Dvico TViX HD Slim S1

salat

Member
Ja mam tego Tvixa.
Generalnie jestem z niego bardzo zadowolony. Do tej pory nie było pliku którego by nie odtworzył.
Wygląda solidnie, ma wyświetlacz na płycie czołowej. Szybko reaguje na pilota. Można ściągnąć okładki, tapetę, opis do filmów z internetu itd.
Nie wiem jak wypada w stosunku do Arivy , ale ma podobna funkcjonalność jak inne odtwarzacze na Realteku RTD1283DD+.
Bardzo łatwo montuje się w nim dysk wewnętrzny.

Minusem dla mnie że nie może być serwerem DLNA, i dość wolne kopiowanie plików po sieci.

Jak będziesz miał więcej pytań to wal śmiało
 

Kijek1

Member
Sprzęt zakupiony. Jak na razie wszystkie pliczki otwiera. Mam tylko pytanie o kopiowanie po sieci. Nie ma jeszcze dysku wewnętrznego, mam tylko zewnętrzny. Jak uruchomić NAS. Mam tvixa podłączonego do sieci, dysk pod USB. Co zrobić żeby ten dysk był widoczny w sieci, żeby mógł skopiować pliki, bez konieczności podłączania dysku do kompa po usb. Pisałeś że wolne kopiowanie po sieci, więc zakładam że uruchomiłeś NASa.
 

salat

Member
Nie wiem czy dysk podpięty do Twixa po USB będzie widoczny w sieci.
Na pewno widać w sieci dysk wewnętrzny. Bo jak tak mam u siebie.

Ale jak masz dysk na USB to podpinasz do kompa, kopiujesz co potrzebujesz i podpinasz pod Tvixa. :)
 

Kijek1

Member
Chodzi o to że dysk 500gb mam z zasilaniem. Tvix i dysk są w jednym pokoju, a komputer w drugim. Wygodniej by było nie nosić dysku i zasilacza po pokojach. A ten trik, z podpięciem dysku po USB do kompa, bardzo ciekawy, ale już go znałem:)))))
 

atp2000

New member
Tez posiadam taki sprzet i mam pytania: Czy mozna jakos odtworzyc pliki na smart tv z urzadzenia nie obslugujacego dlna. Chodzi mi o to czy mozna wejsc "po sieci" do takiego urzadzenia przez tv i odtworzyc film, zdjecie czy inne?
Jak utworzyc ten NAS?
 
Do góry