A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
marciniozo, jesteś posiadaczem Zidoo to zapytam o Home Theatre:
1)czy opisy filmów są w pl.?
2)czy można wyszukiwać tak jak np. w Kodi po aktorach, roku itp.?
3)jeśli podłączę dysk z archiwum filmów z opisami to wczyta opisy czy też pobierze własne opisy?


W uzupełnieniu wcześniejszej odpowiedzi co do HT w Zidoo odnośnie wyszukiwania filmów. Jest opcja po tytule. Po aktorze, czy roku nie widzę.
 

Attachments

  • Kino HT.jpg
    Kino HT.jpg
    33,4 KB · Wyś: 47

A_C

Member
W uzupełnieniu wcześniejszej odpowiedzi co do HT w Zidoo odnośnie wyszukiwania filmów. Jest opcja po tytule. Po aktorze, czy roku nie widzę.
Szkoda że takiej funkcji brak ponieważ przy dużej kolekcji ułatwia to wyszukanie.
marciniozo, jeśli chodzi o te opisy filmów to nie wiem czy dobrze to zrozumiałem więc dopytam jeśli mam opisy i plakaty w folderze z filmem w języku polskim i wskażę ten folder to wyświetli opis w pl.?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Co do wyszukiwania, no szkoda, że tak nie ma. Jednakże możesz zrobić sobie swoje foldery na głównej stronie i posegregować filmy, np. 4K. Full HD, kolekcje, filmy własne itp.


Co do wskazania w języku polskim opisów. Tego nie wiem i nie mam jak sprawdzić. Mam tylko kopię zrobioną już po aktualizacji i jest po angielsku. Obawiam się, że nie będzie po polsku.
menu jest po polsku, można wybrać języki opisu plakatów. Polskiego niestety brak.
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    30,4 KB · Wyś: 42
  • 2.jpg
    2.jpg
    16,4 KB · Wyś: 40
  • 3.jpg
    3.jpg
    16,9 KB · Wyś: 38

Masta_J

Active member
Bez reklam
Właśnie dlatego, że wiecznie czegoś brakuje w tych odtwarzaczach, od lat używam mini PC od Zotaca i wreszcie niczego mi już nie brakuje.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Każdemu to co lubi. Używałem PC. Jednak pomimo drobnych wad wolę używać np. wlaśnie Zidoo. Dla mnie ma więcej zalet od peceta do odtwarzania filmów. A wspmniana aplikacja Home Theatre to majstersztyk.
 

OmniModo

New member
Zmiana z NV Shield na mini PC

Witajcie ludzie.
Obecnie kończę użytkowanie Shield-a. To fajna i bardzo szybka maszynka (do tego jaka mała i bezgłośna) , ale apki na Androida nie mają takich możliwości/funkcji jak oprogramowanie pod Win10. No i operowanie plikami lub ich katalogowanie na dyskach jest mało wygodne.

Obudowa PC nie ma specjalnego znaczenia, po prostu coś mniejszego niż standardowy tower, pytanie natomiast jakie są potrzebne bebechy do bezproblemowego odtwarzania z plików materiałów UHD (4K jak kto woli) plus HDR10. Szczególnie w 60hz, BT2020, YCbCr444 i te sprawy. Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości obrazu.
Dekodowaniem dźwięku zajmie się amplituner, a upscalingiem materiałów FHD do UHD telewizor, więc zadaniem tego PC będzie odtwarzanie z dysku materiałów wideo H264, H265, VP9 i przesył po HDMI na TV oraz sprzęt audio.

Jaki jest do tego potrzebny procesor i/lub karta graficzna, aby nie wyszło zbyt drogo, a obyło się bez zacięć i utraty jakości (szczególnie w HDR).
Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i sugestie.
 
Ostatnia edycja:

MusiC

Member
Dobry Wieczór :)
Obecnie po przygodach z Himedia i Zidoo jestem na etapie eksperymentowania z Mini PC a konkretnie z Dell Optiplex 3080 w obudowie micro i system win11.
Della mam połączonego z ampli Onkyo TXNR696 po hdmi, a ampli z TV samsung Qled z 2018 roku.
Poprzednie sprzęty czyli zidoo oraz himedia bez problemu osiągały obraz na poziomie 60Hz, niestety Dell nie jest w stanie po hdmi osiągnąć wymaganych parametrów obrazu
więc wyczytałem, że Display Port della obsługuje 60Hz, zakupiłem kabel:

KLIK

I po raz kolejny porażka , max co mogę wyciągnąć to 30Hz, nadmienię że PC-ta próbowałem połączyć z pominięciem ampli czyli bezpośrednio do TV ale 60Hz również nie było osiągalne . Co może być problemem ? Karta graficzna Dell-a Intel UHD 630 po dispaly port powinna osiągnąć 60Hz.
 
Do góry