MANTA Emperor Allplayer C200 - firmware

maxoff

New member
Janosik1911 - a napisy masz pobrane na pewno do danej wer. filmu ?
Sprawdź do jakiej wer. masz napisy i z jakim FPS masz film ?
Jeśli sie różnią popraw w SubEdit Playerze (same napisy)
 

michaaa25

New member
To który soft najlepiej zainstalować? Tak żeby wszystko działało? i jak możecie dodać też link byłbym wdzięczny. Dziś kupiłem i zastanawiam się co wrzucić?

Z góry dzięki za pomoc.
 

olinotron

New member
Odświeżę trochę temat. Nie wiem czy to dużo w skali Polski, ale sprzedawca z sieci EuroRTVagd wygadał, że centrala zamówiła tego 700 sztuk, cena w internetowym spadła d0 340 zł, więc odtwarzacz może być jeszcze dość popularny, bo daje radę z materiałami HD. Zwiesił się tylko w sytuacji przeglądania zdjęć, gdy z pilota wcisnąłem serię "dalej, dalej, dalej..." Przydatną funkcją jest zaznaczanie "oczkami" na liście filmów, które już się oglądało. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze zapamiętywania ustawienia zoomu, przy przejściu na kolejny film z listy. Puszczam dziecku odcinkowe kreskówki TVripy 4:3 i jak na moim LCD rozciągnę obraz zoomem (stretch), to na kolejnym odcinku już się zoom zeruje. Zwracam się do użytkowników z pytaniem: Czy któryś z alternatywnych firmware'ów udostępnia po Sambie dysk wpięty na USB? U mnie widać w sieci tylko wewnętrzny HDD1, zarówno po SMB i FTP.
 

Andrzejk123

New member
Odświeżę trochę temat. Nie wiem czy to dużo w skali Polski, ale sprzedawca z sieci EuroRTVagd wygadał, że centrala zamówiła tego 700 sztuk, cena w internetowym spadła d0 340 zł, więc odtwarzacz może być jeszcze dość popularny, bo daje radę z materiałami HD. Zwiesił się tylko w sytuacji przeglądania zdjęć, gdy z pilota wcisnąłem serię "dalej, dalej, dalej..." Przydatną funkcją jest zaznaczanie "oczkami" na liście filmów, które już się oglądało. Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze zapamiętywania ustawienia zoomu, przy przejściu na kolejny film z listy. Puszczam dziecku odcinkowe kreskówki TVripy 4:3 i jak na moim LCD rozciągnę obraz zoomem (stretch), to na kolejnym odcinku już się zoom zeruje. Zwracam się do użytkowników z pytaniem: Czy któryś z alternatywnych firmware'ów udostępnia po Sambie dysk wpięty na USB? U mnie widać w sieci tylko wewnętrzny HDD1, zarówno po SMB i FTP.

Cześć
NIe wiem jak alternatywny firmware bo jeszcze nei próbowałem ale wiem że jeżeli nie podłączysz dysku twardego wewnetrzego to wtedy poprzez sieć widać dysk podpięty poprzez USB i kartę SD równocześnie.
Próbowałeś może kontaktować się z pomocą techniczną manty w tym temacie?
 

Andrzejk123

New member
No i znalazłem
Można zaktualizować do najnowszej wersji firmware z playonhd 7.4.xr3966 i wtedy widać dyski usb poprzez NFS/Sambe.
Dla starszych wersji firmware można zrobić tak jak piszą na forum acryan'a (nie mogę dodać linku ,blokada antyspamowa)
-temat wątku :[HOW TO] View USB storage attached to PlayOn!HD on Network
 

Michal_

New member
Witam,
Próbowałem wgrać firmware i chyba uwaliłem mante. Po uruchomieniu wyświetla się napis IconBit (poprzedni właściciel zmieniał bootloadera) i nic się nie dzieje.
Czy ktoś wie co można z tym zrobić?
Pozdrawiam
 

qsqa

New member
Witam,
Próbowałem wgrać firmware i chyba uwaliłem mante. Po uruchomieniu wyświetla się napis IconBit (poprzedni właściciel zmieniał bootloadera) i nic się nie dzieje.
Czy ktoś wie co można z tym zrobić?
Pozdrawiam

Pytanie, czy przed firmwarem wgrywałeś nowy bootloader - to może być przyczyną problemu...

Spróbuj tak:

- ściągnij np ten soft un_HDS6L_v4824_256(15122010).7z
- rozpakuj i plik przenieśc na czystego sticka
- podłącz sticka do wyłączonej Manty i włącz trzymając cały czas przycisk POWER
- po ok. 10-15 sek powinien zacząć łądować nowy firmware
 

Michal_

New member
Witam,
Próbowałem wgrać firmware i chyba uwaliłem mante. Po uruchomieniu wyświetla się napis IconBit (poprzedni właściciel zmieniał bootloadera) i nic się nie dzieje.
Czy ktoś wie co można z tym zrobić?
Pozdrawiam
 

Michal_

New member
Pytanie, czy przed firmwarem wgrywałeś nowy bootloader - to może być przyczyną problemu...

Spróbuj tak:

- ściągnij np ten soft un_HDS6L_v4824_256(15122010).7z
- rozpakuj i plik przenieśc na czystego sticka
- podłącz sticka do wyłączonej Manty i włącz trzymając cały czas przycisk POWER
- po ok. 10-15 sek powinien zacząć łądować nowy firmware


Dziękuję za odpowiedz i pomoc. Niestety nie udało się. Po ok 40 sekundach trzymania wyłącznika pendrive mrugnął jeden raz, po kolejnych 10 sekundach mrugnął ok 10 razy. Potem dioda wyłącznika zgasła - nie świeciła się ani na niebiesko, ani na czerwono.
Jakieś inne pomysły na ożywienie playerka?
Pozdrawiam
 

Grzegorz1974

New member
podłączenie do neostrady

mam problem z podłączeniem manty c200 do neostrady . mam ruter linksys . w menu manty przy typie logowania PPPoE wyskakuje " brak dostępnych IP "
Druga sprawa z wszystkich firmware jakie polecacie udało się tylko jedno wgrać , inne lipa .
jak ktoś zna odpowiedzi na te pytanie to proszę odpisać ;)
 

voytec83

New member
Witam. Cos mnie naszlo by sprawdzic jak c200 radzi sobie jako ftp. Okazalo sie ze calkiem niezle ale po calej operacji chcialem wrocic do uzywania "jej" jako "venus", czyli tak jak do tej pory(dysk sieciowy). Ku mojemu zdziwieniu nie widac jej nigdzie...macie jakies pomysly? Jako ftp widoczna jest,YT dziala no generalnie wsio jest ok oprocz braku "venusa".

Pzdr.
 

tadolboss

Member
Witam , trochę odgrzeje temat.
Kupiłem Mantę C200 i wszystko działa OK - problem mam z obsługą torrentów ściągnąłem jeden teledysk i wszystko było ok tzn. plik znalazł się na dysku manty jednak przy próbie "wrzucenia" jakiegoś filmu - otrzymuję komunikat z przeglądarki że połączenie zostało zresetowane.próbuję kolejny raz i to samo ...
Wiecie może w czym tkwi problem ????
Pozdrawiam
 

tomek.inny

New member
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich.
Zwracam się do Was o pomoc w kwestii zaktualizowania softu w Manta C200. Miałem bardzo stary soft (coś 7.0…), więc zaciągnąłem ze strony Manty „Manta-C200-20120619-v7.3.33.r5483”, ale po próbie aktualizacji wywaliło ekran z komunikatem „INCOMPATIATE BOOTLOADER” i monit o instalacji starego FW, a odtwarzacz oczywiście wyprzągł. Próbowałem go zreanimować różnymi starszymi FW, ale efekt zawsze był ten sam. Jedyny soft jaki pobudził go do życia to „un_HDS6L_v4318_128_drv2388(24062010)” od AC Ryan. Proszę, podpowiedzcie co mam zrobić aby wgrać najnowszy FW Manty „Manta-C200-20120619-v7.3.33.r5483”, albo AC Ryana „Firmware_PV73100_v7.4.4.r7317_European”, przy próbie wgrania którego rzuca komunikatem, że to nie jest FW AC Ryan i że im jest sorry :mad:.
Może wiecie który przerobiony soft wrzucić, żeby nadgrać bootloadera AC Ryan.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Pozwólcie, że odgrzeję kotleta.
Szukam prostego playera z możliwością zamontowania dysku 3,5". Sprzęt ma być dla mojego ojczulka, któremu nagram jego ulubione filmy na dysk. Pomyślałem o tej Mancie. Czy jest to sprzęt godny polecenia dla nie wymagającego użytkownika?
Chyba, że macie inne propozycje. Koniecznie z możliwością "włożenia" do środka dysku 3,5". Myślałem o Ferguson Ariva 310, ale już go nie produkują... chyba.
 

tadolboss

Member
cześć,
mam Mantę C200 która służyła mi idealnie przez dobrych kilka lat - do dzisiaj...
Odtwarzacz jest połączony po optyku z wzmacniaczem 5.1 - niestety chyba wyjście się zepsuło bo kolumny milczą...Odtwarzacz jest także połączony z projektorem kablem HDMI i na głośniczku projektora jest "dźwięk"co sugeruje że albo padło wyjście lub ewentualnie kabel (mało prawdopodobne).Wgrałem nowy soft Mod_Xury_C200_r5505_PLIMS_release1 - jednak to nie pomogło.
Jakieś pomysły ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 

SuttonWillow

New member
MANTA Emperor Allplayer C200 - firmware?

Witam

Może poradzicie...
Mam MANTA EMPEROR ALLPLAYER C200 i coś ostatnio pokusiło mnie na zmianę softu od "AC Ryan Playon HD" - wszak to te same playerki ubrane tylko w inną obudowę. Niestety zaczeło aktualiować i w połowie wywaliło komunikat że soft jest tylko do AC Ryan'a i stanęło. Nie było żadnej możliwości powrotu i rezygnacji. Po resecie miałem tylko tytułową stronę Mamty i prosiło o aktualizację FW którego niestety do Manty nie miałem i z tego co przeszukałem w necie NIE MA NIGDZIE ! Wgralem więc soft od EVOLVE - bo to także ten sam playerek i wszystko ruszyło. Manta śmiga na sofcie od Evolve bez problemu z tym że Evolve nie ma trybu 24p., a Manta go posiadała ! Może ktos z Was wie skąd ściagnąć soft do Manty lub coś poradzi.....
 
Do góry