A może HTPC??

Jaki sprzęt do telewizora?


  • Total voters
    0

Ethar

New member
Na dzień dzisiejszy AMD Fusion to po prostu platforma bardziej kompletna, o większych możliwościach niż ta oparta o parę Intel Atom i NVidia ION. W moim mniemaniu jeśli jest różnica w możliwościach, a w cenie nie ma, to wybiera się produkt bardziej kompletny i perspektywiczny.
Rzecz jasna jak ktoś już ma ION to też nie m powodu do płaczu i natychmiastowego musu zmiany platformy.
 

armi

New member
Bez reklam
u mnie ten Acer stoi drugi rok :)
jedyny powód czy chęć wymiany to może być kwestia chłodzenia i słyszalności zestawu jak sobie chodzi w nocy ... :)

co do plusów platform Atom/ION i AMD Fusion to na pewno jest jest takowym niski pobór prądu - u mnie ten zestaw lata sobie praktycznie 24/7
 

Ethar

New member
A u mnie słychać tylko i wyłącznie szum czterech pracujących dysków twardych.:eek:k:
Ale z tym już nic więcej nie zrobię, bo to i tak najcichsze niskoobrotowe wersje Green.
 

tycobb

New member
Witam,
Panowie bardzo bym prosił o poradę dotyczącą HTPC. Przymierzam się do takowego i chciałbym się dowiedzieć od specjalistów co by polecali.
Obecnie posiadam Xtreamera Pro, ale jak to w życiu bywa, człowieka korci by mieć coś lepszego. Chciałbym by sprzęt był podłączony do ampli(pioneer vsx 515..wiem staroć ale póki co jest), bym mógł podłączyć do niego Cyfrę, był stosunkowo tani, obsługiwany z pilota, pobierał mało mocy i obsługiwał formaty dźwięku HD. Z pewnością usłyszę głosy, że tanio i wszystko w/w nie ma szans. Nie znam się na tym dlatego też zwracam się do was jako znawców. Co i za ile powinien posiadać takowy sprzęt.
Pozdrawiam i czekam na pomoc.:hmm:
 

Ethar

New member
Na upartego dałoby się zmieścić w okolicach lub nieco powyżej 1000 złotych, wliczając w to obudowę z zasilaczem, wyświetlaczem, pilotem i napędem BD-ROM.
Jedyne "Ale" pojawia się w kontekście połączenia tego z Cyfrą. Nie do końca rozumiem co masz przez to na myśli. Jeśli chodzi Ci o nagrywanie materiału HD to będzie problem, jeśli SD to powinno być Ok.
Choć osobiście uważam, że dla większości użytkowników lepiej jest kupić gotowy dobry odtwarzacz z napędem BD-ROM i możliwością podłączenia dysku twardego. HTPC jest dla osób, które chcą coś więcej niż tylko możliwość odtwarzania mediów i używanie klienta torrent. Vide Dune HD Max lub Popcorn Hour C200.
 
Ostatnia edycja:

tycobb

New member
Jeśli chodzi o Cyfrę. Chodzi mi oto by w jednym sprzęcie zmieścić wszystko tzn. możliwość odtwarzania filmów HD, muzyki, słuchania ew. radia z internetu plus wcześniej wymieniona platforma (chcę się pozbyć tunera sat od C+). Suma summarum - by mieć mniej sprzętu przed sobą a więcej radości z posiadania jednego kombajnu multimedialnego.
ps. obecnei posiadam uniwersalny pilot Logiteca Harmony One.
 
Ostatnia edycja:

Ethar

New member
Tego problemu ,czyli zastąpienie dekodera Cyfry+, raczej nie rozwiążesz przy pomocy HTPC.
Rozwiązaniem jest użycie sprzętu wpinanego do portu CI telewizora z linku poniżej:
Moduł CAM - CYFRA+ JEDYNA TAKA TELEWIZJA
Trudno stwierdzić czy udałoby się kupić kartę rozszerzeń, która by obsłużyła karty CI. Ponadto jak podejrzewam tanie by nie były i nigdy nie miałbyś gwarancji, że będą działały.

Edit. Znalazłem taką kartę, ale cholera wie czy to by zadziało ze sprzętem Cyfry:
http://www.pc-power.pl/technisat-ci-slot-hd2-common-interface-card-adapter.html
albo tańsza
http://www.pc-power.pl/technotrend-tt-budget-ci-cam-adapter.html

Na technice satelitarnej raczej się nie wyznaję, więc musiałbyś popytać sprzedawcę kartę rozszerzeń oferującą funkcję adaptera CI, czy zadziałałoby to z kartą Cyfry.
Podejrzewam, że gra nie jest warta świeczki. Egzotyczne rozwiązania zazwyczaj kosztują drożej niż natywne. Przerabiałem to, gdy chciałem zrobić sobie dysk SSD niekorzystający z portu SATA, z adaptera i karty Compact Flash. Skończyło się na tym, że kupiłem po prostu gotową kartę PCI-E będącą kombinacją kontrolera SoftRAID i dysku SSD - OCZ RevoDrive.
 
Ostatnia edycja:

Ethar

New member
Jestem w stanie to uwierzyć, tylko weź pod uwagę, że płatne platformy są kodowane, więc potrzebny jest nie tylko tuner satelitarny, ale i karta dekodująca. W przypadku ogólnodostępnych kanałów satelitarnych, jak najbardziej to zadziała, wystarczy tuner satelitarny, ale w przypadku platform kodowanych to już inna bajka. Nie interesowałem się tym, więc nie wiem czy istnieje możliwość programowego dekodowania. Podejrzewam, że to jest problem z kategorii "Bardzo Kosztownych w Realizacji". :D W informatyce jest podejście, że wszystko się da zrobić, tylko rozwiązanie niektórych problemów jest zbyt kosztowne w realizacji.
 
Ostatnia edycja:

jerry87

New member
Ethar, a powiedz chociaż jak u Ciebie zrealizowane jest podłączenie tv sat. Do swojego amplitunera oprócz htpc wpięty masz jakiś dekoder cyfry/n/polsatu przez hdmi? To rzeczywiście wygląda na dużo tańsze i w sumie nawet nie takie niewygodne rozwiązanie.
 

Ethar

New member
Póki co nie brałem pod uwagę takiego rozwiązania, bo dopiero od niedawna mam platformę cyfrową, więc w ogóle się nie interesowałem tym zagadnieniem. Myślałem o tym wcześniej, ale w kontekście włożenia do telewizora karty CI, tyle, że wtedy z tego co mi wiadomo traci się funkcję rekordera.
Inna sprawa, że mam niby turborekorder od ponad 2 miesięcy i ani razu z niego nie skorzystałem.:grin:
Tak, jak wcześniej pisałem, telewizja satelitarna w komputerze jest poza moją wiedzą.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Witam!
Panowie bardzo przydatny wątek, szczególnie dzięki koledze Ethar.

Więc już chyba się dowiedziałem z tego wątku, dlaczego mój dotychczasowy faworyt czyli Xtreamer Ultra odpadł ze względu na brak bitstream'u HD audio.

Co do ignorantów nowych formatów dźwięku to przypomnę tylko, że to jest forum HD (a więc nie tylko obraz HD ale i dźwięk HD!) i wypada wiedzieć coś na temat DTS HD MA czy Dolby TrueHD zanim zabierze się głos i zacznie po kimś jechać.

Obecnie skierowałem się w stronę urządzenia Zotac ZBOX, co sądzicie?

Pozdrawiam i liczę na więcej dobrego :)
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Witam!
Panowie bardzo przydatny wątek, szczególnie dzięki koledze Ethar.

Więc już chyba się dowiedziałem z tego wątku, dlaczego mój dotychczasowy faworyt czyli Xtreamer Ultra odpadł ze względu na brak bitstream'u HD audio.

Co do ignorantów nowych formatów dźwięku to przypomnę tylko, że to jest forum HD (a więc nie tylko obraz HD ale i dźwięk HD!) i wypada wiedzieć coś na temat DTS HD MA czy Dolby TrueHD zanim zabierze się głos i zacznie po kimś jechać.

Obecnie skierowałem się w stronę urządzenia Zotac ZBOX, co sądzicie?

Pozdrawiam i liczę na więcej dobrego :)

Czy ten Zotac ma wejście IR ?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Zerknij proszę na ten filmik, wygląda na to, że ma:
ZBOX nano AD10 Series on Vimeo

[EDIT] Ma port na przednim panelu i dodatkowo na przedłużce USB jak stoi gdzieś schowany:
....

Pozdrawiam,

Sęnx :eek:k:

Wygląda obiecująco.
Ma to już ktoś? Testował to może ktoś? Da to radę zastąpić mediaplayera i działać WYŁĄCZNIE na pilota bez całej "magii" i papraniny związanej z PC? No i ostatnie - jaka jakość obrazu i dźwięku... bo jakoś do PC nie mam zaufania...
 
Ostatnia edycja:

Ethar

New member
Z tego co widzę to chyba jest nawet ramka do zamocowania z tyłu telewizora, jeśli oczywiście nie zawiesiliśmy telewizora na ścianie. Pewno pasuje do standardowego układu VESA, więc powinno pasować do każdego telewizora, aczkolwiek trzeba to jeszcze sprawdzić w specyfikacji. Na pewno można zamontować na ścianie, bo w specyfikacji jest mowa o wallmount. Inna sprawa, że zawsze można znaleźć jakąś ramkę pośrednią, gdyby standardowa była za mała.
Tu nawet podpięli z tyłu monitora komputerowego:
http://twojepc.pl/graph0/news11/24709_5.jpg

Jeśli ktoś nie ma potrzeby "backupowania Internetu" tak, jak ja :D to po zamontowania dysku (2.5 cala) będzie to całkiem niezła opcja.
Dla 90% jak najbardziej wystarczająca. Jak komuś mało przestrzeni to zawsze może podpiąć jakiegoś zewnętrznego NASa przy pomocy portu ESATA lub LAN. No i fajnie, że są porty USB 3.0. Do tego zewnętrzny bezgłośny zasilacz, jak w laptopach. :)
Póki co jedyna wada to brak możliwości zamontowania napędu BD, poza napędami zewnętrznymi USB.
Niestety zewnętrzny napęd zawsze jest droższy. Sam posiadam zewnętrzny DVD i zapłaciłem za niego jak z zboże, kosztował prawie tyle co wewnętrzny napęd BD.
Pytanie też na jakieś zasadzie pilot - czy podczerwień czy radio. Nauczony doświadczeniami z czujnikami podczerwieni firmy iMon uważam, że czujnik radiowy to najlepsza alternatywa. Sam z tego powodu dokupiłem sobie taką klawiaturkę:
http://img14.allegroimg.pl/photos/oryginal/19/67/52/62/1967526241
Olaboga, właśnie dojrzałem jak model na zdjęciu ma długi pazur przy najmniejszym placu. :D
Dla osób, które nie chcą się bawić w budowę własnego HTPC, opcja godna rozważenia. :)
No i najważniejsze pytanie - cena.
 
Ostatnia edycja:

jerry87

New member
Hmm, z tego co widać, to jest PC, tylko że po prostu mały i ładnie upakowany. Więc działanie ma takie (o ile się nie przegrzewa - w co wątpię) jaki soft wgramy i kabelki podepniemy. Myślę, że skoro kolega Ethar ma na podobnej konfiguracji AMD złożone swojego htpc (tylko wymiary większe i więcej dysków), no i u niego wszystko śmiga pięknie pod hdmi na xbmc odpalanym z windows7, to chyba ZBOXowi nic nie brakuje. Jak to ujął Vaderus, ta cała "magia" i papranina związana z PC została dosyć szczegółowo i skrótowo wyjaśniona w tym temacie. Jedyne co trzeba zrobić to użyć albo windows z xbmc albo zainstalować xbmc live i po poprawnej konfiguracji (z czego najważniejsze jest ustawienie dekodowania video przy pomocy DXVA, a dla materiałów SD włączenie postprocessingu) wszystko wyglądać powinno świetnie.
No niestety - ten Zotac to nie żaden mini player, tylko mini PC. Więc to rozwiązanie jakby pomiędzy tymi dwoma urządzeniami ze zwrotem ku htpc oczywiście - z ograniczeniem dowolnej konfiguracji w przyszłości. Trochę pogrzebać trzeba z softem, ale nie trzeba się martwić o dobieranie wszystkich podzespołów. Zbox = htpc dla niechcących brudzić rąk, za rozsądną cenę (od 1130zł).
 
Do góry