Porady - jaki odtwarzacz kupić? (odtwarzacz strumieniowy/mediaplayer)

johny_luzak

New member
dzięki za odpowiedź.
A czy taki HiMedia H8 Octa z ośmioma rdzeniami będzie lepiej działał?
Czy do odtwarzania filmów raczej się nie przydadzą dodatkowe rdzenie?
Jeżeli ma to dobrze działać to moge dołożyć trochę kasy. Generalnie interesuje mnie, który model na 100% to odtworzy w możliwe najniższej cenie.

Pisząc o HDMI2.0 sugerujesz, że przycinki mogą powstawać pomiędzy odtwarzaczem a projektorem? W sensie, że projektor nie nadąża pobierać danych?
Projektor ma już z pięć lat i prawdopodobnie ma HDMI1.4.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
johny_luzak
Posiadam HiMedia H8. Poczytaj moje wcześniejsze wpisy.
Generalnie sprzęcik daje radę odtwarzał pliki z bitrate 100Mbps, z tym, że lepiej działa odtwarzacz KODI, niże ten systemowy. działają zarówno pliki Full HD i 4K 60fps. Oczywiście zdarzyło się, że miał problem z jakimś plikiem - ma tutaj chyba znaczenie main profile pliki video. Idelany ten odtwarzacz oczywiście nie jest, ale 100$ mozna wydać. Trzeba tylko odpowiednio wszystko poustawiać w menu, w tym pracę procesora. Pomoc można znaleźć na forum
http://www.futeko.com/newforum/index.php?board=10.0

teraz są już dostępne nowsze odtwarzacze np. HiMedia Q5 Pro
Himedia Q5 Pro - futeko.com - High Performance Media Box. Android Box, Kodi Box, Mini-HTPC. UK Based.

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Niestety to częste skargi od posiadaczy odtwarzaczy opartych na Amlogic S905 w przypadku odtwarzania tak wymagających plików wideo. 60fps i duży bitrate powodują z reguły przycinanie się, obiło mi się o oko na forach, że czasem niweluje te mankamenty dysk USB o bardzo szybkim odczycie, ale szczegółów brak. Ale dodajmy, iż jest to bardzo budżetowy sprzęt, więc trudno cudów wymagać.
Nie napisałeś czy Twój odtwarzacz obsługuje HDMI 2.0 - to ważne, podobnie jak odpowiedni kabel.

Sam planowałem podobny zakup, ale wstrzymałem się. Czekam na dobry sprzęt z SoC Amlogic S912. Poza większą mocą i ośmioma rdzeniami obsługuje dual channel memory do 4 GB.

Jeżeli sprawa Cię interesuje tutaj jest więcej: Amlogic S912 CPU will be available in one month | TV Box News and Reviews

NEXBOX A1: S912 TV Box, Best Amlogic S912 TV Box Review | NEXBOX
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A czy taki HiMedia H8 Octa z ośmioma rdzeniami będzie lepiej działał?

Wątpię - oparty na poprzedniej generacji bardzo średniego Rockchipa.

Pisząc o HDMI2.0 sugerujesz, że przycinki mogą powstawać pomiędzy odtwarzaczem a projektorem? W sensie, że projektor nie nadąża pobierać danych?
Projektor ma już z pięć lat i prawdopodobnie ma HDMI1.4.

Chodzi o układ HDMI w urządzeniu odtwarzającym (wyjście). Projektor dane pobierze, kabel High Speed jest wystarczający.
Wyjście HDMI 1.4 do p24 powinno wystarczyć, bo:

Maksymalna rozdzielczość: 4096 x 2160 p24.
Maksymalna głębia koloru: 48-bit.
Maksymalna szerokość pasma sygnału: 340 MHz.

Ale patrząc na specyfikację Twojego pliku, który się przycinał musi być jednak HDMI 2.0:

Maksymalna rozdzielczość: 4096 x 2160 p60.
Maksymalna głębia koloru: 48-bit.
Maksymalna szerokość pasma sygnału: 600 MHz.

To p60 jest istotne: dwukrotne podniesienie maksymalnej szerokości pasma sygnału, jak również obsługa rozdzielczości 4096 x 2160 p60 w pełnym zakresie głębi kolorów od 24 do 48-bit/px.
 

johny_luzak

New member
Chodzi o układ HDMI w urządzeniu odtwarzającym (wyjście). Projektor dane pobierze.

no ten mój odtwarzacz ma HDMI2.0

Wątpię - oparty na poprzedniej generacji bardzo średniego Rockchipa.

Chodzi o układ HDMI w urządzeniu odtwarzającym (wyjście). Projektor dane pobierze.
teraz są już dostępne nowsze odtwarzacze np. HiMedia Q5 Pro

Czy ten HiMedia Q5 PRO dadza radę do 4K 60FPS i 3D1080P@60FPS?
Czy mi się tylko wydaje czy wersja Q10 Pro ma tylko więcej pamięci do instalowania programów?
Czy ta dodatkowa pamięć ma wpływ na szybkość urządzenia przy odtwarzaniu filmów? Raczej nie planuję więcej na tym nic robić?
 

radioaktywny

New member
witam,
potrzebuję poradę jaki odtwarzacz kupić.
Planuję odtwarzać 4K 60FPS.
Właśnie kupiłem Mini M8S Amlogic S905 Android 5.1 TV BOX 2G/8G ale tnie się na Avatarze 3D 1080p 60FPS oraz Hobbicie Bitwa Pięciu Armii 3D 1080p 60FPS.

Jaki odtwarzacz to odtworzy?
Raczej nie chcę wydawać dużo pieniędzy. Za ten tutaj dałem 320 zł.
Filmy puszczam zazwyczaj z podpiętego dysku twardego poprzez USB. Czy port USB 2.0 jest wystarczający do takich celów?

Niestety ale aby było płynnie musi być raczej drogo :(

NVIDIA SHIELD TV: test przystawki, która nie boi się wideo 4K i gier PC - dobreprogramy
 

Manky

New member
no ten mój odtwarzacz ma HDMI2.0




Czy ten HiMedia Q5 PRO dadza radę do 4K 60FPS i 3D1080P@60FPS?
Czy mi się tylko wydaje czy wersja Q10 Pro ma tylko więcej pamięci do instalowania programów?
Czy ta dodatkowa pamięć ma wpływ na szybkość urządzenia przy odtwarzaniu filmów? Raczej nie planuję więcej na tym nic robić?
Wg testów ciągnie wszystko. Q10 na jeszcze kieszeń na dysk wewnętrzny.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
4K 60fps to i HiMedia H8 daje radę....Wymieniłbym H8 na HiMedia Q5 PRO, ale na razie H8 mi wystarczy a może Q5 trochę stanieje...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ciekawe jaka będzie cena tych zabawek opartych na S912?
Znalazłem ofertę z kupnem samego procka za 80USD.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ciekawe jaka będzie cena tych zabawek opartych na S912?
Znalazłem ofertę z kupnem samego procka za 80USD.

W dobrej konfiguracji przyzwoity sprzęt na S905 (16 GB flash, 2 GB RAM, HDMI 2.0, Wi-Fi AC) można kupić już na Ali za około 55 dolarów (Np. bardzo dobry KIII), na starcie był po 130 140 dolarów.

Przypuszczam, że na S912 w konfiguracji z 2 GB RAM wystartuje w granicach 150-160$.
 

zimny18

New member
Witam.

Mysle nad zakupem odtwarzacz multimedialnego i stoje przed dylematem. Co wybrac czy nvidia shield czy moze hi media q10 pro.
Pierwsza opcja ladnie wyglada druga natomias zmiesci dysk.
Z gory dzieki za pomoc
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam

Trochę się dziwię, że przy "rozbuchanych" możliwościach SoC 912 producenci nadal pakują do układu po 2 GB RAM, choć wiadomo, że im więcej tym lepiej, a układ obsłuży do 6 GB. Przecież np. 4 GB RAM podrożyłoby player o około 20-30 dolarów, a korzyści dla płynności, stabilności, a nawet wielozadaniowości, byłoby naprawdę duże...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Znajomy przyjeżdża w sierpniu z Chin na kilka dni do Polski, zadałem mu temat, żeby poszukał playera na Amlogic S912, dałem link do Alibaby (https://pl.aliexpress.com/item/Q7S-..._1&btsid=5c41e634-f3a5-449f-9323-7e80069a3e4b)

i... nic z tego na razie. Alibaba niby ma, ale... nie ma. Jest z S905.

Ma poszukać u innych Chińczyków i dać znać. Jeżeli ktoś ma jakieś linki do faktycznie istniejących i sprzedawanych produktów na S912 to będę wdzięczny za ich podanie.
 
D

Deleted member 121090

Guest
I do tego taniutki.
Fajnie, że też ci podpasował.
Daj znać, czy potrafisz go ustawić do wypuszczaniu dźwięku w formatach HD, najlepiej 7.1
 
Do góry