Porady - jaki pilot uniwersalny?

jordan

New member
Witam panowie zastanawiam sie nad kupnem uniwersalnego pajlota juz mam tych pilotow 5 i juz mam dosyc ;-)

czym sie różnia oprócz ekranu dotykowego te 2 piloty ? tj 885 i harmony one ? czy bedzie jakas roznica w dzialaniu ? jesli tak to jaka ? i czy baza danych urzadzen jest taka sama ?

pozdrawiam
 

iNT

New member
To i ja się podepnę pod ten temat, mam podobny dylemat co wybrać :)

Co do ilości urządzeń jakie osbluguja te dwa cuda to jest taka sama wszystko jest via W_W_W.
 

tygrysek2002

New member
Posiadam 885 i moim zdaniem rewelacja.

Najlepsze jest ze definiujesz opcje dzialania czyli np sluchanie CD
dusisz jeden guzik ktory zalacza wzmacniacz + cd i mozesz regulowac glosnosc , zmianne sciezki z jedego pilota. Oczywiscie podalem najprostsze rozwiazanie.
Konfiguracja jest naprawde potezna mozna nawet konfigurowac dlugosc cyklu wysylania sygnalu do odbiornika itp
 

babus

Member
Witam.
Kilka tygodni temu miałem ten sam dylemat.Trochę przez przypadek stałem się posiadaczem 885.Udało mi się wygrać licytację na allegro. Ale do rzeczy. Jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Ma fajną funkcję, której nie mają niższe modele:"Smart State". Pilot zapamiętuje stan urządzeń, które wcześniej uruchomił. Czyli oglądam sobie TV i chcę włączyć film DVD, Naciskam przycisk "DVD" i pilot włącza dvd,amplituner,wyłącza mediaboxa UPC, telewizor przełącza na odpowiedniewejście /z HDMI na component/ i już oglądam filmik. Odwrotnie działa tak samo czyli wyłączy niepotrzebne urządzenia, a pozostawi potrzebne dla danej aktywności. Super sprawa. Nie wiem czy ma to ONE,nigdzie w opisach tego nie znalazłem. Ale,że jest to wyższy model od 885 to prawdopodobnie ma to udogodnienie. Teraz nawet moja małżonka potrafi włączyć film na DVD,wcześniej nie miała takiej szansy,za dużo kombinacji pilotami.Jak dla mnie to pilot 885 ma jeden mały minusik za przyciski aktywności i te które umieszczone są po bokach.Są wąziutkie i stykają się ze sobą co powoduje,że czasami trzeba spojrzeć na pilota.Rekompensuje to siła z jaką działa pilot,mogę go kierować praktycznie w każdym kierunku/pokój 20m/.Przyciski w ONE są chyba trochę lepiej rozmieszczone,bardziej klasycznie.
 

jordan

New member
właśnie a mam pytanie czy kazdym urzadzeniem mozemy wszystkim sterowac ? np mam amplituner i chce zmienic z straight na 5.1 albo inne jakies rzeczy czy moge wejsc w menu czy moge zrobic wszystko co standardowym pilotem ? czy te funkcje sa ograniczone ?
 

tygrysek2002

New member
jordan napisał:
właśnie a mam pytanie czy kazdym urzadzeniem mozemy wszystkim sterowac ? np mam amplituner i chce zmienic z straight na 5.1 albo inne jakies rzeczy czy moge wejsc w menu czy moge zrobic wszystko co standardowym pilotem ? czy te funkcje sa ograniczone ?

Mozna zrobic dokladnie to samo co oryginalnym pilotem. Jesli czegos niema w bazie mozna logitecha tego nauczyc (zaprogramowac) od oryginalnego pilota.
 

Holmes

New member
Witam,
wiem, że temat cyklicznie się tu przewija, ale ostatnio chyba już jakiś czas temu.
Po kilku zakupach na stole przybyło pilotów. Konkretnie do tv sony bravia, kina dav f200 (wiem, wiem - ale mnie się podoba :) ) i do nboxa. Skutkiem tego włączenie telewizji to - żeby nie wchodzić w szczegóły - kilka wachlowań, a i potem zmiana kanałów i vol angażuje dwie ręce. A moje Kochanie się denerwuje...
Pytanie oczywiste: jaki pilot obsłuży zestaw, mile widziane byłaby możliwość zaprogramowania sekwencji (kino - włącz, przełącz na sat; tv włącz przełącz na av4 itd.). I ładny ma być i tani, bo się moje Kochanie denerwuje... :)

Pozdrawiam

Holmes
 

balekk

New member
Ludzie dajcie już spokój z tymi Logitechami!
Ja mam podobny problem. Do wczoraj używałem jednego pilota (Philips 5150) do obsługi czterech urządzeń. No ale wczoraj przysłali mi dekoder n-ki i co ? mój pilot nie obsługuje prawdopodobnie tego dekodera ? I trzeba będzie kupić nowy pilot uniwersalny
Stąd ja też kieruje prośbę o pomoc w wyborze nowego pilota (który będzie działał z n-ką). Tylko nie Logitech bo są dla mnie za drogie i układ klawiszy mi nie odpowiada. Jestem przyzwyczajony do Philipsa i najchętniej kupiłbym ponownie jakiegoś pilota tej właśnie marki.


Z góry dziękuje!
 

mataman

New member
Bez reklam
Po pierwsze do wszystkiego można się przyzwyczaić. Po drugie kupując logitecha masz spokój, do końca życia nie będziesz potrzebował nowego pilota.

A pilota z serii harmony można już kupić za niecałe 100 zł, wiec bez przesady.
 
Ostatnia edycja:

balekk

New member
Po pierwsze do wszystkiego można się przyzwyczaić. Po drugie kupując logitecha masz spokój, do końca życia nie będziesz potrzebował nowego pilota.

A pilota z serii harmony można już kupić za niecałe 100 zł, wiec bez przesady.
Po pierwsze tak do wszystkiego można się przyzwyczaić.
Po drugie pilot nie jest przedmiotem, który kupujemy na całe życie, bo one się po prostu zużywają więc po 3-4 latach są i tak do wymiany.
Po trzecie za niecałe 100 zł to można kupić jakiegoś wybrakowanego Logitecha na Allegro: a to bez klapki, a to bez pudełka, instrukcji itp. a to używanego; w pełni sprawne zaczynają się od 150 zł a te które wg opinii użytkowników tego i innych forów współpracują świetnie z n-ką zaczynają się od ok. 250 zł.

Więc zostawmy już Logitechy w spokoju.
 

mataman

New member
Bez reklam
Jeżeli kupujesz chlam to po paru latach napewno będzie do wymiany. Mój harmony one wytrzyma zdziebko dłużej. A nawet 250 zł za pilota który obsluży wszystko to nie jest dużo. Ale skoro jesteś wielbicielem pól produktów to trudno.
 

jordan

New member
pokopiemy trupa troche...

już teraz chce kupić pilota bo już mnie męczą piloty

i pojawily sie teraz jakies nowe harmony logitecha

seria 600 seria 650 i seria 700 czy ktoś może o nich coś napisać ???

bo sie bardzo zastanawiam nad nimi..

czy dalej harmony one króluje ?
 

Auror

New member
To ja też się podepnę.

Zastanawiam się również nad Harmony 600, 650, 300i albo używanym 885.

Mam pytanie do posiadaczy. Jeżeli Logitech twierdzi, że pilot może zastąpić do 5 pilotów. To co to dokładnie znaczy?

A) czy chodzi o to że z pilotem można sparować maksymalnie 5 urządzeń?

czy

B) czy też sparować można więcej urządzeń, ale pilot może wysłać sygnał na raz do 5 urządzeń?? (np. włączyć mi za 1 przyciskiem TV, apli, MediaPlayer, nawilżacz powietrza i światło ;) ?)


Zastanawiam się czy warto dopłacać za wyższe modele Harmony jeżeli różnią się tylko maksymalną liczbą parowanych urządzeń i liczbą przycisków "Activity"? Jest coś jeszcze co je różni?
 

jordan

New member
kupiłem 650 czekam na dostawe jutro będzie u mnie.. wziąłem go bo miedzy 650 a 700 rozni sie 1 urzadzeniem i ladowalnymi akumami to nonsens... a 600 nie ma kolorowego displaya :)
 

dzideek14

New member
Pilot uniwersalny doodtwarzacz hdd traxdata

Witam pytanko czy ten logitech harmony obsłuży mój sprzęt...?Nie chciałbym wyżucić pieniędzy w błoto,moze jakiś inny..:idea:
 
Do góry