższy.
Są one zbudowane na poprzednim SoC Realteka, czyli 1073DD+, ale odtworzą wszystkie pliki multimedialne rozpowszechniane w Sieci.

Obsługa zewnętrznych napędów to rzecz oczywista.

Poza tym sugeruję zadać sobie minimum wysiłku i poczytać ten wątek - na pewno znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, bowiem i powyższe pojawiają się kilkukrotnie.
 

bziumak

New member
Dzięki za odpowiedz.
Po poczytaniu o temacie zrezygnowałem z napędu DVD. W sumie xbox może robić za dvd. Wiem, że tematów jest zatrzesięnie ale zmniejszając budżet do 300zł co możecie polecić? Optymalny oddtwarzacz w kategorii cena/jakość?

Edit:
Z tego co przeczytałem do 300zł najlepszy byłby, a właściwie najbardziej polecany jest Egreat r6s, wiem, że można mu zmienić soft, ale pytanie czemu on jest taki dobry i czy w kategorii cena jakoś nie ma nic lepszego?
 
Ostatnia edycja:

amarokdesign

New member
HiMedia HD600B, Xtreamer Sidewinder 3 - czy istnieje tańsza alternatywa?

Hej!

Zamierzam zakupić odtwarzacz multimedialny. Interesuje mnie urządzenie z obsługą USB 3.0 i umożliwiające podłączenie do zarówno starszych jak i nowych telewizorów (wejście HDMI i starsze wejścia). Najlepszym wyborem okazują się dwa odtwarzacze HiMedia HD600B i Xtreamer Sidewinder 3. Kosxtują jednak w granicach 500-600zł.

Czy kupię w tańszej cenie (powiedzmy ok 300zł) urządzenie o podobnej specyfikacji. Zależy mi na USB 3.0 oraz wyjście hdmi + komponentowe i kompozytowe.
 

placid

New member
Witam poszukuje jakiegoś odtwarzacza , playera , htpc sam nie wiem co wybrać wymagania;
-odtwarzanie filmów 720p z usb albo przez sieć z stacjonarnego pc
- przeglądarka z flashem chodzi o głównie o tranasmije sportowe; weeb.tv , ipla i inne darmowe
Przeglądam neta szukam i im więcej informacji tym gorzej . Na pewno odpada składanie stacjonarnego zestawu htpc , nie chce następnej skrzynki . Nie wiem jakiś odtwarzacz typu egreat r6s pro , ale to raz zadziała raz nie kombinuj zmieniaj firmware jak to wygląda a może jakiś mini pc dongle np mk808 ? A może coś co można by wykorzystać też bez tv np tablet , notebook , laptop . Tablet poradziłby sobie np overmax basecore 7 spełniłby moje wymagania ? Budżet jeśli odtwarzacz , tablet to maks 300 zł im mniej tym lepiej wiadomo , jeśli miałby to być notebook , laptop to coś z dyskiem min 250gb , portem hdmi , procek i grafa pamięć tylko takie żeby poradził sobie z moimi wymaganiami i budżet 600zł max - oczywiście używka wtedy . Co myślicie ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry