Asus O!Play HD2

whoszek

New member
Już mam :bober:
Zamontowałem HDD Seagate 160GB (bo taki mi leżał) i śmiaga, wiatraczek w zasadzie nie przeszkadza, wręcz powiedział bym, że jest cichy, ale to są wrażenia subiektywne. Nie wiem jak będzie w nocy bo mu się jeszcze nie przysłuchiwałem. Ale w dzień absolutnie nie przeszkadza. Sam dysk też jest cichy.
Obudowa mocno się nagrzewa a jej błyszcząca powierzchnia doprowadza do szewskiej pasji. Stoi u mnie 3 dni i praktycznie każdego dnia trzeba ją ścierać z kurzu bo go wyraźnie widać. Ale to chyba jest wadą wszystkich urządzeń elektronicznych z czarną błyszczącą obudową :x
Opakowanie piękne, wyposażenie zestawu też niczego sobie. Wykonanie solidne i robi dobre wrażenie.
Do telewizora CRT 29" podłączyłem przez euro, do wierzy przez czincze. Wzmacniacz mam Dolby Prologic więc inny sposób podłączenia odpada. Dźwięk 4.1 :) (przód lewy, centralny i prawy, wofer, tył wspólny).
W praktyce:
- na pierwszy ogień Pendrive z MP3, jaiś filmik divx, flv itp. poszło ok.
- następnie karta pamięci SD ze zdjęciami z aparatu 9Mpx poszło ok.
- następnie karta CF z zdjęciami z mojego FUJI - katastrofa, nie otwarł ani jednego zdjęcia :( pojawił się komunikat, że potrzebuje ponad 20 MB pamięci i cima :(
- następnie foty z Pendrivea - źródło SONY Alfa 300 10Mpx - miodzio :) problem w tym, że O!Play nie odwraca automatycznie zdjęć, a jak się odwróci ręcznie i powiększy to klawisze przesuwania działają tak jakby nie było odwrócone :(
- do portu USB podłączyłem komputerowy napęd DVD przez przelotkę PATA-USB działa bez problemowo, odtwarza filmy DVD oraz płyty AudioCD :)

Następnie przeszedłem do testowania funkcji internetowych.
Jeśli chodzi o radio dotarłem do miejsca, w którym wyświetliła mi się lista polskich stacji i była tam "Polska Stacja" :) dla mnie wystarczy więcej nie oczekuję :D
Prognoza pogody niestety nie ma tam Chorzowa :( więc wybrałem Katowice, ale sposób prezentacji pogody od razu poprawił mi humor :) działa świetnie :)
Natomiast jak na razie nie widzę zastosowania do jakiejś Picassy i Flickera ale to pewnie dlatego, że tego typu przedsięwzięcia mnie nie kręcą.

Na sam koniec zostawiłem sobie zabawę z HDD. No i dobrze, że na koniec.
Funkcja NAS działa tylko wtedy jest włączona na odtwarzaczu, w czasie słuchania muzyki lub jakiejkolwiek innej funkcji niestety nie można z niej korzystać. Po uruchomieniu NAS, mamy możliwość wyboru kilku funkcji: samba, ftp, bittorrent i iTunes. Uruchomiłem serwer samby, przesiadłem się do komputera i odnalazłem ten udział sieciowy. Udało się "wejść" na dysk w O!Play bez problemu, założyłem katalogi, skopiowałem kilka plików muzycznych, kilka filmów, jeden obraz .iso płyty DVD. Wszystko działało bez problemów.
Następnie wróciłem od O!Play i się zaczęło :p
Jeden z filmów .avi się nie odtwarza. Przy próbie odtwarzania obrazu .iso płyty DVD nastąpiło zawieszenie się odtwarzacza. Umarł na kilkanaście minut więc potraktowałem go wyłącznikiem na listwie :x
Po ponownym uruchomieniu już nie eksperymentowałem z obrazem płyty ale samba zrywa połączenie z komputerem i nie mogę już wgrywać na dysk w O!Playu.
problem pojawił się również w momencie przeglądania zasobów sieci lokalnej, przy próbie wejścia na komputer otwarło się okienko z prośbą o podanie nazwy użytkownika i hasła, ok - zgodzę się, że tak powinno być. Problem w tym, że na ekranie nie pojawiła się klawiatura aby można było cokolwiek wpisać! :-x
Po podłączeniu do odtwarzacza klawiatury pecetowej USB niestety też się okazało, że nie działa.
Tyle na już i na szybko.
Teraz muszę przeprowadzić próbę upgradeu firmwaru do najnowszej wersji, ale z tego co czytałem to też ma jakieś problemy. Może coś robiłem źle i dlatego mi to nie zadziałało tak jak powinno ale mam ten sprzęt dopiero trzy dni i nie za bardzo miałem czas oby mu go więcej poświęcić.
Acha jeszcze kwestia sterowania z iPhona, funkcja ta jest dostępna poprzez przeglądarkę Safari w iPhonie, trzeba jej podać adres sieciowy odtwarzacza. Ja mam telefon z systemem WinMobile i Operą i niestety to nie działa. A tak z drugiej strony jeśli jest to zrobione na przeglądarkę to dlaczego tylko na iPhona? Bo ładnie wygląda na opakowaniu?

Na razie tyle. Jak uda mi się wykopać coś więcej to się odezwę.
Pozdrawiam.
 

whoszek

New member
No i wczoraj w nocy updatowałem firmware.
Odtwarzacz cały czas się restartował. Po uruchomieniu wyświetlał komunikat "Indeksowanie" i restart.
Tak w kółko.
Przeszło mu po odłączeniu twardego.
Twardego potraktowałem formatem na kompie i problem się skończył.
Dodano internetową telewizję :) Super bajer, mnóstwo stacji telewizyjnych, co do jakości materiału to inna sprawa ale to już pewnie od ASUSA nie zależne.
Mam łącze 30Mbit a niektórych się nie da oglądać.
Rano posłuchałem sobie radia przez dwie godzinki.
W zasadzie wydawało się, że wszystko jest ok. Nawet obraz .iso się odtwarza :), ale.
Ale jak go wyłączyłem na pilocie podczas grania radia, tak od tego czasu z uporem maniaka się zawiesza i restartuje :(
Coś mi się wydaje, że ASUS daje ciała na całej linii z tym urządzeniem. Coś jakby nie ta firma.
Ale cóż. Na forach pojawiają się już informacje o alternatywnym oprogramowaniu do wcześniejszych modeli, już mają youtube i inne fajne. Może my też się doczekamy?
Obawiam się tylko, że ASUS opublikował źródła frmwaru aby zrzucić robotę na innych. Niestety.
Na dzień dzisiejszy jak dla mnie urządzenie ma bardzo ograniczony zakres zastosowania i to u ludzi z mocnymi nerwami. Jestem rozczarowany.
Ale pożyjemy - zobaczymy.
 

Silkroad

New member
problem z podłączeniem USB WIFI ( karta sieciowa )

Ściągnłąlem nowy firmware i zainstalowałem z sukcesem. Po instalacji pojawiła się opcja sieci bezprzewodowe ku mojej uciesze ale kiedy wkładam w wejście USB - kartę sieciową najpier Edimax-a potem sugerując się opisem z firmware

"O!Play HD2 firmware update 1.Add Wireless connection support with WiFi Dongle.(*Please note that O!Play HD2’s wireless feature only works with the bundled ASUS WLAN 802.11n USB adapter in Europe area currently. If the ASUS WLAN 802.11n USB adapter is not included in your product package, you can use wired connection to enjoy Internet Media Service. ) "

kartę ASUSA WL-167g i żadnej reakcji jakby nie widział urządzenia USB.

Czy ktoś może mi pomóc ?

ps. znalazłem wątek na forum pomocy technicznej asus-a ( oczywiście pomoc techn. pusta i wysyłaja, żeby sprawdzić FAQ na którym nic nie ma )

"Zakupiłem kartę WiFi USB ASUS N11 i nie działa zawiodłem się. produkty jednej firmy powinny być kompatybilne. Odtwarzacz jej nie widzi. Działa natomiast PENTAGRAM USB 6132-10. Działa bardzo sprawni i obsługuje wszystkie protokoły szyfrowania."

Czyli problem może być z odpowiednią kartą sieciową chmmm
 
Ostatnia edycja:

XentrixPL

New member
Niestety również pospieszyłem się z zakupem nie czytając recenzji.
Żałuję każdej wydanej złotówki na ten sprzęt. To jest po prostu porażka.
Transfery przez sambę żenująco niskie ok. 5-6 MB/s, brak łączności z komputerem w sieci. Ostrzegam, trzymajcie się z daleka od tego produktu. Lepiej kupić jakiegoś Popcorna lub Dune.
 

Silkroad

New member
no i udało się ciężko ale efekt bardzo zadowalający

pisałem, że mam problem z wifi - fakt problem poważny bo nawet asus usb wifi nie widzi urządzenia ASUS HD2 OPLAY i tym samym nie łączy się.

Rozwiązałem problem następująco : Miałem nieużywanego Access Pointa WAP54G i ustawiłem go w trybie AP podłączyłem RJ45 i pliki śmigają bezprzewodowo do WAP54G i tam przewodowo trafiają do Asus HD2 - wszystko śmiga jak należy bez strat i zacięć mimo iż tak naprawdę bezprzewodowo i z dość dalekiej odległości. Jestem pod wrażeniem działania tego urządzenia .
Pliki po 50GB z płyty blu-ray na komputerze śmigają bez problemów.

Problem miałem z Windowsem7 by móc się zalogować ale po 2/3 dniach zabawy wszystko działa jak należy !

PROBLEM to konfiguracja ale polecam fora w języku ang. i znajdziecie rozwiązanie.

Napisy i wszelkie pliki to nie problem ... z nowym upgrade czyta wszystko ! txt srt itp.
 
Ostatnia edycja:

Sdolas

New member
A jak ten Asus wygląda w porównaniu z WD HD playerem
Jak widzę obecnie Asus jest tańszy, można już go kupić za ok 270 zł, a WD za ok 400 zł.
Osobiście od playera na chwilę obecną najbardziej oczekuję poprawnego odtwarzania filmów w HD, np mkv czy rmvb z 1080p włącznie, a najbardziej zależy mi na plikach z kamety Sony czyli m2ts.
O dziwo każdy lapek do tej pory bez problemów radził sobie z plikami mkv, rmvb i m2ts z sieci a bywały problemy z plikami z kamery :( mimo że to ten sam kodek :(
Czy ten asus i WD są porównywalne biorąc pod uwagą moje chyba skromne wymogi ?
Będę wdzięczny za pomoc.

Edit. Widzę że w podobnej cenie i funkcjonalności jest jeszcze Fergusom Ariva 210

No i jeszcze jedno pytanko :)
Jak te playery radzą sobie z wyborem ścieżek dźwiękowych i napisów w plikahc mkv ?
W kompie wiadomo, bezproblemowo a w tych playerach ?

Na początku tego wątku też poruszaliście temat jednego urządzenia w jednym, czyli Tuner DVB-T z możliwością nagrywania na HDD + HD player. W przypadku odbiorników Hyundai posiadających te funkcje jak nr R600 to wydatek rzędu 700-750 zł.
Właśnie znalazłem takie combo, czyli DVB-T z mpeg-4 + HD player :)
http://www.wiwa.info.pl/index.php?id=26
Co o tym sądzicie ?
Dodam że na allegro jego koszt to ok 200, czyli znacznie mniej niż Hyundai :)
 
Ostatnia edycja:

xatt

New member
tego Asusa mam ponad tydzień i również żałuję zakupu. Pomimo wgrania najnowszego softu ze strony asusa nie czyta txt ! jest to sprzęt przereklamowany i w sumie, przynajmniej na razie, dopóki nie pojawi się sensowny soft - Odradzam!
 

tomud

New member
tego Asusa mam ponad tydzień i również żałuję zakupu. Pomimo wgrania najnowszego softu ze strony asusa nie czyta txt ! jest to sprzęt przereklamowany i w sumie, przynajmniej na razie, dopóki nie pojawi się sensowny soft - Odradzam!

Tak z ciekawosci... to ze nie czyta txt to jedyny powod ze sprzet jest do d.... czy jeszcze sa z nim jakies problemy :) bo jesli tak to znaczna czesc odtwarzaczy jakie posiadaja ludzie na tym forum jest przereklamowana :)
 

Silkroad

New member
Zapewniam, że czyta txt. i czytał nawet bez najnowszego softu. Czyta doskonale polskie napisy. Nie mam pojęcia dlaczego kilku tu osobom nie czyta.

Problem w W7 polegał na logowaniu się przez urządzenie do tzw. grupy roboczej - błędne hasło itd. Na angielskich forach polecono wyłączyć w windowsie 7 grupę domową i udostępnić normalnie pliki - tak zrobiłem i śmiga jak ta lala. Problem nie występuje z windowsem vista.

Urządzenie naprawdę działa rewelacyjnie ( przynajmniej u mnie a mam go od ponad miesiąca ) .

Myślę, że jest rozwojowe dzięki softom - które trzeba niestety wgrać tylko przez USB ale to nie problem ... softa oczywiście pobrać i rozpakować przed zgraniem na pendrive.

Przyznam, że jest to nowe urządzenie i brakuje wsparcia w necie a ASUS ze wsparciem dał ciała - bo nie ma żadnego
 

Silkroad

New member
Tak z ciekawosci... to ze nie czyta txt to jedyny powod ze sprzet jest do d.... czy jeszcze sa z nim jakies problemy :) bo jesli tak to znaczna czesc odtwarzaczy jakie posiadaja ludzie na tym forum jest przereklamowana :)


Kolega albo celowo albo nie wgrał softu - zapewniam, że czyta txt. Z napisami można robić dużo fajnych rzeczy :) powiększać, kolorować itp.
 

Bartasek

New member
Powiem tak, ja mam sprzęt od jakiś 2 miesięcy ale niestety nie mam czasu testować.

Co do softu polecam forum moServices, są już bardzo dobre softy ale w niektórych przypadkach trzeba się troche pomęczyć.

Co do txt to czyta większość formatów, ale niestety nie wszystkie, nie wiem dokładnie które tak a które nie.

Ogólnie sprzęt jest według mnie bardzo stabilny. Wsadziłem ostatnio do niego 2 TB WD Green i muszę powiedzieć że po dwóch dobach ciągłego kopiowania całego zbioru z kompa na odtwarzacz poprzez USB2.0 (PCLink) odtwarzacz ciepły (nie mylić z gorący). Co do wentylatora to według mojej subiektywnej oceny nie jest głośny, ale normalny - jak każdy wentylator. Transfery poprzez PCLink USB2.0 na poziomie 25-30 MB/s.
 

tomud

New member
Cinavia a tak z ciekawosci po co ? Jak player i tak nie czyta oryginalnych plyt z powodow licencyjnych...
 
Ostatnia edycja:

Lukasz-ps3

New member
Pytam o to, ponieważ w PS3 jest zainstalowane oprogramowanie Cinavia (przyszło z którymś tam automatycznym update od Sony). Konsola blokuje odtwarzanie pewnych filmów Xvid, więc szukam alternatywy.
 

tomud

New member
Bo to jest zabezpieczenie plyt :) do tego musi byc zaimplementowane w odtwarzaczu, a neiejako ze ten player nie ma czegos takiego jak naped DVD czy BluRay wiec logiczne jest ze montowanie takiego zabezpieczenia jest bezcelowe :)

A nawet jak sie pojawia playery za mniejsza kase z BluRay to i tak nikt tego nie zaimplementuje bo malo kto kupil by taki player :)

Niestety Sony, M$ i tego typu firmy dbaja o legalnosc wiec masz ta niewatpliwa radosc poznania nowego zabezpieczenia :)
 
Ostatnia edycja:

XentrixPL

New member
Dzisiaj wgrałem nowy firmware 01.13.11 i jest dużo lepiej. Można normalnie przeglądać foldery z kompa. Jeśli chodzi o napisy to czyta *.txt bez problemu, choć sam wygląd napisów jest jeszcze nie za bardzo dopracowany. Nie można zmniejszyć interlinii, wybrać innej czcionki. Jeśli chodzi o obsługę formatów to nie mogę złego słowa powiedzieć czyta wszystko oprócz *.ape. Dodano możliwość aktualizacji softu przez sieć. Na razie tyle.
 

Lukasz-ps3

New member
Czy można podłączyć dysk zewnętrzny 2,5' (z laptopa) przez esata?
Dysk wymaga podłączenia przez dwa kable - usb 2.0 (zasilanie) oraz esata (przesył danych). Czy ilość portów jest wystarczająca i taka kombinacja działa?
 
Do góry