Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

funkymonk

New member
Xtreamer odtworzył oby dwa pliki. Dzwięku nie rwał, ale nie zawsze obraz był super płynny. Zdarzało się to przy szybszych ruchach kamerą gdy poruszał się cały plan.
 

Kamyk79

New member
Aha dzieki za info... wydaje mi sie, ze najlepszym i bardziej przyszlosciowym wyborem bedzie kupno Popcorna A200... cena troche powala, ale kupno sprzetu ktory bedzie rwal i nie sprawdzal sie w 100% to mijanie sie z celem... dlatego najlepszym rozwiazaniem jest popcorn a200, a na drugim miejscu WD Live TV, a dopiero na trzeci xtreamer.
 

funkymonk

New member
Tak, każdemu według jego potrzeb. Nie każdy archiwizuje filmy w tak odjechanym formacie. 99% filmów w HD, które są do ściagnięcia z netu odtworzy się na Xtreamerze :). A to "rwanie" obrazu było tak nieznaczne, ze moja żoneczka niczego nie zauważyła (tylko podziwiała działkę). Dopiero jak zwróciłem na to uwagę, to przyznała rację. Ale ja to się zawsze przypieprzam do jakości obrazu. Dla mnie nawet Władca Pierscieni w kinie był coś nie teges ;).
 
Ostatnia edycja:

Kamyk79

New member
No ja idę z duchem czasu i dlatego zależy mi na super jakości, a co za tym idzie niestety bitrate musi być więc dość odjechany...
 

Alienscum

New member
Puszczałem ten m2ts na tvixiei generalnie jest ok, ale jak kamera się porusza na boki to nie jest to płynny ruch, tylko nie wiem czy to jest player czy tv i judder:) Wyświetlane na p42s10e
 

Jacek144

New member
Puszczałem ten m2ts na tvixiei generalnie jest ok, ale jak kamera się porusza na boki to nie jest to płynny ruch, tylko nie wiem czy to jest player czy tv i judder:) Wyświetlane na p42s10e

Judder to raczej nie jest.Ten materiał ma 50kl/s i to progresywnie.Odtwarzacz nie wyrabia zapewne.Dzisiaj będę miał okazję "zbadać" popcorna C-200 i zobaczymy jak na takim sprzęcie będzie odtwarzane te 50p
 

Kamyk79

New member
Tak material ten colowo zrobilem taki "ruchomy", gdyz chcialem zobaczyc czy Wasze playery wyrobia. Co innego gdyby byla zasiedziana scena, wowczas test takiego playera mijalby sie z celem, dlatego dodalem troche dynamiki, na tyle ile moglem. Ten material m2ts to 50kl/s, czyli 1080p/50p z bitratem 28Mbit/s.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sprawdzcie jeszcze na asusie bo jest dobry i niedrogi, niestety nie mam wiec nie jestem w stanie pomoc
 

hanti

New member
ja ciagle czekam na swojego xtreamera pro tez z checia bym potestowal pliczki ;)
ale powinno dzialac skoro mkv 1080p profil 5.1 z 16ref frames smigaja
 

Jacek144

New member
Jestem swieżo po "badaniach" popcorna c-200 i niestety nie jestem zadowolony.Obraz odtwarza dobrze,natomiast z dźwiękiem były straszne problemy.Po uruchomieniu pliku był odtwarzany,by po kilku zaledwie sekundach zniknąć.Nie wiem co o tym sądzić.Może macie jakieś pomysły?
 

don111

Banned
Tutaj wklejam surowy material avchd 1080p/50p nagrany w najlepszej z mozliwych jakosci tj. 28Mbit/s:

test.m2ts

Prosze o testy...
na Ariva 110 idzie prawie idealnie, dźwięk ok, obraz nie do końca
da się bez problemu komfortowo oglądać ale nie jest superpłynny tak jak puszczony z pc na tym samym tv, może te 50fps to ciut za dużo dla tego playerka przy takim bitrate (przy 25fps szło dobrze na innych filmach)
 

Kamyk79

New member
Dotarł Popcorn A200. Plik, który wrzuciłem w sieci nie ruszył na tym odtwarzaczu:///// Dziś będę go przekododywał. Nie było dźwięku (tak samo jak w C200). Być może przyczyną jest format MP4 lub kodek audio. Jak uda mi się rozwiązać problem dam znać.
Mam jednak jeszcze jedno pytanie do Was. Czy możecie mi powiedzieć jak sprawić, że dysk podłączony po USB do Popcorna A200 był widoczny w sieci LAN? Karte wi-fi mam skonfigurowaną w A200 i jeśli udostępnie jakiś dysk na komputerze to jest on widoczny w A200, natomiast tak jak pisalem nie wiem jak skonfigurować widoczność w drugą stronę, czyli dysk usb podłączony do popcorna żeby był widoczny w sieci komputerowej LAN. Możecie znacie jakiegoś tutoriala? Instrukcja nie jest zbytnio dobrze napisana i to co zrobiłem musiałem to sam zrobić.

Prosze o pomoc
 

dakkon7

New member
POPCORN HOUR C200 jak i A200 to: Procesor: Sigma Designs SMP8643, MIPS, 677MHz, Secure CPU For DRM and CA software: 333MHz
Pamięć: 512MB DDR2 DRAM, 256MB NAND Flash

WD2 to Sigma (8655)
Chipset Mhz 500
Memory 512MB FLASH ROM, 512MB RAM

zgaduję że konstrukcyjnie procek w WD2 jest nowszy więc lepszy, dlaczego kilka postów wcześniej ktoś napisał że 1miejsce do A200, sądzę że WD obsłuży większy bitstreem
ps. procek troche mnie Mhz ale to chyba nie az tak znaczące??
 

Jacek144

New member
Dotarł Popcorn A200. Plik, który wrzuciłem w sieci nie ruszył na tym odtwarzaczu:///// Dziś będę go przekododywał. Nie było dźwięku (tak samo jak w C200). Być może przyczyną jest format MP4 lub kodek audio. Jak uda mi się rozwiązać problem dam znać.

Dzisiaj drugi egzemplarz C-200 też zrobił wysiadkę i nie był w stanie odtworzyć dźwięku.Obraz jest od bidy do zakceptowania,ale to nie to samo co z kamerki.Trochę się "psuje" przy dynamicznych i jasnych scenach.Popcorn jednak póki co to niewypał dla plików z nowych kamerek Panasonica.Zapewne jest to błędne oprogramowanie i w przyszłości zostanie naprawione.Jednak to wstyd,by wcale nie taki tani player tak się zachowywał.
 

sspike

New member
w tej chwili zastanawiam się nad 3 playerkami: patriot, asus o!play, wd tv live. w patriocie podoba mi się że ma miejsce na dysk 2,5", asusie zewnętrzny blu_ray, wd tv ładniejsze menu dzwięk true-hd i wsparcie homebrew. WDTv jako jedyny z tej 3 jest jest na sigmie i potrafi upscaling do 1080 z tego to czytałem poprawcie mnie jak się mylę
 
Do góry