Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

mateo1977

New member
A ja mam pytanie z innej kompletnie beczki.
Jako, że chwilowo nie mam na dysk zewnętrzny a w kompie mam 3 dyski kompletnie nie używane i każdy o pojemności 500gb 3,5". Zauważyłem, że są dostępne obudowy zewnętrzne właśnie na dyski 3,5" usb i czy tego typu podłączenie pozwoli mi na odtwarzanie multimediów na TV z usb, który odtwarza bez problemów filmy z pendriva.
 

pkomp

New member
tak tylko mateo powinien jak najszybciej sprzedać te dyski i kupić jeden 1.5TB bo są naprawdę tanie - jak będzie miał farta to do obudowy nic nie dołoży :)

są też obudowy usb/esata ze sprzętowym RAID 0/1 na dwa dyski w okolicach 250 pln
 

mateo1977

New member
Dla zainteresowanych info :)
Kupiłem za 23zł obudowę do zwyczajnego dysku 3,5", którego miałem w blaszaku i ku memu zdziwieniu to wszystko razem działa :)
 

nasir77

New member
Porady - jaki odtwarzacz kupić?

Witam,
Przeszukałem forum i nie moge zdecydować się, którego playera wybrać:

ASUS O!Play HDP-R3

FERGUSON ARIVA HDplayer 210

Biorę te 2 egzamplarze pod uwagę ze względu na cenę i wifi.

Proszę o radę, który jest lepszy ( głównie chodzi o oglądanie filmów w różnych formatach, zdjęcia, podłączenie laptopa przez wifi).

Z góry dzięki za wszelkie info
Pozdrawiam.
 

eMBePe

New member
Porady - jaki odtwarzacz kupić?

Witam.

Tak jak w temacie potrzebuje waszej pomocy w wyborze odtwarzacza i wasze opinie. Jestem w trakcie zmiany mieszkania, dlatego szukam niewielkiego, przenośnego playera.

Szukam:
mały, mobilny,
cena max 400zł,
płynne
odtwarzanie Full HD 1080p bez przycinania,
cyfrowe optyczne wyjście audio,
możliwość zainstalowania dysku wew. (ale niekoniecznie),
Ethernet niekoniecznie,

zastosowanie:
głownie oglądanie filmów z dysku lub pen-drive

Po przeczytaniu wielu postów (sugerowałem się również rankingiem użytkowników) wybór padł na:

- O!play mini - najbardziej mi odpowiada ale nie znalazłem żadnych informacji dotyczących działania i użytkowania (pewnie dlatego ze pojawiło się niedawno)
- WD Live
- HDplayer 210 - plusem jest możliwość instalacji dysku

(chyba że coś innego)

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku.
 
Ostatnia edycja:

eMBePe

New member
Zdecydowałem się jednak na Asus o!play Mini -właśnie rozpakowuje.

W tej chwili nie mam za bardzo czasu na dokładne testy, ale na pewno później podzielę się wrażeniami. Jedyne co teraz mogę napisać to, ze urządzenie jest naprawdę niewielkie, lekkie i wygląda całkiem ładnie.

Jeśli ktoś ma pytanie o konkretne funkcje to chętnie sprawdzę i odpowiem.
 
Ostatnia edycja:

LordPitex

New member
Hey,
ten mini na papierze nawet dobrze wygląda. A co do testów, to jakbyś mógł to mam parę rzeczy które mnie interesują i mógłbyś je sprawdzić:

1.Jak to jest z odtwarzaniem FullHd i Dolby TrueHD 7.1. Do jakiego bitrate nie przycina(jeśli w ogóle)
2.Odnośnie napisów to czy czyta wbudowane w MKV napisy ASS, oraz czy osobno napisy ASS widzi i czy można między nimi wybierać. Jak sobie radzi z różnymi czcionkami wbudowanymi w ASS i efektami typu karaoke.
3.Dyski twarde - wewnętrznych dysków chyba nie idzie wbudować, ale zewnętrzne już tak, więc ile takich dysków idzie podpiąć i po ile GB każdy.
4.Napęd zewnętrzny DVD na USB - można takowy podpiąć i jak ma się odtwarzanie plików wszelakich z płyt na takim napędzie. Jest to dla mnie o tyle ważne, że posiadam dużo płyt DVD i chciałbym z nich jeszcze coś pooglądać.
5.Czy jest głośny, ma jakiś wentylator w środku.
6.Menu - czy jest intuicyjne i da się połapać o co biega i czy jest w pl.

Ogólnie to nowych odtwarzaczy Asusa nie chwalą (via O!Play HD2- temat na tym forum), ale wcześniejsze były już lepsze. Dużo prawda zależy od softu, ale Asus wydaję się porządną marką i aktualizację wychodzą dość często, więc ewentualne błędy zawsze mogą zniknąć(no chyba że to ograniczenia sprzętowe). Mam nadzieję, że odpowiesz choć na część moich pytań, gdyż ja też szukam intensywnie odtwarzacza. :)
 

eMBePe

New member
póki co mogę odpowiedzieć na część pytań:
1. odpaliłem na razie Avatara 720p 3D anaglyph i działał płynnie bez zacięć, dźwięk moglem sprawdzić jedynie na słuchawkach 5.1 - gra ładnie
3. na razie podłączyłem pendriva 8gb jutro będę miał większy dysk
5. pracuje bezgłośnie, nie posiada żadnych wentylatorów
6. menu jest bardzo przejrzyste i czytelne, na razie miałem czas tylko powierzchownie przelecieć podstawowe funkcje

Też długo szukałem odpowiedniego odtwarzacza, zdecydowałem się na MINI ze względu na wymiary i mobilność i jak na razie jestem zadowolony. Jutro będę miał więcej filmów w fullHD i po weekendzie napisze coś bardziej konkretnego.

Jak na razie nie mam możliwości podłączenia zewnętrznego napędu, ale może uda mi się od kogoś pożyczyć.
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
A jak z firmware? Musiałeś wgrywać jakieś nowe czy łyka wszystko na standardzie? No i napisz coś więcej jak z filmami 1080p i w ogóle czy nie ma jakichś problemów z odtwarzaniem. Polskie litery i pliki txt łyka? Dźwięk masz przez tv czy amplituner?
 

eMBePe

New member
Kilka nowych uwag po weekendzie:
- na początek wrzucam zdjęcia dla zainteresowanych

o%21play-mini---front.jpg


o%21play-mini---tyl.jpg


o%21play-mini---wejscia.jpg


o%21play-mini---pilot.jpg


o%21play-mini---kabel-AV.jpg


- odnośnie wejść przednich do USB podpinałem 2 dyski WD 250GB i 320GB działały bez problemu, na czytniku karta pamięci SDHC 4GB class6 - zdjęcia 11,1mp wczytywało szybko i bez problemu

- z tylnych wejść używam na razie tylko HDMI do telewizora (Philips 37PFL7603D/10)

- dźwięk puszczam przez TV i słuchawki Philips SHC 8585,ze względu na zmianę mieszkanie na razie nie mam możliwości podpięcia kina u siebie, ale zabiorę urządzonko do znajomego i zobaczymy jak działa na zestawie ONKYO

- z filmow odpaliłem Iron Man 2 1080p, 13,1GB, bitrate: 14.7 Mbps, Fps: 23.976 fps (poszło idealnie, polecam od razu w opcjach przełączyć tryb wyświetlania obrazu na 1080p) i kilka zwykłych divx'owych DVDRip'ow (obraz bardzo ładny)

- co do napisów to jeszcze nie miałem nic z napisami (osobiście wole oglądać bez), ale sciagne cos na wieczór tak z ciekawości bo w opcjach widziałem dużo ustawień do napisów (czcionka, rozmiar, kolor, położenie)

- oprogramowanie jak na razie jest standardowe
 
Ostatnia edycja:

freyu

New member
Właśnie o to mi chodziło, czyli po hami dźwięk bez problemów na tv. A te dyski to miały zasilanie własne czy ciągnęły z urządzenia? No i jak sprawdzisz jak działają napisy i czy txt łyka bez problemu to będę wdzięczny za info.
 

enef

New member
A menu w j. polskim, czy angielskim?
Jakbyś miał możiwość przetestowania większych dysków (1TB/2TB) to przetestuj ;).
 

wilos

New member
Asmax o wiele lepiej odtwarza 1080 mkv. - testowałem Asusa i Asmaxa - i Asus bez najmniejszych szans. Asmax zostawia w tyle Asusa mini.
 

eMBePe

New member
Właśnie o to mi chodziło, czyli po hdmi dźwięk bez problemów na tv. A te dyski to miały zasilanie własne czy ciągnęły z urządzenia? No i jak sprawdzisz jak działają napisy i czy txt łyka bez problemu to będę wdzięczny za info.

- dyski na zasilaniu z USB
- napisy TXT działają ale dopiero po aktualizacji firmware na 1.07 - dostępny na stronie ASUS (fabryczny 1.06), wykrywa samodzielnie jeśli plik nazwany jest tak jak ten z filmem, niestety nie rozpoznaje wszystkich polskich znaków

A menu w j. polskim, czy angielskim?
Jakbyś miał możliwość przetestowania większych dysków (1TB/2TB) to przetestuj :wink:.

- menu można ustawić na polskie
- niestety jak na razie nie mam możliwości podpięcia tak dużego dysku

Asmax o wiele lepiej odtwarza 1080 mkv. - testowałem Asusa i Asmaxa - i Asus bez najmniejszych szans. Asmax zostawia w tyle Asusa mini.

- może i lepszy, ale za to ASUS jest mniejszy i bardziej poręczny, gdy się go chce zabrać np do znajomego



Co do aktualizacji ja swoja wykonałem przyciskając przycisk reset z wpiętym PenDrivem (sformatowany fat32, wgrany jedynie plik firmware), przez opcje w menu nie chciało znaleźć pliku update na USB
 

freyu

New member
No to nieco dziwne że nie rozpoznaje wszystkich znaków PL. Pewnie w kolejnych updatach softu poprawią, ale zważywszy na fakt że w normalnym modelu Asusa to rozwiązano to mnie osobiście dziwi nieco fakt że tu nie jest od razu ok.
Co do postu wilos'a o wyższości Asmaxa nad Asusem to po przeczytaniu wątku nt Asmaxa i ilości tam zaistniałych problemów z którymi się ludzie męczą to jednak wybrałbym Asusa.
 
Do góry