Xtreamer (Media Player & Streamer)

hanti

New member
granie z video_ts jest i nawet menu jest, mozna to bylo zobaczyc na filmiku bo jakis koles juz dostal, w przyszlosci ma byc automatyczne granie z folderu dvd, w dodatku iso z bluray tez ma niby byc, ciekawie sie zapowiada. a moja paczka jest gdzies w Liege w Belgi ;d

tnt667.png
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja na razie czekam az ktos z nas bedzie mial i opisze swoje wrazenia, mialem kupic WD Playera, ale martwi mnie DTS, poczekamy zobaczymy.
Szkoda ze nie mozna isc i zobaczyc jak to wyglada i sie pobawic, tego mi brakuje w takich urzadzonkach, a kupno w ciemno nie wchodzi w gre, tak wiec czekam do konca wrzesnia az bedzie wiadomo i zrobia dobre FW
 

al41

New member
Na stronie esklep cena 609zł.
Podejrzewam że to cena orientacyjna i badanie rynku.
Coś na jesieni muszę kupić bo nie chce mi się z lapkiem latać.
 

hanti

New member
wiatrak napisał:
Pierwsza (?) recenzja:
http://www.mpcclub.com/modules/Reviews/reviews/review_xtreamer.pdf
Jak można się było domyślić, nad firmware należy jeszcze nieco popracować... ;) Ale za 99 EUR nie wymagam też zbyt wiele... :)

PS
Hanti, jak tam tracking przesyłki? ;)

no cienko od 9 paczka jest trzymana w Liege, z powodu za niskiej ceny na dokumentach tnt czeka na poprawne dokumenty od xtreamera, teraz chuj wie kiedy to wyjasnia.

tnt217.png
 

marek.oem

New member
wszyscy czekamy na te kilka słów o xtreamerku
na filmiku promo była obsługa .TXT :p ciekawe jak pl ogonki
 
Ostatnia edycja:

hanti

New member
mam juz xtreamerka wczoraj przyszedl
wentylatorek zdecydowanie za glosny nawet na low, bylem zalamany ale wzialem sie w garsc i zrobilem pewien mod :p tutaj mozna zobaczyc jak to wyglada :D ale przynajmniej jest CALKOWICIE bezglosny i wkoncu jestem w pelni zadowolony w nocy przy calkowitej ciszy jest extra;)
http://forum.xtreamer.net/viewtopic.php?f=11&t=930

problem jest z win7 xtreamer pyta ciagle o haslo nawet gdy nie jest nic ustawione, narazie nikomu z windows 7 z tego co mozna przeczytac na forum nie udalo sie udostepnic plikow. z usb oczywiscie wszystko smiga dysku zewn nie mam.

sample roznych plikow 1080p dzialaja oczywiscie bez problemu net tez dziala widze cala siec kompy z xp sasiadow gdy cos udostepniaja widac bez problemu ;) niestety nic hd nie maja ;) youtube dziala, ale nie wszystkie filmiki podobno ma to byc niedlugo poprawione. ogolnie jak na 1 firmware a wlasciewie 2 bo mam 1.01 wersje to calkiem calkiem. jak macie jakies probki pytania to dawac ;)
 

matias2004

New member
Ten wiatraczek to porażka , on nie szumi jak zwykle wiatraczki , to jest jazgot i pisk jakby mial stare lozyska.
Ale puzdereczko odtwarza wszystko , no moze poza napisami zewnetrznymi w mkv w ktorym sa takze wbudowane napisy (nie da sie wybrac wtedy zewnetrznych) , polskie bukwy sa . Siec dziala bez problemu od zaraz po podlaczeniu , kilka klikniec i wuala.
Ogolnie ok , tylko ten wiatrak , ja pie...ole.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no to mnie interesuje ktory lepszy WD czy ON
a mkv jak dla mnie musi czytac zewnetrzne napisy i wewnetrzne
dobrze by bylo tez zmiana sciezek audio w mkv, oraz czy mozna dodawac zewnetrzne
jak z odtwarzanie blu ray np pliku i dzwieku w koncu ma hdmi 1.3
wi fi czy jest zamiennik bo szkoda placic tyle euro za ta antenke
i pewnie cos jeszcze czego nie pamietam teraz

czytanie wav, mp3, flac?


czy mozna zamowic pare i zaplacic jak za jedna przesylke?
 

hanti

New member
pamietaj, ze xtreamer dopiero wystartowal 2tyg na rynku, a juz bije wd (wyjatek to ten wiatraczek, ale po kombinacjach moze byc bezglosny :p)

obsluga menu DVD, obsluga iso dvd, downmix dts, obsluga serwisow internetowych, 24p, szybkosc przegladania zdjec, szybkosc sieci, obsluga flac itp gra 16ref frames pliki, audio hd przez hdmi. To na chwile obecna Plusy wzgledem wd
minus ? brak obslugi zew. napisow gdy sa wbudowane jakies inne w plik mkv (oczywiscie to bedzie naprawione w przyszlych firmware)

pozatym specyfikacja chip realtec 450mhz vs sigma 300mhz w wd, popcornach itp

jedyny player porownywalny to moze byc a.c ryan lub lepszy ale jeszcze malo o nim wiadomo popcorn c-200

wiec porownywanie z wd, popcornami a100, 110 itp ktore xtreamer bije - bedzie bil bez zajakniecia, ogolnie nie ma sensu bo to calkiem inna pulka (ale nie cenowa co jest tez +)
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
No ja wlasnie opchnalem wd , aby to to sobie nabyc.
Xtreamer jest znacznie lepszy , na plus sa:
-Szybkosc przelaczania pilotem (w wd to bylo mulowate strasznie)
-siec
-wieksza zgodnosc z mkv niz wd ( w wd niektore filmy szatkowaly , zwalnialy teraz leca ok)
-lepszy pilot , bardziej rozbudowany
-mozliwosc synchro napisow
-dzwiek pcm wielokanalowy przez hdmi (wd tylko 2.0 pcm)
-brak problemow z dts
-obsluga hd audio
-youtuby i inne takie
-zdjecia szybciej sie laduja (ponoc)
Dla mnie chyba tyle waznych rzeczy .
Wavy , mp3 i flac chodza bez problemu, jeszce tylko musze sprawdzic wavy w dts , bo mam ich sporo , ale ludzie gadaja ze tez ok.
Tylko ten wiatrak , chodzi jakies 2 razy glosniej niz projektor i htpc , na low trroche ciszej ale boje sie zeby mi dysku w srrodku nie przypalilo i daje na mid.
Napisy zewnetrzne w mkv niby dzialaja , ale trzeba usunac napisy wbudowane , maja to poprawic lada dzien.Jak to poprawia to dla mnie juz nie musza nic dokladac i ulepszac .Tylko ten halas.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
to rozumie, ze jak podepne pod TV i odpale film w DTS bede mial na TV dzwiek?

ale dalej nie wiem czy jest mozliwosc zmiany sciezki audio, czasem mam np w bajkach pl i ang
 

matias2004

New member
Jest mozliwosc wyboru sciezki audio jak i napisow.Dzwiek dts bedzie na tv.
Jak nie wierze w głupoty o wygrzewaniu sprzetu to tu stal sie cud i wiatrak ciszej chodzi po 6 godz , wyslizgaly sie lozyska czy cus , jest duzo ciszej (na mid).troche tylko piszczy ale juz duzo mniej.

apdejt:wavy w dts dzialaja , streamowanie z pcta szarpie nawet na sd czy plikach typu flac i wave (siec g), musza poprawic siec , a ja zmienic na draft n .
 
Ostatnia edycja:

hanti

New member
albo robisz tak jak ja i masz zupelnie bezglosny :D ten wiatrak (scythe kazu slim) chyba na 7v chodzi gdy sie podepnie czarny do czarnego czerwony do czerwonego z koncowki od oryg wiatraczka, w kazdym razie z 10cm w nocy, przy wylaczonym tv go nie slyszysz a po 2h filmie 1080p radiator jest ledwo cieply



w kazdym razie nie wszyscy dostaja glosne wiatraczki, duzo ludzi pisze, ze na medium przy firmware 1.01 nie slysza tego - ja osobiscie nie wierze moze przy ogladaniu filmu w dzien rzeczywiscie ale w nocy ciche sceny to watpie... ;p
 
Ostatnia edycja:
Do góry