FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

PeterSik

New member
Za chwile sprawdze - wlsnie dodaje ten wpis przy uzyciu tego HDPlayer 310 (nie ma polskich znakow, moze gdzies w ustawieniach sa?). Wg. mne format mp3 bardzo slabym od np. ape, ale jak to sie mowi - cos za cos. Jesli mozna zamontowac do niego twary dysk do 3 tera, to chba warto zmienic mze na lepszy format, w koncu to jet odtwarzacz HD.
 

rydzyn

New member
Podłączyłeś klawiaturę i mysz czy pisałes z pilota?I czy masz adapter wifi czy po lanie?
 
Ostatnia edycja:

PeterSik

New member
Oczywiście, że pisałem to przy użyciu klawiatury i myszy podłączonej pod USB do HDPlayera. Wtedy muszę podłączyć się do routera po kablu bo tylko dwa są porty USB 0.2.
Co do wyświetlania utworów na wyświetlaczu, to wyświetla tylko aktualnie odtwarzany utwór muzyczny.
Następna sprawa od momentu włączenia do wyświetlenia menu mija od 50 do 60 sekund.
Przeglądając strony internetowe urządzenie to rozpoznawane jest jako:
system operacyjny - Linux;
przeglądarka internetowa - Mozilla;
rozdzielczość - 1280x720.
 
Ostatnia edycja:

ondyne

New member
Ape + cue

A więc czyta APE mimo, że instrukcja mówi inaczej.
Czy próbowałeś wskazywania playlisty CUE dla obrazu APE?
Jeśli nie, bo np. nie masz takiego zestawu plików, to mógłbym postarać się przygotować odpowiedni plik CUE. Napisz mi tylko, jaki masz CD nagrany jednym ciągiem bez przerw między utworami (może masz jakieś znane koncerty, do których znajdę w necie szczegółowe informacje o utworach albo coś ze starszych rzeczy jak np. Pink Floyd "Dark Side of the moon", Metallica "S&M", Jean Michel Jarre "Oxygene", Mike Oldfield "Songs of Distant Earth").
Ja przygotowałbym plik CUE i podesłałbym Tobie, a Ty zamieniłbyś całą swoją legalną płytę na APE (w ten sposób nie naruszylibyśmy praw autorskich).
 

ondyne

New member
Mam pytanie odnośnie czytania płyt DVD.
Czy przy wyborze filmu DVD jak jest to napisane w instrukcji na stronie 18 wystarczy kliknąć w nazwę filmu i film od razu startuje, czy trzeba wybrać konkretny plik VOD (ten od którego zaczyna się film)?
 

PeterSik

New member
Dzisiaj miałem mało czasu, by coś więcej sprawdzić, a przede wszystkim listę CUE z plikami APE.

Z płytami DVD jest tak, (to co sprawdziłem): całą płytę DVD z filmem zapisuje się jako obraz ISO (innych formatów nie sprawdzałem) i wgrywa się na twardy dysk HDPlayera. Następnie wystarczy w przeglądarce plików Arivy 310 uruchomić plik ISO i film normalnie ze wstępem, menu uruchamia się tak samo jak z odtwarzacza DVD. Pozdrawiam i czekam na dalsze pytania.
 

rydzyn

New member
Od wczoraj też go testuję i w serwisie powiedzieli że niedługo wypuszczą aktualizację i będzie obsługiwał flasha.(javy niestety ten procek nie pociągnie).
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie rozumiem czemu miałby nie czytać APE skoro już model 210 bez problemu odtwarza (po jednej z pierwszych aktualizacji), podobnie płytami DVD na 210 działało zarówno z obrazem zgranym na dysk jak i odtwarzał płytę z napędu przez sieć identycznie jak odtwarzacz DVD.
 

Habbakuk

New member
Pytanie za 100pkt:

Czy można w tej Arivie uaktywnić tryb DVI na HDMI? Chodzi mi o to, że w kinie domowym pozostało mi tylko wejście audio analogowe, a w telewizorze tylko wolne wejścia HDMI. Chciałbym puścić obraz do telewizora, a dźwięk do kina... ;) Possibile?
 

janusz

New member
Bez reklam
Oczywiście, jak w każdym odtwarzaczu. Z TV łączysz przez HDMI, a z amplitunerem poza HDMI przez anologowe, optyczne, coaxial.
 

cool_gregor

New member
Mam zamiar kupić taki sprzęt ale głównym moim zamiarem (bynajmniej narazie) jest puszczać wszystko przez wi-fi z kompa stacjonarnego, do którego jest podpięty dysk zewnętrzny z całą bazą filmów, muzyki, zdjęć itp.
Czy np. filmy nie będą się cieły prze wi-fi? Czy ktoś już tak ma podłączone i jeśli tak to jaki router i jakie karty wi-fi?
 

neonbloow2

New member
Także jestem zainteresowany zakupem tego sprzetu ale bardzo mnie interesuje jak sprawuje sie jako NAS a w szczególności o transfery po Lanie podobno jest Gigabitowy a jak to wyglada w praktyce ?. Z jaką szybkością kopiuja sie pliki na i z Arivki
 

ondyne

New member
Nie rozumiem czemu miałby nie czytać APE skoro już model 210 bez problemu odtwarza (po jednej z pierwszych aktualizacji), podobnie płytami DVD na 210 działało zarówno z obrazem zgranym na dysk jak i odtwarzał płytę z napędu przez sieć identycznie jak odtwarzacz DVD.

Nie chodzi o to, czy odtwarza APE, bo to już wiadomo: odtwarza. Moje pytanie jest natomiast ciągle takie samo. Czy Ariva 310 radzi sobie z zestawem CUE + APE, gdzie APE jest obrazem całej płyty, a nie konkretnego utworu.
Dzwoniłem w tej sprawie do Fergusona i tam zostałem poproszony o przygotowanie próbki do sprawdzenia. Gdy to zrobię, to ją udostępnię i Fergusonowi i PeterSikowi i wszystko będzie jasne. Mam tylko problem w znalezieniu i ściągnięciu jakiejś legalnej muzyki składającej się z kilku kawałków granych jednym ciągiem, bez żadnych przerw. Może ktoś wie, skąd można legalnie ściągnąć jakieś koncerty za free? Nie mogę użyć płyt CD, które mam w domu i ich udostępnić w sieci, bo byłoby to czyste łamanie prawa.
 

PeterSik

New member
Na stronie producenta pojawiła się dziś oficjalna instrukcja obsługi Arivy HDplayera 310
Próbowałem sprawdzić połączenie muzyki w formacie WAV z listą w CPU (bo taką udało mi się znaleźć) i w miejscu informacji o utworze wyskakuje napis: "No ID3 Tag".
Pozdrawiam.
 

Punx77

New member
Moje propozycje testu

1. Dokładny czas uruchamiania:

1.1 Start od "zera" - całkowicie wyłączone urządzenie
1.2 Start od momentu wybudzenia z czuwania

2. Test głośności wentylatora - mierzony metodą "na ucho" (co prawda wyniki mocno subiektywne ale zawsze to jakaś informacja) w wyciszonym pomieszczeniu:

2.1 Podczas startu systemu
2.2 Podczas pracy - np. przeglądanie netu
2.3 Podczas odtwarzania materiału HD (najlepiej z wewnętrznego dysku - ponoć podnosi temp. urządzenia)
2.4 Test głośności wewnętrznego dysku twardego (sprawdzenie czy obudowa tłumi wibracje/chrobotanie HDD)

3. Pobór prądu - np. miernikiem w postaci przelotki z wyświetlaczem LCD do gniazdka elektrycznego:

3.1 Podczas uśpienia
3.2 Podczas odtwarzania muzyki
3.3 Podczas odtwarzania materiału HD (najlepiej z wewnętrznego dysku)

4. Test działania napisów w ".txt" (kilka najpopularniejszych formatów napisów "txt")

5. Transfer plików" na wewnętrzny dysk twardy:

5.1 USB 2.0
5.2 USB 3.0
5.3 LAN (kabelek)
5.4 WiFi
5.5 Odtwarzanie materiału HD przez sieć

6. Test pilota - reakcja na przyciski,komfort użytkowania
 
Ostatnia edycja:

master_be

New member
Dziś doszło. :) Niestety bez jednej gumeczki od spodu (nawet nie przyklejona była).
Podłączyłem dysk do środka i od razu znalazł.
I takie pytanko: jest możliwość sformatowania dysku z poziomu odtwarzacza na ext2. Czy lepiej sformatować czy jechać na ntfs. W sumie to linuks i wtyczki podobno zwalniają działanie dysku.

Testy na dysku NTFS
Test co do lan 100mb/s
- na otwarzacz - przegrywanie zaczyna od 22 MB/s ale po chwili spada do 7-8 MB/s
- z otwarzacza - 2.5 MB/s !!!!!!!!!!!
Jako nas nie poszalejemy

USB3.0
- na odtwarzacz - ok 22MB/s na tyle pozwala mój lapek ze starym dyskiem - tyle samo mam na dysku zewnętrznym podpiętym do lapka
- z otwarzacza 27MB/s

Czas odpalenia ze stanu spoczynku:
-22s (ze startem dysku) mi wygląda na to że system startuje od początku. Mam tuner sat na linuksie i uruchomienie ze stanu spoczynku to ok 1 s.

Ergonomia pilota.
-kąty są co najmniej poprawne przynajmniej 60 stopni, ale nie dowolne (jest bardzo dobrze).
-najważniejsze przyciski są jak dla mnie za nisko i są ciut za cienkie. Parę razy zablokowałem je klikając i wpychając ją w obudowę. Jak by były wyżej kąt naciskania zawsze byłby 90 stopni.


Reszte testów postaram się zrobić w weekend łączni z plikami testowymi.
Z tego co na prędko zauważyłem chaczy plik fullhd 60 klatek/s.

Dźwięk wiatraczka jest słyszalny ale nie głośny, można by było zrobić sterowanie programowe w sofcie. Ariva po przegrywaniu kilkunastu giga zrobiła się ciepła, ale raczej od dysku.

Sam instrukcja jest kiepsko napisana. Chyba pisana do wersji 1 softu, brakuje opisanych opcji i funkcji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry