Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

Odtwarzacze strumieniowe, odtwarzacze sieciowe, opinie, testy...Wszystko związane z wszelkiego rodzaju odtwarzaczami sieciowymi.

Wróć HDforum > HDTV > Odtwarzacze strumieniowe, odtwarzacze sieciowe, opinie, testy... > Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)
Odpowiedz

Member

Meldunek: Mar 2013
11-08-2014, 16:36
Domyślnie

Koledzy jak można prosić ja się nie znam dopiero zaczynam temat odtwarzaczy
założyłem sobie tak:Obsługa dużych plików mkv np 20gb BD ISO HD Audio:
DTS, DTS-HD HR, DTS-HD MA, DD, DD Plus, DD True HD 5.1-7.1
Obsługa dysków z usb np 500GB.
praca w sieci na co jeszcze powinienem zwrócić uwagę w co warto doinwestować?.
Kwota wiadomo jak najniższa 400-600-800 zł.
Czy zna ktoś takie moje bardzo wstępne typy i co o nich sądzicie czy warte są uwagi?:
ASUS Digital Media Player O!Play http://www.komputronik.pl/search/pl/...bGF5/category/

ASUS Digital O!Play Media Pro, Dolby True HD
ASUS Digital Media Player O!Play Media Pro Dolby True HD, GBLAN, WiFi - RTV - sklep Komputronik.pl

Mede8er MED600x3D - multimedialny sieciowy odtwarzacz 3D

ODTWARZACZ MULTIMEDIALNY DUNE HD TV-101

Odtwarzacz multimedialny Dune HD TV-301

lub co polecacie w tych moich założeniach??.
Odpowiedź z Cytatem
sobiepa jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Moderator

Meldunek: Jan 2009

11-08-2014, 16:51
Domyślnie

Mede8er na pierwszym miejscu, Asus jako drugi. A najlepiej wejdź dzisiaj na Ibood.pl i kup oferowanego tam IcobBita. Cena naprawdę okazyjna.
Sprzęt podstawowy: TV Box HiMedia Q10 Pro, Ferguson Fbox ATV, Dune HD Smart B1. TV Samsung UE43MU6172, TV Samsung H6410. Philips SoundStage HTL4110B/12, Tablet Samsung Galaxy Tab S2 9,7 LTE, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy A7, e-reader PocketBook InkPad 3.
Odpowiedź z Cytatem
Kirek50 jest offline
Member

15-08-2014, 15:26
Domyślnie

Kirek50 ... produkty WD jak by się miały w moim zestawieniu?.
Odpowiedź z Cytatem
sobiepa jest offline
reklama

Moderator

16-08-2014, 12:03
Domyślnie

Cytat:
Napisał sobiepa Zobacz post
Kirek50 ... produkty WD jak by się miały w moim zestawieniu?.
Przyznam, że jakoś nie pałam sympatią do playerów WD, przede wszystkim z uwagi na słabą konfigurowalność. Oczywiście odtworzą wszystko, ale już np. kwestia ustawień napisów pozostawia wiele do życzenia.

Testowałem sporo playerów, z ostatnich opartych na RTD1186 najbardziej przypadły mi do gustu: Xtreamer SW3, Mede8ery - MED800X3D i MED800X3D/WP, HiMedia serii HD900, Egreat R6S, Egreat R6S Plus Pro, Egreat R300 Pro. Oczywiście są jeszcze dziesiątki opartych na tym samym SoC, ale te charakteryzują się w miarę dopracowanym firmware, zaś np. Egreat R6S czy HiMedia wieloma pisanymi przez społeczności dodatkami, które wzbogacają funkcjonalność.

Osobiście, mimo kilku niedostatków, zostałem przy Sidewinderze 3 i nie mam specjalnych powodów do narzekania. Następna zmiana będzie dopiero, gdy pojawią się dopracowane układy dekodujące 4K.
Sprzęt podstawowy: TV Box HiMedia Q10 Pro, Ferguson Fbox ATV, Dune HD Smart B1. TV Samsung UE43MU6172, TV Samsung H6410. Philips SoundStage HTL4110B/12, Tablet Samsung Galaxy Tab S2 9,7 LTE, Samsung Galaxy Note 4, Samsung Galaxy A7, e-reader PocketBook InkPad 3.
Odpowiedź z Cytatem
Kirek50 jest offline
Member

16-08-2014, 12:19
Domyślnie

Dzięki gdybym chciał iść w Twoje ślady i wybór to pełna nazwa Twojego to Xtreamer Sidewinder 3 tak?.Czyli na moje potrzeby także by wystarczył pewno w zupełności.Tylko dziwi mnie trochę bo widzę,że on jest na androidzie,a gzdieś tu czytałem,aby raczej unikać z tym systemem playerów.
Odpowiedź z Cytatem
sobiepa jest offline
Moderator

16-08-2014, 13:40
Domyślnie

Cytat:
Napisał sobiepa Zobacz post
Tylko dziwi mnie trochę bo widzę,że on jest na androidzie,a gzdieś tu czytałem,aby raczej unikać z tym systemem playerów.
Błąd. Xtreamer Sidewinder 3 nie jest na Androidzie - jest na Linuksie, jak każdy player na układach RTD1186. Ma Androida jako jedną z funkcjonalności, można go normalnie uruchomić, ale to raczej gadżet, bo w wersji bodajże 2.3. Ale gdy ktoś chce się pobawić...
Odpowiedź z Cytatem
Kirek50 jest offline
Member

16-08-2014, 14:33
Domyślnie

Mógłbyś jeszcze napisać:
1.Chciałem się upewnić choć pisze ,że odtwarza min.pliki iso BD czyli rozumiem,że duże pliki np 25Gb bez problemu odtworzy?
2.ww sprzęt ma wifi!.Czy jest możliwość po podpięciu z usb dysku 2,5 przesyłanie na ten dysk np.filmów z laptopa poprzez wifi?.Czy jeśli wogóle-to taki manewr da się zrobić ,ale na wewnątrz wbudowany dysk-wyczytałem,że można wewnątrz właśnie zamontować taki dysk.Czy tylko w tradycyjny sposób:dysk najpierw do kompa -przekopiować materiał-potem dopiero do odtwarzacza.
Odpowiedź z Cytatem
sobiepa jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania