Asus O!Play HD2

drjones

Member
No i kolejny, póki co "tajny" odtwarzacz od ASUSa.

Jeśli wierzyć zapowiedziom z CeBIT warto poczekać bo ponoć w pakiecie mamy dostać
pełne wsparcie HD audio, Operę, napisy TXT, obsługę zewnętrznych napędów DVD/BD, eSATA USB3.0 i możliwość montażu HDD 3,5''. Formaty video też właściwie wszystkie.
Niestety nieznany jest procesor. Opera, HDaudio i wsparcie RMVB/FLV oraz interface wskazywałaby na Realteki z firmware 3.0 z naciskiem na serię DD+ , pełne wsparcie formatów HD na Sigmy.

Konkretów póki co brak. Plotki i wywiady bodaj z CeBITu wspominają o cenie około 150EUR.

W kontekście Arivy 210, o której też niewiele wiemy czy cen Hyundai'ów z serii P i R może
warto poczekać do sierpnia?

W przypadku ASUSów będzie pewnie dużo słabszy support i kompatybilność z klonami, jeżeli myślimy o zmianach firmware. Z drugie strony jeśli wszystko faktycznie zadziała out-of-the-box, to po co mieszać?

Kompletna prezentacja O!PlayHD2 autorstwa ARMdevices.net z targów TUTAJ .
A tutaj pokaz ze stoiska ASUSa (nagrany przez engadget) i GALERIA z Engadget

asushd2-00.jpg


asushd2-01.jpg


asushd2-02.jpg


asushd2-03.jpg


asushd2-04.jpg

 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A w jakim sensie obsługa napisów z plików tekstowych miałaby być nowością? :niewiem:

Nie chodzi o obsługiwanie napisów z plików tekstowych sensu stricte, bo większość z nich jest tekstowa - poza graficznymi. Ogólnie w takim sensie i w największym skrócie, że większość playerów HD, czy to na Sigmie czy na Realteku, wymieniając tylko dominujące chipy, nie dawała możliwośći odczytywania napisów zapisanych jako *.txt (mDVD, TMPlayer itp.). W dużym skrócie pewnie dlatego, że najbardziej były owe napisy rozpowszechnione (zresztą nadal tak jest) w Europie Środkowej i Wschodniej. Teraz jest to bardzo poważny rynek, a producenci starają się śledzić, co w trawie piszczy, więc już wyposażają nowsze urządzenia w możliwości odczytywania .txt (nawet w starych formatach czasowych) i poważnie się tym chwalą, zaznaczając nawet tę możliwość wytłuszczonym drukiem w specyfikacjach...
 

drjones

Member
Nie chodzi o obsługiwanie napisów z plików tekstowych...

Witaj z powrotem. Nie zmyło Cię :)

Z ostatniej chwili z forum Asusa o wydaniu HD2:

"Dear customers:
It will release around August or September.
Thanks for your waiting."

Zapowiadana cena około 100 funtów info z MPW.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witaj z powrotem. Nie zmyło Cię :)

Trzymałem się mocno...:) A poważnie, to przez ostatnie tygodnie "środkowo-wschodni" Atlantyk przypomina bardziej jezioro niż ocean, dwa dni koło 7-8 st. B., a pozostałe jak na Mazurach...

A wracając do meritum to chyba kroi się jednak z ciekawszych konstrukcji ostatnich miesięcy, a cena więcej niż zadowalająca. Pogmerałem trochę na różnych forach i goście piszą, że ma być na Realteku, a firmware faktycznie na pełnym i ostatecznym SDK 3.0, więc stąd czasowe obsuwy, bo Realtek coś tam jeszcze dorabia...

Jeżeli projektowana cena się utrzyma to zaraz kupuję.

Na razie doposażyłem dom w Arive 150DVD, żeby już powyrzucać ostatecznie starte playery DVD, ma przyjść w piątek, więc coś skrobnę o pierwszych wrażeniach...
 

latet

New member

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Czego brakuje tej Arivie, abyś miał chcieć ją niebawem wymieniać na Asusa HD2?

Dopiero kupiłem, jeszcze nie przyszła, więc nie ma mowy o wymianie. A Ariva jest dla żony, które chce sobie oglądać nowości w mkv, ale również z domowego archiwum stare DVD lub divx-y na płytach.

Poza tym, w celu utrzymania "world peace", już dawno wyszliśmy założenia, że każdy domownik musi mieć osobny tv, odtwarzacz, komputer itp. itd.
 

latet

New member
Dopiero kupiłem, jeszcze nie przyszła, więc nie ma mowy o wymianie. A Ariva jest dla żony, które chce sobie oglądać nowości w mkv, ale również z domowego archiwum stare DVD lub divx-y na płytach.

Poza tym, w celu utrzymania "world peace", już dawno wyszliśmy założenia, że każdy domownik musi mieć osobny tv, odtwarzacz, komputer itp. itd.

No właśnie, u mnie też 2 TV i będą potrzebne 2 odtwarzacze, na razie nie mam żadnego (telewizory już są). Troszkę się podjarałem tymi media-playerami, ale wciąż mi nie w smak było, że nie mają napędów optycznych. A ta Ariva wydaje się być odpowiedzią na moje potrzeby. Czekamy więc na opinie.

latet
 

pkomp

New member
wrrrrr....kasa pali!!! :) już nie chce mi się czekać heheh chyba będzie popcorn A200 ale ten design i wieści że lubi się gotować.....
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ten Asus to jakaś ściema. Pokazali na Cebicie, pokazali na Computexie, jak śmieją się ludzie na forach, zaprezentowano tylko trochę menu i filmik reklamowy i od marca nic się dzieje. Wygląda na to, że mamy drugi najdłużej rodzący się player dziesięciolecia. Pierwszym jest Zaggbox zapowiadany chyba od zimy z czwartym już terminem obecności w sklepach na październik.

Asus ponoć zapowiedział premierę rynkową na wrzesień, cena 129 funtów bryt. Ciekawe czy przesuną znowu termin...?
 

drjones

Member
Ten Asus to jakaś ściema...

Asus ponoć zapowiedział premierę rynkową na wrzesień, cena 129 funtów bryt. Ciekawe czy przesuną znowu termin...?

Oj bez przesady. Przenoszony trochę, to fakt.
Funkcjonalnie podobny do Realteków "+" z dobrym użytecznym softem plus USB 3.0, którego poza Egreatem, nie ma jeszcze w sprzęcie. Technicznie ich obietnice to właściwie zawartość V3 zapowiadanego na sierpień, ale zaliczającego obsuwę. Cenowo wg opowieści +/- klasa Xt SideWinder.

Na moje Asus przegiał wydając O!Play R3 z WiFi za 150-200% ceny R1 podczas gdy był to ten sam player. Teraz próbują upchnąć złom jak tylko się da stąd wstrzymana premiera na to nakłada się brak V3 i tyle. Inna sprawa ze support Asusowy jest delikatnie mówiąć do d... (vide zablokowanie WiFi w R) aleto samo wkurzeni użytkownicy opowiadają i o Xt, i o Arivach, a i wkurzony na AC Ryana czy Mede8ra się znajdzie. Właściwie bez klubu antyfanów to tylko Traxdata ;) i Mede8ry są. No i :popcorn:ale to inna półka.
 

gringoo_zg

New member
Hej. Wiadomo może coś nowego o dacie premiery tego playera? Na polskich stronkach nic nowego nie ma, a z angielskim u mnie aż tak dobrze nie jest. Trafił ktoś może na coś ciekawego/nowego?
 

gringoo_zg

New member
Dzwoniłem dziś do ASUS Polska i dowiedziałem się że dostępny w sklepach będzie od końca października. Sugerowanej ceny narazie nie ma. Najgorsze jest to, że nie będzie miał Gigalana :(
 

drjones

Member
Dzwoniłem dziś do ASUS Polska i dowiedziałem się że dostępny w sklepach będzie od końca października. Sugerowanej ceny narazie nie ma. Najgorsze jest to, że nie będzie miał Gigalana :(

No proszę jak miło. Troszkę jojczysz z tym Giga LANem. Niech te 100Mbitów chodzi na maksa, a nie na pół gwizdka to już będzie ok.
A jakby jeszcze był dobrze i uczciwie napisany soft z obiecaną Operą bez kaszany, zwiech, babołów to już w ogóle poezja by była (A raczej Xtreamer z dobrym softem w wersji 1x3,5 cala ;) ). Swoją drogą soft rodzą już ponad pół roku wiec może jednak...?
Napaliłem się strasznie na niego swego czasu. Dziś mi zostało już tylko dwóch konkurentów Mede8er i :popcorn: A200 (ostatecznie Xt SW bo tańszy) i jeszcze chwilę zaczekam z zakupami na Asuska ale wątpię by coś zmienił w rankingu. Uwierzę jak zobaczę.
 
Do góry