Asus O!Play HD2

lukaszsbv

New member
Witam
A ja już od kilku miesięcy korzystam z softu ze strony moServices.org
i jestem bardzo zadowolony.

Polecam post: "New line of FW - AMP (r7)" w dziale "English forum"


Ja obecnie korzystam z najnowszego softu:
...amp_r7_pohd.zip (63 Мб)
With pohd5440 skin



Jest to soft po przeróbkach od odtwarzacza A.C. Rayan graficznie wygląda zupełnie inaczej niż oryginalny asusa (moim zdaniem ładniej) a technicznie jest pozbawiony większości błędów które miał mój oryginalny soft no i co najważniejsze działa na nim Youtube :bober:

Jeśli ktoś chce starą oprawę graficzna możne zainstalować :
...amp_r7_hd2.zip (49 Мб)
With hd2 blue skin



Aby zainstalować w/w softy należny je rozpakować a następnie skopiować plik instal.img na pendrive. Następnie włożyć pendrive do USB w asusie, wcisnąć i trzymać przycisk resetu z tylu obudowy następnie odłączyć kabel zasilania na kilka sekund. Reset puszczamy dopiero gdy na ekranie pojawi się biały napis. dalej wszystko instaluje się juz samo :)

Przypominam że zmianę softu wykonujecie na własną odpowiedzialność.

P.S. Przepraszam za brak linków ale jestem nowym użytkownikiem i regulamin zabrania mi ich podawania
 

gandi77

New member
Witam
A ja już od kilku miesięcy korzystam z softu ze strony moServices.org
i jestem bardzo zadowolony.

Polecam post: "New line of FW - AMP (r7)" w dziale "English forum"


Ja obecnie korzystam z najnowszego softu:
...amp_r7_pohd.zip (63 Мб)
With pohd5440 skin



Jest to soft po przeróbkach od odtwarzacza A.C. Rayan graficznie wygląda zupełnie inaczej niż oryginalny asusa (moim zdaniem ładniej) a technicznie jest pozbawiony większości błędów które miał mój oryginalny soft no i co najważniejsze działa na nim Youtube :bober:

Jeśli ktoś chce starą oprawę graficzna możne zainstalować :
...amp_r7_hd2.zip (49 Мб)
With hd2 blue skin



Aby zainstalować w/w softy należny je rozpakować a następnie skopiować plik instal.img na pendrive. Następnie włożyć pendrive do USB w asusie, wcisnąć i trzymać przycisk resetu z tylu obudowy następnie odłączyć kabel zasilania na kilka sekund. Reset puszczamy dopiero gdy na ekranie pojawi się biały napis. dalej wszystko instaluje się juz samo :)

Przypominam że zmianę softu wykonujecie na własną odpowiedzialność.

P.S. Przepraszam za brak linków ale jestem nowym użytkownikiem i regulamin zabrania mi ich podawania
Dzięki wielkie za tego linka,właśnie pobieram,zobaczę czym się różni.Sam używam wersji 1.17 (wyższe psuły napisy,a na niższych dysk czasem znikał przy przewijaniu folderów)która działa dobrze,ale nie zaszkodzi sprawdzić.
 

gandi77

New member
Witam
Czy na Asusie O!Play HD2 działa alternatywny firmware?

Tak działa,ja sprawdziłem te z postu powyżej i używam obecnie:
...amp_r7_hd2.zip (49 Мб) - błękitne menu,trochę szybciej wszystko chodzi,kilka drobiazgów w opcjach.
Spróbowałem jeszcze tego drugiego ...amp_r7_pohd.zip (63 Мб),ale strasznie spowalniał wszystko oraz dziwnie działał pilot(oczywiście mowa o Asusie O!Play HD2)
Zawsze można oczywiście wrócić do oryginalnego softu.Instalowałem bez tego resetu z tyłu opisanego powyżej,z karty SD.
 

lukaszsbv

New member
"gandi77" u mnie (...amp_r7_pohd.zip (63 Мб) działa normalnie, nie zauważyłem żadnego spowolnienia w stosunku do (...amp_r7_hd2.zip (49 Мб).

Aha jeszcze jedna ciekawostka, jeśli wgraliście któryś z tych softów wpiszcie w przeglądarce internetowej adres IP waszego asusa a pojawi się wam manager do zarządzania waszym odtwarzaczem. W zakładce "modules" jest sporo aplikacji które można dowolnie instalować i odinstalowywać. Niestety większość po rusku ale jest też np. polska Ipla :)
 

Piciu29

New member
Asus opla!y hd2 - kilka pytań !!!

Witam wszystkich mam kilka pytań dotyczących odtwarzacza ASUS OPLAY HD2 który to mam od niedawna, a mianowicie :
1.Używam dysku 3,5'' Seagate 2TB 5900 na którym mam filmy w formacie divix (standardowe 700MB) no i filmy w formacie MKV (HD)mam również najnowszy firmware 2.0.14 i tu moje pytanie dlaczego mając w OPLAYU ustawione w opcjach VIDEO : zakładka 16:9 np filmy divix są wyświetlane w formacie 4:3 (tak jak by nie pamiętał ustawiń), natomiast gdy przestawimy w OPLAYU na format wyświetlania 4:3 lub LETTER 4:3 wtedy standardowe divixy są rozciągnięte w format 16:9 - o co tu chodzi czy ktoś może mi wytłumaczyć albo spotkał się z takim problemem.
2. Pytanie nr 2 : powszechnie wiadomo że OPLAY nie radzi sobie z wszystkimi formami txt, jednak ja np wrzuciłem do folderu z danym filmem i plik txt i plik srt i podczas odtwarzania również nie widzi srt a chyba powinien (dodam że txt na srt przerabiam programem subtitle workshop) - czy ktos ie jak to rozwiązać aby te srt po przerobieniu z txt chodziły w odtwarzu?

z óry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam :

Piotr
 

gandi77

New member
Witam wszystkich mam kilka pytań dotyczących odtwarzacza ASUS OPLAY HD2 który to mam od niedawna, a mianowicie :
1.Używam dysku 3,5'' Seagate 2TB 5900 na którym mam filmy w formacie divix (standardowe 700MB) no i filmy w formacie MKV (HD)mam również najnowszy firmware 2.0.14 i tu moje pytanie dlaczego mając w OPLAYU ustawione w opcjach VIDEO : zakładka 16:9 np filmy divix są wyświetlane w formacie 4:3 (tak jak by nie pamiętał ustawiń), natomiast gdy przestawimy w OPLAYU na format wyświetlania 4:3 lub LETTER 4:3 wtedy standardowe divixy są rozciągnięte w format 16:9 - o co tu chodzi czy ktoś może mi wytłumaczyć albo spotkał się z takim problemem.
2. Pytanie nr 2 : powszechnie wiadomo że OPLAY nie radzi sobie z wszystkimi formami txt, jednak ja np wrzuciłem do folderu z danym filmem i plik txt i plik srt i podczas odtwarzania również nie widzi srt a chyba powinien (dodam że txt na srt przerabiam programem subtitle workshop) - czy ktos ie jak to rozwiązać aby te srt po przerobieniu z txt chodziły w odtwarzu?

z óry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam :

Piotr
Z póżniejszym firmware żle działały nawet napisy srt,spróbuj wersji 1.17.Na nim napisy jak i obraz powinny być w porządku,sam go używałem przez kilka miesięcy.Ewentualnie możesz spróbować nieoficjalnego softu z postów powyżej.
 

dafi_11

New member
Witam
Testowałem amp_r7_pohd.zip (63 Мб).
Działa YouTube, inna wersja programu do stacji radiowych, problem z ustawieniami w setup. Nie można w setup jak na rzazie zmienić zakładek.
U mnie wersja amp_r7_hd2.zip słabo działa - nie można uruchomić serwisów moServices.

Darek
 

lukaszsbv

New member
Na stronie moServices pojawiła się nowa wersja softu "amp (R8 )

Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło, ale w praktyce wszystko śmiga dużo szybciej :)

pozdrawiam
 

mika34

New member
Witam
A ja już od kilku miesięcy korzystam z softu ze strony moServices.org
i jestem bardzo zadowolony.

Polecam post: "New line of FW - AMP (r7)" w dziale "English forum"


Ja obecnie korzystam z najnowszego softu:
...amp_r7_pohd.zip (63 Мб)
With pohd5440 skin



Jest to soft po przeróbkach od odtwarzacza A.C. Rayan graficznie wygląda zupełnie inaczej niż oryginalny asusa (moim zdaniem ładniej) a technicznie jest pozbawiony większości błędów które miał mój oryginalny soft no i co najważniejsze działa na nim Youtube :bober:

Jeśli ktoś chce starą oprawę graficzna możne zainstalować :
...amp_r7_hd2.zip (49 Мб)
With hd2 blue skin



Aby zainstalować w/w softy należny je rozpakować a następnie skopiować plik instal.img na pendrive. Następnie włożyć pendrive do USB w asusie, wcisnąć i trzymać przycisk resetu z tylu obudowy następnie odłączyć kabel zasilania na kilka sekund. Reset puszczamy dopiero gdy na ekranie pojawi się biały napis. dalej wszystko instaluje się juz samo :)

Przypominam że zmianę softu wykonujecie na własną odpowiedzialność.

P.S. Przepraszam za brak linków ale jestem nowym użytkownikiem i regulamin zabrania mi ich podawania

Witam wszystkich.
Potrzebuje pomocy z aktualizacją do amp_r7_hd2.
Zaczyna sie instalacja firmware, jest pasek postepu, ale gdy dochodzi mniej wiecej do 1/8 staje i nic sie nie dzieje. Czekalem 10 min, wylaczylem zasilanie, uruchomilem od nowa i to samo. Probowalem takze amp_r8_hd2 i rowniez bez skutku.
Zrestartowalem box, stary firmware pozostal bez zmian i hd2 normalnie chodzi na producenta firmware, czyli wyglada na to jakby instalacja nowego w ogole sie nie zaczela.

Nie wiem o co kaman.
 

swiderro

New member
Witam


Czy ma ktos wie czy
Asus O!Play HD2
odtworzy pliki mkv o profilu wyzszym niż 4.1 ?

Mój LCD po USB nie czyta plików mkv o profilu 4.1 i wyższym
 

Gigant999

New member
ASUS HD2 O!Play - usunięta opcja kopiowania plików?!

Witam

Zwracam się o pomoc do właścicieli Odtwarzacza ASUS HD2. Po ostatniej aktualizacji oprogramowania zniknęła możliwość kopiowania plików.... Jak to możliwe?! Przecież w środku jest dysk twardy właśnie po to, aby umieszczać tam multimedia. Od kiedy to upgrade firmware powoduje downgrade możliwości??...:!:
Ten stan rzeczy jest dla mnie nie do zaakceptowania i sprzęt wyląduje za oknem, jak nie odzyska ponownie możliwości przenoszenia plików.

Być może ta funkcja została gdzieś ukryta. Może ktoś wie jak to zrobić.

Do tej pory wchodziłem w Managera plików i przyciskiem "file" otwierałem panel możliwości. Teraz jest tam tylko "zmień nazwę" i "lista odtwarzania" - beznadzieja po co to komu :fool: ...

P.S. Czy do nowych aktualizacji są również wydawane "instrukcje obsługi"? Jeżeli tak to gdzie?

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie
 

soplus

Active member
Bez reklam
Jedyny sposób to wgranie poprzedniej wersji. Niestety z softu na soft Asusa coraz większą lipę wypuszcza. Proponuję softy alternatywne.
 

kerad77

New member
Trochę odgrzeje kotleta, ale aktualnie wpadł mi w ręce ten player i mam pytanie dotyczące przesyłania plików po FTP. Mianowicie na sofcie producenta należy po włączeniu odtwarzacza wejść w NAS i dopiero aktywuje sie FTP, czy w alternatywnym sofcie może jest to prościej rozwiązane że nawet nie trzeba włączać pilotem urządzenia aby mieć dostęp do FTP, tak mam np na WDTV Live i bez włączania pilotem można przesyłać pliki po sieci na dysk.
Dziękuję za odpowiedź
 

Alvin75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piszesz o alternatywnym oprogramowaniu. Jest coś takiego? Skąd ściągnąć i jak zainstalować? Sam mam taki odtwarzacz. Po kilku próbach zrezygnowałem z tych bardziej zaawansowanych funkcji i używam tylko do odtwarzania filmów.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

grzesio1986p

New member
Asus O!Play HD2 restartuje się

witam,
mój Asus O!Play HD2 po wgraniu amp_r13_nogui.zip pokazuje logo ASUS i się restartuje
nawet nie można wgrać innego firmware
czy da się to jakoś naprawić ??
 
Do góry