Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

Key_PL

New member
Jak bym teraz kupował to bym kupił z 3 GB ramu - ceny spadły i w tej co ja mam możesz mieć 3 GB.... koszt bez klawiatury dodatkowej i pilota ( w sumie niepotrzebne jest telefon) $72,89

Myślisz, że zauważyłbyś różnicę, czy jedynie poczułbyś się lepiej? Przez kilka dni miałem S905 z 1GB pamięci i śmigało aż miło. Kodi to zawsze znajdzie sobie jakiś powód do zawieszki w ustawieniach albo wtyczkach :)
Najchętniej kupiłbym Q10/Q5 Pro, ale uważam, że jest trochę za drogi.
 

niqu1982

New member
Myślisz, że zauważyłbyś różnicę, czy jedynie poczułbyś się lepiej? Przez kilka dni miałem S905 z 1GB pamięci i śmigało aż miło. Kodi to zawsze znajdzie sobie jakiś powód do zawieszki w ustawieniach albo wtyczkach :)
Najchętniej kupiłbym Q10/Q5 Pro, ale uważam, że jest trochę za drogi.

No właśnie nie poczuł bym się lepiej tylko bardziej przyszłościowe by to było ale... no właśnie ale zanim wykorzystał bym to 3 GB ramu to pewnie nowsza wersja amologica się pojawi :) dlatego nie czekałem chodź mógłbym zawsze dziecku dać albo rodzicom ( nie są tak wymagający jak ja względem nowości..)
 

lepp

New member
Bez reklam
Odtwarzacz do HBOGo i Netflix

Niestety mój TV nie posiada apki do HBOGO. Szukam więc innego rozwiązania.
Poszukuje przystawki która obsłuży tą i inne popularne platformy w tym przede wszystkim Netflix.
W grę wchodzi też wymiana odtwarzacza BluRay,wiem, że taką opcję posiadają BR Samsunga, ale w przypadku BR chciałbym jeszcze obsługe 3D i SACD, a z tym drugim w Samsungu jest problem.
Jakie sugestie?
 

Key_PL

New member
To może teraz ja :)
Mam obecnie Mede8er 800, ten z kieszenią na dysk. Jako odtwarzacz sprawdza się w samych superlatywach, łyka wszystko, obraz i dźwięk żyleta. Jednak obecnie zrezygnowałem z kablówki i chciałbym zamienić na coś, co dobrze radzi sobie z Netflixem i Kodi. Przez kilka dni posiadałem S905 z 1GB RAM, i nawet fajnie chodziło, choć zwróciłem przez brak BT. Chciałem kupić coś z S912, ale jak widzę na oficjalnym forum Kodi, są o nich bardzo niepochlebne opinie. Rzeczywiście Himedia Q10 Pro wygląda fajnie, ale cena ponad 900 z przesyłką to dość sporo. Czy istnieje jakaś alternatywa rozsądniejsza cenowo z kieszenią na dysk (nie jest to 100% wymóg, ale już mam dysk 4TB) z dobrym wsparciem i niezawodnością? Może jakiś Minix itp? Nie wiem czy to istotne, dźwięk odtwarzam przez soundbar Fidelio B5, również Tidal, Spotify z BT. Na "co dzień" wiadomości i bajka dla dziecka na TV 32", a weekendowo odpinamy sorround Fidelio i rzucamy obraz na projektorze (czasem obejrzymy coś w 3D). Chodzi mi o to, żeby hulało bez problemów, nie zawieszało się. Można coś dobrego taniej do moich zastosowań, czy powinienem kupić Himedia?
Dzięki.
 

niqu1982

New member
To może teraz ja :)
Mam obecnie Mede8er 800, ten z kieszenią na dysk. Jako odtwarzacz sprawdza się w samych superlatywach, łyka wszystko, obraz i dźwięk żyleta. Jednak obecnie zrezygnowałem z kablówki i chciałbym zamienić na coś, co dobrze radzi sobie z Netflixem i Kodi. Przez kilka dni posiadałem S905 z 1GB RAM, i nawet fajnie chodziło, choć zwróciłem przez brak BT. Chciałem kupić coś z S912, ale jak widzę na oficjalnym forum Kodi, są o nich bardzo niepochlebne opinie. Rzeczywiście Himedia Q10 Pro wygląda fajnie, ale cena ponad 900 z przesyłką to dość sporo. Czy istnieje jakaś alternatywa rozsądniejsza cenowo z kieszenią na dysk (nie jest to 100% wymóg, ale już mam dysk 4TB) z dobrym wsparciem i niezawodnością? Może jakiś Minix itp? Nie wiem czy to istotne, dźwięk odtwarzam przez soundbar Fidelio B5, również Tidal, Spotify z BT. Na "co dzień" wiadomości i bajka dla dziecka na TV 32", a weekendowo odpinamy sorround Fidelio i rzucamy obraz na projektorze (czasem obejrzymy coś w 3D). Chodzi mi o to, żeby hulało bez problemów, nie zawieszało się. Można coś dobrego taniej do moich zastosowań, czy powinienem kupić Himedia?
Dzięki.

Mam H96 pro na S912 i nie narzekam - mam krótko bo ze 2 tygodnie dopiero ale H.265, H.264 działa. Jeszcze muszę go trochę pokatować. A kodi jak to kodi czasem wywala się i trzeba je uruchomić od nowa ( samą apkę) do tego możesz doinstalować apki TIDAL, Netflix, HBO GO i wszystko co w sklepie play znajdziesz...
Odezwij się na priv dam CI linka gdzie u chinola kupowałem...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Samsung Netflix ma napewno ale czy HBO-go, to nie wiem.
No i sacd też raczej nie będzie miał.

Ma, ale... Żeby korzystać z do HBO GO należy mieć wykupiony abonament telewizji HBO. Tymczasem u operatorów nie można kupić czystego pakietu HBO, są tylko w zestawach i trzeba przepłacać...
 
D

Deleted member 121090

Guest
niqu1982
Przy odtwarzaniu plików z dźwiękiem w formatach HD nie ma żadnych problemów. Wysyła do ampa je w 7.1?
Jak Kodi się czasami krzaczy to czy używasz ichniego odtwarzacza a nie Kodi?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To może teraz ja :) Można coś dobrego taniej do moich zastosowań, czy powinienem kupić Himedia?.

Chodzi przede wszystkim o SoC HiSilicon Hi3798CV200. Ze znanych mi odtwarzaczy układ ten jest w playerze Egreat A5 lub A10 i SUNHED S3, (w porównaniu z HiMedia Q10 Pro tylko 8 GB pamięci flash). Identyczne komponenty, poza obudową i marką. Ceny trzeba sobie sprawdzić.
 

coobah

Member
Bez reklam
Ja mam Beelink GT1.

Jeśli wywala Kodi to warto odpalić MXPlayer.
Chociaż jest problem na tym playerze z obsługą DTS i DD.
Niby można dograć jakieś stery, ale po tej operacji mój ampli i tak nie widzi czy to DTS czy nie :) Odtwarza dźwięk, owszem, ale nie jako przestrzenny.

Natomiast na apkach VLCPlayer i 321PLayer dźwięk śmiga bez kombinacji.

Aktualnie leci do mnie Minix Z83-4 i jak się sprawdzi to Beelink pójdzie na handel
 

niqu1982

New member
niqu1982
Przy odtwarzaniu plików z dźwiękiem w formatach HD nie ma żadnych problemów. Wysyła do ampa je w 7.1?
Jak Kodi się czasami krzaczy to czy używasz ichniego odtwarzacza a nie Kodi?

Używam tylko KODI, wywala czasem ale przy powrocie z filmu ( do menu) zaraz pociągnę jakiś film 7.1 ( macie jakiegoś sampla będzie szybciej ?) i dam znać.

Chwila moment :) napisze kolejny post :)

Orginalnym odtwarzaczem idzie do mojej Yamahy 7.1 z testowych plików z kodi pobranych ale... z kodi nie wiem czemu idzie tylko 2.0 - pewnie coś głębiej trzeba pogrzebać a chwilowo czasu na to nie mam :/
 
Ostatnia edycja:

Key_PL

New member
Orginalnym odtwarzaczem idzie do mojej Yamahy 7.1 z testowych plików z kodi pobranych ale... z kodi nie wiem czemu idzie tylko 2.0 - pewnie coś głębiej trzeba pogrzebać a chwilowo czasu na to nie mam :/

Przypomniałeś mi, że gdy miałem s905 (MXQ Pro, czy jakoś tak) zamiast napisu DTS jak przy w Mede8r w tym formacie, wyświetlało mi się PCM na Fidelio i za Chiny nie udało mi się tego zmienić. Pliku testowego nie zdążyłem zapodać przed zwrotem sprzętu.

Czy w Himedia Kodi nie wywala się lub wywala się rzadziej? Czy możecie sprawdzić, czy działa TVP Player? Na S905 nie działał. Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

radioaktywny

New member
Proszę o recenzje S912

Do kolegów/koleżanek posiadających urządzenia oparte na nowym S912.

Proszę o recenzje!
Jak działa YT?
Jak z odtwarzaniem muzyki/zdjęć z podłączonego dysku?
Jak odtwarza filmy 4k, np. demo Big Buck Bunny?
Jak działa Android?

I przede wszystkim czy jest w filmach obsługa dźwięku DolbyDigital TrueHD i DTS-HD MA?

Pozdr.
 

[Tigro]

Member
Po latach męczarni z odtwarzaniem filmów bezpośrednio przez telewizor przez USB, gdzie zawsze coś nie działało (a to nie widzi pendrive'a sformatowanego na NTFS, a to nie rozpoznawało napisów, rozjeżdżały się czasowo, nie chciało przeczytać formatu pliku z filmem, film ruszał ale bez dźwięku itd.) postanowiłem zainwestować ok. 400zł na jakiś odtwarzacz multimedialny, który wyręczyłby telewizor w tej kwestii. Czy jest coś godnego zakupu w tych okolicach cenowych?

Nie potrzebuję żadnych funkcji sieciowych, gier, aplikacji, obsługi telewizji internetowej czy czegokolwiek takiego. Chcę po prostu urządzenie z portem USB, na którym mam pewność, że jakiegokolwiek formatu wideo (najczęściej 1080p więc wsparcie 4k też mi niepotrzebne) i napisów nie będę próbował odpalić to ruszy bez zająknięcia i będzie płynnie chodzić plus możliwość opóźniania/przyspieszania napisów i zmiany ich wielkości z poziomu samego urządzenia. W skrócie - VLC w pudełku :) Jest coś takiego w takiej cenie?
 
Do góry