FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

mohamedddd

New member
Na rynku pojawił się nowy odtwarzacz FERGUSONA zapraszam do wpisywać opinie o tym sprzęcie ??? :krol:

ariva310-image.jpg



http://www.ferguson-digital.eu/pl/odtwarzacze-hd/295-ariva-hdplayer-310.html




.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Za 435 zł to moim zdaniem rewelacja. Zupełnie samodzielny sprzęt, może pracować bez komputera, torrenty sam pobiera, przeglądarka internetowa, wyświetlacz. Czego więcej trzeba, niektórzy bedą narzekać na brak pełnego DTS HD, poza tym nie widzę wad.
 

yogi1976

New member
Witam
Już pół roku śledzę rynek playerów HD i jestem coraz bardziej skołowany. Na początku myślałem : kupie jakiegoś NAS'a np synology. Potem jak sie wczytałem to decyzja padła na playęr ale to wcale nie ułatwiło wyboru bo założenia mam takie:

1. LAN Ethernet 1Gb
2. WiFi w standarcie n
3. Koaksjalne cyfrowe wyjście audio S/PDIF bo nie mam więcej wejść optycznych - jedno co miałem w moim ONKYO TX-DS 555 wykorzystane przez 'N'-ke
4. Odtwarzanie możliwie najwięcej formatów wideo (w tym obrazy ISO) i audio ( .ape ; .flac. ...)

Wg tych kryteriów szukałem i znalazłem QNAP NMP-1000P ; Dune-HD-Duo ; DViCO TViX HD M-6600N plus ; POPCORN A210

No i juz prawie miałem wybrany model (skłaniałem sie do Popcorna) to zobaczyłem na allegro to cudo :

ASUS O!Play HD2 Full HD MKV DIVX HDMI HDD nie mogę jeszcze linków dodawac wiec prosze o wyszukanie na allegro :(przedmiot nr 1646214025

lub

FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer USB 3.0 LAN (przedmiot nr 1654264877)

no znowu problem (co prawda teraz już jest połowa mniej do wyboru ale dylemat zostaje:???:
Pytanie do Was: Co Wybrać??? Co ma lepsze wsparcie, lepszy serwis, obsługę? Za tym drugim przemawia możliwość dołączenia klawiatury bez przewodowej ale czy warto?

ps. Jeszcze takie lużne pytanie z waszego doświadczenia: Jako że mój amplituner nie ma dekodera DTS ( ma wejście MultiChannel - do podłączia już zdekodowanego sygnału ) to czy Playery HD robią cosik takiego jak przekonwertowanie z DTS do AC3?
 

PeterSik

New member
Serdecznie pozdrawiam.
Przyłączam się do wątku. Ten Ariva HDplayer 310 jakoś mnie zafascynował więc zamówiłem go sobie i jutro kurier powinien go mi dostarczyć. Wcześniej szukałem jakiejś opinii o nim, ale jak na nowy produkt nic nie znalazłem oprócz specyfikacji i jednego filmiku na YouTubie.
Jak będę już go miał i zrobię małe testy postaram się coś napisać o tym sprzęcie.
 

raf81

New member
Jak wygląda sprawa ze ściąganiem plików z popularnych serwisów hostujących (rapidshare, filesonic, itp). Czy ten player, ewentualnie jakikolwiek inny, posiada klienta posiadającego taką funkcjonalnośc?
Przydałoby mi się takie pudełeczko do tv ale pod warunkiem że mogłoby ono w pełni zastąpić laptopa a do tego potrzebuje możliwości ściągania danych z torrenta i właśnie z tego typu serwisów.
 

PeterSik

New member
Wczoraj kurier mi go dostarczył - jestem na etapie testów - to co mnie pozytywnie zaskoczyło to, że można podłączyć klawiaturę i myszkę pod USB.
W sobotę postaram się napisać więcej.
 

GRYPHON

New member
Pomocy !!!
od 15 lipiec nie ma na Canal+
TVN , TVN24, TVN 7 TVN TURBO TVN STYLE TVN CNBC TVN METEO

Aby kanały te dobierać w CYFRZE+, należy przeprogramować dekoder.
Ferguson HF 8900 HD .
robię to według schematu a programów jak nie ma tak nie ma
 

PeterSik

New member
Adaas odpowiem Ci z mojego punktu jak ja to zauważyłem.
Na pewno ciszej chodzi od mojego laptopa ACER'a. Włożyłem mu dysk twardy od starego laptopa i nieznacznie zrobiło się głośniej. A w instrukcji jest napisane, by stosować cichsze dyski. Masz może jakiś sposób, by domowym sposobem zmierzyć hałas? Może jutro zeskanuję instrukcję.
 
Ostatnia edycja:

ondyne

New member
Ape+cue

Witam Cię PeterSik,
Pytałem o tę kwestię APE+CUE w innym wątku na innym forum, na którym byłeś parę dni temu.
Czy mógłbyś sprawdzić jak 310 chodzi z plikami pełnych obrazów CD w formacie APE z playlistą CUE? Głównie chodzi mi o to, jak jest czytana playlista CUE i czy nie są robione jakieś przerwy między utworami. Nie wątpię, że czyta same pliki APE.
Pozdrawiam
ondyne
 

Szemot

New member
Szkoda, że w specyfikacji Ariva 310 jest HDMI 1.3 na dzisiejsze czasy raczej można bysie spodziewać 1.4 żeby wspierało 3D Tak to widzę, że poza wyglądem i USB3 to żadnej zmiany nie ma
 

ondyne

New member
Ape + cue

No i się zmartwiłem po przeczytaniu instrukcji. W instrukcji jest tylko wymieniony kodek FLAC. Nie ma ani słowa o APE i playliście CUE. Dopisane jest też, że plików z innymi rozszerzeniami niż wymienionymi w instrukcji, player nie będzie odtwarzać. Ciekawe, że na stronie Fergusona dalej jest napisane, że obsługuje APE (Monkey) oraz CUE. Ariva HDplayer 310 : Ferguson : Digital Multimedia Technology
Z niecierpliwością czekam na wynik eksperymentu, czyli na wynik próby czytania playlisty CUE z obrazem APE. Gdzie jest prawda: w instrukcji, czy na www?
 

PeterSik

New member
Wg. mnie to może być, to jest tylko przeglądarka i podłączając myszkę i klawiaturę można normalnie serfować po necie. ISO filmu DVD super czyta przez USB 0.3 do którego podłączyłem laptopa.
 

rydzyn

New member
Dzięki za info.Powiedz czy to twój pierwszy player czy masz porównanie do jakiś innych?:eek:k:pytam bo mam zamiar go zamówić jutro a mam wd1gen i ferdka arivę 110.W fergusonie siedzę już z 10 lat i pomoc techniczna jest do wielkiej du......Kupiłem Canona sx220 i wd nie odtwarza mi dzwięku (audio nie wspieralne) dlatego chcę go wymienić.
 
Ostatnia edycja:

PeterSik

New member
Do sprzętu Fergusona przekonałem się jakieś 5 lat temu, gdy kupiłem sobie dekoder FK-6900 DVB-S i tuner FT-8200 HD DVB-T. Mogę powiedzieć, że działają bez zarzutu, w porównaniu ze sprzętem innych "tanich firm". W tym samym czasie miałem dwa DVD, które już dawno poszły w zapomnienie.
Więc zdecydowałem się teraz zainwestować w tego HDPlayera 310.
Co zauważyłem przy wczorajszych moich testach, że gdy miałem podpięty komputer do niego przez USB to gdy go uruchamiałem bardzo długo startował zanim menu się pokazało, ale to chyba z tego względu, że musiał większą ilość pamięci dysków przeskanować.
Pliki muzyczne z *.APE odtwarza i z tego względu dużo czasu spędziłem, by opanować przerabianie CD na APE.
Czekam na dalsze pytania lub propozycje kąta testów.
 
Do góry