Porady - filmy HD na komputerze, konfiguracje, kodeki etc.

Piopio

New member
Witam !!!
Sciągnąłem sobie 3 traiery filmów HD żeby zobaczyć jak to wygląda i czego się spodziewać.
Oczywiscie był opad szczeki ... ale ..
O ile trailer 720p poszedł gładko to już na 1080p mam slideshow ...
Komputer napędza Athlon 1,9 GHz ...
Odtwarzam za pomocą Quicktime 7.0

Czyżby procek był za słaby ? Albo muszę ściągnąć jakiś kodek ??? H.262 czy coś takiego ???

pzdr
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Zdecydowanie procek... w zależności od formatu, np dla wmv 1080 microsoft podaje min 3 ghz...

Piszczcie na jakim procesorze płynnie oglądacie HD, może uda się nam dobrać "najwolnieszy" proc. który nie będzie się dławił.
 
Ostatnia edycja:

jacex70

New member
Filmy HD odtwarzane na komputerze

Nie przejmuj się, trailery QT 1080 tną się również na P4 3,2 GHz/1GB RAM. Może na jakimś P4 EE czy AMD X2 by to jakoś szło ale przekonany o tym nie jestem. Ściągnij sobie coś w WMVHD i będzie szło bez problemu. Zresztą sądzę, ze z MPEG-2 HD lub MPEG-4 HD też nie powinieneś mieć kłopotów.

Jacek
 

marro

New member
Ja mam Athlon 2500+ z Radeonem 9600Pro tak wiec raczej leciwy sprzet ale idzie wszystko z wyjatkiem QT. Za to QT w kazdej postaci hula mi na G5 bez problemu zreszta jak cala reszta (H.264, MPG2, WMVHD).
MAC rulezz :) jak zwykle

Pzdr. Marro
ps. mialem na mysli tylko i wylacznie 1080
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Karta graf. odgrywała do tej pory małe znaczenie, od niedawna, producenci myślą nad wspieraniem HDTV, także w większości przypadków procesor odgrywa największe znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

Fox1970

New member
Osobiście posiadam P4 2,8Ghz delikatnie podkręcony na 3,07 do tego 1,5GB RAM GEIL'A 500Mhz i kartę grafiki Radeon AIW Saphire 9700PRO. Filmy nagrane w formacie MPEG tzw. TS-y Komp czyta mi w zasadzie płynnie na odtwarzaczu VLC, choć czasami w pewnych scenach potrafi zwolnić, ale to być może z powodu szeregu uruchomionych w tle programów m.in, Norton Antywirus 2006 no i oczywiście non-stop Azureus, który zasysa filmiki. Myślę, że to niezbędne minimum do komfortowego oglądania filmików HD. Oczywiście im bardziej w górę tym lepiej, ale nie każdego na takie sprzęty stać. Planuję niedługo wymienić procka na trochę szybszego 3,2 - 3,4 : jak go będę miał to podzielę się Wami moimi odczuciami. Tymczasem pozdrawiam wszystkich.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Nie zapomnijecie o systemie.!
Pobawcie sie np. jakąś aplikacją Linuxową (np. LIMP 2.0 - chyba też HDTV ruszy), co systemu nie zajmuje (np. wystartowaną z CD - nie uszkodzi Windowsa).
Parę osób to zaskoczy. :)
 

marro

New member
Witam
Fox1970 Azuerus jest BARDZO procesorozerna aplikacja i mysle ze na czas ogladania filmow mozna na chwile wylaczyc "zabe" a Twoj hardware jest w zupelnosci wystarczajacy do ogladania wszelakiego HDTV i to z naddatkiem ;)
Jako alternatywe dla "zaby" polecam usenet nie ma chyba nic bardziej wydajnego. A co do systemow operacyjnych polecam uwadze cos co sie nazywa Tiger ewentulnie OSX. Swiat INTELA i AMD zostal zaszczycony nowym systemem na jadrze UNIX'a z rodziny jabluszek.
Pzdr Marro
Ps. Na Tigerze HDTV smiga az milo nie wylaczajac QT z H.264 ze o interfejsie z widgetami i spotlightem nie wspomne ;)
 

Piopio

New member
Jako alternatywe dla "zaby" polecam usenet

a konkretniej ???

Koledzy pisali, że dostęp do grup binarnych jest płatny.
Rozumiem, że w przeciwieństwie do P2P transfer z grup leci z pełną przepustowością łącza cały czas ?
W takim przypadku to ma sens.
Napiszcie coś więcej - jak ściągać filmy HD.

pzdr
 

marro

New member
Witam
Owszem jest platny ale po pierwsze nie sa to wielkie pieniadze a po drugie lacze wykorzystujesz w 100% przepustowosci. Musisz wykupic sobie konto na jednym z serwerow np. http://www.news.astraweb.com/ i zaopatrzyc sie w program do sciagania plikow z grup (czesto odbywa sie to batch'owo i przy pomocy plikow nzb) oraz ew. cos do przeszukiwania grup mozna tez to robic przez www. To chyba na tyle reszta wyjdzie w "praniu" no i dobrze by bylo gdybys sobie troche poczytal np:
http://www.searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=22474
http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_77248.html
itd...
powodzenia
pzdr Marro
 

wyciu

New member
Przy moich zasobach sprzętowych wszystko śmiga,nawet QT oprucz jednej żeczy o której nic nie piszecie tzn.przekaz DVB-S mpeg4 z satelity Hot Bird ( TPS HD MPEG-4 ) .

10834.00 V - DVB - 27500 3/4 - NID: 176 - TID: 11600 - Txp: 116 - Beam: Europe - TPS

Przy pomocy karty SS2 i oprogramowania ( SkyView_MPEG4 )zmodyfikowanego pod odbiór mpeg 4 na karcie do mpeg2 ,mam obraz,jakość b.dobra,wykożystanie procesora 100 %,obraz mi zrywa tak jak bym ram wyjął z kompa,ale to tak ma być jak zobaczyłem wymagania sprzętowe do DVB-S H264 HD :

Intel kompatible CPU ab 2 GHz ----(ab 3.2 GHz Dual Core für HDTV)----
min. 1 GByte RAM
min. 30 MByte freier Platz auf der Festplatte
ein freier PCI Slot
Grafikkarte mit DirectDraw
DirectX kompatible Soundkarte
CD ROM Laufwerk
Windows XP Prof. SP2 oder MCE

link do karty DVB-S2 zapożyczony od janunio:
http://www.knc1.com/d/produkte/digital_dvb_s2_plus.htm

moje zestawienie sprzętowe :

procek
P4 Prescot 3,2GHz HT L2 1 mb.

płyta gł.
Gigabyte Technology 8I915P Duo Pro

grafika
Radeon X1300 Series Secondary (256 MB) HDTV AWIWO PCI

ram
Geil 2*512 Mb DDR 2 Dual Channel

Hdd
SAMSUNG SP2004C SATA 2
SAMSUNG SP2504C SATA 2

DVB-S
SS2 TechniSat DVB-PC TV Star PCI

Cooler
Scythe Ninja SCNJ-1000 Heat Pipe

Karta dźwiękowa
C-Media 9880 7,1

monitor
Maxdata Belinea 10 17 51 (1431407) 17 cali
 

dnc

Moderator
VIP
Różne formaty, różne obciążenia

Ja także próbowałem ściągnąc i odtworzyć sobie filmiki HDTV na kompa.
Mój sprzęt to:
Athlon XP 3000 333MHz
DDR 521MB
Mainboard Gigabyte 7VAXP
GeForce 6800LE
WINXP SP1
WMP10
Media Player Classic
Windows Media Palyer 6.4
Filmy 720p, 1080i - DVB-S, 1080p.

Moim zdaniem nie tylko ważny jest format odtwarzania, ale także program do odtwarzania. Najgorzej pod tym względem radził sobie WMP 10.0 Najbardziej obciąża system i filmy 1080p rwały się niesamowicie zwłaszcza w formacie MPEG4 i WMVHD. Obciążenie procesora sięga 100% i widać wyraźnie, że nie daje sobie rady. Jeśli natomiast włączę inny program, np. Media Player Classic dołączony do zestawu KLiteCodecs obraz nie rwie się już tak bardzo. Niestety po pewnym czasie (około 10sek.) dźwięk rozjeżdża się z obrazem. Filmy 720p chodziły idealnie i nie było żadnych problemów z ich odtworzeniem na żadnym z odtwarzaczy.
Odbieram też kanały HD 1080i z DVB-S. Obraz jest stabilny, nie ucieka dźwięk. Widać tez wyraźny wzrost stopnia obciążenia procesora, gdy wyłączone jest wspomaganie sprzętowe MPEG2 na karcie. W moim MyTheatre 3.26 używam dekodera MPEG2 Nvidia. Z racji doskonałego dopasowania do kart GeForce obraz HD z satelity jest najlepszy. Niestety nie mialem okazji zobaczyć w domu swojego sygnału na plazmie czy LCD ponieważ umówiony pokaz z E-Panasonikiem nie doszedł 3 razy do skutku (ale mnie wyrolowali i mimo oczekiwania nie przyjechali), ale mniejsza z tym.
Moja opinia jest taka. Jesli oglądasz HD z formatu MPEG2 ważny jest nie tylko procek, ale także karta graficzna. Jeśli jest to format MPEG4 i pochodne to procek jest bez wątpienia najbardziej istotny. Od jego wydajności zależy czy obraz i dźwięk będą płynne. Do momentu gdy karty graf. będą wspomagać sprzętowo MPEG4 procek jest najważniejszy.
Mój komp jest stary (podstawa kupiona w 2002 roku). Ostatnia modernizacja to wymiana karty na GeForce 6800LE (2004). Niemniej daje sobie radę z HDTV. Mnie to cieszy.:D
 

skara

New member
AMD 2200XP+
512 DDR
GF4MX440
DVBSkyStar2

HDTV Mpeg2 śmiga jak miło zarówno 720p jak i 1080i/p, natomiast przycina dopiero przy mpeg4 i 1080p, bo z 720p też nie ma problemu. Polecam do hdtv w mpeg4 tylko i wyłącznie TCPMP. To jak wam będzie się odtwarzało zależy tylko i wyłącznie od użytych filtrów/kodeków a dopiero później od mocy procka :p
pozdro ;p

a tu link do testu zrobionego jakiś czas temu ;p link
 

marro

New member
Skara dzieki za wskazanie na tak genialne narzedzie jakim jest TCPMP:eek:k:.
To niesamowite ale radzi sobie lepiej z QuickTime'ami niz sam QuickTimePlayer!!! Moze nie ma takich narzedzi edycyjnych ale do ogladania jest genialny! Dzieki raz jeszcze, cale zycie czlowiek sie uczy...:idea:
Pzdr. Maro
 

marro

New member
Tuptusiu 55 uzywam UNISONA pod MAC OSX Tiger wiec nie wiem czy jest na blaszaka ale jesli jest to POLECAM, latwy i przyjemny. Na blaszaku odpalilem sobie raz NewsBina i jak to na blaszaku interfejs mnie zabil. Wole to robic na makowce.
Pzdr. Maro
 

JAREK

New member
Chyba za wcześnie na podsumowanie?

Idea słuszna. Problem w tym, że każdy PECEK, o którym mówimy na forum, podając jego skrótowe menu, jest różny.
Ku zaskoczeniu, być może wielu, jest różny, posiadając takie same procki, takie same grafy i płyty główne. Każdy z nich inaczej się zachowuje. Jest to związane z pozostałymi elementami całego systemu i/lub stopnia zaśmiecenia PECKA.
Nie mniej jednak, w dotychczasowych wypowiedziach ujawnia się pewien nurt, który neguje /lub umniejsza :rolleyes:/rolę karty graficznej. Nie bardzo chcę się z tym zgodzić:p. Najnowsza karta graficzna Radeon X1900XTX /do dostania w Polsce/, zastowana w PECKU, na którym odtwarzamy filmy HD daje w porównaniu z RADKAMI 1300 lub 1600 zdecydowanie lepsze efekty. Widziałem różnicę u znajomego. Teraz jednak mam wątpliwość,czy:
- ta różnica rekompensuje cenę tej karty? /2600/
- może efekt jakości obrazu jest związany nie tylko z
grafą, ale również z wymianą płyty głównej /procek
został ten sam/.
Może ktoś z Was ma jakieś inne przemyślenia lub doświadczenia.
Pozdrawiam Jarek
 
Do góry