Ferguson Ariva 210

Kirek50

Moderator
Bez reklam
To nie Realtek daje d..., ale producenci i firmy korzystające z ich SoC... Realtek dostarcza zamówione układy, producent wrzuca do playera, a firma, która daje swój brand powinna opisać: "to jest wersja DD+". I wszystko byłoby jasne... Tymczasem z reguły tak nie jest, a sprzedawcy są ciemni, więc robi się zamieszanie na rynku
 

janusz

New member
Bez reklam
He, he. Nikt nie neguje że Mede8er nie jest wart polecenia. Owszem jest i to bardzo. Mnóstwo rzeczy za nim przemawia. Ale różnica cenowa między Ariva 210 a MED500X jest duża. Więc dlatego są tego typu dylematy.
Wiele zależy od potrzeb. Mede8er w kilku elementach ma przewagę, ale akurt nie tych które będę używał. Przy moich wymaganiach Mede8er ma ciekawszego pilota, a Ariva obudowę. Ciekawe jak z szybkością działania tych urządzeń i ewentualnymi zawieszeniami, jakością obrazu i dźwięku.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Wiele zależy od potrzeb. Mede8er w kilku elementach ma przewagę, ale akurt nie tych które będę używał. Przy moich wymaganiach Mede8er ma ciekawszego pilota, a Ariva obudowę. Ciekawe jak z szybkością działania tych urządzeń i ewentualnymi zawieszeniami, jakością obrazu i dźwięku.

Ariva 210 dalej jest zagadką bo jeszcze nikt jej nie ma. Nie wiadomo jakie będzie wsparcie przez następne miesiące i jak się będzie sprawowała. Bo jeśli takie wsparcie jak do 110 to smutne. Jeśli różnica w cenie nie robi różnicy to Mede8er zdecydowanie bym polecił - tam ktoś ten software dopieszcza. Obudowa MED500X jakaś brzydka to nie jest. Dla mnie osobiście ok.

Ale miejmy nadzieje ze Ariva 210 że to będzie fajnym i udanym player'em:) W końcu to produkt na nasz rynek i w przyzwoitej cenie.
 
Ostatnia edycja:

drjones

Member
Bo jeśli takie wsparcie jak do 110 to smutne.

To pierwszy wielki i wielce prawdopodobny minus Arivki. Jakoś nie wierzę w porządny support, podobnie jak w Mancie - co z tego, że fizycznie klon Ryana jak nawet nie ma jeszcze firmowego softu to reanimacji "cegieł"?

Jeśli różnica w cenie nie robi różnicy to Mede8er zdecydowanie bym polecił - tam ktoś ten software dopieszcza.

Oczywiście w wersji DD+ skoro już jest na rynku, bo pewnie doczekamy się tutaj porządnej aktualizacji do HD audio i Opery. ;)
 

janusz

New member
Bez reklam
Na razie ceny niby spadają, a odtwarzaczy jeszcze nie ma. W komputroniku 419 zł z Wifi 459 zł, ale towar nie dostępny.
 

manuel71

New member
Przepraszam nie mowie po polsku, tylko po wlosk lub po angielsku.

I have just bought Ariva Hdplayer 210 and I installed a 750GB hdd.
I played some movies from a USB pen and from the internal HDD.
Everything seem to work correctly. I discovered that my TV is not able pro provide 1080p 24fps because this option is enabled but I cannon chose it.
Fan on the bottom is not really noisy but... you can hear it !
Navigation system is really simple.
I also bought an USB dongle for the wireless signal. Still waiting to receive it.
Overall I'm satisfied.
 

arturjakis

New member
Witam
Czy może ktoś ma ten odtwarzacz i mógłby się wypowiedzieć na jego temat.
Czy wszystko działa jak należy, nie wiesza się.
 

janusz

New member
Bez reklam
Dzisiaj zamówiłem, 399 zł plus 13 zł za przesyłkę. Postaram się opisać.
Mam pytanie: Jaki dysk twardy 3,5 SATA? Czy kupić najtańszy, cena z przesyłką około 150 zł za 500 GB, 250 zł za 1 TB. Preferuję produkty Samsunga. Czy powinienem zwrócić uwagę na jakieś parametry dysku? Bedzie często służył do odtwarzania muzyki (FLAC, WAV).
 

pkomp

New member
bierz samsunga 1.5TB - ciut ponad 300 pln - 5400 obrotów - chłodne ciche i nie wibrują...mam i jestem zadowolony

jak będziesz miał ta arivkę to prosze o porzadny opis i jak smiga passtrough hd audio(jesli masz mozliwośc sprawdzić)
szukam czegoś niedrogiego no ale póki co chyba popcorn A200 choc podobno sie lubi grzać
 

janusz

New member
Bez reklam
Postaram się napisać, niestety audio HD nie sprawdzę, amplituner bez dekoderów. Z audio bardziej mnie interesują geste pliki FLAC np. 96/24, choć takich fajnych niewiele.
1,5 TB nie dla mnie, filmów tam nie będzie, bo usuwam po jednym obejrzeniu.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Chyba masz rację, teraz całe dyskogafie na jeden zespół to kilka GB, a wkońcu dysk o 500 GB większy to koszt niewiele większy niż jednej płyty CD.

A wracając do tematu.
Odtwarzacz przyszedł wczoraj, pierwsze wrażeni dobre. Jakośc wykonania lepsza niż możnaby było sądzić, na pewno lepiej niż miałem kilka lat temu w tunerze sat. Fergosona. Jokośc gniazd na poziomie odtwarzaczy DVD np. LG, Panasonica, nawet nie wygląda jakoś gorzej niż w moim starym Pioneerze 300.
Na razie nie mam dysku wewnetrznego więc wszystko idzie z sieci przewodowej (dysk twardy komputera, ewentualnie napęd komputera). Kilka mkv poszło bez trudu, w tym jedno z którym miałem problemy (w komputerze i laptopie np. ALL Player sobie nie radził, a już przy laptopie podłączonym do TV FullHD były zacięcia chyba na każdym próbowanym playerze).
Muzyka z plików FLAC przez optyka super, za mało czasu na poważną opinię, ale na pewno nie jest gorzej niż w odtwarzaczach budżetowych BR/DVD popularnych marek. Podłączenia analogowego nie sprawdzałem i raczej nie będę.
Na razie jest jedna wada, dźwięk leci albo przez HDMI albo po optyku, trzeba zmieniać przez menu, przydałby się bezpośredni przycisk w pilocie.
 

pkomp

New member
no troszkę lipa ale w sumie ja mam w ampli hdmi więc luz pełen a w sumie dwa działające wyjścia i tak by mi nie były potrzebne

jak z wyborem napisów i ścieżek dźwiękowych w plikach które mają ich więcej?(m2ts, mkv)
czy pomiędzy utworami flac pojawia się przerwa(gdy utwory są np. łączone)?(w sumie inne mnie nie obchodzą - już 3/4 muzy mam we flac)
jak transfery po sieci?(chociaż mam esata w kompie więc pewnie nie wykorzystam)
czy jakies usługi są typu youtube itp i jak śmigają?

Dzieki za info
 

janusz

New member
Bez reklam
Czy jest jakiś powód by nie kupić tego dysku?:Dysk twardy SAMSUNG 640GB (HD642JJ) - Dyski wewnętrzne - Dyski twarde - Komputery i akcesoria - NEO24.PL

Wracając do arivy, nie znam się specjalnie na serwisach, próbowałem Youtube. Niby szybko znajduje, ale przy każdym informuje, że nie może odtworzyc, może bez dysku twardego nie da rady?
Jeżeli chodzi o utwory flac. to nie do końca rozumiem pytania o przerwy. Mam najczęściej płyty w folderze w którym jest kilkanaście plików flac. lub jeden plik flac i do tego plik cue, ale na razie nie sprawdziłem dokładnie. Chyba, że chodzi o to, że oryginalnie utwory są połączone, a odtwarzacz wstawia przerwy? Postaram się sprawdzić.
 

pkomp

New member
dokładnie o to chodzi :)

co do dysku to ten jest 7200 obrotów - niby szybciej ale i ciut głośniej
za 250 masz terabajta a za 305 masz półtora...wychodzę z założenia że mniejszych jak terabajt obecnie nie bardzo opłaca się kupować chyba że ktoś do raid potrzebuje
miejsce się nie zmarnuje a z czasem odejdzie konieczność wymiany na większy
 
Do góry