HiMedia HD900A/B/C

zielony999

New member
PONAWIAM PYTANIE skoro Himedia 900B i Xtreamer Prodigy maja takie same funkcje i softy to może zapytam który sprzęt jest lepiej wykonany , która firma lepiej dba o klienta tutaj bym prosił o wypowiedz użytkowników którzy mieli do czynienia z poprzednimi wersjami , jak z gwarancją , acha i czy Himedia 900B ma menu w polskim jezyku ? Czy poprawnie odczytuje polskie znaki w napisach w filmach ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ile razy masz zamiar jeszcze ponawiać to bezsensowne pytanie?
Pytanie o sprzęt, którego praktycznie nikt jeszcze nie miał w ręku (Prodigy)?

Pozdrawiam,
 

zielony999

New member
Ile razy masz zamiar jeszcze ponawiać to bezsensowne pytanie?
Pytanie o sprzęt, którego praktycznie nikt jeszcze nie miał w ręku (Prodigy)?

Pozdrawiam,

Masta_J
Przecież wyraźnie pisałem że pytałem o jakość sprzetu użytkowników którzy mieli do czynienia z poprzednimi wersjami , czytać nie umiesz czy co ? A w dodatku twój post kompletnie nic nie wnosi do tej rozmowy ..........
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
PONAWIAM PYTANIE skoro Himedia 900B i Xtreamer Prodigy maja takie same funkcje i softy to może zapytam który sprzęt jest lepiej wykonany - nie pytasz o poprzednie modele tylko o 900B i Prodigy.
I to ja nie umiem czytać? Co za bzdury...

Pozdrawiam,
 

zielony999

New member
Hmmm zacytowałeś pół zdania tylko (tak się nigdy nie robi ) a nie całe ,zawsze trzeba zdanie doczytać do końca żeby je zrozumieć .
 

zielony999

New member
Masta_J dobrze że jesteś tu na tym forum bo takich ludzi mądrych jak ty to ze świeczką szukać , szkoda tylko że połowa twoich postów na tym forum to zwracanie innym uwagi i czepianie się byle czego pozatym twoje wypowiedzi świadczą o ............. a zresztą zamknijcie lepiej ten post :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pamiętaj, że do dania ciała też trzeba umieć się przyznać :)
Dużo by to ułatwiło gdybyś zrobił to od razu :D

Ja też czekam na Prodigy, ale jak już tyle wyczekałem to poczekam jeszcze trochę, aż ktoś go dostanie w łapy i porobi jakieś konkretne testy.

Pozdrawiam,
 

de_monter

New member
W związku z tym, że sprzedałem HiMedia 600B, nabyłem natychmiast HiMedia 900, który właśnie dzisiaj odebrałem z poczty. Po rozpakowaniu pierwsze wrażenie jest takie, że producent odpuścił jeśli chodzi o jakość wykonania obudowy. Niby to samo co mój poprzedni player, ale jednak da się zauważyć różnicę. Zabrakło dbałości o szczegóły. Wiem, że to nie obudowa gra, ale... Mam wrażenie, że następca skądinąd bardzo przyzwoicie wykonanej sześćsetki nawiązuje nieco do starych tradycji tanich, tandetnych podróbek w stylu Made in China. Takie jest moje pierwsze wrażenie.
Czytałem o niepokojach związanych z ewentualną, głośną pracą wentylatora. Tutaj miłe zaskoczenie. Jest prawie bezgłośny co chyba nie jest dziwne bo jego rozmiary nie są imponujące. Niemiłym natomiast było stwierdzenie, że Blu Ray Star Wars III, krzaczy się i to niemiłosiernie. Na poprzednim modelu tak nie było. Być może z samym BR jest coś nie teges. W takim razie dlaczego na poprzednim było OK?. Nie jestem ekspertem i tutaj pytanie do kolegów. Może ktoś wie co może być przyczyną. Inne BR mam wrażenie jakby lekko "chodziły" skokami, ale mogę być przewrażliwiony. Z MKV nawet tymi 13/14 GB nie ma problemu. Tyle zdążyłem się pobawić nową zabawką i przyznam, że nie jestem zbudowany. Stwierdzam kolejny raz, że niestety lepsze jest wrogiem dobrego. Z tego mojego rozczarowania wynika jeden wniosek. Zacznę chyba rozglądać się za czymś innym. Tylko za czym?
 

de_monter

New member
...Pytanie o sprzęt, którego praktycznie nikt jeszcze nie miał w ręku...
:niewiem:
Poza tym coś się klamorowi odmieniło. Wgrałem najnowszy soft, zrestartowałem kilka razy, pogrzebałem w ustawieniach i nawet nieźle zaczął hulać. Zdecydowanie szybciej reaguje na przyciski pilota w porównaniu z 600B. Znaczy Star Warsy dalej się krzaczą, ale ogólnie się polepszyło. Aha. Po zmianie firmware obudowa nadal wygląda tandetnie:smile:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja się na razie wstrzymuje do czasu ukazania się jakichś sensownych testów Prodigy, bo na razie dobry on jest tylko na papierze.
Podstawa to żeby taki sprzęt dobrze odtwarzał co się da, jeśli tu są braki to jest pełna dyskwalifikacja i nie pomoże najpiękniejsza nawet obudowa.

Pozdrawiam,
 

de_monter

New member
No dobra. Odszczekuję to co napisałem wcześniej o wydajności 900B. Jest zupełnie dobrze. Chyba potrzebował aklimatyzacji:). Zresztą nie wiem co było przyczyną i mało mnie to interesuje. Nawet te nieszczęsne Gwiezdne Wojny w końcu chodzą płynnie.

@Geezer
Muszę Cię zmartwić. Patrząc na ta obudowa wygląda tak samo jak moja. Chodzi o wykonanie. Sześćsetkę przyjemnie było wziąć do ręki. Co do wielkości i kształtu się nie wypowiadam. Dla mnie ważna jest możliwość schowania dysku. Ja za swojego zapłaciłem ok. 650 zł. razem z przesyłką na eBayu u Inteligenta. Znowu udało mi się bez cła i VAT, ale to chyba mój ostatni taki zakup. Już nie będę ryzykował.
 

Geezer

New member
1. Czy player pobiera automatycznie okładki i opisy filmów z internetu i ile to trwa ?
2. Czy jest oddzielny program do aktualizacji okładek i opisów filmów, gdzie samemu można wykonać tę operację ?
3. Czy wiatrak w 900B pracuje tylko przy zainstalowanym dysku (lub czy można go wyłączyć z poziomu menu) ?
 

de_monter

New member
1. Nie
2. Chyyyyba nie. Nie jestem pewny.
3. Wiatrak pracuje cały czas i nie ma możliwości wyłączyć go z poziomu menu. De facto wiatrak jest zamontowany nie z powodu dysku (chociaż przez to, że on tam jest dysk zdecydowanie mniej się grzeje) tylko na okoliczność mocniejszego procka. Jest na nim przyklejony aluminiowy radiator. W 600B go nie ma. Znaczy radiatora.
 

witek666

Member
Witam mam ten odtwarzacz od tygodnia i dziś zauważyłem jedną rzecz ,gdy ściągałem napisy przez napi projekt do kilku seriali zapomniałem w jednym z seriali prze konwertować txt na srt . No i włączam seriale tak wybiórczo ,czy działają napisy i zauważyłem jedną rzecz ,że tuner czyta napisy txt ,ale tylko jeśli są ściągnięte lub skopiowane ,ale w formacie UTF-8. Wziąłem od razu się za testy na kilku innych serialach filmach avi oraz mkv no i działa nie muszę konwertować napisów w napiprojekt tylko ustawiam kodowanie UTF-8. Daję znać ludziom ,którzy nie lubią konwertować ,choć ja to zawsze konwertuję ,bo byłem przyzwyczajony do popcorna hour a-210 a potem c-200. A co do tunera ma błędy ,ale chinole poprawiają je i co jakiś czas wypuszczają poprawki ja jadę na becie fw 1.0.1.12. Mam pytanie czy ktoś z posiadaczy modelu 600 może to przetestować ,może tam też to działa. Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
 
Do góry