Ferguson Ariva 210

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ferguson zapowiada zapowiada pojawienie się na rynku od lipca ciekawego odtwarzacza na RTD 1073DD. Od innych tego typu odróżnia go na korzyść obsługa napisów TXT we wszystkich formatach, obsługa zewnętrznych napędów DVD i - uwaga! - Blu-ray. Minusem jest z pewnością brak złącza USB device. Mówi się o cenie 499 zł, aczkolwiek w pewnym katowickim sklepie (jeszcze nie sprzedają, ale chcą się zorientować w liczbie chętnych - mówi właściciel) cena jest 449 zł.
Tutaj pełna specyfikacja: Ariva HDplayer 210 : Ferguson : Digital Multimedia Technology.
 

Epidian

Member
To może by był ciekawy odtwarzacz gdyby nie to, że na nasz rynek trafiła wersja okrojona. Brat bliźniak Giec GK-HD210 ma wejścia AV, co umożliwia nagrywanie ze źródeł analogowych a Ferguson już tego nie ma. A według mnie jest to jedyna konkretna rzecz, która odróżniałaby Arivę HD210 od Arivy HD110 i która warta by była dopłacenia 100 czy 150zł różnicy w cenie.
Google ˇ­Ňë
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Brat bliźniak Giec GK-HD210 ma wejścia AV, co umożliwia nagrywanie(...) A według mnie jest to jedyna konkretna rzecz, która odróżniałaby Arivę HD210 od Arivy HD110 i która warta by była dopłacenia 100 czy 150zł różnicy w cenie.

Nagrywanie umożliwiają konstrukcje na RTD1073, natomiast 210 jest na 1073DD, więc to nie "bliźniak". A różnic między 110 a 210 jest więcej, choćby obsługa zewnętrznych napędów BD.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
interesują mnie dwie rzeczy:
1.wysyła 24 klatki po hdmi?czy tylko 60?albo chociaż 50 bo 60 to u nas bez sensu w tym momencie(autodopasowanie) - znów będzie kretyński judder
2.passtrough HD audio?
 

janusz

New member
Bez reklam
Poważnie rozważam zakup, proszę o negatywne opinie, bo na razie to mój faworyt.
Potrzebuję prostego odtwarzacza, bez audio HD, z wyjściem optycznym do amplitunera Yamaha 630, wyjściem HDMI do LCD. Odtwarzacz powinien mieć możliwość montażu dysku wewnętrznego, nie potrzebuję wifi, powinien sobie radzić ze wszystkimi filmami szczególnie HD z internetu, oraz powinien służyć jako odtwarzacz audio do plików z internetu, ale tylko dobrej jakości, przede wszystkim FLAC w tym 96/24, co ważne dźwięk stereo ma iść optykiem więc tor analogowy mnie nie interesuje.
Proszę o podanie wad wyboru tego odtwarzacza, ewentualnie wskazanie konkurencji (Asus i WD są blisko, ale aluminiowa obudowa Arivy i dysk wewnetrzny decydują).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Do informacji na początku nie dodałem, a powinienem, że Ariva 210 jest zbudowana na Realteku 1073DD+ (na fotce widać oznaczenie GA10C+, podczas gdy zwykły DD był oznaczony G932C) czyli ma możliwość dekodowania (i pass) DTS-HD MA i Dolby TrueHD audio, co dla wielu osób jest istotne.
Pozostaje pytanie czy w firmware Fergusona będzie taka możliwość... Mam nadzieję, że programiści firmy wykorzystali SDK3 Realteka, bo miały w nim być uwzględnione nowe możliwości dźwiękowe "plusa", choć były jakieś problemy z opłatami (plus zewnętrzne napędy BD, w planie obsługa przeglądarki Opera, już wykorzystanie smartfonów w roli pilotów) i wszystko będzie pięknie "grało i buczało". Nowe Dvico na tym samym chipie obsługuje, choć w pierwszych firmware mieli jakieś problemy z DTS MA.

Gdyby jednak takiej możliwości nie było, a firmware okazałby się słaby, można będzie próbować coś powalczyć z modingiem. Mądrzy ludzie już nad tym pracują...

A jeżeli nie, to trzeba będzie poczekać na nowe urządzenia na 500 MHz procesorze RTD1085,który ma zastąpić 1073 (dźwięk ful hd, gigabit Ethernet, SATA, PCIe).
 

Attachments

  • realtek1073DD+.jpg
    realtek1073DD+.jpg
    85,3 KB · Wyś: 626

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ciekawe, czy w nowym chipie lub SDK Realtek usunął błąd nieprawidłowego odtwarzania fps=23,976 jako fps=24.
 

drjones

Member
Do informacji na początku nie dodałem, a powinienem, że Ariva 210 jest zbudowana na Realteku 1073DD+[...] Gdyby jednak takiej możliwości nie było, a firmware okazałby się słaby, można będzie próbować coś powalczyć z modingiem [...]

Rozumiem, że o te wszystkie bajery z SDK 3 pytałeś Fergusona bezpośrednio? Czy coś jeszcze ciekawego zapowiedzieli, względnie zapowiedzieli regularne aktualizacje softu? Ostatnio okazało się m.in. na iboumie, że może i nawet nowe Egreaty R4A mają DD+, tylko co z tego skoro soft nie pozwala ich wykorzystać?

A co do SDK 3.0 ostatnio spotkałem się bodaj na MPC z opiniami że są 2 wersje tzw. pseudo SDK 3.0 wykorzystane m.in. w Traxdacie a tz.w pełne SDK 3.0 to raczej nowe zabawki z DD+ które mają obsługiwać HDaudio. Wiesz coś więcej na ten temat?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Rozumiem, że o te wszystkie bajery z SDK 3 pytałeś Fergusona bezpośrednio? Czy coś jeszcze ciekawego zapowiedzieli, względnie zapowiedzieli regularne aktualizacje softu?

W Fergusonie za wiele nie mówią, odniosłem wrażenie, że mają jakieś problemy z softem, albo chcą zrobić od razu coś na poziomie, a nie jak poprzednio wypuszczać niedoróbki.
De facto potwierdzona jest tylko obsługa zewnętrznych napędów BD, pozostałe bajery, które wspomniałem, są w opisie SDK 3 i RTD 1073DD+. Plus kilka innych.
Ale odnoszę wrażenie, że potencjał obecnych Realteków jest już na wyczerpaniu. Przydałby się gigabitowy ethernet, obsługa po USB klawiatur i myszy, większe możliwości modyfikacji i dostosowywania firmware dla posiadaczy urządzeń, proste dokładnie własnych bibliotek RSS, live TV itp... PLus moc i szybka pamięć. W tym kierunku idą nowe Sigmy...
 

drjones

Member
Poczytaj trochę o Mede8er Med500x a zmienisz faworyta. Droższy o stówkę, ale o niebo lepszy.


Hmm a gdzie tak tanio widziałeś? "Normalna" cena w PL to ok. 750PLN. A jeśli chodzi o możliwości to w sumie Hyundai P500 (629PLN) i L110 (399PLN ale ten bez opcji montażu dysku) dają radę.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ale jednak nowa Ariva to RTD1073DD+, czyli chip bez błędu uniemożliwiającego sprzętowe dekodowanie dźwięku HD, o czym w osobnym wątku. Z drugiej strony Mede8er to klasa sama w sobie, dbałość o klienta i poprawki w firmware są naprawdę znaczące, a w rankingu MPC najbardziej polecanych playerów "siedzi" na drugim miejscu, po kukurydzy A200.
 

janusz

New member
Bez reklam
Poczytaj trochę o Mede8er Med500x a zmienisz faworyta. Droższy o stówkę, ale o niebo lepszy.
Dzięki sprawdzam tematy o tym sprzęcie. Na razie nie znalazłem żadnej przewagi, przynajmniej do moich potrzeb, a Ariva wygląda lepiej. Oczywiście Ferguson to jeszcze nie sprawdzony sprzęt, ale do moich potrzeb stary model 110 w zupełności był OK, nowy daje możliwość montażu dysku wewnątrz. Chyba, że np. Ariva ma kłopoty z mkv lub innymi popularnymi formatami, ewentualnie zła jakość, ale o tym nie słyszałem.
Moje podstawowe wymagania to odtwarzanie filmów HD z plików mkv i avi itp. oraz pozbycie się płyt CD-R na których mam WAV-y głównie z FLAC-ów i APE.
 
Ostatnia edycja:

Jasob

Member
Dzięki sprawdzam tematy o tym sprzęcie. Na razie nie znalazłem żadnej przewagi, przynajmniej do moich potrzeb, a Ariva wygląda lepiej.
Sprawa gustu. Dla mnie Mede8er prezentuje się o wiele lepiej.Interfejs ma rewelacyjny.
Poza tym Mede8er wprowadza częste firmvare co jest bardzo istotne.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Sprawa gustu. Dla mnie Mede8er prezentuje się o wiele lepiej.Interfejs ma rewelacyjny.
Poza tym Mede8er wprowadza częste firmvare co jest bardzo istotne.

He, he. Nikt nie neguje że Mede8er nie jest wart polecenia. Owszem jest i to bardzo. Mnóstwo rzeczy za nim przemawia. Ale różnica cenowa między Ariva 210 a MED500X jest duża. Więc dlatego są tego typu dylematy.
 

drjones

Member
Dodatkowe informacje o chipach DD+ ważne

No i niestety nasi kochani producenci zamieszali na całego.
Tutaj link do info, z którego wynika, że jeśli nie rozprujemy sami playera to nie dowiemy sie co nam sprzedawca wciska gdyż np. nasz ulubiony Mede8er i AC Ryan dają już nowe DD+ pod tą samą nazwą, a inne firmy wydają nowe produkty pod nowymi nazwami. Na uwagę zasługuje fakt, że i tak kwestie HDAudio rozwiąże dopiero nowy SDK Realteka (pewnie ten z obsługą Opery) zapowiadany na sierpień (vide casus Asusa HD2).
Chyba warto poczekać parę tygodni z zakupami Realtekowymi. Nawiasem mowiąc rodzi to nadzieję, że nowy ferdek, też faktycznie uzyska HD audio. Do pełni szczęścia brak wtedy tylko nagrywania w SD za podobną cenę.
 

pkomp

New member
nie moge z tym realtekiem - zawsze z ta firma problemy - robią tyle układów w dziwnych wersjach że nawet sami nie sa w stanie dac jakiegoś info na ich temat - bałagan tylko na rynku
 
Do góry