Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

babarek

Member
Bardzo proszę o obiektywne informację i podpowiedz.

Nosze się z zamiarem zakupu Boxa z Android TV oraz obsługą DVB-T2. Urządzenia ma być dedykowane starszej osobie dlatego im prościej tym lepiej.

Priorytety to:

  • Obsługa wszystkich kanałów telewizji naziemnej (łącznie z Wydarzeniami 24)
  • Prosta, intuicyjna obsługa
  • Stabilna, bezawaryjna praca
  • Podstawowe sterowanie telewizorem za pomocą pilota z dekodera (załącz/wyłącz; głośność, zmiana źródła)
  • YouTube
  • Netflix, HBO, Prime, Disney+, Skyshow – okazyjnie
Mam dwa typy Strong SRT 420 oraz Nokia 8000 z dekoderem na USB.

Które urządzenie znacie, używacie, polecacie? Dlaczego jest lepszy?
 

n8000

New member
Zastanawiam się nad nowym boxem. Homatics plus, a może pomyślę o NVidii, jednak czy ja podłącze dźwięk do swoich głośników? Posiadam głośniki aktywne argon audio forte a55 z wejściem optycznym. Jak wiadomo nvidia posiada jedynie wyjście hdmi, które i tak u mnie będzie zajęte na obraz do tv. Zanim się zdecyduje na zakup chciałbym się od Was dowiedzieć czy w ogóle mógłbym jakoś nvidie sensownie podłączyć? Jakieś rozdzielanie sygnału z wyjścia hdmi na podwójny hdmi i audio i potem jeden kabel do tv a drugi do głośników?
 
Ostatnia edycja:

n8000

New member
Jeśli to nie działa z androidem to odpada. Potrzebuję sterowania smartruba pilotem, pod dziecko. Tak samo tv z ott_navigatorem lub tivimate. Znam corelec, ale już chce zostać przy androidzie, który będzie działał. Tylko kwestia podłączenia. Homatics ma wszystko co potrzebne, jednak rozważam nvidie, jednak te jedno wyjście hdmi mnie nurtuje.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
To po tym boxie tylko Shield ale dodatkowo splitter hdmi za okół 80/100zł..
Z shieldem nie masz hdmi10+ i dv p7 jest obcinany z el 😉
 

n8000

New member
Zwróciłem nokia streaming box 8010 bo mi lagowała tv iptv, w sensie dźwięk był ok a obraz w slowmotion. Teraz doczytałem, że na homatics też może być podobnie i to kwestia dokonfigurowania... W każdym razie mam nadzieję, że będzie to lepszy box niż od nokii.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
To będzie dokładnie taki sam box z 905x4 którego gorąco odradzam 😜
Od bidy może być ale nie ma porównania do shielda czy 922. To zupełnie inna liga.
Moze firecube z 922? Nie wiem czy ma optyka 😉
 

n8000

New member
Hmm ugoos ten to na jakiej zasadzie on działa? Jeśli nie zainstalować corelec (jak sugerowałeś) to na androidzie on chodzi i to andek9? Będą aktualizacje do nowszych?
Jak tu wygląda sprawa z certyfikacją Google? Ja nigdy o czymś takim jak ten sprzęt nie słyszałem, a oglądam trochę urządzeń przed zakupem teraz.
Patrząc na porównanie nawet amlogic s905x4 vs amlogic s922XJ to ten 905 jest nowszy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry