HiMedia HD900A/B/C

ewellad

New member
Z lekkim poslizgiem ale pisze. W sumie czekam na dostarczenie mi mojego himedia 900b, ale przez 6 ostatnich lat mialem rozne modele media playerow.Zauwazcie ze na polskich forach jak i anglojezycznych czesc ludzi ma problem z 900b ( chodzi o przycinanie sie filmow podczas odtwarzania duzych plikow- bd iso i bd 3d iso), natomiast czesc pisze ze smiga im swietnie. Sam odtwarzacz a w tym przypadku himedia 900b nie jest niczemu winny. Powodow jest pare, ale jednym i waznym ( a sprawdzilem to na wlasnej skorze) jest problem z wew. hdd, tzn. wiekszosc ludzi uzywa zwyklych hdd takich jak do kompa a powinni uzywac hdd przyjaznego i dedykowanego dla odtwarzaczy media player np. HDD WD AV-GP 2TB WD20EURS SATA II 64MB CACHE . Roznica jest znaczna poniewaz zwykly hdd podczas pracy generuje cieplo ok 70 stopni natomiast procesory w odtwarzaczach media player pracuja do temp. ok 50 stopni, wiec z powodu przegrzania nastepuje ciecie sie procesora i stad problem podczas ogladania duzych plikow bd iso i bd iso 3d. Wiec konczac , do momentu gdy uzwyalem taki zwykly kompowy hdd mialem czasem przycinki - tak kilka na film, czasem przycinki i krzaczki przez caly film lub jak mi sie udalo to byl spokoj, ale po wymianie na ten przyjazny hdd mam swiety spokoj, sprawdzalem to na tych samych filmach i ten sam player ( jedynie nie dotyczy to jednego: pocorna hours c-200, ale to juz troche inna polka budzetowa) Mam nadzieje ze komus pomoglem. A.
 

karel48

New member
Witam!
Jestem żywo zainteresowany zakupem modelu 900b i w związku a tym mam pytanie czy ktos korzystał z klienta Bittorent - wiem, że były (lub są) z nim problemy:???:
No chyba, przecież do środka dysku nie można włożyć.
Z tego co się dowiedziałem to klienta bittorent można uruchomić tylko po uprzednim zainstalowaniu i sformatowaniu z poziomu playera dysku wewnętrznego (na który oczywiście mamy miejsce po otwarciu górnej części obudowy - znakomite rozwiązanie nawiasem mówiąc)
Proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź.
Pozdrawiam:)
 

skalim1

New member
Jak przywrócić ustawienia fabryczne beż używania tv? Zmieniłem rozdzielczość i odświeżanie, przez co tv nie widzi odtwarzacza i mam problem z przywróceniem do stanu poprzedniego

Edit:
Problem rozwiązany... Podłączyłem zwykłem kablem AV i ustawiłem co trzeba
 
Ostatnia edycja:

arek101

New member
Witam,
jestem posiadaczem tego sprzętu i mam z nim same problemy. Zaczęło się od formatowania dysku (Seagate 2GB). Poprzez menu automatycznie założył partycję wielkości ok. 170 MB i ją sformatował. Kolejne formatowania nic nie dały. Musiałem umieścić dysk w innej obudowie i w ten sposób sformatować go w całości. Również upgrade softu w tej kwestii nic nie dawał.
Po wgraniu całego archiwum mediów, dysk radził sobie nieźle z odtwarzaniem filmów i zdjęć, choć przy filmach z kamery HD pod koniec każdej sceny przycinał się obraz i dźwięk. Z wielkim trudem udało mi się uruchomić serwer samby, tak żeby widział go Win7. I teraz ciekawostka. Nie ma możliwości wgrać jakiegokolwiek pliku do folderów na dysku. Można coś wgrać tylko do Roota. Pliki te są widziane przez odtwarzacz i poprawnie odtwarzane. Jednak po wyłączeniu go i ponownym włączniu znikają. Może to ma coś wspólnego z typem dysku, lub tym, że dysk nie został sformatowany w urządzeniu, nie wiem. Nie udało mi się także przenieść czegokolwiek do bibliotek multimediów, podczas tego procesu odtwarzacz się wiesza. Postanowiłem zatem wgrać najnowszy soft z końcówką 13, jednak po kilkukrotnych próbach ściągnięcia go, zrezygnowałem bo bez przerwy zrywał się transfer. Dlaczego C4I nie zadbało, o umieszczenie go na swych stronach? Nie pozostało nic innego jak próba wgrania softu z bliżniaczych odtwarzaczy. Miałem z tym doświadczenie, bo wcześniej posiadałem MovieCube Emteca i nie było z tym najminiejszych problemów. Tu jednak porażka. Żaden z softów nie działał, odtwarzacz wieszał się na oknie startowym, lub startował bez przerwy. I niestety stało się! Teraz po wgraniu softu dedykowanego odtwarzacz NIE DZIAŁA. NIc nie daje wgrywanie go metodą Emergency. Inny soft pozostawił śmieci w pamięci odtwarzacza. Najprawdopodobniej ten od MEASY X5. Teraz po starcie pojawia się okno z Ikoną Androida i logo 3D FullHD, po czy pojawia się standardowy ekran FULL HD MEDIA PLAYER HiMedii. Odtwarzacz staruje bez przerwy od nowa i nic. Myślałem, że gdy podłączę go do komputera poprzez USB uda mi się podejrzeć, co jest w pamięci odtwrzacza, ale kompter nie widzi tego urządzenia. Otrzegam Was zatem przed wgrywaniem innego softu do tego odtwarzacza. A przy okazji zapytam, czy ktoś miał podobne problemy, lub ew. wie jak skutecznie wgrać nowy soft, lub wyczyścić pamięć.
 

maxxio27

New member
Witam,
jestem posiadaczem tego sprzętu i mam z nim same problemy. Zaczęło się od formatowania dysku (Seagate 2GB). Poprzez menu automatycznie założył partycję wielkości ok. 170 MB i ją sformatował. Kolejne formatowania nic nie dały. Musiałem umieścić dysk w innej obudowie i w ten sposób sformatować go w całości. Również upgrade softu w tej kwestii nic nie dawał.
Po wgraniu całego archiwum mediów, dysk radził sobie nieźle z odtwarzaniem filmów i zdjęć, choć przy filmach z kamery HD pod koniec każdej sceny przycinał się obraz i dźwięk. Z wielkim trudem udało mi się uruchomić serwer samby, tak żeby widział go Win7. I teraz ciekawostka. Nie ma możliwości wgrać jakiegokolwiek pliku do folderów na dysku. Można coś wgrać tylko do Roota. Pliki te są widziane przez odtwarzacz i poprawnie odtwarzane. Jednak po wyłączeniu go i ponownym włączniu znikają. Może to ma coś wspólnego z typem dysku, lub tym, że dysk nie został sformatowany w urządzeniu, nie wiem. Nie udało mi się także przenieść czegokolwiek do bibliotek multimediów, podczas tego procesu odtwarzacz się wiesza. Postanowiłem zatem wgrać najnowszy soft z końcówką 13, jednak po kilkukrotnych próbach ściągnięcia go, zrezygnowałem bo bez przerwy zrywał się transfer. Dlaczego C4I nie zadbało, o umieszczenie go na swych stronach? Nie pozostało nic innego jak próba wgrania softu z bliżniaczych odtwarzaczy. Miałem z tym doświadczenie, bo wcześniej posiadałem MovieCube Emteca i nie było z tym najminiejszych problemów. Tu jednak porażka. Żaden z softów nie działał, odtwarzacz wieszał się na oknie startowym, lub startował bez przerwy. I niestety stało się! Teraz po wgraniu softu dedykowanego odtwarzacz NIE DZIAŁA. NIc nie daje wgrywanie go metodą Emergency. Inny soft pozostawił śmieci w pamięci odtwarzacza. Najprawdopodobniej ten od MEASY X5. Teraz po starcie pojawia się okno z Ikoną Androida i logo 3D FullHD, po czy pojawia się standardowy ekran FULL HD MEDIA PLAYER HiMedii. Odtwarzacz staruje bez przerwy od nowa i nic. Myślałem, że gdy podłączę go do komputera poprzez USB uda mi się podejrzeć, co jest w pamięci odtwrzacza, ale kompter nie widzi tego urządzenia. Otrzegam Was zatem przed wgrywaniem innego softu do tego odtwarzacza. A przy okazji zapytam, czy ktoś miał podobne problemy, lub ew. wie jak skutecznie wgrać nowy soft, lub wyczyścić pamięć.


Witam , no to kolega namieszał sobie w playerku :)

soft do hd900b tylko i wyłącznie pod 900b można spróbować wgrać soft modowany od usera OLLYP który sam go moduje , można znaleźć na forum futeco , problem ze znikającymi plikami znany , wystepuje też Xtreamer Prodigy czyli ten sam chip i te same problemy , póki co trzeba czekać aż ktoś sie znajdzie i przerobi soft od xtreamera albo wyjdzie soft który to poprawia , ale na dzień dzisiejszy podobnego hardware chyba nie ma żaden z odtwarzaczy więc wgrywanie softu od czego co popadnie to gra w rosyjską ruletkę :)
spróbuj wgrać w trybie recovery soft od futeco , wersja ostatnia stabilna z androidem to z końcówką 26 , jeśli nie wejdzie to niestety uwalony prawdopodobnie bootloader , i trzeba bedzie wgrac soft przez kabel rs232 ,albo jtagiem :(
póki co opisu nie ma , nie ma też rozpisanego złącza rs na płycie głównej .
aha , pradopodobnie da sie wgrac soft od młodszego brata od hd600b , dlatego że panel przedni dotykowy jak też wyświetlacz w obu jest identyczny oraz po rozebraniu na drobiazgi hd900b , na płytkach wyświetlacza i panelu dotykowego jest oznaczenie hd600b .

pozdrawiam


maxxio27
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
pradopodobnie da sie wgrac soft od młodszego brata od hd600b , dlatego że panel przedni dotykowy jak też wyświetlacz w obu jest identyczny oraz po rozebraniu na drobiazgi hd900b , na płytkach wyświetlacza i panelu dotykowego jest oznaczenie hd600b .
maxxio27

Niestety od serii 600 firmware'u nie da zastosować - inne procesory. Pewne elementy są te te same, ale chipset całkiem inny.

Ogólnie rzecz biorąc, firmware od innych playerów trudno jest dostosować do HiMedia - z sensownych można flashować na serie 600 firmware Sidewindera 2, Eminenta i eGreata. Jakoś do tej pory nigdzie nie spotkałem się z informacjami, aby był jakiś modowany firmware na serię 900, stąd nie wiem skąd ten pomysł kolegi arek101, aby wrzucać fw z Measy X5. Niestety, w przypadku chipsetów z RTD 1186 nie jest tak z 1073 (a pewnie takiego miał Emteca), gdy praktycznie można było wymiennie flashować połowę sprzętu, jeżeli tylko nie było zbyt wielkich różnic w konfiguracji hwsettings.bin i bootloadera. W przypadku 1186 jest trochę więcej komplikacji, np. płyta Measy X5, poza układem Realteka, znacznie różni się od płyty HiMedia 900. Jeżeli dodamy do tego zabezpieczenia w fw...

W przypadku opisanym przez kolegę arek101 szczęściem w nieszczęściu jest fakt, ze fw Measy nie załadował swojego bootloadera, bo zgłasza się HiMedia. Nie wgłębiałem się w serię HD900, poza prostymi testami 900B, którym przez chwilę dysponowałem, więc mogę tylko trochę pogdybać...

Na pewno warto sprawdzić czy, po zatrzymaniu się po załadowaniu bootloadera i zatrzymaniu bootowania na logo HiMedia urządzenie jest widoczne w sieci (pomoże log routera). Jeżeli tak jest i działa jakiś rescue kernel oraz pojawia się defaultowy adres IP możemy spróbować metody flashowania przez znanej ze sprzętu z procesorami poprzedniej generacji 1073 i 1283 poprzez połączenie kablem sieciowym z komputerem. Przyznam szczerze, że już nie pamiętam szczegółów, bo robiłem to raz na początku ubiegłego roku.

Jeżeli nie, pozostaje złącze serial i nadzieja, że piny są opisane na laminacie. Jeżeli nie są, pozostaje metoda prób i błędów. Wyczytałem, że na jakimś chińskim playerze z 1186 pin 6 (od prawej) to napięcie (nie interesuje nas) Rx to pin 2, Tx pin 3, GND pin 1. Może się sprawdza.

Myślę jednak, że najlepiej oddać player do sprzedawcy w ramach gwarancji z informacją, że odmówił współpracy po flashowaniu o r y g i n a l n y m firmware. Sprzedawca i tak wyśle do producenta, a tam goście nie będą sprawdzać tylko maszynowo "przezbroją" nand flash.
 

maxxio27

New member
Witam , oczywiście chodziło mi o custom firmware :)

strona Ollego z custom firmware .

Co do uszkodzenia bootloadera to już się chyba stało u kolegi skoro

""Teraz po starcie pojawia się okno z Ikoną Androida i logo 3D FullHD, po czy pojawia się standardowy ekran FULL HD MEDIA PLAYER HiMedii""

bootloader w himedia startuje błekitną tapetą HIMEDIA a nie ikonka androida ....

Co do chipsetów to 1186dd , wygląda jak odgrzewany kotlet czyli 1185dd w nowej odsłonie czyli niższe nm , wyzsze mhz , dodane 3d ,dodany android , chociaż tutaj podpis dual boot wogóle nie pasuje bo jak jeden system działa w systemie tylko w trybie emulacji także chwyt marketingowy poniżej pasa . Trzeba czekać aż któryś z miłosników entuzjastów taki np OllyP poprawi oryginalne firmware Himedia HD900B albo ktoś dostosuje soft z Prodigy do Himedii , skoro na 600B sie dało to tymbardziej da się na 900B , ale długa droga .


A propo gwarancji jak boot jest zmieniony to raczej z przykrościa stwierdze że kolega nie zareklamuje tego playerka , chyba że uwali go na głucho i ciemno .


pozdrawiam


maxxio27
 

arek101

New member
Witam ponownie,

bardzo dziękuję Maxxio27 i Kirek50 za wskazówki. Próbowałem wszystkich wskazanych metod, jednak nic nie poskutkowało. Chyba faktycznie uwaliłem bootloadera. Zastanawiam się teraz nad tym, czy czekać, aż ktoś wypracuje metodę edycji bootloadera, czy oddać sprzęt do naprawy. Zakładam, że nikt tego w Polsce nie naprawi, więc sprzęt trzeba będzie wysłać do Chin. Wtedy koszty pewnie przewyższą wartość sprzętu.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Sprzęt jest kupowany z Chinach?
Bo takie właśnie przypadki dają do myślenia ludziom by nie oszczędzać 100 zł i sprowadzać z Chin towar.

Pozdrawiam,
 

maxxio27

New member
Witam ponownie,

bardzo dziękuję Maxxio27 i Kirek50 za wskazówki. Próbowałem wszystkich wskazanych metod, jednak nic nie poskutkowało. Chyba faktycznie uwaliłem bootloadera. Zastanawiam się teraz nad tym, czy czekać, aż ktoś wypracuje metodę edycji bootloadera, czy oddać sprzęt do naprawy. Zakładam, że nikt tego w Polsce nie naprawi, więc sprzęt trzeba będzie wysłać do Chin. Wtedy koszty pewnie przewyższą wartość sprzętu.

Witam , co do edycji boota , to z tego co widziałem na forum hdpfans , chińczyki opanowali tę możliwość ale w playerach z chipami 1073 , 1283 , 1185 niewiem jak to jest w przypadku 1186 , z tym że niestety ale trzeba by wyciągnąc boota ze sprawnej Himedii co w przypadku nieopisanej płyty głównej może być problemem , przydałby sie chociaż j-tag

A wysyłka do chin niewiem ile kosztuje , ale proponowałbym albo uwalić go na maxa , czyli na ciemno i głucho i dopiero wysyłać , albo czekać na lepsze czasy i możliwości edycji boota

uwalenie proste , trzeba tylko miec stary monitor CRT , trzeba zmasować mase urządzenia z masa monitora , wyciagasz wtyczke z kinola WN( TUTAJ UWAGA BO MOŻE NIEPRZYJEMNIEJ KOPNĄĆ :D) jak sie dotkniesz do metalowej końcówki , oczywiści robisz to przy wyłączonym monitorze , ktory na chwile załączacz kiedy już zbliżysz końcówke przewodu WN do któregoś z gniazd ( HDMI , LAN , SATA )
i wystarczy że z odległości kilku centymetrów przeskoczy WN do któregokolwiek z pinów HDMI lub jakiegolwiek innego złącza , po takim strzale sprawdzić czy urządzenie sie włącza jak tak to dobić jeszcze :D , metoda sprawdzona ale niebezpieczna GROZI PORAŻENIEM WN !!!!! ,
Po takim strzale nie ma możliwości stwierdzenia jak nastąpiło uszkodzenie .

UWAGA : ROBISZ TO NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ !!!! GROZI PORAŻENIEM PRĄDEM O NAPIĘCIU DO 28kV
I KONIECZNIE WYSOKIE NAPIĘCIE A NIE 220V Z GNIAZDA SIECIOWEGO , WN W MONITORZE CRT NA KINESKOPIE TO 25-28 kV , ale o małym natężeniu rzędu kilku mA stąd też nie pozostawia praktycznie śladów w postaci osmaleń itp . ale efekt jest , żaden półprzewodnik nie oprze sie takiemu napięciu .

Metoda bandycka dla sprzętu , ale czasami ratuje naszą kieszeń :)


pozdrawiam

maxxio27
 
Do góry