MANTA Emperor Allplayer C200 - firmware

maxoff

New member
Witam

Może poradzicie...
Mam MANTA EMPEROR ALLPLAYER C200 i coś ostatnio pokusiło mnie na zmianę softu od "AC Ryan Playon HD" - wszak to te same playerki ubrane tylko w inną obudowę. Niestety zaczeło aktualiować i w połowie wywaliło komunikat że soft jest tylko do AC Ryan'a i stanęło. Nie było żadnej możliwości powrotu i rezygnacji. Po resecie miałem tylko tytułową stronę Mamty i prosiło o aktualizację FW którego niestety do Manty nie miałem i z tego co przeszukałem w necie NIE MA NIGDZIE ! Wgralem więc soft od EVOLVE - bo to także ten sam playerek i wszystko ruszyło. Manta śmiga na sofcie od Evolve bez problemu z tym że Evolve nie ma trybu 24p., a Manta go posiadała ! Może ktos z Was wie skąd ściagnąć soft do Manty lub coś poradzi.....
 

maxoff

New member
qsaq - dzięki wielkie jutro pobawię się i oblukam czy któryś ruszy...
Dziś próbowałem oryginalnych od A.C.Ryan i tylko 2 bardzo stare FW udało się wgrać do Manty. Niestety na nich z racji ich wieku nie było zaimplementowanej obsługi dużych dysków więc z automatu mi nie odpowiadają.... a wszystkie nowe wersje miały już blokady i wykrywał przy flashu czy sprzęt jest ich czy nie i niestety wywalał komunikat że "FW TYLKO DLA A.C.RYAN" i po zabawie. Może te zhackowane dadzą się zainstalować. Dam znać jak coś. THX
 

maxoff

New member
"qsaq" - niestety z tej strony żaden FW nie ruszył na Mancie.... Za każdym razem był błąd iż zamało miał miejsca do załadowania pliku "image" (podejrzewam że chodzi grafikę PLAYONHD uruchamianą podczas startu urządzenia - a niestety u mnie jest ekran startowy Manty którego za cholerę nie mogą żadne flashe ruszyc podczas aktualizacji) i stąd brak miejsca lub błąd usuwania pliku. ALE NATCHĄŁEŚ MNIE i zacząłem szukać softu PLAYON HD ale zhackowanego.... I znalazłem kilka wersji, nawet plik do patchowania by móc wywalić tą grafikę startową PlayOn HD. Teraz mam nowy firmware z czerwca 2010r który śmiga sobie na Mancie ! Takze dzięki za naprowadzenie i podsunięcie pomysłu ! Pozdrawiam
 

tyriel

New member
"qsaq" - niestety z tej strony żaden FW nie ruszył na Mancie.... Za każdym razem był błąd iż zamało miał miejsca do załadowania pliku "image" (podejrzewam że chodzi grafikę PLAYONHD uruchamianą podczas startu urządzenia - a niestety u mnie jest ekran startowy Manty którego za cholerę nie mogą żadne flashe ruszyc podczas aktualizacji) i stąd brak miejsca lub błąd usuwania pliku. ALE NATCHĄŁEŚ MNIE i zacząłem szukać softu PLAYON HD ale zhackowanego.... I znalazłem kilka wersji, nawet plik do patchowania by móc wywalić tą grafikę startową PlayOn HD. Teraz mam nowy firmware z czerwca 2010r który śmiga sobie na Mancie ! Takze dzięki za naprowadzenie i podsunięcie pomysłu ! Pozdrawiam

masz może jakiś link do tych firmware bo szukałem i jedyny który działa to evolve i mede8er.:confused: orientujesz się jak zrobić opisy i okładki coś ala imtb lub filmweb??:hmm:
 

Union_pk

New member
Witam

Może poradzicie...
Mam MANTA EMPEROR ALLPLAYER C200 i coś ostatnio pokusiło mnie na zmianę softu od "AC Ryan Playon HD" - wszak to te same playerki ubrane tylko w inną obudowę. Niestety zaczeło aktualiować i w połowie wywaliło komunikat że soft jest tylko do AC Ryan'a i stanęło. Nie było żadnej możliwości powrotu i rezygnacji. Po resecie miałem tylko tytułową stronę Mamty i prosiło o aktualizację FW którego niestety do Manty nie miałem i z tego co przeszukałem w necie NIE MA NIGDZIE ! Wgralem więc soft od EVOLVE - bo to także ten sam playerek i wszystko ruszyło. Manta śmiga na sofcie od Evolve bez problemu z tym że Evolve nie ma trybu 24p., a Manta go posiadała ! Może ktos z Was wie skąd ściagnąć soft do Manty lub coś poradzi.....
maxoff to powiedz jak wywalić tą smętną grafikę manty
 

pkomp

New member
image to obraz firmware - czyli plik z aktualizacją

grafika startowa jest w bootloaderze i bez zaawansowanej edycji tegoz nic z tym nie zrobisz
 

liswitalis

New member
Tu link do tego FW.

To najnowszy FW jaki udało mi się znaleźć i w 100% pasuje do Manty.

Korzystam z Evolve z podmienionym firmware. Problem polega na tym, ze korzystajac z torrentow player "wiesza sie" (Ow problem byl powodem dla ktorego podmienilem oprogramowanie z orginalnego na w/w). Czy ktos moze mial do czynienia z podobnym objawem ?

Serdecznie pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

maxoff

New member
Powiem tak grafiki startowej Manty niestety wgranie tego FW nie niweluje.... - trzeba żyć z nią dalej :)
Ogólnie nie powiem wam za wiele bo nawet nie bardzo miałem czas pobawić się bliżej playerkiem po zmianie softu. Włączam poprostu film i tyle, żona co jedynie czasem na jakieś radyjko sobie włączy i już. Niestety z torrentów tym urządzeniem nie ściągałem plików (mam kompa który i tak czy siak prawie cały dzień chodzi włączony) więc czy się wiesza przy ściąganiu to trudno mi powiedzieć ? Jeśli znajdę czas to sprawdzę i dam znać czy Manta na tym FW ma jakieś zgrzyty przy ściaganiu czy nie. Ogólnie wrażenie pozytywne, a playerek jeszcze żadnej zwiechy czy restertu nie zaliczył.

liswitalis - wcześniej miałem na Mancie sotf od EVOLVE ale nie pasowalo mi że nie było opcji "24p" - a to bardzo przydatna opcja przy oglądaniu filmów które mają FPS 24 lub tak bardzo teraz popularne FPS 23.976. Bez tej opcji niestety wiekszość filmów NIE BYŁA PŁYNNA i jedynie ta niedogodność skłoniła mnie do szukania bardziej dopracowanych FW z aktywna opcją "24p".
 

atronic

New member
Przyłączam się do prośby poprzedników. Podobnie wgrałem soft od evolve i dziś po mailach do firmy manta otrzymałem plik archiwum C200-v7.3.33.r4625_Manta_POLISH_RC18. Wewnątrz są dwa pliki :install.dat oraz install.img.
Po wgraniu nowego softu odtwarzacz staje na grafice manty i nic więcej nie da się zrobić po za wyjęciem zasilania. Czy ktoś zna sposób na prawidłowe wgranie softu od manty?
Proszę o informację
 
Ostatnia edycja:

atronic

New member
załadowałem dzis do manty c200 ten firmware rghost.net/users/mitek2/releases/alternativnyie-proshivki-iconbit-hds6l/files/3450077

Usuwa on grafikę manty , dodaje odtwarzanie z youtube , kontrolę rodzicielska , ftp , NAS i kilka innych drobnych usprawnień. Moim zdaniem ładniej wygląda.
ładowanie konieczne jest jako aktualizacja systemu , tryb awaryjnego ładowanie firmwaeru nie zostanie ukończony.

pozdrawiam
 

Michal_

New member
Witam,
Czy ta manta ma możliwość uśpienia dysku po np 10 min nieaktywności?
Jeśli nie to może taka opcja występuje w którymś z alternatywnych firmware, które testowaliście?
 

maxoff

New member
atronic - także dziś załadowałem ten FV z tym ze na wer. fw_HDS6L-v7.3.41.r4673_BOOTCODE_0026 u mnie często player zaliczał zwiechy przy przeglądaniu choć by samej zawartości katalogu z filmami (mam sporo w nim filmów + forki okładek, ale starsza wersja nie zaliczyła żadnych zwiechów, a ta już 3).
Przeinstalowałem na soft DIVA FULL HD (bodajze to wer. 4823 jeśli dobrze pamiętam) i tu już żadnych zwiech nie zaliczyłem. Owszem grafa Manty w końcu wywalona ale czy ta PROBIT jest teraz fajniejsza to trudno powiedzieć..... Owszem wygląd samego GUI na numerku 4673 bardziej mi sie podobał od wer. 4823 ale trudno - wolę stabilny soft niż taki który zwiesza mi playera.

Michal_ - nie spotkałem się jeszcze z takim dodatkiem (uśpienie samego dysku na żadnym z tych FW), jedynie co to można ustawić włączanie wygaszacza ekranu i to wszystko...
 

Michal_

New member
maxoff - dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o funkcjonalność jaką posiadają zwykłe obudowy NAS. Wiem, że do Emteca q800 jest taki alternatywny firmware - miałem nadzieję, że i do manty jest coś takiego.
 

Michal_

New member
A czy użytkownicy mogą wyrazić swoje opinie o tym playerze? Takie zestawienie plusów i minusów, zalet i niedoróbek.
Założenie jest takie, że urządzenie będzie też magazynem danych, przez co będzie cały czas włączone (stąd moje wcześniejsze pytanie o usypianie dysku).

Rozważam zakup Manty C200, Arivy 210 i Emteca q800 - wszystkie opinie będą mi bardzo pomocne;)
 

maxoff

New member
Powiem tak - playerka używam tylko i wyłącznie jako pleya multimedialnego (filmy HD, muza, fotki i koncerty). Do tych celów pasuje mi on jak cholera ! Naprawdę mogę polecić go każdemu z czystym sumieniem. Do tej pory brakowało mi jedynie tej aktualizacji do wer. 4821 gdyż spotkałem się już z kilkoma filmami które nie chciały ruszyć na starszej wer. FW (a po tej aktualizacji FW w końcu wszystko śmiga).
Michal_ co do reszty jeśli chodzi o ściaganie tym że playerkiem z BT, udostępnianianie plików itp to muszą wypowiedzieć się inni użytkownicy bo ja jedynie używam go do celów jak wyżej podałem. Dla mnie ogólnie sprzęcik bez wad bo swoją rolę spełnia należycie, jedynie co to ew. obudowa mogła by być ciut bardziej ciekawa ale aż tak bardzo mi to nie przeszkadza gdyż najważniejsze że wszystko płynnie odtwarza i nie zalicza zwiech oraz ma tryb 1080p. 24Hz.
 

Michal_

New member
Dziękuję za odpowiedz;)
Proszę o wypowiedzi innych użytkowników - jak ten player sprawuje się w sieci? Jakie są transfery manta->komp i komp->manta po lanie i ew. po wi-fi?

Czy do manty można wgrać firmware od arivy210? Ktoś już próbował?
 

janosik1911

New member
Witam mam pytanie nie moge sobie za cholere porzdzić z opóźniającymi sie napisami podczas oglądania filmów na playerku hd Manta Emperor C200
Bardzo proszę szanowny forumowiczów o rade bardzo mi na tym zależy
 
Do góry