FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

Arkady1964

New member
Znalazłem i zainstalowałem najnowsze oprogramowanie do Ariva 310 jest to v9.5.3.4 r5916 znakomicie działa na nim przesyłanie bezpośrednio po sieci plików z filmami. Z komputera na dysk twardy Arivy, nie trzeba bawić się z pendrivami. Oprogramowanie v9.5.3.4 r5916 jest całkowicie stabilne.
 

Arkady1964

New member
Tak, zgadza się ale czy jest jakiś nowsze oprogramowanie do Arivy 310 które poprawia funkcjonalność?? Nie chodzi o zmianę wyglądu ikonek, czcionki itp. wyglądu zewnętrznego tylko poprawę działania... Generalnie jestem z Arivy zadowolony, odtwarza praktycznie wszystko (poza materiałami w 4K tych jednak prawie wcale nie ma). Przesyłanie plików na twardy dysk Arivy też się dobrze sprawdza.

Obecnie mam zainstalowane oprogramowanie v9.5.3.4 r5916 gdyby było coś nowszego i lepszego bardzo proszę o podanie linku gdzie takie oprogramowanie można pobrać.
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Nowszego nie ma i raczej nie będzie. Ogólnie sprzęt stary i tego procesora nikt już nie wspiera. O 4K trzeba zapomnieć bo ten klocek tego nie przerobi.
 

Arkady1964

New member
Dzięki za info, 4K nie przeżywam mogę pliki w tej rozdzielczości przesłać przez USB 3.0 w moim telewizorze LG 55UB850V-ZD to jedna sprawa druga na dzień dzisiejszy tych plików o bardzo wysokiej rozdzielczości jest bardzo mało, podobnie z Blu-ray disc odtwarzaczy jest sporo Ps3 i 4, xbox one, stacjonarne Blu-ray ale nie znam nikogo kto ogląda na nich filmy z płyt Blu-ray.

Natomiast Ariva 310 dzielnie sobie radzi ze wszystkim poza 4K, jest też solidnie wykonana ładne szczotkowane aluminium.

Skoro nie ma nowszego oprogramowania, mówi się trudno a Ariva 310 zostanie u mnie jeszcze długo. Co z tego, że mam telewizor w 4K jak plików w 4K jak na lekarstwo a te nieliczne mają bardzo dużą objętość...


Pozdrawiam
 

Arkady1964

New member
Może tylko jeszcze jedna sprawa, przeczytałem cały post i muszę się zgodzić z jednym z użytkowników, że "wydaje mi się że wszystkie te softy do tych playerów są robione na tej samej bazie" czyli oprogramowanie Ariva 310 poza wyglądem zewnętrznym nie różni się funkcjami od innego analogicznego oprogramowania innych firm. Jeżeli mam ostatni soft v9.5.3.4 r5916 dam sobie spokój z wgrywaniem softów innych firm, ponieważ w zasadzie nic to nie zmieni. Tak jak napisałem pomimo tego, że nie ma nowszego oprogramowania mówi się trudno a Ariva 310 zostanie u mnie jeszcze na długo, gdyż ma jeszcze sporo zalet które nie powodują jej "dyskwalifikacji".

Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

Arkady1964

New member
Coś mnie podkusiło i wróciłem do pierwotnego oprogramowania tj. V9.5.34R3758 (nie mylić z ustawieniami fabrycznymi, domyślnymi, te przywracają tylko ustawienia a nie system).

Pliki wgrałem normalnie z pena, wchodząc w menu Arivy.

Konkluzja, jest ani lepiej ani gorzej z działaniem Arivy310.
 

jacek7910

New member
pomoc w konfiguracji arivy

witam
jestem w posiadaniu tego tunera od niedawna i mam problem bo nie mogę do niego wejść przez ftp z innego komputera i w dysk NAS. Może ktoś sie na tym zna i pomoże
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Miałem. Sprzedałem ale pamiętam że w ustawieniach była opcja ale jaka to już nie pamiętam. W instrukcji powinien być opis.
 
Do góry