HiMedia HD600A i B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
gdzie można kupić już ten model 600B ?

W Europie oficjalnie jeszcze chyba nie ma, tylko Azja.

Czy kodowanie napisów srt trzeba każdorazowo zmieniać ? gdy odpalam je z filmem abym miał pl literki ? Czy to sie sztywno ustawia raz na zawsze gdzies w menu ?

HiMedia ma jedne z najlepszych wsparcie napisów, jaki widziałem w playerach. Jeżeli masz prawidłowy plik z napisami (srt, ssa, smi itd.), to gdy ustawisz w menu odpowiednią opcję sprzęt będzie automatycznie ustawiał taką stronę kodową, jaką mają napisy. Oczywiście można sobie ustawić na stałe dekodowanie CE, ponieważ 99 proc. napisów w Polsce jest tak kodowanych.

To samo było w HD300A/B.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak najbardziej, podobnie zresztą jak i playery na wcześniejszym Realteku 1073DD C+.
Dziękuję bardzo za informacje.
Mój obecny TViX sobie z tym nie radzi i trochę mnie to boli.

Obsługa menu z BD też bajka, obsługuje zarówno BD ISO jak i strukturę folderów?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Masta_J napisał:
Obsługa menu z BD też bajka, obsługuje zarówno BD ISO jak i strukturę folderów

Tak, ale jak wspominałem wcześniej, tylko BD profile 1.0. Javy już nie.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Firmware już w wersji 1.0.2.0

Zgodnie z obietnicą chińscy towarzysze opublikowali nowy firmware. Poprawiono zauważone przez użytkowników błędy, m.in. umożliwiono wymianę czcionki napisów i systemowej na własną, skanowanie i filtrowanie zawartości NFS i biblioteki mediów itp.

Tutaj opis, changelog i plik do pobrania:

Google Tłumacz
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Masta a ty czaisz się na tego chinola ?
Bo ja tez chyba wejde w odtwarzacz HD tylko martwią mnie te problemy z róznymi matroskami nagłówkami i profilami których mam cała mase i mam dosyc przerabiania ich na PS3. jest sens kupować ten odtwarzacz ?
Już go obserwowałem ze niby jest niezły ale czy bedzie miał wsparcie ?
Sam nie wiem a ma obsługe torrentów ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mój TViX już radzi sobie ze wszystkim poza tym o czym pisałem w tym wątku, czyli nie radzi sobie z menu ze struktur BD, ISO i nie odtwarza dźwięku HD z MKV.
Mam potwierdzenie, że ten sobie z tym radzi więc kto wie... :)

Jeszcze pytałem w tym wątku, ale nie wiem czy zostałem zrozumiany, o różnice między tym playerem a Xtreamer Prodigy? Może teraz wyraziłem się jaśniej i ktoś odpowie?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

adaas

New member
Prodigy jest jeszcze tylko na papierze więc ciężko coś powiedzieć też czekam bo szukam dobrego playera
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No właśnie a już chyba jakiś czas temu miała być premiera czy się mylę?

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dziękuję bardzo za informację.
Czyli nadal czekamy, HiMedia jest tyle do przodu, że już go można dostać.

Pozdrawiam,
 

nixon7

New member
Witam! Jak działa wifi w HD600A z metalową o budową, czy nie ma z tym żadnych problemów? Czy warto dopłacać do wersji z wifi? Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
Kirek i jak testy ? a pytanko jak podłączyc dysk zewnętrzny tym sata żeby ładnie było sa jakies obudowy ? nie mogę znależć nic sensownego, bo po usb to ograniczony transfer będzie.
Chyba sie skuszę bo cena dobra co prawda i tak możliwości na wyrost ale to nowinka i może będzie dopracowana - Myślałem o tym A.C Ryan HD2 albo mini bo są w polsce i tez sa nowinkami na tym czipsecie Rilteka - może jakieś inne propozycje ? bo prodigy to nie ma torrenta i za duży jest nie weidzie do szafki hyhy
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak podłączysz nawet dysk po eSata to transfer i tak osiągniesz między urządzeniem a dyskiem (a tutaj nie jest wymagany nie wiadomo jaki transfer) - a jak podłączysz do komputera?

Pozdrawiam,
 

rojam

New member
Kirek help :
1.czy odtwarzając materiał video (np z dysku zewnetrznego z katalogu bdmv) ze ścieżką dźwiękową w formacie DTS-HD MA 5.1 -amplituner bedzie widział sygnał stereo-po kablu optycznym , czy też będzie to downmix do DTS 5.1.
Sporo filmów na blu ray ma własnie taki tylko format. W wiekszości odtwarzaczy podaje na amplituner tylko stereo ( po kablu optyczny). Odtwarzacze stacjonarne blu ray dają na amplituner downmix do DTS 5.1 -po optyku
2. Czy można zmieniać napisy (języki) w filmach zripowanych z blu w formacie m2ts lub mkv?
Jesli na 2 pytania bedzie tak -to zaraz zamawiam :)
thx
oczywiście pozostali uzytkownicy równiez proszeni o pomoc
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Odpowiem hurtem na wszystkie tutaj postawione (rozsądne) pytania.

Premiera 300B była zgodnie z zapowiedzią, jest do kupienia w Azji, Australii, Nowej Zelandii itp. W Europie też się pojawił w niektórych sieciowych sklepach, przykład choćby Futeko.com, ale w ofercie przedsprzedaży, bo wysyłkę zaczynają od 20 maja.

Z dźwiękiem można robić, co się chce, albo dekodować w playerze, albo przepuszczać core do ampli. Na zdjęciach (kiepskawe, ale brak czasu) widać ustawienia audio, które mówią wszystko.

Napisy zewnętrzne ze wszystkimi typami plików i ISO, i wewnętrzne w plikach lub katalogach BMDV - bezproblemowo. Oczywiście bez .TXT. Można zmieniać jak się chce i ile się chce. W jednym pliku mam np. 9 ścieżek językowych audio i 19 napisów - wybiera się i przełącza bezproblemowo.
Na dodatek można wyświetlać dwa różne pliki z napisami jednocześnie, góra i dół, choćby w celu nauki języka.
W porównaniu z modelem 300 brakuje mi dokładania obwódki do napisów, ale ponoć mają to "dorobić" w nowym firmware.


Jak działa model z wewnętrznym WiFi nie wiem, bo mam bez WiF.

Na ładną obudowę dla zewnętrznego dysku 3,5" niewiele mogę poradzić. Akurat mnie też trochę raził taki leżący kawał żelastwa, więc wziąłem starą czarną kieszeń, przez którą podłączało się dysk przez USB do komputera, wyciąłem ładną zaślepkę, żeby się kabel zmieścił i jest OK.

Czy zewnętrzny dysk USB czy eSATA to praktycznie nie ma wielkiego znaczenia. Przecież USB ma transfer 480 megabitów/sek, czyli ho, ho, ho, ho, ile zapasu dla najbardziej "bitratożernych" plików.

Firmware pojawia się na bieżąco, na chińskim forum ludzie piszą o zauważonych błędach, a programiści od razu je poprawiają. Do modelu 300A/B było już wydanych chyba dziewięć wersji fw, w tym chyba trzy referencyjny. Nie znam producenta playerów, która tak dbałby o klienta.

Odtwarza wszystko, nie znalazłem pliku, który sprawiłby kłopoty, nawet słynny testowy 60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv (ten z meczem koszykówki) idzie prawie bez przycięć, choć nie powinien, a w innym testowym pliku 1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv (wodospad i stado ptaków) artefaktów jest o 80 proc. mniej niż na playerach z 1073DD C+.

A na zakończenie informacja, iż wystawiam na Allegro mój ulubiony, wychuchany i wydmuchany playerek HiMedia HD300A - pełen komplet z pudełkiem, stan oczywiście idealny.

A teraz parę zapowiedzianych zdjęć:



















 
Do góry