Dune HD

bithmore

New member
Na stronie dune-hd.com w support napisali mi, że ten transfer zostanie poprawiony wkrótce. Ale coś mi się wydaje, że mi to na odwal się napisali :) Nie wiem jak ze wsparciem dune`a, nie mam doświadczenia. Pożyjemy zobaczymy.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Szanowni koledzy (koleżanek chyba nadal nie ma)!
Potrzebuję kompetentej opinii na temat Dune HD Max, bo chyba będę musiał "wejść w posiadanie drogą kupna". Jak się sprawdza, jakie problemy występują itp. Jeżeli trafi się jakiś posiadacz to sprecyzuję pytania.
Wdzięczny będę za pomoc...
 

marek467

New member
model 301 , z którego jestem b.zadowolony

chciałbym prosić aby ktoś mi wytłumaczył poniższą kwestię.
Dune 301 połączony po optyku a amplitunerem ( starszy typ bez hdmi , dts ale bez dts hd ma).
Posiadam plik m2ts (koncercik) z dżwiękiem dts hd ma. Dżwięk idzie bez problemu - na wyświetlaczu amplitunera na czerwono DTS.
Po zdemuksowaniu m2ts i przerobieniu do mkv - dżwięku brak ( menu pokazuje tak jak w m2ts że ścieżka jest dts hd ma ).
Przekonwertowałem dts hd ma do dts i po wmuksowaniu do mkv idzie bez problemu jako dts. Co prawda wielkość dts hd ma to 4,5G a przekonwetowanego to 1,5G.
Czemu więc czyta ścieżkę dts hd ma w pliku m2ts a nie chce w mkv.
Można powiedzieć to zostaw ten m2ts i już ale plik mkv daje mi możliwość nadania nazw chapterom , czego nie mogę zrobić w m2ts ( jedynie znaczniki czasowe) a w przypadku koncertu to duża wygoda bo jedno naciśnięcie i wyskakuje lista utworów a co za tym idzie natychmiastowe włączenie tego , który sie chce
 
Ostatnia edycja:

Giedomb

New member
Witam

Zamierzam kupić dune smart b1 i mam pytanie czy dałoby się puścić obraz i dźwięk bezstratnie do amplitunera denon avr-1713 po jednym kablu hdmi ? (1080p, dts-hd ma)
 

konsument666

New member
problemy z dune d1 smart

jestem <strike>szczesliwym</strike> posiadaczem dune d1.Mam problemy z odczytem napisów sub czy srt. Rzadziej ale jednak w połowie filmu dunek daje sobie stop i już nie mam możliwości przewinięcia w miejsce gdzie odmówił posłuszeństwa,mogę tylko oglądać od początku(w zależności od rodzaju pliku) bez gwarancji że tym razem pójdzie dobrze.Nawet żadne info nie wyskoczy że plik wadliwy lub format nie ten.Ogólnie ręce opadają,żonka mi łeb suszy że tyle pieniędzy w błoto itd.Jeszcze jedna dziwna sprawa mianowicie pilot na różnych plikach różnie działa albo raczej nie działa.Ogólnie chodzi o głośność lub przewijanie po prostu w ogóle nie reaguje.
Dodam,że przerabiałem już opcje kodowania napisów i odczytu zewnętrznych,wewnętrznych lub obu.
Oczywiście nazwa filmu jest identyczna z nazwą napisów.Gdzie może być przyczyna.
Statystycznie na ok 15 filmów raz się wyłączy,na 15 filmów odczytuje 3-4 "napisy" czyli porażka.Czy ktoś ma podobny sprzęt i podobne problemy?Proszę o pomoc.
:-(
 

zurekman

Member
Drobne przycinki Dune Smart

Witam, mam drobny acz uciążliwy problem. Filmy mam na serwerze NAS głównie wersje 10-20gb 1080p i kiedy puszczam je przez sieć na Dune Smart, to co 10-20 sekund pojawia się drobna przycinka obrazu. Nie jest to raczej wina sieci bo w ten sam sposób puszczam filmy na PC i nic się nie przycina. Z tego co kojarzę filmy które są na dysku w Dune mają tą samą przypadłość. Co z tym zrobić, gdzie może leżeć wina?
Dzięki za pomoc ;)
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Filmy są 24p? Urządzenie wspiera je? Sprawdź czy nie ma aktualizacji oprogramowania. Materiał puszczasz z serwera DLNA? Zobacz czy jest możliwość ustawienia trybu zgodności lub profilu renderowania dla twojego urządzenia.
 

zurekman

Member
Automatyczne odświeżanie było wyłączone, przestawiłem na 24/50/60Hz i jakby się poprawił. Czym się różnią te tryby (24/50, 50/60/ 24/60)? Dobrze ustawiłem?
 

dimo

New member
Automatyczne odświeżanie było wyłączone, przestawiłem na 24/50/60Hz i jakby się poprawił. Czym się różnią te tryby (24/50, 50/60/ 24/60)? Dobrze ustawiłem?

W tych trybach odtwarzacz dopasowuje częstotliwość do materiału jaki odtwarza. Mi to osobiście nie pasowało i mam ustawione na auto. Nie mam żadnych problemów z cięciem się filmów.
 

zurekman

Member
W tych trybach odtwarzacz dopasowuje częstotliwość do materiału jaki odtwarza. Mi to osobiście nie pasowało i mam ustawione na auto. Nie mam żadnych problemów z cięciem się filmów.

Nie rozumiem, no to chyba właśnie ten tryb to jest auto jak jest włączone? Bo ja mam automatyczne odświeżanie i w tym opcje: wyłączone, 24/50/60, 24/50, 24/60, 50/60 to chyba 24/50/60 to jest właśnie automat najbardziej?
 

dimo

New member
Jak masz auto to częstotliwość odświeżania jest zawsze taka sama ( u mnie 23,976), teoretycznie najlepiej dostosowana. Jak używasz innych trybów ( tych które podałeś) wtedy odtwarzacz w zależności od materiału ustawia inną np.24 albo 50 albo 60.
 

siwyyy77

Member
Dune Smart H1... problemy.

Mam problem, sprzet Smart H1... Normalnie startuje, ekran startowy jest ale nie zawsze pojawia się menu, ew pojawia się po jakimś czasie, ew. Menu ma "zielony zafarb".
Raz tez puscilem film i było audio ale brak video.
Zmienialem różne firmware, łącznie z tymi sprzed ponad roku... Czyściłęm pamięć systemowa i wew. Reset do danych fabrycznych.
Niestety dalej loteria.

Dune podłączone mam do ampli Onkyo 507, a dalej do LCD Sony. Wszystko HDMI.

Jakieś rady?
 
Ostatnia edycja:

xatt

New member
Dune HD Duo

Czy Dune HD Duo obsłuży 2 dyski po 4TB każdy?
(Dune HD Base 3D robi to bez problemu)
w instrukcji stoi, że:
"Obsługiwane pojemności: do 2000GB/dysk (większe nie były testowane)"

to może obsłużyłby i 4TB, może ktoś sprawdzał??
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Przeczytaj info z update (FW) tam masz podane info.
Musisz kupić i sprawdzić.
Dune D1 obsługuje 3TB na bank to i 4TB też powinien.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Szanowni posiadacze Dune. Będę wdzięczny za informację, w jaki sposób na Dune (konkretnie Smart B1) instaluje się patche. Chodzi mi konkretnie o plik Dune region free patch.
 
Do góry