Ariva HDplayer 110

rombi12345

New member
Po kilku próbach z odtwarzaczem mogę powiedzieć że właściwie odtworzył
poprawnie wszystko to co mu zaserwowałem,ale w w związku z tym że w
temacie takich playerów jestem zupełnym laikiem,ten jest pierwszy jaki mam,nawet wcześniej nie miałem okazji obejrzeć innego,nie mam porównania i ciężko mi powiedzieć czy jest zły czy dobry.Ogólnie puszczałem głównie filmy w formacie mkv 720p i 1080p.Wszystkie idą gładko bez zacięć, przynajmniej ja takowych nie zauważyłem.
Obraz ostry i czysty,nie wiem jak na telewizorze full hd ja mam hd ready.
Jedyny minus jak dla mnie to brak możliwości wyboru napisów z zewnątrz wtedy gdy film ma wmuxowane napisy.Jeśli będą polskie to ok. ale często są np.tylko niemieckie czy angielskie no i klops.Trzeba samemu sobie wstawić polskie,ewentualnie pozbyć się tych z pliku i wtedy będą
dostępne te z zewnątrz.
Film można sobie odtworzyć z którego miejsca się tylko chce jest opcja wyboru czasu odtwarzania.Opcje wyjścia dźwięku do wyboru przez optyk czy coaxial,można również po hdmi w stereo,tak że amplituner nie jest konieczny wystarczy sam telewizor.To tyle na razie na początek moich obserwacji z pozycji laika.Jedyny minus to te napisy,no chyba że się da a ja nie wiem jak.
 

takelick

New member
Czy odtworzy DVD z pliku ISO lub katalogu na HDD?
Czy odtwarza pliki m2ts ? Jeśli tak to czy jest możliwość wyboru ścieżki audio i napisów?
 

rombi12345

New member
Tak,zoom jest obraz można rozciągnąć na cały ekran.Jest x1,x2,x4,x8.Dvd z
iso nie próbowałem ,ale na innym forum ktoś pisał że nie ma żadnego problemu z tym.,iso z blu ray ponoć nie czyta trzeba odpalić bezpośrednio z pliku.
 
Ostatnia edycja:

grzesch

New member
rombi12345 napisał:
Po kilku próbach z odtwarzaczem mogę powiedzieć że właściwie odtworzył
poprawnie wszystko to co mu zaserwowałem,ale w w związku z tym że w
temacie takich playerów jestem zupełnym laikiem,ten jest pierwszy jaki mam,nawet wcześniej nie miałem okazji obejrzeć innego,nie mam porównania i ciężko mi powiedzieć czy jest zły czy dobry.Ogólnie puszczałem głównie filmy w formacie mkv 720p i 1080p.Wszystkie idą gładko bez zacięć, przynajmniej ja takowych nie zauważyłem.
Obraz ostry i czysty,nie wiem jak na telewizorze full hd ja mam hd ready.
Jedyny minus jak dla mnie to brak możliwości wyboru napisów z zewnątrz wtedy gdy film ma wmuxowane napisy.Jeśli będą polskie to ok. ale często są np.tylko niemieckie czy angielskie no i klops.Trzeba samemu sobie wstawić polskie,ewentualnie pozbyć się tych z pliku i wtedy będą
dostępne te z zewnątrz.
Film można sobie odtworzyć z którego miejsca się tylko chce jest opcja wyboru czasu odtwarzania.Opcje wyjścia dźwięku do wyboru przez optyk czy coaxial,można również po hdmi w stereo,tak że amplituner nie jest konieczny wystarczy sam telewizor.To tyle na razie na początek moich obserwacji z pozycji laika.Jedyny minus to te napisy,no chyba że się da a ja nie wiem jak.

Witam. W związku z tym, iż jestem na kupnie jakiegoś HDPlayerka czy możesz mi powiedzieć jak jest z divx ? Na stronie ferdka nie ma wzmianki o tym formacie (jedynie xvid). Jak jest z audio DTS - trzeba przerabiać do jakiegoś formatu ? Rmvb czyta tak jak podaje producent ?
Z góry dzięki za info
 

rombi12345

New member
Właśnie próbowałem divx też odtwarza,napisy również, txt nie czyta,potrzeba
srt.Dts,no nie wiem co miałeś na myśli ale jeśli masz ampli kina domowego to normalnie puszczasz po optyku lub coaxial i masz dts,gdy chcesz dźwięk
usłyszeć w telewizorze a masz podłączony kablem hdmi ustawiasz sobie w ustawieniach playera odpowiednie wyjście audio i możesz się cieszyć dźwiękiem stereo.Player sam dekoduje.Rmvb czyta bez problemu łącznie
z napisami w srt oczywiście.Z tym dźwiękiem po hdmi niektóre odtwarzacze,
z tego co czytałem mają jakieś problemy tu wszystko śmiga,przynajmniej
na tym materiale który ja próbowałem.Podkreślam jeszcze raz to są opinie
laika w tych sprawach czyli moje.
 
Ostatnia edycja:

FullObcyk

Member
Widzę, że wszyscy narzekają na napisy w txt. Przeca żaden z tego typu playerów nie czyta txt (WD oraz Xtreamer) bo ten format, to wynalazek typowo polski! (na każdej stronce dostępne są przecież napisy w formacie SRT!)
Mnie insteresuje bardziej czy możliwe jest pozycjonowanie napisów góra-dół!
Panowie mający już ten sprzęcik uchylcie rąbka tajemnicy w tej materii, bo chyba nie jestem jedynym kinomaniakiem który nie lubi jak mu tekst wchodzi na obraz!Zwłaszcza, że pod tym obrazem zazwyczaj czarna panorama która aż prosi się żeby opuścić na nią cały tekst!:)
 

grzesch

New member
rombi12345 napisał:
Właśnie próbowałem divx też odtwarza,napisy również, txt nie czyta,potrzeba
srt.Dts,no nie wiem co miałeś na myśli ale jeśli masz ampli kina domowego to normalnie puszczasz po optyku lub coaxial i masz dts,gdy chcesz dźwięk
usłyszeć w telewizorze a masz podłączony kablem hdmi ustawiasz sobie w ustawieniach playera odpowiednie wyjście audio i możesz się cieszyć dźwiękiem stereo.Player sam dekoduje.Rmvb czyta bez problemu łącznie
z napisami w srt oczywiście.Z tym dźwiękiem po hdmi niektóre odtwarzacze,
z tego co czytałem mają jakieś problemy tu wszystko śmiga,przynajmniej
na tym materiale który ja próbowałem.Podkreślam jeszcze raz to są opinie
laika w tych sprawach czyli moje.
Nie chodzi mi o dts w filmach, tylko o płyty cd audio w DTS. Czy możesz sprawdzić jeśli masz takową płytę czy trzeba zrzucić płytę audio jako iso, zripować jako wav czy też konwertować np. do formatu mka jak to ma miejsce w WDTV ?
Wrzucam link do sprawdzenia kawałka w DTS:

://s517.chomikuj.pl/File.aspx?id=182025142&vid=182025142&tk=1554541&t=633936538432726744&d=70&k=1341242&name=Sleepwalker.wav

Nie mogę jeszcze dodawać linków (bez sensu) więc dodajcie z przodu http ;)
 

NET24

Klub HDTV.com.pl
VIP
FullObcyk napisał:
Widzę, że wszyscy narzekają na napisy w txt. Przeca żaden z tego typu playerów nie czyta txt (WD oraz Xtreamer) bo ten format, to wynalazek typowo polski! (na każdej stronce dostępne są przecież napisy w formacie SRT!)
Mnie insteresuje bardziej czy możliwe jest pozycjonowanie napisów góra-dół!
Panowie mający już ten sprzęcik uchylcie rąbka tajemnicy w tej materii, bo chyba nie jestem jedynym kinomaniakiem który nie lubi jak mu tekst wchodzi na obraz!Zwłaszcza, że pod tym obrazem zazwyczaj czarna panorama która aż prosi się żeby opuścić na nią cały tekst!:)
Xtreamer robi wszystko z napisami:
powiększa wielkość, pozycjonujew górę i dół, zmienia kolor napisów i obramowania no i masz polskie ogonki.
 

FullObcyk

Member
NET24 napisał:
Xtreamer robi wszystko z napisami:
powiększa wielkość, pozycjonujew górę i dół, zmienia kolor napisów i obramowania no i masz polskie ogonki.
Wszystko to wiem!Co nie zmienia faktu, że Extreamer nie czyta TXT!!
Zresztą nie pytałem o Xtreamera a o mozliwość pozycjonowanoa napisów góra-dół w Arivie!
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Proponuję zajrzeć na stronę fergusona. W sekcji Download znajdziecie instrukcje obsługi. Sporo pytań znajdzie tam swoja odpowiedź.

ArtS :)
 

rombi12345

New member
Ten materiał z linku do sprawdzenia DTS który podał kol.grzesch działa
poprawnie,na moim ampli.podczas odtwarzania świeci DTS tak że wszystko ok.
 

snakeg

New member
Witam

Czy w tym odtwarzaczu jest możliwość utworzenia playlisty plików video lub przynajmniej zapętlenie odtwarzania jednego pliku?
 

grzesch

New member
rombi12345 napisał:
Ten materiał z linku do sprawdzenia DTS który podał kol.grzesch działa
poprawnie,na moim ampli.podczas odtwarzania świeci DTS tak że wszystko ok.

No to git - czyli czyta DTS audio zripowane jako wav-y :eek:
Właśnie zamówiłem Arive - teraz wyczekiwanie ...
 

kaszpir

New member
Mnie jedno zastanawia :) Czemu to takie drogie ? Przecież najatńszy odtwarzacz DVD/DIVX z czytnikiem DVD kosztuje dużo poniżej 200zł a te taka Ariva , WD TV to jeszcze tańsze w wytworzeniu odtwarzacze bo bez czytnika i bez wyświetlacza ... Więc cena adekwatna powinna wynosić z max 100zł ... Ale widać za "nowość" się płaci :-< PS. A czy jest jakiś taki odtwarzacz jak Ariva HD110 ale z czytnikiem DVD ? Nie ukrywam że mam trochę filmów na DVD i bez sensu było by zawsze je kopiować na HDD aby obejrzeć :(
 
Do góry