Dune HD

leonid113

Member
Koledzy. Posiadam Dune HD max i chciałem go sterować z tableta bo irytowało mnie włączanie i wyłączanie TV do podglądu. Zainstalowałem sobie na tablecie aplikację Dune "Na Remote for Dune HD". Wszystko jest OK ale nie wiem dlaczego odtwarzacz z dysku odtwarza mi tylko7 plików a nie cały katalog lub listę utworów. Może mi ktoś coś sensownego podpowie?.
 

leonid113

Member
Koledzy jeszcze jedno, może ktoś spotkał się z taką przypadłością DUNE HD max tzn w odtwarzaczu blu-ray nie wszystkie płyty blu-ray wypalone do ISO da sie przewijać. Wszystko idzie stop,play itd. natomiast jak dam tylko przewijanie do przodu lub w tył odtwarzacz się blokuje i muszę go resetować.
Dla jasności pliki do ISO konwertowane w programach Ultra ISO oraz imgburn.
 

leonid113

Member
Koledzy mam DUNE HD MAX z BLU-ray. Interesuje mnie czy ktoś korzysta z radia tam zainstalowanego? Chodzi mi głównie aby odbierać wszystkie polskie stacje takie jak w zwykłym radiu. Czy jest to możliwe?.
 

leonid113

Member
[FONT=&quot]Witam koledzy coś to moje Dune pechowe a miało być takie OK :([/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]Mam ten odtwarzacz jakiś czas, ale ostatnio jak chciałem odtworzyć płytę blu-ray (oryginalną i nagrywaną) to wyskakuje mi napis brak plików. Na oryginalnej płycie po zgaszeniu i uruchomieniu ponownym z płytą w środku udało mi się raz odpalić drugim razem już nic. Płyty DVD zarówno oryginały i nagrywane czyta, ale przed odtworzeniem wyskakuje napis że " aplikacja spowodowała błąd i zostanie zamknięta"(ostatnio często wyskakujemi tennapis winnych sytuacjach) jak dam OK to pokaż pliki i katalogi i odpalę. Poza tym na obrazie podczas odtwarzania cały czas widoczny mam[/FONT]
[FONT=&quot]zielony napis "Dune HD demo". Z tego co mi się wydaje zaczęło mi się to dziać jak otrzymałem nową wiadomość o aktualizacji do wersji BETA ale jej nie aktualizowałem.[/FONT]
[FONT=&quot]Obecnie mam chyba najnowszą bo 170519_1353_r11.dff[/FONT]
[FONT=&quot]Jeżeli to możliwe to proszę o pomoc może to tylko ustawienia a nie konieczność wymiany lasera.[/FONT]
[FONT=&quot]Ze sprzętem obchodzę się delikatnie
E1.gif
.[/FONT]
[FONT=&quot]Pozdrawiam.
[/FONT]
 

leonid113

Member
Koledzy zapytam jeszcze, w którym temacie opisane może być o sprzęcie który odtwarza pełne pliki blu-ray z menu .Płyty nagrywane z mojej kamerki do Blu-ray i DVD.
 

leonid113

Member
Koledzy czy ktoś z tego Dune HD max wywalił czytnik i zamontował np. kieszeń na dysk twardy?.
Mam jeszcze jedno pytanko czy ktoś mnie słyszy :(. Czy tylko sobie coś źle piszę i nic nie wychodzi. Pozdrawiam.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Słyszy. Ale sprzęt jest dość wiekowy, choć nadal się sprawdza, i pewnie posiadaczy niewielu. Mam model HD Smart B1, używam tylko do płyt Blu ray. Jeżeli chodzi o odtwarzanie materiałów Blu ray (ISO, katalog, kontenery) to radzi sobie z tym HiMedia Q10 Pro, którego jestem posiadaczem. Menu w takich plikach jest wyświetlane po zainstalowaniu małej aplikacji. Więcej o odtwarzaczu na naszym forum i tutaj: https://www.futeko.com/newforum/index.php?board=14.0
 

leonid113

Member
O. dziękuję za odzew :). Wiem że trochę ma latek choć coś tam z niego leci... Drążę tą sprawę dlatego że w opisie powinien odtwarzać i dlatego też go zakupiłem pomijając że chyba ostatnio odtwarzacz blu-ray mi padł po jakiejś aktualizacji.

Przy odtwarzaniu z dysku płyt DVD w ISO wszystko OK, ale przy blu-ray widzi menu ale nie mogę nic odtworzyć żadnego rozdziału (okienka). Pliki ISO robię z własnych nagrań w imgBurn,
 

leonid113

Member
Dune HD duo 4K

Witam. Koledzy zmieniłem odtwarzacz DUNE na inny model czyli DUNE HD DUO 4K. Mam mały problem z dźwiękiem. Posiadam TV PHILIPS OLED 55", który połączony jest z DUNE przez HDMI. DUNE podłączone jest jeszcze połączone kablem czincz do wzmacniacza analogowego Marantza (brak innych gniazd np cyfrowych w Marantz).
Problem polega na tym, że słuchając muzyki z DUNE sygnał na wzmacniacz i TV OK. Filmy mkv i avi OK. Natomiast mam obraz koncertu w którym audio jest tylko DTS 5.1 i 7.1 i wtedy słyszę tylko dźwięk w TV a na wzmacniaczu ZERO. Jaka może być przyczyna?. Wydaje mi się że dune powinno ten dźwięk skonwertować na zwykłe stereo? Może muszę coś przestawić w opcjach dźwięku DUNE?

Proszę o pomoc jeżeli ktoś ma ten odtwarzacz.
Pozdrawiam.
 

leonid113

Member
Koledzy ostatnia moja prośba. W załączeniu przesyła foto moich ustawień między Dune HD 4K a moim TV Philipsa Oled 55" 805/12. Dodatkowo z TV idzie dźwięk na soundbara samsunga serii 800A.
Jeżeli ktoś może mi podpowiedzieć jakie muszę dać ustawienia w DUNE aby mieć najlepsze efekty na Soundbarze oglądając filmy.
 

Attachments

  • 1642273063641.jpg
    1642273063641.jpg
    1 MB · Wyś: 37
  • 1642273063651.jpg
    1642273063651.jpg
    1 MB · Wyś: 38

dimo

New member
Sprawdziłbym tryb dekodowania audio, nie stereo a jakiś inny np. 5.1. w ustawieniach obrazu tryb video na auto.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka
 

leonid113

Member
OK.Sprawdzę. A może ktoś ma taki odtwarzacz i napisze lub zrobi foto jak ma poustawiane?.
Nie mam oryginalnej instrukcji do tego odtwarzacza w j.polskim i dlatego też moje pytania.
 

slawkor

Member
Bez reklam
Sprawdź opcje
Ustawienia cyfrowych wyjść audio=Raw - czyli surowy nie obrobiony lub jeśli jest to może być też bitstream

Tryb dekodowania audio na pewno nie stereo, nie wiem jakie są inne opcje , ale tam na pewno nie stereo
 

leonid113

Member
Do dyspozycji mam jeszcze t0: Kurcze wyskakuje mi jakiś błąd i nie mogę przesłac foto. Co się dzieje?
 
Ostatnia edycja:

leonid113

Member
Koledzy jakie duże pliki mogę tu wczytać, bo cały czas jakiś błłąd mi wyskakuje jak daję wczytaj. Poprzednie dwa miały jakieś 4,5 MB i poszły bez problemu.
 

leonid113

Member
to mam do wyboru: 1642330901419-1.jpg
 

Attachments

  • 1642330901066-1.jpg
    1642330901066-1.jpg
    498 KB · Wyś: 30
  • 1642330901060-1.jpg
    1642330901060-1.jpg
    462 KB · Wyś: 25
  • 1642330901056-1.jpg
    1642330901056-1.jpg
    460,8 KB · Wyś: 30

leonid113

Member
Koledzy czy ktoś ma ten odtwarzacz czyli DUNE DH DUO 4K ? bo już mnie diabli biorą z tym 4K :).
Chciałem porównać ustawienia w tym odtwarzaczu i oprogramowanie bo coś mi nie idzie w 4K.
 
Do góry