Porady - jaki pilot uniwersalny?

Major18

New member
Zastanawiam się nad kupnem pilota w kwocie ok 200-300 zł. Urządzenia którymi chcę sterować to TV Panasonic ET5, amplitiuner SA-DX 930, dekoder UPC. A mam też pytanie czy jest możliwość sterowania komputerem tj. sterowanie multimediami. Odtwarzaniem filmów i muzyki. I co ewentualnie trzeba dokupić do kompa ?
 

Homer34

New member
Niezbędny będzie odbiornik sygnałów z pilota, miałem kiedyś taki i spokojnie dało się sterować mini komputerem Asusa EeePC za pomocą Logitech Harmony 555. Dla ciekawości powiem też, że swoim 555 steruje także wentylatorem Zelmera .

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
 

pawelk220

New member
Z czystym sumieniem rowniez moge polecic Logitech HARMONY 200. Daje rade, cena nie jest jakas wygorowana, czego chciec wiecej ?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czy ktoś zna wytłumaczenie problemu Logitech Harmony 200 na to aby skrócić czas wysyłania sygnału ? w tv panasa przeskakuje mi o 2 dźwięk i w ogóle zauważyłem że za długo sygnał podaje.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Ok super dzięki, najbardziej przy dzwieku. Ale przez to i dłużej się przełączają kanały. U ciebie to samo było ?
 

Mati831

New member
Witam.
Przymierzam się do kupna nowego pilota gdyż mam już ich 5 i ciągłe zmienianie pilotów mnie już denerwuję dlatego postanowiłem kupić 1 uniwersalny i zastanawiam się nad;
logitech harmony touch a logitech harmony ultimate ale nigdzie nie mogę zajść informacji o różnicach między nimi i z tym pytaniem kieruję się do was,bo nie wiem czy opłaca mi się dokładać prawię 2x więcej kasy,bez poznania różnic między tymi 2 modelami.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

bastek81

New member
Uwaga na Logitech K400r, o ile przy telewizorach LG działa super to w niektórych smart TV Samsunga podczas używania touchpada wyskakuje menu kontekstowe telewizora i nie poradziłem sobie z tym problemem, ale ta klawiaturka ze zintegrowaną myszą jest super. I ten lewy przycisk do zaznaczania pod lewym kciukiem robi robotę
 
Ostatnia edycja:

shados

New member
To i ja podepnę się pod temat. Proszę Was o pomoc w wyborze. Szukam pilota uniwersalnego do czterech urządzeń, koniecznie z możliwościami tworzenia makr. Obsługiwane urządzenia: TV Samsung, dekoder Vectra, soundbar LG i jeszcze wentylator.

W tym wątku wielu zachwala i poleca Logitecha. Sam mam (model 300i) i daje radę, ale po roku klawisze średnio już reagują (musiałem podkleić odpowiednimi gumkami, ale te się co jakiś czas odklejają), ale co gorsze, odkąd kupiłem soundbara brakuje mi możliwości stworzenia makro. Samo włączenie wszystkich urządzeń równocześnie to za mało - teraz po włączeniu muszę jeszcze ręcznie przestawić źródło sygnału na soundbarze z optycznego na hdmi (chcąc oglądać telewizję z dekodera). To trochę mnie drażni, dodatkowo te średnio już działające klawisze (to ostatnie to powód, dla którego rozglądam się nie tylko już za logitechem).

W związku z powyższym proszę o pomoc lub opinie o tych dwóch pilotach (na tą chwilę nie znalazłem nic lepszego w podobnej cenie):
- Logitech Harmony 650
- One For All Smart Control URC7980
 

sihborx

New member
Ja posiadam logitech harmony one już ponad 6lat. Działa super.
Mam podpięte wszystko co posiadam w stopce - zebrane w 4 działania. Wszystko się razem włącza i wyłącza. Nie zauważyłem żadnych problemów z łącznością.
Jedynie baterię musiałem wymienić na nową ( po jakiś 3 latach ). Koszt to około 60-80 pln.
Ostatnio rzadziej go używam bo miałem małe przemeblowanie w sprzęcie - a mam lenia w ponowną konfigurację.
PS- jeszcze dodam, że ostatnio zauważyłem, że materiał gumopodobny na spodniej części rękojeści jakby się wykruszył a raczej stracił swoje właściwości przez to stał się trochę klejący.
Na szczęście dało się to zmyć i jest ok.

Niemniej jeśli dziś miałbym szukać następcy to kupiłbym nowego harmony one.
 

wajper

New member
Kupilem ostatnio Logitech Harmony 650 za 250zl.
Jestem BARDZO zadowolny.
Obsluguje nim Amplituner, TV, NC+, i Nvidia Shield.
Wszysko dziala bez problemu, istalacja i utworzenie makr ogarnelem w 5 minut.
Wczesniej wlaczenie sprzetow do ogladania z nc+ lub shielda wymagalo co najmniej 5 operacji 3 roznymi pilotami. Teraz wszystko odpala po nacisnieciu jednego guzika.
Szkoda jedynie ze nie dziala z PS3 (bluetooth).
Wybacznie brak polskich znakow pisze z pracy bez polskiej klawiatury:)
 

caporeira

New member
Też chciałbym kupić jakiś dobry pilot. Czy jest jakaś rozpiska/porównania modeli Logitecha ?
Bo nie chciałbym przepłacać za coś czego nie będę używać.
 

szuwar333

New member
A czy ktoś używał pilota uniwersalnego z klawiaturą?
Istotne dla mnie jest żeby pilot obsługiwał amplituner Onkyo TX-SR308 - nie mam oryginalnego pilota wiec nie mogę skopiować go.
Jakby miał klawiaturę pełno wymiarowa to by już była bajka bo mam TV z Smartem (Panasonic 55et60) i przydałaby się klawiatura do niego.

Pilot bez klawiatury znalazłen np. Logitech Harmony 350 (około 100zł) lub coś z serii One For All
 
Ostatnia edycja:
Panie i Panowie kupiłem przedwczoraj nvidia shield tv i nie potrafię zmusić mojego pilota logitech harmony 700 do działania z nvidia shield tv. W teorii mam podczerwień bo w menu mam sterowanie zasilaniem podczerwień które mi się ustawiło na kino domowe denon.
Jak ustawić pilota żeby zaczął obsługiwać konsolę?
Niby w programie od harmony wybrałem nvidia shield tv ale wyskoczył komunikat że jest potrzebny hub bluetooth. Tylko skoro jest w nim odbiornik podczerwieni to po co kupować hub?
Niech ktoś napiszę jak to ustawić krok po kroku.
 
Do góry