HiMedia HD600A i B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zrobiłem sobie świąteczny prezent i właśnie kolega przywiózł mi z Anglii HiMedia HD600A. Teoretycznie właśnie trafia do sklepów, ale Chińczycy w Londynie w swoich sklepach z chińską elektroniką mieli już wcześniej, choć cholera wie, jakim cudem. HD600B, czyli modelu z dyskiem 2,5" HDD jeszcze nie ma, zapowiadają na 25 kwietnia.

Parametry są dość znane, więc przypomnę tylko, że sprzęt oparty na RTD 1185DD, 500 mHz, 256 MB RAM i tyleż NAND flash, nie można wbudować dysku, gigabit LAN, są wersje z wbudowanym modułem Wi-Fi w standardzie "n", HDMI 1.3, Composite Audio/Video, Y/Pb/Pr, SPDIF Coaxial, SPDIF Optical TOSLink, 2xUSB, czytnik kart, złącze eSATA z zasilaniem. Działa bezproblemowo 7.1 channel HD-Audio.

Sprzęt nie ma wentylatora, ale trzeba przyznać rację ludziom z Realteka, gdy chwalili się, że 1185 niewiele się grzeją. Po solidnym filmie MKV obudowa miała w najcieplejszym miejscu 45 stopni.

Wideo: RM/RMVB, H.264, VC1, WMV, MPEG 1/2/4, Divx, Xvid, BDMV, BD-ISO, MKV, TS, M2TS, MTS, FLV, AVI, DVD-ISO, VOB, MPG, DAT, ASF, TP TRP, SWF.
Audio: DTS-HDMA, DTS, AC3, LPCM, FLAC, APE, LC-AAC, HE-AAC, MP3, OGG, WAM, WAV

Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Wrzuciłem najnowszy modowany firmware (1.0.1.27, były już od początku miesiąca trzy oficjalne, programiści nadal pracują, bo jak zwykle w nowym produkcie wychodzą bugi). Nowy GUI na SDK4 bardzo sympatyczny, można sobie już przeglądać i segregować zawartość na trzy sposoby, nadal rozbudowane (i najlepsze chyba wśród znanych mi playerów) opcje napisów, nowy i dobry odtwarzacz muzyczny z czymś w rodzaju video wall, przeglądanie i wyszukiwanie według okładek, czasu, wykonawców itp. W firmware sporo fajnych rzeczy, np. dodali (czego normalnie nie ma SDK4) możliwość indeksowania dysku z wyłączeniem wybranych katalogów. Jest przeglądarka internetowa zoptymalizowana pod telewizor, działa z myszą i klawiaturą kablowo lub bezprzewodowo po USB i nawet dość to funkcjonalne. Jest oczywiście NFS i DLNA media streamer. Nowy pilot bardzo funkcjonalny, ma klawisz bookmark, dzięki któremu można wracać do najczęściej oglądanych plików. BT ściąga dobrze i szybko.

Sprzęt odtwarza wszystko, co mu dałem, nie mam w tej chwili żadnego katalogu ani ISO z Blu-ray, więc nie sprawdzę jak z menu. Oczywiście sprawdziłem też pliki z High@L5.1 - przy większej liczbie referencyjnych ramek (12 i 16, z takimi parametrami miałem pliki) odtwarza, ale pokazują się momentami piksele.

Odtwarzanie plików-olbrzymów full HD przez sieć bezproblemowe (router gigabitowy jak znalazł).

To tyle tak na gorąco, po jednym dniu użytkowania. Myślę, że modele A i B spotkają się z zainteresowaniem, więc wątek będzie się solidnie rozwijał.

Kupić można na Futeko, ale tutaj Welcome to Usb.brando.com są tańsze, a wysyłka tylko 3 dolary.

Zdjęcia:
[URL=http://img140.imageshack.us/i/mp000274.jpg/] [/URL]














http://img855.imageshack.us/i/mp000273.jpg
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
A tak z ciekawości ile model 600A kosztował Ciebie w chińskim sklepiku w Londynie? Chodzi mi oczywiście o cenę tam na miejscu. Jak będziesz miał jakieś info o 600B (3.5" HDD) to koniecznie wrzuć na forum.
Co do USB.BRANDO.COM - Worldwide Shipping (US$3) to aż się wydaje niemożliwe :O.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nawigacja BDMV to jest pełna obsługa np. menu jak w stacjonarnych playerach czy za dużo bym chciał?

Dzięki i pozdrawiam,
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nowy procesor i SDK4 to dużo pytań jak to się wszystko sprawuje. Wspomniałeś o rozbudowanych opcjach napisów. Jak to dokładnie wygląda? Wymiana fontu i czy jest lepsze obramowanie czcionki?
Jak jest z szybkością menu, zwłaszcza przeglądanie katalogów z dużą ilością filmów?
No i pewno kilka słów o flash jakbyś napisał, jak to w praktyce się sprawuje.
Troszkę się chyba spodziewałem umieszczenia NAND 512MB, nawet gdyby miało to być troszkę na zapas.
Ciekaw jestem konfrontacji HiMedia 600B i Xtreamer Prodigy pod względem ceny i użyteczności.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Nowy procesor i SDK4 to dużo pytań jak to się wszystko sprawuje.
Jak na firmware jeszcze oznaczony jako beta całkiem przyzwoicie, choć zauważyłem już pewne niedociągnięcia. Ale de facto to dopiero drugi fw, więc nie będę wybrzydzał. Znając firmę, mam uzasadnioną nadzieję, że wszystko szybko dopracują, tak jak w przypadku "trzysetki".
Napisy wydają mi się ciut lepsze (może głębia kolorów?), rozbudowane opcje zarządzania nimi daje interfejs z SDK4, a programiści firmy uzupełnili o outline. Fontów jest cztery, w modowanym fw więcej, ale na razie go nie instalowałem. Menu jest równie szybkie jak w "300", czyli zadowalające, trochę trwa segregowanie zawartości dysku wg zadanych kryteriów, ale to raczej normalne. Flash działa na stronach internetowych (chyba?), bo pojawiają się animacje - to jedyne na razie doświadczenie po przerzuceniu paru predefiniowanych stron i wybranych przez wyszukiwarkę Google.

Przy okazji: sprzedawane są wersje z wew. WiFi i bez. Za WiFi odpowiada mini karta RTL8199CE, którą można kupić za 12 dolarów, a chyba na każdej płycie jest złącze na kartę, jak na załączonym obrazku (z prawej strony)
 

Attachments

  • plyta1.jpg
    plyta1.jpg
    107,9 KB · Wyś: 830

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Chińczyzy się starają...

Przyznam, iż jestem mocno zbudowany postawą chińskich towarzyszy z HiMedia, którzy naprawdę biorą sobie do serca uwagi użytkowników sprzętu i co kilka dni wypuszczają firmware z sugerowanymi poprawkami. HD600A/B to sprzęt nowy, więc firmware ma sporo bugów i niedoróbek, ale w ciągu niespełna dwóch tygodni pojawiło się osiem poprawek i nie jest to działalność na pokaz, ale błędy są faktycznie niwelowane. Dzisiaj zainstalowałem wersję 1.0.1.34 firmware (poprzednią miałem 1.0.1.29) i faktycznie błędów, które wyłapałem już nie ma.

Pokażcie mi firmę europejską czy amerykańską, która w ten sposób podchodzi do sprawy? Wręcz przeciwnie - zlewają totalnie klientów, gdy tylko ci kupią sprzęt i w wielu przypadkach o wsparciu i poprawkach można zapomnieć.

Nic więc dziwnego, że sprzęt HiMedia cieszy się wielkim powodzeniem, a po wpuszczeniu 28 kwietnia modelu HD600B, w sklepach w Chinach, Singapurze, Malezji, Australii i Nowej Zelandii ustawiały się kolejki - widziałem zdjątka.
 

Enjama

New member
A jak myślicie ten nowy Realtek będzie tak samo szybki w streemingu jak Sigma 8643 ?
Nie mam na razie routera 1Gb a jedynie Netgear 100Mb.
I czy nie będzie tutaj problemu z przesyłem po lanie z routerem 100mb filmów BR z bitrate 30-45 mbps ?
Jedynie tego się obawiam czyli wydajności po lanie 100mbit.

Obecny player z Sigma 8642 odtwarza mi bez problemu filmy BR po lanie.
Jestem już prawie zdecydowany na kupne jednego z modeli Himedie 600, jedynie nie wiem jak z tą wydajnąscia Lanu przy routerze 100mbit.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Panowie a takie pytanie czy ten player jest w stanie odtwarzać HD Audio z kontenera MKV?
Tego mi brakuje w moim obecnym playerze ale może tego się z jakichś przyczyn sprzętowych albo technologicznych nie da po prostu osiągnąć?

Dzięki i pozdrawiam,
 

ong

New member
Dzisiaj zainstalowałem wersję 1.0.1.34 firmware (poprzednią miałem 1.0.1.29) i faktycznie błędów, które wyłapałem już nie ma.

Zabrzmi to po amatorsku, ale możesz mi powiedzieć skąd pobierasz ten firmware?
Ja znalazłem jedynie jakieś chińskie forum czytelne jedynie przez google translate...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Jak jest zabezpieczony ten model przed 'uwaleniem'? Czy tez jak 300A posiada przycisk reset?
Jakoś nie znalazłem by już model 600B był w sprzedaży. Może jest jakieś opóźnienie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
600B i HDD

Istotna uwaga dla ewentualnych posiadaczy HD600B i innych playerów z wew. HDD na 1185. Okazuje się, że fachowcy z Realteka popełnili błąd - nie wiadomo czy w SDK czy w procesorze, ale raczej w SDK - bowiem chińscy posiadacze modelu B zauważyli, że po włożeniu do wnętrza dysku sformatowanego na playerze z procesorem 1073 nowy model nie widzi zawartości i chce go formatować. Ludzie z HiMedia zareagowali natychmiast, już pracują nad poprawkami w firmware i deklarują, że w sobotę będzie nowy fw, który pozwoli na normalny odczyt dysków formatowanych na 1073.

Ludzie z HiMedia naprawdę mi się podobają...:))
 

Enjama

New member
kolego Kirek a wiesz może gdzie można kupić już ten model 600B ?
W Europie już jest gdzieś ? bo szukam na ggl i nic.

Mam jeszcze pytanie odnośnie napisów i kodowania ?
Czy kodowanie napisów srt trzeba każdorazowo zmieniać ? gdy odpalam je z filmem abym miał pl literki ?
Czy to sie sztywno ustawia raz na zawsze gdzies w menu ?
 
Do góry