Asus O!Play HD2

drjones

Member
A czy jest tam coś na temat prędkości LANA? Fast czy Giga? Pytam bo już ją widziałem ale z ang jestem taki sobie ;)

Normalny 100Mbit transfery nieznane.
Ogólnie ocena bardzo bez szału.
Zewnętrzne napędy DVD obsługuje, ale bez CSS (tego mi w sumie brakuje do szczęścia ;) ).
WiFi zdaje się ma być realizowane standardowo przez usb-dongle.
HDaudio ma i działa.
Opery nie ma i jest dopiero w zapowiedziach aktualizacji softu. Coś mi się zdaje, że tak jak Xtreamer, czekają aż Realtek im w końcu da SDK, który działa. Z drugiej strony jeżeli wyjdzie SDK z Operą to nagle pojawi się ona u większość producentów playerów.
W sumie to tyle.
 

apple

New member
USB 3.0 tylko na PC Link

Zarówno strona ASUSa jak i znalezione specyfikacje pokazują, że tak naprawdę gniazda mają USB 2.0, a tylko PC Link ma 3.0. Zapowiedzi były więc przesadzone, bo nie kupuję zewnętrznego urządzenia, żeby pracowało jako dysk zewnętrzny dla komputera. Transfer z komputerem ma być zapewniany przez sieć (a jest tylko 100 Mbit), a standard USB 3.0 mają mieć gniazda urządzenia DLA urządzeń zewnętrznych...
Nie ma tez wifi, więc animacje z przedstawieniem bezprzewodowej komunikacji z laptopem są również naciągnięte. Ech... narobili smaku.
 

drjones

Member
Już do kupienia

Można już kupić w sklepie internetowym (sieciówka europejska) za 529PLN +przesyłka. Nie podaję nazwy żeby się nikt nie czepiał. Czekamy na odważnych testerów :)
 

apple

New member
Hmmmm, bez WiFi, USB 3.0, ciekawe czym jeszcze rozczarują...testerzy pewnie nie prędko się znajdą.
Fakt - sam się rozczarowałem ale inaczej to juz wygląda gdy patrzysz na cenę.
Te małe urządzenia często nie mają wifi i trzeba je dokupić. No takie wszystko odtwarzające Hyundai mBox L110 za 400 zł jest tylko 100 zł tańsze, a ASUS ma dodatkowo

- esata
- dwa różne wyjścia audio (masz wybór jak podłączysz - dla mnie ważne, bo optyczne mam już we wzmacniaczu zajęte)
- możliwość włożenia dysku, tj szybszy transfer i brak kabli
- jednak może działać jako dysk zewnętrzny w standardzie USB 3.0 (choć nie ma USB 3 dla innych)
- może działać jako serwer
To masz za 100 zł. Jeżeli ktoś chciał tylko odtwarzacza, to dokłada troszkę i ma dużo więcej.

Ja bym chętnie potestował, gdybym nie zechciał kupić czegoś co ma dodatkowe funkcje
dokładam jeszcze 300 i mam
- tuner DVB-T z możliwościa nagrywania i timeshift
- możliwość nagrywania na dysk
- zarządzanie plikami za pomocą urządzenia
- konwerter sygnału AV z analogowych źródeł z jednoczesnym nagrywaniem
(inne mBox)

W zasadzie poza tunerem, ASUS mógłby mieć powyższe funkcje. Generalnie jak na odtwarzacz ASUS nie jest drogi.
 

Bucek

Banned
prosze o namiar na to cos co obsluguje nagrywanie z tunera tV ...

P.S.:na w pełni dorobiony player z USB3.0 i GbEth to sobie widze poczekamy ruski rok :p
 
Ostatnia edycja:

escobarek

New member
Posiada już ktoś może ten odtwarzacz w swojej kolekcji? Nie ukrywam, że sam przymierzam się do jego zakupu jednak bardzo sznuję opinię ludzi związanych z tym forum i chciałbym aby wypowiedziała się jakaś osoba, która miała okazja już poobcować z tym sprzętem ;) Warto kupić tę wersję czy lepiej poprzestać na poprzedniej ale posiadającej Wi-Fi?
 

batalona

New member
ja zakupilem.. napisy txt nie dzialaly (nie wiem w jakim byly formacie) aplikacji do iphona nie znalazlem - a dlatego to kupilem.. tak ze sie wkurzylem i walnalem do szafy moze bedzie nowy soft to wyciagne ..(jakis jeden nowy wrzucilem .. dodali internet tv i cos tam jeszcze ale np youtube nie ma ...z pozytywow to ladnie w miare wyglada, pilot dziala bardzo dobrze z kazdego miejsca (urz jest ukryte i pilot dziala tylko poprzez odbicia od scian i o dziwo dziala.. puszczalem na tym pare filmow mkv, divx itp.. dzialaly wszystkie ale nie testowalem wielu napisy srt ok, kolory zmiana pozycji, rozmiaru wszystko ok
 

Bartasek

New member
Ja dzisiaj zakupiłem ten odtwarzacz, jutro ma do mnie dotrzeć. Jak już się troszkę pobawię to coś napiszę.

Możecie mi powiedzieć gdzie znajdę materiały do testowanie, chodzi mi najbardziej o coś w wysokiej rozdzielczości i z dźwiękiem 7.1.
 

Bartasek

New member
Będziesz miał taką listę w kartonie. Masz amplituner z 7.1 żeby sprawdzić działanie dźwięku 7.1?

Ja zrobiłem kilka testów z plikami z 7.1 i tak:
- zarówno DD jak i DTS leci w dwuch kanałach na TV po kablach chinch,
- dźwięk na amplitunerze, który ma dekoder DD5.1 i DTD5.1, który był podpięty po kablu COAX do ASUSA, był dekodowany jako 5.1 (zarówno DD5.1, DD+7.1, DTS5.1, DTS7.1). Jedynie DolbyTrueHD był dekodowany na amplitunerze jako 2.1. Myślę, że to kwestia amplitunera, nie mam niestety ampli 7.1 żeby sprawdzić czy asus wysyła dźwięk 7.1 po optyce czy też coax.
 
Do góry