Dune HD

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Firma HDI Dune poinformowała o wypuszczeniu na rynek nowej serii playerów. Jest to topowy model Dune HD Max oraz sześć różnie wyposażonych (w zależności od potrzeb użytkownika) modeli Dune HD Smart (B1, D1, H1, BE Extension, HE Extension, ME Extension)

Dune Max to urządzenie, do którego śmieją się me oczy: zbudowany jest na Sigma Designs SMP8642, ma czytnik Blu-Ray, obsluguje BD-Live, ma trzy USB (jedno z przodu razem z czytnikiem kart), jest rack na HDD, w pełni obsługuje Dolby True HD i DTS HD Master Audio, obsługuje tunery TV po USB (z możliwością nagrywania), można korzystać z IPTV, ma wbudowaną przeglądarkę internetową, jest BitTorrent, funkcje NAS, radio internetowe... Dodali jeszcze do menu grafikę HD z możliwoscią modyfikacji przez użytkowników. Producent pomyślał też - dwa sloty - o możliwości użycia wewnętrznych kart DVB-T, DVB-S, DVB-C...

Oczywiście nie obeszło się bez niedoróbek - nie ma USB device ani eSATA. Ale jest coś, co nazwano "Dedicated bus connector (I2C) (for future connecting external devices" - cokolwiek miałoby to znaczyć. I2C to dość stary standard dwukierunkowej magistrali, ale ponoć wraca do łask w urządzeniach audio-wideo.

Zabawka kosztuje 500 dolarów lub 500 euro, więc za "zielone" warto ją kupić. Zaczynam się poważnie nad tym zastanawiać...

Zresztą poczytajcie i pooglądajcie sami: Full HD Players ť HDI Dune

Wersje Smart mają budowę modularną, można je wyposażyć według życzenia, kosztują w wersji "czystej" 255 dolarów. Plusem jest, iż mają USB slave i eSATA.
 

pkomp

New member
no kurde design kozak - max wogóle cudo...szkoda że cena spora choć w sumie mamy bd(to już jakies 500pln) i drogawy odtwarzacz hd :)
 

radoskur

New member
Wolę na nowego Asus !PalyHd2. Chyba że podstawowe modele bez blu-ray itp będą w czymś lepsze. Zresztą odtwarzacz chcę kupić w grudniu bądź styczniu, do tego czasu wiele się jeszcze może wydarzyć.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
drogo ale wreszcie to zaczyna wyglądać tak jak powinno - oczywiście drogo dla nas bo my bidni strasznie :)
jednak gdy ktos chce kupic odtwarzacz BD i jeszcze jakiś dobry player to juz to tak tragicznie nie wychodzi :)
 

Nicodem

New member
Produkty można już zamawiać w ITSklep.pl - dostawa pod koniec września. Przyjmują "zapisy" :)

Nowości od DUNE!

ciekawe jest natomiast info o tym, że zakupione w tym roku Dune MAX i Dune SMART będą podlegały wymianie płyt głównych (MAX) lub całych urządzeń (seria SMART) na początku 2011 roku jak tylko pojawi się nowy procesor od Sigma Design.
Wg mnie to rewelacyjna sprawa! Nareszcie uczciwe podejście do klienta! Nie jak to miało miejsce w przypadku Xtreamerów które miały mieć AudioHD, a jak wiemy - pojawiło się to w modelu 2010...
Oczywiście za dopłatą - ale ponoć w bardzo atrakcyjnej cenie.
 
Ostatnia edycja:

bercik07

New member
Sorki za odkopanie tematu ale lepsze to niz zakladanie nowego. Mam w planach zakup smarta, zastanawiam sie jednak kto jest oficjalnym przedstawicielem (a jednoczesnie gwarantem) hdi dune w polsce ?
 

thewizzo

New member
odwtarzacz multimedialny - Dune HD Max - opinie

Witam
Chciałbym poznać Wasze opinie na temat odtwarzacza multimedialnego
Dune HD Max

- czy sa jakieś problmey z niektórymi formatami ?
- jak jest z głośnością pracy urządzenia, czy wógóle jest uziążliwa ?
- jaki wybrac dysk, i czy lepiej mieć 2 dyski przykładowo kazdy po 1TB czy jeden 2TB
- znalazłem informację że zaleca się używanie dysków twardych z niską wartością RPM (niską prędkością obrotową), jednak w obecnych czasach standardem jest 7200, pytanie czy kupić coś na 5400 ???
i najlepiej z jakim cachem wybrać dysk ?
 

thewizzo

New member
Jestem w kropce jeśli chodzi o wybór dysku do HD Maxa, jedni mówią żeby brać Samsunga HD204UI, inny przed tym przestrzegają, tak samo różnice w zdaniach są z różnymi modelami Seagate, i Western Digital ...
Czy ktoś z Was ma ztym doświadczenia, używa, narzeka, czy nie narzeka itp, itd kurde poradźcie coś
 

bithmore

New member
Czy ktoś się posiada model 301 i ma podłączone urządzenie do routera/switcha 1Gbit?

Ja tak mam i do dune 301 podpiąłem dysk 2.5 cala zewn. przez USB i jak zgrywam filmy z i na urządzenie to mam transfery 10-12MB/s czyli to co oferuje sieć 100Mbit a nie 1000Mbit (wiem, że są ograniczenia samego dysku podłączonego przez USB, ale na pewno transfery powinienem mieć ponad 20MB/s).
Nie wiem co mogę zrobić. Kabel i router mam ok, bo jak odepnę kabel sieciowy od dune i chociażby wsadzę do laptopa to pomiędzy PC i laptopem osiągam transfery dużo lepsze 40-50MB/s.

W opcjach dune 301 nie widzę nic poza tym, że wybrałem sieć na kabelku a nie wifi...
Co mogę z tym fantem zrobić? mógłby ktoś powiedzieć czy komuś chodzi sieć szybciej?
Sprawdzałem przez SMB i FTP.
 

mgaczkowski

New member
Co mogę z tym fantem zrobić? mógłby ktoś powiedzieć czy komuś chodzi sieć szybciej?

Chyba tylko zainwestować w normalny serwer plików.
Nie spotkałem jeszcze odtwarzacza z funkcja NAS który oferował by transfery porównywalne do prawdziwych serwerów. Wbudowany interfejs gigabitowy nie oznacza że takie będą transfery.
 

bithmore

New member
Specjalnie czekałem aż dune wypuści odtwarzacz z interfejsem 1Gbit. Spodziewałem się czegoś lepszego niż to co osiąga się przy 100Mbit. Nie oczekuje tutaj transferów 50-80MB/s, tak 20-30 byłoby ok, to co osiąga USB 2.0.

Fajnie by było jakby ktoś kto ma dune 301 mi potwierdził, że też tak ma.
Btw. wczoraj sprawdzałem nawet z serwerem NfS tak jak mi zasugerował koleś z supportu dune, ale transfer 9MB/s. :( Film 10GB kopiuje się dośc długo przy takim czymś.
 

Soryu

New member
Bez reklam
Z innego forum na temat kopiowania na 301 po lanie:

"I get around 12 - 14 MBs uploading to the harddisk, by lan. Anyone figured out to get more?"

"I got 20 to 25 MB/s writing to the internal HDD from my connected NAS ("Copy" via popupmenu in Dune HD), I think it really depends on the speed of the internal drive, anyway don't forget this is almost 200Mbit/s !!"
 

bithmore

New member
Może jak będzie wewn. dysk to jest lepiej, ja podpinam 2.5 cala zewn. do portu USB 2.0.
Będę miał okazję to spróbuję na wewn. (szkoda, że takiego nie kupiłem w sumie), ale zewn. dysk mi się bardzo przyda.

Możesz podać linka skąd masz te informacje z ang. forum ? z góry thx
 
Do góry