FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

Punx77

New member
...

Załamałem się tymi 22 sek startu, nie wiem czy w takim razie nie lepiej jest zamiast playera hd do odtwarzania filmów wykorzystywać laptopa z XBMC, uruchamia się szybciej, obsługuje na pewno więcej kodeków AV, ma lepsze menu, jest praktycznie bezgłośny, jedynie brakuje pilota i porządnego designu (dziwnie wygląda na półce w salonie).

Z niecierpliwością czekam na kolejne testy i być może przeskoczenie problemu tego długiego startu.
 

sickman

New member
Czy próbował ktoś podłączyć do takiego odtwarzacza zewnętrzny napęd DVD przez USB ? Chodzi mi o odtwarzanie plików mkv bezpośrednio z płyty DVD.
 

master_be

New member
Nie mogłem edytować już wczorajszego wpisu więc tu dodaje.Dodałem testy na dysku sformatowanym przez odtwarzacz i jest zle (bardzo zle).

Myślałem że formatuje na format ext2, ale nie. Stworzył swapa, małą partycję ext3 a reszta ntfs. Prędkości straszne.
Przez sieć:
- do odtwarzacza - 2,2 MB/s !!!!!!!!!!!
- z odtwarzacza - 2,2 MB/s
Przez usb3.0
- z otwarzacza - 29 MB/s
- do otwarzacza - 23 MB/s

Nie wiem co o tym sądzić. Jak pierwszy raz wyjołem dysk z kompa i podpiąłem do odtwarzacza ruszył bez problemu. Po formacie w odtwarzaczu, poźniejszym powrocie do ntfs na kompie nie rozpoznaje już dysku. Na razie jestem skazany na 2.2 MB :(


Jeszcze zauważyłem że napisy ściągnięte przez napiproject (klatkowe) są odtwarzane 3 razy szybciej.
 
Ostatnia edycja:

yogi1976

New member
Witam
Wybaczcie za założenie postu i nie uczestniczenie w dyskusji ale właśnie dziś przyjechałem z wczasów i przejrzałem wątek.
W podobnym wątku opisują załamujące transfery nawet po LAN'ie co skutecznie odstrasza potencjalnego nabywce. Czy rzeczywiście jest tak załamująco czy testy były do bani?

I jeszcze takie pytanie na świeżo po wczasach: Czy ten ferdek odtwarza pliki .3GP
z telefonu komurkowego?
 
Ostatnia edycja:

Punx77

New member
hmmm

Przeczytalem sobie test A210 na stronie twojepc.pl i z tresci artkulu wynika iz starszy model wzgledem A310, uruchamial sie kilka sekund, a wiatrak szumial ciszej niz praca dysku wewnetrznego.

Skoro A310 ma szybszy procesor i zapewne nowsze inne komponenty, takze opart jest o dystrybucje linuxa, to start systemu powinien byc teoretycznie szybszy.

Ciekawe czy jest szansa na pojawienie sie wersji XBMC na te procki realteka/system operacyjny.
 

luuk

New member
Witam,
czy przy pomocy wbudowanej przeglądarki można oglądać filmy na serwisach typu megavideo vod.onet (silverlight) lub popularnych serwisach transmitujących na żywo mecze itp - wtyczki vshare itp...?

pozdr
 

PeterSik

New member
Zauważyłem, że gdy Ariva 310 ma wyłączoną opcję "skanowanie automatyczne" - szybciej o parę sekunt się uruchamia.
 
Ostatnia edycja:

master_be

New member
Pytanko:
Jak wygląda od środka wam procesor realteka. Ja mam zmyty napis (zostala tylko resztka) i postawiony mazakiem ptaszek?
Czym się różnią procesory realteka 1185, 1185DD i znalazłem już na sieci 11185DD+?
 

PeterSik

New member
Nie działa to oczywiście - ale mnie ciekawi, na jakiej zasadzie działa YouTube i czy jakiś streaming live video można tym odtworzyć?

Co do kopiowania przez USB 3.0, (kablem dołączonym do zestawu Arivy), u mnie szybkości przedstawiają się w przedziałach:
z komputera na Arivę 310 - od 20 megabajtów/s do 7 megabajtów/s
z Arivy 310 na komputer - od 33 megabajtów do 20 megabajtów/s
Total Commanderem robiłem to.
 
Ostatnia edycja:

maniek12345

New member
Witam. Planuję zakup ww. odtwarzacza i mam kilka pytań do użytkowników:

- jak wygląda odtwarzanie dużych plików mkv (od. 20GB), wysokim bitrate (od 20mbs); kodowanych H264 i VC-1: jaka jest jakość obrazu i jego płynność..
- czy miał ktoś okazję sprawdzić jakie dekodery dźwięku HD obsługuje bezstratnie ww. odtwarzacz (dokładnie chodzi mi o DTS-MA, DTS-HD, TrueHD i PCM - jakie sygnały, bez downmix, można podać na zewnętrzny amplituner)..
- jak wygląda sprawa z napisami w formacie TXT (i ogólnie czy dopracowane jest menu z napisami tj. opcje zmiany położenia i wielkosci czcionki)...
- jaka jest jakość wykonania odtwarzacza i pilota..
- czy są już pierwsze, duże zastrzeżenia do softu..

Dużo tych moich pytań ale lepiej zapytać przed zakupem...a cena jest atrakcyjna ale czy warta towaru..Pozdrawiam.
 

funny

New member
Witam. Planuję zakup ww. odtwarzacza i mam kilka pytań do użytkowników:

- jak wygląda sprawa z napisami w formacie TXT (i ogólnie czy dopracowane jest menu z napisami tj. opcje zmiany położenia i wielkosci czcionki)...

txt czyta z tego co widzialem. Nie wiem dlaczego jest takie parcie na txt? Wystarczy takie txt przekonwertowac do srt a to Ci czyta kazdy odtwarzacz. Instalujesz subeditplayer wczytujesz film z napisami i wybierasz menu plik export --> srt i to cala filozofia. SRT jest standartem i nie ma z nimi problemu.
 

maniek12345

New member
txt czyta z tego co widzialem. Nie wiem dlaczego jest takie parcie na txt? Wystarczy takie txt przekonwertowac do srt a to Ci czyta kazdy odtwarzacz. Instalujesz subeditplayer wczytujesz film z napisami i wybierasz menu plik export --> srt i to cala filozofia. SRT jest standartem i nie ma z nimi problemu.

W sumie racja....przy plikach mvk i tak dominują napisy w .srt:smile:

A ktoś zaglądał do środka - jaki jest zainstalowany chipset? Realtek RTD1185DD??
 

popularny65

New member
Nowe mkv - skompresowane nagłówki

Czy ktos sprawdzał czy sprzęt odczyta najnowsze mkv, te z tzw skompresowanymi nagłówkami.
Mam arive HD 110 i Asusa O!Play przez WiFi - n. Oba sobie z tym nie radzą. Generalnie wymiękają przy niektórych mkv. Czy jest jakiś HD player który nie ma problemów z nowymi mkv? Chyba , że ariva 310 to właśnie jest to ?
 

master_be

New member
Co do napisów to nie czyta mdvd - czyta ale wyświetla ok 3-4 razy szybciej niż trzeba.
Srt, mpl2 i tmp bez problemu. Napiproject niestety ściąga wszystko w mdvd :(

Pilot jest dobrej jakości i oprócz zastrzeżeń jakie napisałem w wcześniejszych postach.

U mnie osobiście są wytarte prawie wszystkie napisy na chipie realteka dlatego się pytałem jak u was bo może jest procesor 1185 zamiast 1185DD. Zakładam że DD i DD+ to poprawione wersje.

Procesor 1185 ma to do tego że prędkość sieci ma kiepską. Chyba nic na to nie poradzimy.
 
Do góry